Żałosny Arsenal szczęśliwie remisuje z Southampton 1-1

Żałosny Arsenal szczęśliwie remisuje z Southampton 1-1 01.01.2013, 19:22, Kuba Tomaszkiewicz 4147 komentarzy

1 stycznia na St. Mary Stadium Southampton spotkał się z Arsenalem. W pierwszym meczu tych drużyn podopieczni Arsene'a Wengera rozgromili Świętych 6-1. Dwóch zawodników Arsenalu - Theo Walcott i Alex Oxlade-Chamberlain - stawiało pierwsze piłkarskie kroki w akademii drużyny z południowej Anglii.

Poniżej prezentujemy składy obu drużyn:

Southampton: Boruc - Cork, Fonte, Yoshida, Shaw - Puncheon, Schneiderlin, S. Davis, Do Prado, Ramírez - Lambert

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Wilshere, Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski - Walcott

Na pierwszą sytuację kibice Kanonierów musieli czekać do 5. minuty. Santi Cazorla uderzył z dystansu, jednak Artur Boruc spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

Bramkarz drużyny gospodarzy bardzo źle wszedł w mecz. Przy dwóch pozornie prostych dośrodkowaniach, Polak nie zdołał złapać piłki.

Początek spotkania to festiwal niedokładnych podań i niepotrzebnych strat piłki. Nie mieliśmy okazji oglądać żadnej dobrej sytuacji podbramkowej.

Obraz gry nie zmieniał się do 20. minuty. Święci starali się przenieść ciężar gry długimi podaniami, natomiast drużyna Arsenalu wymieniała kolejne podania w środkowej strefie boiska. Ani Theo Walcott, ani Rickie Lambert nie mieli okazji do strzelenia bramki.

W 22. minucie bardzo bolesną kontuzję odniósł Jack Wilshere. Na szczęście Anglik, obchodzący 21. urodziny, szybko wrócił na boisko.

W 35. minucie padła bramka dla Southampton. W tej akcji rządził przypadek i pomyłki wszystkich obrońców Arsenalu. W efekcie jednego z nich, niepilnowany Gaston Ramirez strzałem z 12. metra pokonał bezradnego Wojciecha Śzczęsnego.

Nie tego spodziewali się sympatycy Kanonierów po spektakularnej wygranej nad Newcastle w sobotę. Podania za plecy, niedokładne dośrodkowania i ogólny chaos - tak można podsumować grę podopiecznych Arsene'a Wengera.

Ale w 40. minucie, zupełnie niespodziewanie padła bramka dla Arsenalu. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Theo Walcott, a Do Prado skierował futbolówkę do własnej siatki. 1-1!

Tuż przed przerwą Walcott pokonał Boruca, jednak Anglik znajdował się na metrowym spalonym po podaniu Jacka Wilshere'a.

Sędzia Lee Probert zakończył pierwszą połowę spotkania rozgrywanego na St. Mary Stadium. Z pewnością w przerwie Arsene Wenger będzie miał dużo uwag do swoich podopiecznych.

Obie drużyny przystąpiły do drugiej połowy meczu bez zmian w wyjściowych jedenastkach.

Początek drugiej części spotkania wyglądał dość podobnie jak pierwsza - chaos, chaos i jeszcze raz chaos.

W 55. minucie bramkarz Kanonierów wykazał się refleksem. Piłka przypadkowo odbiła się od stojącego na trzecim metrze Sagny, a Szczęsny instynktowanie złapał futbolówkę.

Arsene Wenger po chwili zdecydował się na pierwszą zmianę. Bezbarwnego Podolskiego zmienił Oliver Giroud. W tym momencie Theo Walcott przesunął się na prawe skrzydło Arsenalu.

W 62. minucie Wojciech Szczęsny odbił dośrodkowanie jednego z pomocników Świętych, a czyhający na dobitkę Rickie Lambert poślizgnął się przy starcie do futbolówki. Chwilę potem Puncheon trafił w boczną siatkę.

Gospodarze nie przestawali nacierać na bramkę Arsenalu. Gaston Ramirez spróbował strzału z dystansu, lecz pomylił się o półtora metra.

W 70. minucie Theo Walcott uderzył z prawej strony pola karnego. Artur Boruc nie miał żadnych problemów z interwencją.

Gaston Ramirez strzelił drugą bramkę dla gospodarzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. Asystent popełnił ewidentny błąd, ponieważ ani Urugwajczyk, ani Rickie Lambert nie znajdowali się na pozycji spalonej.

W 74. minucie szkoleniowiec Arsenalu wykorzystał limit zmian. Za Oxlade'a-Chamberlaina i Cazorlę na boisku zameldowali się Gervinho i Ramsey.

Musieliśmy czekać do 80. minuty na pierwszy groźny strzał Kanonierów. Mikel Arteta bardzo mocno uderzył lewą nogą, jednak piłka minęła lewy słupek bramki Świętych.

Po chwili Gervinho popisał się rajdem na lewym skrzydle, zakończynym strzałem w boczną siatkę. Iworyjczyk mógł zamienić się w antybohatera, jednak po jego stracie James Puncheon uderzył wprost w Szczęsnego. Prawoskrzydłowy Southampton jeszcze raz spróbował zaskoczyć Polaka, ale bramkarz Arsenalu znów poradził sobie z tym strzałem.

W 90. minucie Arsenal wyprowadził świetny atak pozycyjny. Kieran Gibbs znalazł się sam w polu karnym, ale jego niecelne podanie zakończyło marzenia fanów The Gunners na bramkę.

Po upływie 3 doliczonych minut arbiter spotkania zakończył to słabe spotkanie. Arsenal bardzo źle wszedł w 2013 rok, jednak z dużą dozą szczęścia wywiózł z St. Mary Stadium jeden punkt.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 17:25

Upil sie pewno haha fan barcelony :D. W koncu nie trzeba go bedzie sluchac...

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.01.2013, 17:24

micklbn@
Podobno za mało się udzielał i przychodził "nieświeży" na nagrania :D

Nie wiem kurczę czemu ale transfer Holtby do KFC mnie jakoś zirytował.
Taki zawodnik i to za darmo...

Micklbn komentarzy: 210704.01.2013, 17:24

co zrobił kowalczyk?:P

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 17:24

IMO Holtby jest przecietny i za niego wole Eisfelda...

Kysio2607 komentarzy: 1336004.01.2013, 17:23

Kowalczyk wyrzucony z Polsatu! :O

Ars3n komentarzy: 1235404.01.2013, 17:22

Llorente... ale spokojnie. Ich nie potrzebowalismy i cale szczescie, ze ich juz mamy z glowy.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.01.2013, 17:21

Przecież Holtby byłby idealnym zastępstwem dla Rosy w przyszłości...

ArseneAl komentarzy: 2341704.01.2013, 17:19

Ehh.. Przydały się Holtby po sezonie. Szczególnie za darmo.

Biorąc pod uwagę odejście DJ i może SS'a to po napastniku/skrzydłowym priorytetem powinien być stoper.
Więc na defensywnego pomocnik (M'Vila?) to ja bym w tym okienku nie liczył (bo chyba nikt się nie spodziewa 3 transferów :P) szczególnie, że z wypożyczenia wrócił Frimpong xd

AFC1208 komentarzy: 137004.01.2013, 17:19

Hunter, Ba, Holtby, wszyscy nam uciekli ;d Ominałem jescze kogos ?:)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.01.2013, 17:17

Po co nam przeciętniaki pokroju Holtbiego.

Lukiner komentarzy: 194904.01.2013, 17:16

Co niby się dzieje?

Krzysiek_23 komentarzy: 15604.01.2013, 17:15

No bez jaj, Holtby u kuraków. Miał grać z armatką na piersi.

TheKomar komentarzy: 69604.01.2013, 17:15

Cos się jednak dzieje. Nie spodziewałem się :D.

tomekafc95 komentarzy: 413604.01.2013, 17:15

dla mnie ten holtby to sredniak jest no ale to moja opinia

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997304.01.2013, 17:13

Tottenham Hotspur @SpursOfficial

We're delighted to announce that we have reached agreement with Lewis Holtby to join the Club in July from Schalke, subject to medical

to tak dla glebszego zdolawania i hejtu AW...

Micklbn komentarzy: 210704.01.2013, 17:10

Miyachiego to ja tez bym już widział u nas, dawałby na prawdę dobre zmiany w drugiej połowie;]

Kysio2607 komentarzy: 1336004.01.2013, 17:10

Love

A co ma ruszyć jak transferów nie będzie? Jak już to tylko jeden. Wenger już dziś się zabezpieczał. Plotka o M'Villi nieźle mnie rozbawiła.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.01.2013, 17:09

twitter.yfrog.com/nz6omhpj

Chamakh blisko podpisania umowy
z West Hamem.

Thierry Henry: "I think about Arsenal every day but it's not my intention go back now. I understand what Wenger said."

LoveTheGunners komentarzy: 914004.01.2013, 17:09

siemka , ruyszylo cos w koncu z tranferami?

krobertk komentarzy: 16304.01.2013, 17:07

Angielskie fanpage na fb podają ciekawą informację:

BREAKING NEWS: apparently Yann M'vila is in London now and is set to have a medical at Arsenal tomorrow!

pronik komentarzy: 517904.01.2013, 17:04

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.01.2013, 17:03

Hannover's chairman Kind has confirmed the Djourou deal. Deal done, only paper work left. Medical tonight, will join training tomorrow (NP)

Kolejny po Chamakhu, który zostanie wypożyczony w styczniu. Oby do ich grona dołączył Arshavin oraz Squillaci ( oby transfery, bo inaczej do lata będziemy ich trzymać, a oni będą pobierać razem około 120 tysięcy funtów tygodniowo ). Chciałbym pozostania Andrieja, bo jest lepszy od Gervinho, ale niestety Boss nie widzi go w drużynie.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 404.01.2013, 16:58