Zadanie wykonane. Arsenal 2-1 Crystal Palace!

Zadanie wykonane. Arsenal 2-1 Crystal Palace! 16.08.2014, 19:36, bojowy schabowy 2666 komentarzy

Po ciężkim boju Arsenal pokonał na The Emirates zespół Crystal Palace. Praktycznie przez całe spotkanie widzieliśmy bezradność w ofensywie Kanonierów. Gole po stałych fragmentach dały podopiecznym Wengera zwycięstwo w tym trudnym pojedynku. Crystal Palace było bardzo dobrze zorganizowane w defensywie, dlatego graczom Arsenalu ciężko było dojść do sytuacji bramkowej.

Składy:

Arsenal: Szczesny – Debuchy, Koscielny, Chambers, Gibbs – Arteta, Wilshere, Ramsey, Alexis, Cazorla – Sanogo.

Ławka rezerwowych: Martinez, Monreal, Coquelin, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Giroud.

Crystal Palace: Speroni – Kelly, Dann, Hangeland, Ward – Puncheon, Jedinak, Ledley, Bolasie – Chamakh, Campbell.

Ławka rezerwowych: Hennessey, Delaney, McCarthy, O'Keefe, Bannan, Gayle, Murray.

Przez pierwsze 5 minut na boisku panował chaos, żadna drużyna nie chciała przejąć inicjatywy w grze. Dopiero w 7 minucie Kanonierzy skonstruowali pierwszą składną akcję. Wilshere i Ramsey na niewielkiej przestrzeni wymienili między sobą kilka podań, gdy Walijczyk znalazł się w polu karnym przeciwnika przy kontakcie z obrońcą padł na ziemię. Sędzia nie miał prawa odgwizdać rzutu karnego. Przez kolejne minuty trwał ciągły napór Arsenalu, gracze Crystal Palace piłki dotykali jedynie w defensywie.

26 minuta: Sanogo popisał się indywidualną akcją, jednak jego strzał zza pola karnego był bardzo niecelny.

Trzy minuty później podobną próbą popisał się Wilshere, jednak jego uderzenie zmierzało w światło bramki. Niestety Speroni odbił piłkę na rzut rożny.

35 minuta: Hangeland daje prowadzenie Orłom. Bramka padła po rzucie rożnym, rosły obrońca poszybował najwyżej ze wszystkich w polu karnym Szczęsnego i tyłem głowy posłał piłkę do siatki.

Przez kolejne minuty Kanonierzy bili głową w mur. Co jakiś czas solowej akcji próbował Cazorla, jednak i on nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

45 minuta: Koscielny daje remis Arsenalowi! Gdzie ofensywa nie może tam Koscielny pomoże. Asystę notuje Sanchez, który dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Francuza.

Tuż po golu Koscielnego arbiter - Jonathan Moss - zakończył pierwszą połowę.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. To Arsenal w dalszym ciągu prowadził grę.

49 minuta: Utykając boisko opuszcza Kieran Gibbs, najwyraźniej Anglik ponownie nabawił się urazu, zmienił go Monreal

Niezaprzeczalnie to nie był dzień Cazorli, Hiszpan zepsuł kolejno trzy ładnie zapowiadające się akcje swoich kolegów z zespołu. Jedyne strzały, które oddawali gracze Crystal Palace były zza pola karnego i nie powodowały zamętu w głowie Wojciecha Szczęsnego.

60 minuta: po dośrodkowaniu Sancheza piłkę ręką odbił Chamakh, Kanonierom należał się rzut karny.

60 minuta: kolejna zmiana Wengera. Giroud wszedł za Sanogo, który starał się jak mógł w dzisiejszym meczu.

Chamakh raz po raz ostro faulował swoich dawnych kolegów z drużyny, jednak sędzia nie był skory do ukarania Marokańczyka. W 67 minucie Chamakh w końcu doigrał się i po niebezpiecznym wślizgu w Wilshera otrzymał żółty kartonik. Na dobrą sprawę Marokańczyka nie powinno już być na boisku.

70 minuta: na boisku melduje się Chamberlain, zmienił pokiereszowanego Wilshera

Wejście młodego skrzydłowego znacząco ożywiło grę w ofensywie Arsenalu. Na obu skrzydłach pojawiły się pierwsze rajdy Oxa. Gracze Crystal Palace kiedy tylko mogli konsekwentnie realizowali przedmeczowe założenia trenera dotyczące "kradzieży czasu".

84 minuta: pierwsza dobra sytuacja strzelecka Girouda. Sanchez podał piłkę Francuzowi, jednak napastnik musiał strzelać ze zbyt ostrego kąta, dlatego piłka ominęła bramkę Speroniego.

89 minuta: po ostrym wejściu w nogi Monreala drugą żółtą kartkę otrzymał Puncheon i był zmuszony do opuszczenia murawy.

Dwie minuty później piłkę do siatki skierował prawdziwy Książę Walii - Aaron Ramsey. Po dośrodkowaniu piłka spadła na nogę Debuchy'ego, który oddał sytuacyjny strzał. Speroni zmuszony był do sparowania piłki przed siebie, tam czekał na nią Ramsey. Walijczyk pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce obok bezradnego golkipera rywali.

Ramsey zakończył strzelanie dzisiejszego dnia. Kolejne minuty doliczonego czasu gry upłynęły na bezpiecznych podaniach w linii defensywy Kanonierów. To ważne zwycięstwo, mecz ten pokazał charakter podopiecznych Wengera i ich uporczywość w dążeniu do wygranej.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
XandeR komentarzy: 957117.08.2014, 22:40

voximdo

Meczyki.pl

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.08.2014, 22:40

Lewandowski dzis nie strzelil karnego w pucharze Niemiec, wygranym przez Bayern meczu 4-1

skyrim komentarzy: 807117.08.2014, 22:39

ja wyrwałem oba wieśki edycje rozszerzone na steam łącznie za 4 euro.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.08.2014, 22:39

To jak już polecamy różne rzeczy, to napiszę, że zabrałem się za trylogię Władcy Pierścieni i właśnie skończyłem drugi tom. Dobra książka, aż dziw bierze, że dopiero teraz się za to wziąłem.

ostriket komentarzy: 655417.08.2014, 22:39

apropo Wieśka to dzisiaj udało mi się wyrwać 1 część na Steamie za 2 euro :D na półce stoi piękne wydanie pudełkowe ale jest zdeka porysowana płyta i nie da się zainstalowac ;]

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.08.2014, 22:38

no mis tez jest niezly ;]

jest kilka filmow, ktore moge obejrzec kilka razy i ciagle swietnie sie oglada

skyrim komentarzy: 807117.08.2014, 22:38

oby tylko starczyło siły w kompie na Wieśka 3;
wieści z ostatnich dni mówią że Wiesiek 3 na minimalnych detalach ma wyglądać prawie jak Wiesiek 2 na high :D
ciekawe czy nasze sprzęty to wyrobią

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.08.2014, 22:37

a mnie się wiedźmin za nic nie podoba

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.08.2014, 22:37

de Guzman blisko Napoli /di marzio/

voximdo komentarzy: 6417.08.2014, 22:37

Zna ktoś jakąś stronę gdzie bym mógł pobrać/obejrzeć najlepiej na raz wszystkie skróty meczów z każdej kolejki PL (miło by było gdyby też były inne ligi :) ). Coś w stylu Sport + co leci na C+?

skyrim komentarzy: 807117.08.2014, 22:37

@Mihex
Dokładnie. Przeszedłem Wieśka po stronie wiewiórek i neutralnie; muszę przyznać że to jedna z niewielu gier gdzie czujesz różnicę że wybrałeś tak a nie inaczej.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.08.2014, 22:37

No to jak Cie kiedys najdzie potrzeba na youtubie powinienes obejrzec wszystkie czesci przygod franka dolasa. Zarty tam sa ponadczasowe i film patriotyczny, nie powinienes zalowac.

Jak bym mial polecic jakis polski stary film to z pewnoscia to bedzie to + na przyklad znachor ;]

XandeR komentarzy: 957117.08.2014, 22:36

Wiesiek pierwszy mial lepsza fabule , ale siekanie potworow w dwojce dawalo mega frajde . Najbardziej ze swiata gier pamietam jednak sypialnie Maxa Payne'a i jego pozniejsze schizy .

Cysiowo komentarzy: 193017.08.2014, 22:35

Tymczasem Bordeaux wygrywa 4:1 z Monaco. #szejki #soStrong

Mihex komentarzy: 2360417.08.2014, 22:35

skyrim
Ich pech, trzeba było przejść grę jeszcze raz. Jak połowa ludzi :p ew. oglądnąć inną wersję w necie, jak druga połowa.

Zgadzam się.
Z kolei w Wieśku 2 bardzo podobało mi się, że akt 2 dzieje się w dwóch zupełnie innych lokacjach, w zależności od wyborów z aktu 1.
Niestety, wczoraj przeczytałem że CDP zrezygnowało z tego manewru w Wieśku 3, jako że dużo ludzi ponoć narzekało że przez takowy wybór nie mieli okazji zobaczyć drugiej lokacji.

Master10

ale nie jestem kinomanem , wierz lub nie ,ale z polskich filmow widzialem tylko do dnia dzisiejszego ; trylogie sami swoi, poszukiwany poszukiwana , nie ma rozy bez ognia , i 2 czesci killera. Nic ponad to.

XandeR komentarzy: 957117.08.2014, 22:31

simpllemann

Jego wlasnie nam dzis brakowalo .

NBW

Wokalistka Paramore , Hayley Williams , zespol tylka nie urywa , ale szukalem kolorowego avatara , a Ona spelnila kryteria w 100% procentach .

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 22:30

skyrim, mi się podobało, że Wiedźmin 1 był zdecydowanie bardziej mroczny ^v^

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.08.2014, 22:29

druga*

Rivaldo jestes taki doswiadczony wiekiem i nie ogladales nigdy jak rozpetalem 3. wojne swiatowa?

skyrim komentarzy: 807117.08.2014, 22:28

Preorder na Wieśka 3 oczywiście już dawno złożony... ale muszę Wam powiedzieć że Wiesiek 1 ma znacznie lepszą fabułę niż Wiesiek 2, do tego jest o niebo dłuższy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.08.2014, 22:28

Master10

az wygooglowalem co to zalewajka

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.08.2014, 22:27

Monaco widze ladnie sobie pogrywa i nawet przyszly Liverpoolczyk wszedl na boisko, pomoc swoim kompanom

Sathiss komentarzy: 195117.08.2014, 22:27

@Master10

Było też kilka innych dobrych polskich produkcji jak Call of Juarez albo Dead Island, więc tak zinterpretowałem, że chodzi tylko o polskie produkcje gier ;d

skyrim komentarzy: 807117.08.2014, 22:27

Ludzie, chodziło mi o rozrywkę cyfrową.
Zresztą, Wiedźmin moim skromnym zdaniem bije na głowę wszystko co do tej pory widziałem /a widziałem wiele, całe sagi Elder Scrolls, Dragon Age, Mass Effecty, Baldury, Neverwintery itd./
Ta gra po prostu cholernie wciąga i w przeciwieństwie do gier w których główny wątek jest słaby /Skyrim/ lub słabo zakończony /Mass Effect/ tutaj naprawdę jest duże O JA.

mar12301 komentarzy: 2310117.08.2014, 22:27

Wiesiek 3 "miażdży suty". To może być nawet kandydat do gry roku 2015, taka prawda. A na pewno ma ogromną szansę być najlepszym RPGem 2015.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.08.2014, 22:25

no w dziedzinie gier komputerowych to pewnie tak ;] bo ogolnie to musialby byc niezlym pesymista i pechowcem ;]

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52417.08.2014, 22:25

XandeR
Przemysław Karnowski.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.08.2014, 22:25

Chciałeś nie myśleć stereotypowo po tym, jak napisałeś jak bardzo stereotypowo myślisz. Mistrzostwo.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698217.08.2014, 22:25

Fajna ta prezentacja piłkarzy Valenci :)

Sathiss komentarzy: 195117.08.2014, 22:24