Żałosny Arsenal szczęśliwie remisuje z Southampton 1-1

Żałosny Arsenal szczęśliwie remisuje z Southampton 1-1 01.01.2013, 19:22, Kuba Tomaszkiewicz 4147 komentarzy

1 stycznia na St. Mary Stadium Southampton spotkał się z Arsenalem. W pierwszym meczu tych drużyn podopieczni Arsene'a Wengera rozgromili Świętych 6-1. Dwóch zawodników Arsenalu - Theo Walcott i Alex Oxlade-Chamberlain - stawiało pierwsze piłkarskie kroki w akademii drużyny z południowej Anglii.

Poniżej prezentujemy składy obu drużyn:

Southampton: Boruc - Cork, Fonte, Yoshida, Shaw - Puncheon, Schneiderlin, S. Davis, Do Prado, Ramírez - Lambert

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Wilshere, Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski - Walcott

Na pierwszą sytuację kibice Kanonierów musieli czekać do 5. minuty. Santi Cazorla uderzył z dystansu, jednak Artur Boruc spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

Bramkarz drużyny gospodarzy bardzo źle wszedł w mecz. Przy dwóch pozornie prostych dośrodkowaniach, Polak nie zdołał złapać piłki.

Początek spotkania to festiwal niedokładnych podań i niepotrzebnych strat piłki. Nie mieliśmy okazji oglądać żadnej dobrej sytuacji podbramkowej.

Obraz gry nie zmieniał się do 20. minuty. Święci starali się przenieść ciężar gry długimi podaniami, natomiast drużyna Arsenalu wymieniała kolejne podania w środkowej strefie boiska. Ani Theo Walcott, ani Rickie Lambert nie mieli okazji do strzelenia bramki.

W 22. minucie bardzo bolesną kontuzję odniósł Jack Wilshere. Na szczęście Anglik, obchodzący 21. urodziny, szybko wrócił na boisko.

W 35. minucie padła bramka dla Southampton. W tej akcji rządził przypadek i pomyłki wszystkich obrońców Arsenalu. W efekcie jednego z nich, niepilnowany Gaston Ramirez strzałem z 12. metra pokonał bezradnego Wojciecha Śzczęsnego.

Nie tego spodziewali się sympatycy Kanonierów po spektakularnej wygranej nad Newcastle w sobotę. Podania za plecy, niedokładne dośrodkowania i ogólny chaos - tak można podsumować grę podopiecznych Arsene'a Wengera.

Ale w 40. minucie, zupełnie niespodziewanie padła bramka dla Arsenalu. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Theo Walcott, a Do Prado skierował futbolówkę do własnej siatki. 1-1!

Tuż przed przerwą Walcott pokonał Boruca, jednak Anglik znajdował się na metrowym spalonym po podaniu Jacka Wilshere'a.

Sędzia Lee Probert zakończył pierwszą połowę spotkania rozgrywanego na St. Mary Stadium. Z pewnością w przerwie Arsene Wenger będzie miał dużo uwag do swoich podopiecznych.

Obie drużyny przystąpiły do drugiej połowy meczu bez zmian w wyjściowych jedenastkach.

Początek drugiej części spotkania wyglądał dość podobnie jak pierwsza - chaos, chaos i jeszcze raz chaos.

W 55. minucie bramkarz Kanonierów wykazał się refleksem. Piłka przypadkowo odbiła się od stojącego na trzecim metrze Sagny, a Szczęsny instynktowanie złapał futbolówkę.

Arsene Wenger po chwili zdecydował się na pierwszą zmianę. Bezbarwnego Podolskiego zmienił Oliver Giroud. W tym momencie Theo Walcott przesunął się na prawe skrzydło Arsenalu.

W 62. minucie Wojciech Szczęsny odbił dośrodkowanie jednego z pomocników Świętych, a czyhający na dobitkę Rickie Lambert poślizgnął się przy starcie do futbolówki. Chwilę potem Puncheon trafił w boczną siatkę.

Gospodarze nie przestawali nacierać na bramkę Arsenalu. Gaston Ramirez spróbował strzału z dystansu, lecz pomylił się o półtora metra.

W 70. minucie Theo Walcott uderzył z prawej strony pola karnego. Artur Boruc nie miał żadnych problemów z interwencją.

Gaston Ramirez strzelił drugą bramkę dla gospodarzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. Asystent popełnił ewidentny błąd, ponieważ ani Urugwajczyk, ani Rickie Lambert nie znajdowali się na pozycji spalonej.

W 74. minucie szkoleniowiec Arsenalu wykorzystał limit zmian. Za Oxlade'a-Chamberlaina i Cazorlę na boisku zameldowali się Gervinho i Ramsey.

Musieliśmy czekać do 80. minuty na pierwszy groźny strzał Kanonierów. Mikel Arteta bardzo mocno uderzył lewą nogą, jednak piłka minęła lewy słupek bramki Świętych.

Po chwili Gervinho popisał się rajdem na lewym skrzydle, zakończynym strzałem w boczną siatkę. Iworyjczyk mógł zamienić się w antybohatera, jednak po jego stracie James Puncheon uderzył wprost w Szczęsnego. Prawoskrzydłowy Southampton jeszcze raz spróbował zaskoczyć Polaka, ale bramkarz Arsenalu znów poradził sobie z tym strzałem.

W 90. minucie Arsenal wyprowadził świetny atak pozycyjny. Kieran Gibbs znalazł się sam w polu karnym, ale jego niecelne podanie zakończyło marzenia fanów The Gunners na bramkę.

Po upływie 3 doliczonych minut arbiter spotkania zakończył to słabe spotkanie. Arsenal bardzo źle wszedł w 2013 rok, jednak z dużą dozą szczęścia wywiózł z St. Mary Stadium jeden punkt.

Premier League autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41298 newsów: 104.01.2013, 16:38

Sakahai komentarzy: 206004.01.2013, 16:36

No Eisfeld to już teraz zasługuje na gre, ma zbliżone umiejętności do Suso a ten gra dużo w Live

ArseneAl komentarzy: 2341704.01.2013, 16:36

@Robzig1
Matko... Perfect?
Jak ja nie lubię tego dziada Markowskiego.
Najlepsze polskie zespoły to Hey, Kult i Republika :)

ElSar komentarzy: 416804.01.2013, 16:36

Flisu

hahaha dobra mina ^^

Lukiner komentarzy: 194904.01.2013, 16:36

Też bym chętnie Eisfelda zobaczył zwłaszcza w niedziele, ale to nierealne :(

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 104.01.2013, 16:36

Sakahai, jak dla mnie to gracze mlodego ncastle grali tak fatalnie ze i ty bys sie swietnie prezentowal ;p przeciez tam mieli tyle miejsca gracze arsenalu ze rownie dobrze mogloby nie byc graczy ncastle

Sakahai komentarzy: 206004.01.2013, 16:33

youtube.com/watch?v=CLUlOQvATB0 w przyszłym sezonie widzę go jako członka pierwszego składu ; D

TakKrzysiu komentarzy: 893804.01.2013, 16:31

Robizg1@
ok:P

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 604.01.2013, 16:31

No Real powinien wygrać, na Bernabeu dobrze im idzie. Natomiast Sociedad na wyjazdach średnio, choć coraz lepiej sobie radzą. W sumie La Liga dosyć fajna liga do typowania jest, głównie dlatego, że mało remisów jest ;)

PS: Te wypożyczenie Szamaka to prawda?

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 16:29

Sorry za podwójnego ale sprawdziłem :P
TakKrzysiu:
Na ESPN będzie transmisja LIVE to pewno ktoś udostępni :)

Lukiner komentarzy: 194904.01.2013, 16:28

Ojejku Villa aż tak bardzo nie symuluje jak np. Sanchez. Nie zapominajmy, że Villa to Hiszpan, a więc w szkółce na pewno uczyli go symulowania.

Mid
Ale żeby grał jako skrzydło czy szpica :>? Jak na szpicę to Ville wolę. Kwestia gustu, za Lopezem kurde wiek przemawia :P

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.01.2013, 16:25

w niedziele gramy a nie jutro ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41204.01.2013, 16:25

Robzig1

A z tych przyziemnych to najbardziej bym chciał Lopeza.

TakKrzysiu komentarzy: 893804.01.2013, 16:25

PAnowie jest jakas transmisja jutro..? Domyslam sie ze na C+ niebardzo^

Kociek komentarzy: 116104.01.2013, 16:25

Profil Gunners napisał na fejsie - Marouane Chamakh joins West Ham on loan until the end of the season.

mallen komentarzy: 2123904.01.2013, 16:24

"Tal Ben Haim będzie występował do końca obecnego sezonu w barwach Queens Park Rangers - Izraelczyk będący ostatnio bez pracy związał się kontraktem do 30 czerwca 2013 roku."

mallen komentarzy: 2123904.01.2013, 16:23

"Wigan Athletic poinformował o zakontraktowaniu napastnika z Hondurasu, Rogera Espinoze występującego ostatnio w Kansas City. Zawodnik podpisał kontrakt na 2,5 roku."

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 16:23

Mid
A mój Falcao :P. No to chyba już koniec marzeń co :D ? Wróćmy na ziemię :P

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 104.01.2013, 16:23

Ja bym chciał żeby Wenger kupił jakiegoś 18~ letniego napastnika który myśli na boisku, jest dobry technicznie i potrafi się uspokoić w polu karnym przeciwnika ;p

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 16:22

Marzag
Stare były najlepsze obecnie muzyka to głównie komercja a szkoda :(.

Ars3n komentarzy: 1235404.01.2013, 16:22

ajc, sorki. Real gra dopiero w Niedziele..

Oggy komentarzy: 948904.01.2013, 16:22

Shinev-- po tej jego kontuzji to spodziewam się że aktorstwo się utrwali. 80% sędziów pewnie się śliniła przed TV jak oglądała Barce i teraz jakby David przyszedł to ochoczo gwizdać będą faule i półfaule a nawet ćwierć faule XDD

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41204.01.2013, 16:21

koczan_4

A mój wymarzony ŚN to Cavani :]

Ars3n komentarzy: 1235404.01.2013, 16:20

Shinev
Na Real. Graja u siebie i w nowym roku musza zagrac na 100%, a ile wygraja.. coz, nie wiem. Jutro po zamknieciu typera wymienimy sie wynikiem.

Pinguite komentarzy: 1502004.01.2013, 16:19

Shinev > Da się, tylko, że w drugą stronę jest trudniej. Bo łatwiej nauczyć się nowych nawyków niż ich się pozbyć.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 104.01.2013, 16:18

@Oggy

Myślałem że wszyscy widzieli, bo ktoś udostępnił przy ostatniej dyskusji na jego temat ^^

Marszczerano czy Fabs byli twardzi i nauczyli się symulować, ciekawe czy da się w drugą stronę...

pronik komentarzy: 517904.01.2013, 16:17

mallen;
Isco za grosze nie ma szans,do lata bedzie gral w maladze a pozniej ktos klauzule zaplaci to pewnie pojdzie

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 104.01.2013, 16:16

Robizg1, ja słucham bardzo różnej muzyki, ale w większości są to starsze kawałki ;p

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 104.01.2013, 16:16

@Ars3n

Nom ;]

Jeszcze mi powiedz jak Real. Królewscy się sypią, ale i tak (chyba) trzeba na nich stawiać...

Oggy komentarzy: 948904.01.2013, 16:16

shinev-- buahahah oplułem monitor xD ostrzegaj na drugi raz;P

koczan_4 komentarzy: 330204.01.2013, 16:15

Mój wymarzony ŚN to El Shaarawy - młody, dość ograny, mobilny, dobry technicznie. No ale szanse na jego zakup wynoszą 0,001% prawdopodobnie.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 16:14

mallen
Jeśli nie przedłuży prawdopodobne że tak, jeśli przedłuży i będzie grał dalej tak dobrze to trzeba będzie grubo wyłożyć:P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.01.2013, 16:14

thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/1045670/Valencia-striker-David-Villa-expresses-interest-in-joining-Arsenal-after-scoring-63-goals-in-last-3-seasons-Chelsea.html

Villa sobie parę lat temu cenił Arsenal jak jeszcze grał w Valencii. Oby tak dalej było :P

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 104.01.2013, 16:14

youtube.com/watch?v=8FgKM9FPFt4

Za to strasznie go nie lubię. Ale mogę też znaleźć mnóstwo filmików z jego wyczynami czysto piłkarskimi, które są imponujące. Jeśli chodzi o Davida, to jestem na TAK

mallen komentarzy: 2123904.01.2013, 16:13

Jak ktoś wyciągnie Isco za grosze z Malagi to się wkurzę!

Ars3n komentarzy: 1235404.01.2013, 16:12

Shinev
yep. Co ty tez ?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.01.2013, 16:12

Podolski chyba więcej zarabia niż Villa ? A Hiszpan stawia grę nad kasą.

Yakub97 komentarzy: 574604.01.2013, 16:11

Ale Villa moze po lewo też zagrać jak Poldi nie będzie miał formy a w ogóle trzeba mieć też klasowych zawodników na ławce

Strus komentarzy: 106204.01.2013, 16:11

David Villa ma zarobki na poziomie 110k funtów tygodniowo. Kto wiedząc to wierzy, że on przyjdzie do Arsenalu? ROTFL

Skład na puchar:
Szczęsny
Jenkinson Mertesacker Koscielny(Squilacci) Gibbs
Coquelin Ramsey
AOC Rosicky Gervinho(lub Arszawin)
Giroud

+ Frimpong, Eisfeld, Gnabry i kto się jeszcze nada z młodzików.
Wystawianie najmocniejszego składu po okresie świątecznym, mając przed sobą dużo ciężkich meczów co tydzień- to samobójstwo. Co prawda pod wodza AW Arsenal jeszcze nie odpadł w 3 rundzie- ale nie warto o taką głupią statystykę rozbijać szans drużyny na zajęcie wysokiego miejsca w Premier League.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 16:11