Żałosny Arsenal szczęśliwie remisuje z Southampton 1-1

Żałosny Arsenal szczęśliwie remisuje z Southampton 1-1 01.01.2013, 19:22, Kuba Tomaszkiewicz 4147 komentarzy

1 stycznia na St. Mary Stadium Southampton spotkał się z Arsenalem. W pierwszym meczu tych drużyn podopieczni Arsene'a Wengera rozgromili Świętych 6-1. Dwóch zawodników Arsenalu - Theo Walcott i Alex Oxlade-Chamberlain - stawiało pierwsze piłkarskie kroki w akademii drużyny z południowej Anglii.

Poniżej prezentujemy składy obu drużyn:

Southampton: Boruc - Cork, Fonte, Yoshida, Shaw - Puncheon, Schneiderlin, S. Davis, Do Prado, Ramírez - Lambert

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Wilshere, Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski - Walcott

Na pierwszą sytuację kibice Kanonierów musieli czekać do 5. minuty. Santi Cazorla uderzył z dystansu, jednak Artur Boruc spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

Bramkarz drużyny gospodarzy bardzo źle wszedł w mecz. Przy dwóch pozornie prostych dośrodkowaniach, Polak nie zdołał złapać piłki.

Początek spotkania to festiwal niedokładnych podań i niepotrzebnych strat piłki. Nie mieliśmy okazji oglądać żadnej dobrej sytuacji podbramkowej.

Obraz gry nie zmieniał się do 20. minuty. Święci starali się przenieść ciężar gry długimi podaniami, natomiast drużyna Arsenalu wymieniała kolejne podania w środkowej strefie boiska. Ani Theo Walcott, ani Rickie Lambert nie mieli okazji do strzelenia bramki.

W 22. minucie bardzo bolesną kontuzję odniósł Jack Wilshere. Na szczęście Anglik, obchodzący 21. urodziny, szybko wrócił na boisko.

W 35. minucie padła bramka dla Southampton. W tej akcji rządził przypadek i pomyłki wszystkich obrońców Arsenalu. W efekcie jednego z nich, niepilnowany Gaston Ramirez strzałem z 12. metra pokonał bezradnego Wojciecha Śzczęsnego.

Nie tego spodziewali się sympatycy Kanonierów po spektakularnej wygranej nad Newcastle w sobotę. Podania za plecy, niedokładne dośrodkowania i ogólny chaos - tak można podsumować grę podopiecznych Arsene'a Wengera.

Ale w 40. minucie, zupełnie niespodziewanie padła bramka dla Arsenalu. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Theo Walcott, a Do Prado skierował futbolówkę do własnej siatki. 1-1!

Tuż przed przerwą Walcott pokonał Boruca, jednak Anglik znajdował się na metrowym spalonym po podaniu Jacka Wilshere'a.

Sędzia Lee Probert zakończył pierwszą połowę spotkania rozgrywanego na St. Mary Stadium. Z pewnością w przerwie Arsene Wenger będzie miał dużo uwag do swoich podopiecznych.

Obie drużyny przystąpiły do drugiej połowy meczu bez zmian w wyjściowych jedenastkach.

Początek drugiej części spotkania wyglądał dość podobnie jak pierwsza - chaos, chaos i jeszcze raz chaos.

W 55. minucie bramkarz Kanonierów wykazał się refleksem. Piłka przypadkowo odbiła się od stojącego na trzecim metrze Sagny, a Szczęsny instynktowanie złapał futbolówkę.

Arsene Wenger po chwili zdecydował się na pierwszą zmianę. Bezbarwnego Podolskiego zmienił Oliver Giroud. W tym momencie Theo Walcott przesunął się na prawe skrzydło Arsenalu.

W 62. minucie Wojciech Szczęsny odbił dośrodkowanie jednego z pomocników Świętych, a czyhający na dobitkę Rickie Lambert poślizgnął się przy starcie do futbolówki. Chwilę potem Puncheon trafił w boczną siatkę.

Gospodarze nie przestawali nacierać na bramkę Arsenalu. Gaston Ramirez spróbował strzału z dystansu, lecz pomylił się o półtora metra.

W 70. minucie Theo Walcott uderzył z prawej strony pola karnego. Artur Boruc nie miał żadnych problemów z interwencją.

Gaston Ramirez strzelił drugą bramkę dla gospodarzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. Asystent popełnił ewidentny błąd, ponieważ ani Urugwajczyk, ani Rickie Lambert nie znajdowali się na pozycji spalonej.

W 74. minucie szkoleniowiec Arsenalu wykorzystał limit zmian. Za Oxlade'a-Chamberlaina i Cazorlę na boisku zameldowali się Gervinho i Ramsey.

Musieliśmy czekać do 80. minuty na pierwszy groźny strzał Kanonierów. Mikel Arteta bardzo mocno uderzył lewą nogą, jednak piłka minęła lewy słupek bramki Świętych.

Po chwili Gervinho popisał się rajdem na lewym skrzydle, zakończynym strzałem w boczną siatkę. Iworyjczyk mógł zamienić się w antybohatera, jednak po jego stracie James Puncheon uderzył wprost w Szczęsnego. Prawoskrzydłowy Southampton jeszcze raz spróbował zaskoczyć Polaka, ale bramkarz Arsenalu znów poradził sobie z tym strzałem.

W 90. minucie Arsenal wyprowadził świetny atak pozycyjny. Kieran Gibbs znalazł się sam w polu karnym, ale jego niecelne podanie zakończyło marzenia fanów The Gunners na bramkę.

Po upływie 3 doliczonych minut arbiter spotkania zakończył to słabe spotkanie. Arsenal bardzo źle wszedł w 2013 rok, jednak z dużą dozą szczęścia wywiózł z St. Mary Stadium jeden punkt.

Premier League autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Szogun komentarzy: 28585 newsów: 304.01.2013, 18:59

Jak tu się nie wkurzyć.Można było powalczyć o Holbyego bo to prawdziwa okazja ale nie po co niech lokalny rywal podbudowuje sobie pozycję. Wierzyć się nie chce.Jak można być takim tępakiem i przespać Vertoghena,Van der Varta,Ba, Cisse, Mate a teraz jeszcze dobry gracz odchodzi do KFC

przemass89 komentarzy: 63604.01.2013, 18:06

Arsenal23

Przecież Arszawin na Euro grał na skrzydle, tyle, że miał dużo więcej swobody, nie grał w obronie. Wydaje mi się, że w innej drużynie pokaże jeszcze klasę, bo jest niezwykle inteligentnym piłkarzem. Po paru spotkaniach od dechy do dechy powinien się rozegrać na całego i np. w takim PSV być wiodącą postacią.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 18:05

Nowy nius jest JBC :) znaczy główny ;d

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 204.01.2013, 17:59

arshą sie swietnie w fifie strzela=D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.01.2013, 17:58

Arshavin poprzedni sezon miał kijowy, ale odrodził się na Euro gdzie grał jako ŚPO, teraz gdy wykazuje chęć gry to Wenger ma to w dupie. Jak można tak kreatywnego starego pomocnika dawać na skrzydło.

Bali komentarzy: 40904.01.2013, 17:57

tottenhamhotspur.com/spurs/News/holtby-to-join-in-july-04012013.page?

Czemu my nie możemy tak szybko działać?!

Flisu komentarzy: 160204.01.2013, 17:55

wtf wchodzę na fejsa a tu oficjalnie: Holtby w Tottenhamie. Wszyscy po kolei, którymi się interesujemy gdzieś idą...

Clifford komentarzy: 105704.01.2013, 17:55

adrian@
Szawa miał niesamowity zmysł.. zobacz ile razy on się zjawiał kiedy jakiś przeciwnik się potknął i wykończał fenomenalnie akcje.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 204.01.2013, 17:55

adrian12543>ramsey zaliczyl asyste po drodze hah =D

mitmichael komentarzy: 4924304.01.2013, 17:54

Arsenal have made an offer of 13.8 million for David villa and are willing to match his £110, 000 weekly wage

Z facebooka bez zrodla

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 17:54

Ars3n
Patologia tam jest. Jeszcze abonament mam placic mhm...

Clifford komentarzy: 105704.01.2013, 17:51

Olisadebe robi kurs szkoleniowca! Może to on zastąpi Arsene Wengera?! :DDDDDDD

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 204.01.2013, 17:50

boltie ja odrzucilem 30 zarzad sprzedal za 8 -_-

jak w wikipedi jest o tym Yohei Toyoda, to znaczy ze to musi ktos być xd wynika z neij ze ma ponad ogolnie 70 bramek (ostatnia aktualizacja w 2011, gdzie ma podobno ponad 35 bramek )

Czajnik
Zaloze sie ze jest tam jakis no name ktory.okazalby sie mega transferem pokroju Michu znaczy porownywalnej jakosci jaka obecnie daje Hiszpan :D

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 204.01.2013, 17:44

A ktoz to jest ? ;D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 204.01.2013, 17:44

boltie>podbij do 62 mln,albo bierz fastem tą ofertę,bo jak nie to zarząd sprzeda ci za ok 10 gora 25 mln=P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.01.2013, 17:44

I znowu będzie hejt na zarząd jaki to zły. Wenger sam powiedział ,ze jak nie latem to w styczniu bo środki ,ma ale uważa ,że skład ma bardzo dobry.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35504.01.2013, 17:43

Poczekajmy z osądami Wengera do 20 stycznia. Jeżeli do tego czasu nic się nie wydarzy, to chyba nie ma co liczyć na wzmocnienia

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 17:42

A23
Specjalny to jest Maciek z Klanu...

boltie komentarzy: 14804.01.2013, 17:42

W karierze w fifie Wilshere zarządał transferu, ma rok do końca konktraktu. Jest mozliwosc ze sie z tej decyzji wycofa? Bo jak nie to na biórku leży oferta City o wysokości 59 mln euro :P

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7204.01.2013, 17:42

Wenger gadał coś ostatnio, że interesuje się japońskim rynkiem, więc może to nie fejk?

Matheo14 komentarzy: 55104.01.2013, 17:42

facebook.com/photo.php?fbid=466588796731391&set=a.464560950267509.107771.464028426987428&type=1&theater

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.01.2013, 17:41

Wenger szuka tylko specjalnych graczy, a takich to nie ma nigdzie !

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.01.2013, 17:39

Irytuję mnie to że ci kupują,ci kupują a my jeszcze nawet nie umiemy załatwić nowego kontraktu dla Theo ;x

paniczAFC komentarzy: 188304.01.2013, 17:37

@AFC1208
poczekaj jeszcze M'Villa, Biglia i D.Villa :)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 17:36

Ars3n
Masz racje. Teraz tylko BVB. Fajnie ze graja.polacy ale bez przesady. Widzieliscie powody dla ktorych leci ten mecz? Nawet niedzielny ''ogladacz'' by z pewnoscia wolal Real- MAN U. Nawet patrzac na personalia... A tam patalachy jakies wybieraja...

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.01.2013, 17:36

Sakahai@
Pewnie zobaczysz ale tylko na trybunie.

Sakahai komentarzy: 206004.01.2013, 17:35

Peciakk właśnie się zastanawiałem jak to jest. Szkoda bo chętnie bym go zobaczył na ES

Novaczek_ komentarzy: 30904.01.2013, 17:34

wwwyoutube.com/watch?v=nvaS9DtIH0g

Novaczek_ komentarzy: 30904.01.2013, 17:33

Kurde tak sobie oglądałem i pomyślałem ze jak byśmy wtedy wygrali finał to Henry nigdy by nie odszedł :(

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.01.2013, 17:33

Sakahai@
Nie ma opcji ;)
Tak działają wypożyczenia w angielskich klubach że zawodnik nie może zagrać przeciw swojemu macierzystemu klubowi.

koczan_4 komentarzy: 330204.01.2013, 17:32

Jak myslicie Holtby sprawdzi się w KFC?
IMo u nas na ławkę był by idealny.

Sakahai komentarzy: 206004.01.2013, 17:31

Ej Chamakh będzie mógł zagrać przeciwko nam w lidze 23 stycznia ?

Kysio2607 komentarzy: 1336004.01.2013, 17:29

O nawet nie wiedziałem, że Ba już oficjalnie w Chelsea. :)

tomekafc95 komentarzy: 413604.01.2013, 17:28

a jak to jest ciamak i djour ida na loan to sie miejsce zwolni dla nowych graczy ? jak to jest

Kysio2607 komentarzy: 1336004.01.2013, 17:28

Jeszcze tylko Arshavin i SSman. Djorou już raczej pewny. :)

KanonierChris komentarzy: 292404.01.2013, 17:28

Nie widzę powodów do rozpaczy co do Holtby'ego.

Ars3n komentarzy: 1235404.01.2013, 17:28

Robizg
Szkoda tylko, ze LM przeniesli na tvp =|

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.01.2013, 17:28

Cole też w WHU ? Trochę bez sensu ruch, bo Benayoun jest od niego sto razy lepszy.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.01.2013, 17:27

No i mam spokój z wydatkami i nerwami na Szaman do 1 lipca ;)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 17:26

peciakk
Bo to pijus :D. Jego glupie komentarze byly zalosne... Tylko zeby Grzywacza na jego miejsce nie sprowadzili.