Zadanie wykonane. Arsenal 2-1 Crystal Palace!

Zadanie wykonane. Arsenal 2-1 Crystal Palace! 16.08.2014, 19:36, bojowy schabowy 2666 komentarzy

Po ciężkim boju Arsenal pokonał na The Emirates zespół Crystal Palace. Praktycznie przez całe spotkanie widzieliśmy bezradność w ofensywie Kanonierów. Gole po stałych fragmentach dały podopiecznym Wengera zwycięstwo w tym trudnym pojedynku. Crystal Palace było bardzo dobrze zorganizowane w defensywie, dlatego graczom Arsenalu ciężko było dojść do sytuacji bramkowej.

Składy:

Arsenal: Szczesny – Debuchy, Koscielny, Chambers, Gibbs – Arteta, Wilshere, Ramsey, Alexis, Cazorla – Sanogo.

Ławka rezerwowych: Martinez, Monreal, Coquelin, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Giroud.

Crystal Palace: Speroni – Kelly, Dann, Hangeland, Ward – Puncheon, Jedinak, Ledley, Bolasie – Chamakh, Campbell.

Ławka rezerwowych: Hennessey, Delaney, McCarthy, O'Keefe, Bannan, Gayle, Murray.

Przez pierwsze 5 minut na boisku panował chaos, żadna drużyna nie chciała przejąć inicjatywy w grze. Dopiero w 7 minucie Kanonierzy skonstruowali pierwszą składną akcję. Wilshere i Ramsey na niewielkiej przestrzeni wymienili między sobą kilka podań, gdy Walijczyk znalazł się w polu karnym przeciwnika przy kontakcie z obrońcą padł na ziemię. Sędzia nie miał prawa odgwizdać rzutu karnego. Przez kolejne minuty trwał ciągły napór Arsenalu, gracze Crystal Palace piłki dotykali jedynie w defensywie.

26 minuta: Sanogo popisał się indywidualną akcją, jednak jego strzał zza pola karnego był bardzo niecelny.

Trzy minuty później podobną próbą popisał się Wilshere, jednak jego uderzenie zmierzało w światło bramki. Niestety Speroni odbił piłkę na rzut rożny.

35 minuta: Hangeland daje prowadzenie Orłom. Bramka padła po rzucie rożnym, rosły obrońca poszybował najwyżej ze wszystkich w polu karnym Szczęsnego i tyłem głowy posłał piłkę do siatki.

Przez kolejne minuty Kanonierzy bili głową w mur. Co jakiś czas solowej akcji próbował Cazorla, jednak i on nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

45 minuta: Koscielny daje remis Arsenalowi! Gdzie ofensywa nie może tam Koscielny pomoże. Asystę notuje Sanchez, który dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Francuza.

Tuż po golu Koscielnego arbiter - Jonathan Moss - zakończył pierwszą połowę.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. To Arsenal w dalszym ciągu prowadził grę.

49 minuta: Utykając boisko opuszcza Kieran Gibbs, najwyraźniej Anglik ponownie nabawił się urazu, zmienił go Monreal

Niezaprzeczalnie to nie był dzień Cazorli, Hiszpan zepsuł kolejno trzy ładnie zapowiadające się akcje swoich kolegów z zespołu. Jedyne strzały, które oddawali gracze Crystal Palace były zza pola karnego i nie powodowały zamętu w głowie Wojciecha Szczęsnego.

60 minuta: po dośrodkowaniu Sancheza piłkę ręką odbił Chamakh, Kanonierom należał się rzut karny.

60 minuta: kolejna zmiana Wengera. Giroud wszedł za Sanogo, który starał się jak mógł w dzisiejszym meczu.

Chamakh raz po raz ostro faulował swoich dawnych kolegów z drużyny, jednak sędzia nie był skory do ukarania Marokańczyka. W 67 minucie Chamakh w końcu doigrał się i po niebezpiecznym wślizgu w Wilshera otrzymał żółty kartonik. Na dobrą sprawę Marokańczyka nie powinno już być na boisku.

70 minuta: na boisku melduje się Chamberlain, zmienił pokiereszowanego Wilshera

Wejście młodego skrzydłowego znacząco ożywiło grę w ofensywie Arsenalu. Na obu skrzydłach pojawiły się pierwsze rajdy Oxa. Gracze Crystal Palace kiedy tylko mogli konsekwentnie realizowali przedmeczowe założenia trenera dotyczące "kradzieży czasu".

84 minuta: pierwsza dobra sytuacja strzelecka Girouda. Sanchez podał piłkę Francuzowi, jednak napastnik musiał strzelać ze zbyt ostrego kąta, dlatego piłka ominęła bramkę Speroniego.

89 minuta: po ostrym wejściu w nogi Monreala drugą żółtą kartkę otrzymał Puncheon i był zmuszony do opuszczenia murawy.

Dwie minuty później piłkę do siatki skierował prawdziwy Książę Walii - Aaron Ramsey. Po dośrodkowaniu piłka spadła na nogę Debuchy'ego, który oddał sytuacyjny strzał. Speroni zmuszony był do sparowania piłki przed siebie, tam czekał na nią Ramsey. Walijczyk pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce obok bezradnego golkipera rywali.

Ramsey zakończył strzelanie dzisiejszego dnia. Kolejne minuty doliczonego czasu gry upłynęły na bezpiecznych podaniach w linii defensywy Kanonierów. To ważne zwycięstwo, mecz ten pokazał charakter podopiecznych Wengera i ich uporczywość w dążeniu do wygranej.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 19:01

mitmichael, przecież napisałeś dokładnie to samo co ja.

mitmichael komentarzy: 4924317.08.2014, 19:00

@pauleta19
Tylko, ze Henry czy RvP sa technicznie dobrzy a Giroud nie za bardzo zreszta widziałes jakie bramy on wali a jakie bramy walił Robin i Henryk

bobslej22 komentarzy: 830217.08.2014, 18:58

tabasco10a>>> myślę że na 99% tak powinno być . Przynajmniej w PKO tak jest więc w WBKu pewnie tez.

Sathiss komentarzy: 195117.08.2014, 18:58

@Maciek
L'pool słaby mecz. Wygrali tylko dzięki nieskuteczności piłkarzy Soton (Long...). Za to City było troche przyciśnięte w drugiej połowie, ale gol Aguero w końcówce zagwarantował im zwycięstwo.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 18:57

mitmichael, do wysokich napastników nic nie mam - RvP czy Henry 1,88. Tu nie chodzi o wzrost, a o technikę i szybkość.

Sathiss komentarzy: 195117.08.2014, 18:57

Wiecie kto zagrał tę piłę do Aguero bo mi umknęło?

tabasco10a komentarzy: 96417.08.2014, 18:55

Przepraszam, że tutaj, ale orientuje się ktoś czy jak wyśle dzisiaj kase z BZWBK do tego samego banku, to kasa będzie natychmiast?

bobslej22 komentarzy: 830217.08.2014, 18:55

ale gorszego

bobslej22 komentarzy: 830217.08.2014, 18:54

kusy123>>> Ja tam nie będę miał nic przeciwko jak zobaczymy zupełnie innego Fabsa niż tego w Arsenalu a gorszego od tego w Barcelonie. Sorry ale sentymenty na bok w takim temacie.

mitmichael komentarzy: 4924317.08.2014, 18:54

ptfu napastnikach nie bramkarzach znowu głupi bład

Takiego napastnika jak Aguero powinnismy miec w druzynie. Nie wiem czemu Wenger tak kocha sie w wysokich bramkarzach przeciez i tak głownie gramy dołem a nie gorą.

bobslej22 komentarzy: 830217.08.2014, 18:53

Ja tam czuje że jutro Chelsea wskoczy na fotel bo nastuka pewnie z 4 brameczki. Nasi muszą się zgrać odpowiednio i wywalczyć jak najwięcej punktów w najbliższych spotkaniach z tymi " lepszymi " Jeżeli to wyjdzie to na bank będziemy bliżej mistrzostwa w maju 2015 niż w roku 2014. Oczywiście bierzemy pod uwage mniej urazów :)

kusy123 komentarzy: 13317.08.2014, 18:50

W sumie chciałbym zobaczyć starego dobrego fabsa tego z Arsenalu nie z Barcelony.

Gol nie w ta strone :(

_Titi_ komentarzy: 114017.08.2014, 18:50

I aguero kończy

Mihex komentarzy: 2360417.08.2014, 18:50

Bj
to pewnie przez ten brak tortu na urodziny. Agent nieźle wyprał mu mózg tym rasizmem :P Rośnie drugi Sol.

Powinien co najmniej trafić w bramkę.

_Titi_ komentarzy: 114017.08.2014, 18:49

Sissoko...

TakKrzysiu komentarzy: 893617.08.2014, 18:49

Sathiss@
W tej lidze wszystko jest możliwe, ale myśle że duet Fabs-Costa rozpracuje beniaminka.

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103617.08.2014, 18:49

50 mln za Hulka i 40 za Witsela IMO ten 2 bardziej warty ceny ;d

mar12301 komentarzy: 2311717.08.2014, 18:48

jak tam, City też na farcie?

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 217.08.2014, 18:48

@Dancer
Ok 50 mln na pewno nie mniej. Wtedy był kozakiem , a Porto tanio nie sprzedaje.
Na transfermarkcie jest, że 55 mln.

kusy123 komentarzy: 13317.08.2014, 18:47

@Dancer transfermarkt .pl tam znajdziesz wszystko :)

bobslej22 komentarzy: 830217.08.2014, 18:47

fangol.pl/view/65954/benatia-o-wlos-od-bayernu?scor

Biedne UNITED

Mongoose komentarzy: 123117.08.2014, 18:46

Dalej Newcastle strzelcie ta jedna bramke, Liverpool miał już wystarczającego farta.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 18:46

Ale herbatników City nazbierało. Już 5 żółtko.

Dzięki

Sathiss komentarzy: 195117.08.2014, 18:46

@TakKrzysiu

Akurat Smerfy lubią sprawiać niespodzianki. Nie zawsze im idzie kiedy grają z teoretycznie słabszym rywalem

kusy123 komentarzy: 13317.08.2014, 18:45

@Dancer 55,00 mln €

The_Wizard_of_Oz komentarzy: 82817.08.2014, 18:45

80 mln euro za witsela i hulka?

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 217.08.2014, 18:45

Kurde, ten Dummet naprawdę dobrze się zapowiada. Chętnie zobaczyłbym go za rok za Monreala w naszej koszulce.

dudekns komentarzy: 605017.08.2014, 18:45

Szkoda, że Sroki wzięli się do roboty dopiero pod koniec meczu...

fajnie chłopaki grają Ayoze i Aarons

TakKrzysiu komentarzy: 893617.08.2014, 18:44

Remisik byłby przyjemny dla oka. Wątpie by Chelsea jutro straciła punkty.

Sathiss komentarzy: 195117.08.2014, 18:44

Ehh, to nie miało szans wpaść do bramki, ale w sumie nic innego Aarons nei mógł zrobić.