Zadanie wykonane. Arsenal 2-1 Crystal Palace!

Zadanie wykonane. Arsenal 2-1 Crystal Palace! 16.08.2014, 19:36, bojowy schabowy 2666 komentarzy

Po ciężkim boju Arsenal pokonał na The Emirates zespół Crystal Palace. Praktycznie przez całe spotkanie widzieliśmy bezradność w ofensywie Kanonierów. Gole po stałych fragmentach dały podopiecznym Wengera zwycięstwo w tym trudnym pojedynku. Crystal Palace było bardzo dobrze zorganizowane w defensywie, dlatego graczom Arsenalu ciężko było dojść do sytuacji bramkowej.

Składy:

Arsenal: Szczesny – Debuchy, Koscielny, Chambers, Gibbs – Arteta, Wilshere, Ramsey, Alexis, Cazorla – Sanogo.

Ławka rezerwowych: Martinez, Monreal, Coquelin, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Giroud.

Crystal Palace: Speroni – Kelly, Dann, Hangeland, Ward – Puncheon, Jedinak, Ledley, Bolasie – Chamakh, Campbell.

Ławka rezerwowych: Hennessey, Delaney, McCarthy, O'Keefe, Bannan, Gayle, Murray.

Przez pierwsze 5 minut na boisku panował chaos, żadna drużyna nie chciała przejąć inicjatywy w grze. Dopiero w 7 minucie Kanonierzy skonstruowali pierwszą składną akcję. Wilshere i Ramsey na niewielkiej przestrzeni wymienili między sobą kilka podań, gdy Walijczyk znalazł się w polu karnym przeciwnika przy kontakcie z obrońcą padł na ziemię. Sędzia nie miał prawa odgwizdać rzutu karnego. Przez kolejne minuty trwał ciągły napór Arsenalu, gracze Crystal Palace piłki dotykali jedynie w defensywie.

26 minuta: Sanogo popisał się indywidualną akcją, jednak jego strzał zza pola karnego był bardzo niecelny.

Trzy minuty później podobną próbą popisał się Wilshere, jednak jego uderzenie zmierzało w światło bramki. Niestety Speroni odbił piłkę na rzut rożny.

35 minuta: Hangeland daje prowadzenie Orłom. Bramka padła po rzucie rożnym, rosły obrońca poszybował najwyżej ze wszystkich w polu karnym Szczęsnego i tyłem głowy posłał piłkę do siatki.

Przez kolejne minuty Kanonierzy bili głową w mur. Co jakiś czas solowej akcji próbował Cazorla, jednak i on nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

45 minuta: Koscielny daje remis Arsenalowi! Gdzie ofensywa nie może tam Koscielny pomoże. Asystę notuje Sanchez, który dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Francuza.

Tuż po golu Koscielnego arbiter - Jonathan Moss - zakończył pierwszą połowę.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. To Arsenal w dalszym ciągu prowadził grę.

49 minuta: Utykając boisko opuszcza Kieran Gibbs, najwyraźniej Anglik ponownie nabawił się urazu, zmienił go Monreal

Niezaprzeczalnie to nie był dzień Cazorli, Hiszpan zepsuł kolejno trzy ładnie zapowiadające się akcje swoich kolegów z zespołu. Jedyne strzały, które oddawali gracze Crystal Palace były zza pola karnego i nie powodowały zamętu w głowie Wojciecha Szczęsnego.

60 minuta: po dośrodkowaniu Sancheza piłkę ręką odbił Chamakh, Kanonierom należał się rzut karny.

60 minuta: kolejna zmiana Wengera. Giroud wszedł za Sanogo, który starał się jak mógł w dzisiejszym meczu.

Chamakh raz po raz ostro faulował swoich dawnych kolegów z drużyny, jednak sędzia nie był skory do ukarania Marokańczyka. W 67 minucie Chamakh w końcu doigrał się i po niebezpiecznym wślizgu w Wilshera otrzymał żółty kartonik. Na dobrą sprawę Marokańczyka nie powinno już być na boisku.

70 minuta: na boisku melduje się Chamberlain, zmienił pokiereszowanego Wilshera

Wejście młodego skrzydłowego znacząco ożywiło grę w ofensywie Arsenalu. Na obu skrzydłach pojawiły się pierwsze rajdy Oxa. Gracze Crystal Palace kiedy tylko mogli konsekwentnie realizowali przedmeczowe założenia trenera dotyczące "kradzieży czasu".

84 minuta: pierwsza dobra sytuacja strzelecka Girouda. Sanchez podał piłkę Francuzowi, jednak napastnik musiał strzelać ze zbyt ostrego kąta, dlatego piłka ominęła bramkę Speroniego.

89 minuta: po ostrym wejściu w nogi Monreala drugą żółtą kartkę otrzymał Puncheon i był zmuszony do opuszczenia murawy.

Dwie minuty później piłkę do siatki skierował prawdziwy Książę Walii - Aaron Ramsey. Po dośrodkowaniu piłka spadła na nogę Debuchy'ego, który oddał sytuacyjny strzał. Speroni zmuszony był do sparowania piłki przed siebie, tam czekał na nią Ramsey. Walijczyk pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce obok bezradnego golkipera rywali.

Ramsey zakończył strzelanie dzisiejszego dnia. Kolejne minuty doliczonego czasu gry upłynęły na bezpiecznych podaniach w linii defensywy Kanonierów. To ważne zwycięstwo, mecz ten pokazał charakter podopiecznych Wengera i ich uporczywość w dążeniu do wygranej.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 22:13

Niuchacz3, ale nie masz jakiejkolwiek wiedzy o Benatii. Chyba, że jednak masz i zamierzasz nam powiedzieć, dlaczego nie jest warty 30 mln euro.

XandeR komentarzy: 966317.08.2014, 22:12

Polacy dostali w ostatniej sekundzie meczu kosza jak zawsze i porazka .

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 22:11

carlosV, z szarańczy też się śmiali :(

Ciężkie jest życie pioniera.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.08.2014, 22:07

Bo taki jest tok myślenia marginesu społecznego. Jak ktoś nie potrafi uargumentować swojej pozycji w danej dyskusji, to zawsze może się ukryć w zasłonie obelg.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.08.2014, 22:07

obczajcie co Honda dał z rożnego :D:D:D

mtc.cdn.vine.co/r/videos/8EE279B10A1112874761236672512_2adc294f31c.0.0.16544196276178954026.mp4?versionId=.k7AmzOmnYRR9J_6BTHwzbS.FWu4z47e

Alonso komentarzy: 1282417.08.2014, 22:07

To okienko jest chyba najbardziej chore ze wszystkich. Koleś zabłysnął na MŚ, a do tej pory grał w średnich europejskich ligach 80mln, rudy 31 letni obrońca 30mln, kaleka Luiz 50mln.

mar12301 komentarzy: 2311617.08.2014, 22:06

simp

nikt nie wie. "Moja racja jest racja najmojsza" jak to "Dzień Świra" ładnie przedstawił.

ArjenRobben komentarzy: 159817.08.2014, 22:06

przepraszam cie mordeczko pomyliłem sie jak ten czas leci :D
tak to to dzieki :D

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.08.2014, 22:05

Czemu jak ktoś ma odmienne zdanie musi być od razu nazwany gimbusem?

czusiek komentarzy: 78117.08.2014, 22:03

Czy tylko ja nie przepadam za oglądaniem kompilacji z tych "innych" kamer?
Dla mnie tylko ta telewizyjna ewentualnie później powtórki z innych ujęc ale jak są same filmy gdzie kamera lata jak szalona to mi się nie podoba.

czusiek komentarzy: 78117.08.2014, 22:02

Linka nie wkleiłem
youtube.com/watch?v=1PDxlQx5Hl8

czusiek komentarzy: 78117.08.2014, 22:01

Arjen

Może to? Tylko to jest z 10/11 ale jest i Barca.
Barka*

Ricky komentarzy: 33217.08.2014, 22:01

Trzeba zapewnić sobie awans w pierwszym meczu z Besiktasem,żeby później nie było problemów.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.08.2014, 22:00

No tak, bo osiągnięcia defensywne Romy do zasługa Benatii. Kompromitacją, to jest Twój brak wychowania, a nie dyskusja z 'gimbusami'.

ArjenRobben komentarzy: 159817.08.2014, 21:59

Tak sezon w ktorym gralismy z barca i Wilshere moim zdaniem pokazał sie z najlepszej strony jak dotychczas

czusiek komentarzy: 78117.08.2014, 21:58

Jasiek

Ja Fife 14 w tamtym roku kupowałem na oficjalnym sklepie na Allegro. Pojawił się jakiś czas przed premierą i była nowa za 111 dostawa gratis dostałem w dzień premiery ciekawe czy w tym roku coś takiego zrobią

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 21:57

Znowu się złapałem na kłóceniu się z gimbusami... Ajć kompromitacja.

Niuchacz3, nie ja wymyśliłem tylko dziennikarze ocenili to na podstawie jego gry. Widocznie 25 goli straconych w 38 meczach przez Romę to moje urojenia.

w00jtek komentarzy: 36317.08.2014, 21:57

nie ma i nigdy nie będzie lepszej kompilacji...
youtube.com/watch?v=ze3jVxJia6k

DexteR_000 komentarzy: 762517.08.2014, 21:57

Mam pytanie , czy udział w FPL jest nadal mozliwy?

czusiek komentarzy: 78117.08.2014, 21:56

ArjenRobben

Jesteś pewny że 2011/12?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.08.2014, 21:56

powiem szczerze, pierwsza kolejka jak na standardy BPL nie powalila mnie, ale w 2 kolejce bedzie juz milo raczej ; Everton-Arsenal i
City- LFC.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 21:55

Wilfried Zaha, Anderson i Nani zostali odsunięci od pierwszego składu Manchesteru United – informuje Sunday People.

Jasiek5821 komentarzy: 38317.08.2014, 21:55

panowie mam pytanko gdzie zamawiacie preorder fify 15 na pc ?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.08.2014, 21:55

@p19
No dobrze. Tym bardziej, że nie wiem jak Ty tego najlepszego obrońcę Serie A wymyśliłeś.

mar12301 komentarzy: 2311617.08.2014, 21:55

paleta

nie uważasz, że 30 mln za obrońcę to sporo? Nie mówię o takim PSG i Davidzie Luzie bo to śmiech na sali i dla Arabów to czy wydadzą 30 czy 50 mln nie robi różnicy.

ArjenRobben komentarzy: 159817.08.2014, 21:54

Panowie mam pytanko do was (ponieważ widze że dajecie filmiki o arsenalu) znacie moze filmik z wilsherem, ktory pokazuje jego gre w sezonie 2011/2012 kojarzy mi sie że piosenka była bardzo ruchliwa i w filmiku było pokazane miedzy innymi jak wilshere walczył z przeciwnikami

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 21:53

Dobrze wejść na kanonierzy.com i dowiedzieć się, że najlepszy obrońca Serie A ubiegłego sezonu nie jest wart 30 mln euro.

mar12301 komentarzy: 2311617.08.2014, 21:53

czusiek

będę. Zamawiam pre-order po przetestowaniu dema.

lucasnoline komentarzy: 541617.08.2014, 21:53

Pod koniec sezonu nikt nie będzie pisał o FPL, a nawet jeśli, to sporadyczne przypadki.

mar12301 komentarzy: 2311617.08.2014, 21:52

ogólnie to liczę, że z Besiktasem zagra Joel od początku. OX jest bez formy, a granie Cazorlą na skrzydle mija się z celem.

czusiek komentarzy: 78117.08.2014, 21:52

Będziecie kupowac Fife 15?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.08.2014, 21:52

Niezły interes Roma zrobi- w 2013 przyszedł za 13,5 miliona a sprzedaliby go już za 30.

mar12301 komentarzy: 2311617.08.2014, 21:51

czusiek

nie jadą, Wenger powiedział że będą dostępni na Everton.

barto32 komentarzy: 164717.08.2014, 21:48

@czusiek o ile dobrze pamiętam to nie jadą

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.08.2014, 21:47

A ja bym powiedział. 30 mln. to jak na obrońce bardzo, bardzo duże pieniądze, a Benatia owszem, jest dobry, ale dla mnie nie aż tak.

czusiek komentarzy: 78117.08.2014, 21:47

Jadą nasi Niemcy do Turcji? Jeżeli tak to jaka jest szansa że zagrają?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.08.2014, 21:47

tak w ogole teraz sobie przypomnialem, jak podczas meczu AFC-CP , Rudzki powiedzial , ze na Debuchy'ego AFC wydal fortune 12 mln funtów.

Tak sobie wtedy pomyslalem , ze chyba Rudzki obudzil sie tylko na ten jeden dzien , bo w tym okienku zawodnicy typu lovren itp chodzili srednio po 25 mln funtów.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 117.08.2014, 21:46

haxball.com/?roomid=~252f6c32bc9dde4279c5f1da2d033bc15263afcc50444f088e0ccbbf4a742c642

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 21:45

Nie powiedziałbym, że 30mln to przepłacanie za Benatię.

maciek987 komentarzy: 296617.08.2014, 21:44

Mihex
Dokładnie. Już nie będzie plot na temat Cavaniego. A tak poza tym to nieźle u nich z kontuzjami. Motta z połamanym nochalem, van Der Wiel też kontuzja...

Mihex komentarzy: 2360417.08.2014, 21:41

Btw. Cavani chyba się teraz nigdzie nie wybiera, w obliczu kontuzji Ibry pewnie wskoczy na ulubioną pozycję i sobie pogra do końca okienka.

Laliga komentarzy: 37517.08.2014, 21:38

United ucieka kolejny cel transferowy, Benatia podpisze 5-letni kotrakt z Bayernem, cena 30 mln ojro

maciek987 komentarzy: 296617.08.2014, 21:35

Drogo trochę ten Benatia... No ale cóż, teraz każdy przepłaca

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.08.2014, 21:29

chodza mocne plotki, ze jutro Benatia przylatuje do Monachium , podpisac kontrakt z Bayernem , cena 30 mln euro.

maciek987 komentarzy: 296617.08.2014, 21:27

WiernyKibicTheGunners
Dobry filmik :D Tylko szkoda, że wiecej tych nietrafionych sytuacji pokazanych jest a mniej strzelonych

mrsomebody komentarzy: 602117.08.2014, 21:25