Żałosny Arsenal szczęśliwie remisuje z Southampton 1-1

Żałosny Arsenal szczęśliwie remisuje z Southampton 1-1 01.01.2013, 19:22, Kuba Tomaszkiewicz 4147 komentarzy

1 stycznia na St. Mary Stadium Southampton spotkał się z Arsenalem. W pierwszym meczu tych drużyn podopieczni Arsene'a Wengera rozgromili Świętych 6-1. Dwóch zawodników Arsenalu - Theo Walcott i Alex Oxlade-Chamberlain - stawiało pierwsze piłkarskie kroki w akademii drużyny z południowej Anglii.

Poniżej prezentujemy składy obu drużyn:

Southampton: Boruc - Cork, Fonte, Yoshida, Shaw - Puncheon, Schneiderlin, S. Davis, Do Prado, Ramírez - Lambert

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Wilshere, Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski - Walcott

Na pierwszą sytuację kibice Kanonierów musieli czekać do 5. minuty. Santi Cazorla uderzył z dystansu, jednak Artur Boruc spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

Bramkarz drużyny gospodarzy bardzo źle wszedł w mecz. Przy dwóch pozornie prostych dośrodkowaniach, Polak nie zdołał złapać piłki.

Początek spotkania to festiwal niedokładnych podań i niepotrzebnych strat piłki. Nie mieliśmy okazji oglądać żadnej dobrej sytuacji podbramkowej.

Obraz gry nie zmieniał się do 20. minuty. Święci starali się przenieść ciężar gry długimi podaniami, natomiast drużyna Arsenalu wymieniała kolejne podania w środkowej strefie boiska. Ani Theo Walcott, ani Rickie Lambert nie mieli okazji do strzelenia bramki.

W 22. minucie bardzo bolesną kontuzję odniósł Jack Wilshere. Na szczęście Anglik, obchodzący 21. urodziny, szybko wrócił na boisko.

W 35. minucie padła bramka dla Southampton. W tej akcji rządził przypadek i pomyłki wszystkich obrońców Arsenalu. W efekcie jednego z nich, niepilnowany Gaston Ramirez strzałem z 12. metra pokonał bezradnego Wojciecha Śzczęsnego.

Nie tego spodziewali się sympatycy Kanonierów po spektakularnej wygranej nad Newcastle w sobotę. Podania za plecy, niedokładne dośrodkowania i ogólny chaos - tak można podsumować grę podopiecznych Arsene'a Wengera.

Ale w 40. minucie, zupełnie niespodziewanie padła bramka dla Arsenalu. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Theo Walcott, a Do Prado skierował futbolówkę do własnej siatki. 1-1!

Tuż przed przerwą Walcott pokonał Boruca, jednak Anglik znajdował się na metrowym spalonym po podaniu Jacka Wilshere'a.

Sędzia Lee Probert zakończył pierwszą połowę spotkania rozgrywanego na St. Mary Stadium. Z pewnością w przerwie Arsene Wenger będzie miał dużo uwag do swoich podopiecznych.

Obie drużyny przystąpiły do drugiej połowy meczu bez zmian w wyjściowych jedenastkach.

Początek drugiej części spotkania wyglądał dość podobnie jak pierwsza - chaos, chaos i jeszcze raz chaos.

W 55. minucie bramkarz Kanonierów wykazał się refleksem. Piłka przypadkowo odbiła się od stojącego na trzecim metrze Sagny, a Szczęsny instynktowanie złapał futbolówkę.

Arsene Wenger po chwili zdecydował się na pierwszą zmianę. Bezbarwnego Podolskiego zmienił Oliver Giroud. W tym momencie Theo Walcott przesunął się na prawe skrzydło Arsenalu.

W 62. minucie Wojciech Szczęsny odbił dośrodkowanie jednego z pomocników Świętych, a czyhający na dobitkę Rickie Lambert poślizgnął się przy starcie do futbolówki. Chwilę potem Puncheon trafił w boczną siatkę.

Gospodarze nie przestawali nacierać na bramkę Arsenalu. Gaston Ramirez spróbował strzału z dystansu, lecz pomylił się o półtora metra.

W 70. minucie Theo Walcott uderzył z prawej strony pola karnego. Artur Boruc nie miał żadnych problemów z interwencją.

Gaston Ramirez strzelił drugą bramkę dla gospodarzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. Asystent popełnił ewidentny błąd, ponieważ ani Urugwajczyk, ani Rickie Lambert nie znajdowali się na pozycji spalonej.

W 74. minucie szkoleniowiec Arsenalu wykorzystał limit zmian. Za Oxlade'a-Chamberlaina i Cazorlę na boisku zameldowali się Gervinho i Ramsey.

Musieliśmy czekać do 80. minuty na pierwszy groźny strzał Kanonierów. Mikel Arteta bardzo mocno uderzył lewą nogą, jednak piłka minęła lewy słupek bramki Świętych.

Po chwili Gervinho popisał się rajdem na lewym skrzydle, zakończynym strzałem w boczną siatkę. Iworyjczyk mógł zamienić się w antybohatera, jednak po jego stracie James Puncheon uderzył wprost w Szczęsnego. Prawoskrzydłowy Southampton jeszcze raz spróbował zaskoczyć Polaka, ale bramkarz Arsenalu znów poradził sobie z tym strzałem.

W 90. minucie Arsenal wyprowadził świetny atak pozycyjny. Kieran Gibbs znalazł się sam w polu karnym, ale jego niecelne podanie zakończyło marzenia fanów The Gunners na bramkę.

Po upływie 3 doliczonych minut arbiter spotkania zakończył to słabe spotkanie. Arsenal bardzo źle wszedł w 2013 rok, jednak z dużą dozą szczęścia wywiózł z St. Mary Stadium jeden punkt.

Premier League autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
ArjenRobben komentarzy: 159804.01.2013, 15:49

jaki obstawiacie składzik na Swansea i jak myslicie ile mlodych zagra, ja bym chciał taki skład i mysle ze z takim składem powinnismy wygrac:

@Arsenal23
Phi.. 2 lata temu to i ty sobie układałeś nasze jedenastki z Dżo Kolem na prawym skrzydle.
Downing w AV dobrze pykał ;)

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 104.01.2013, 15:49

Robizg1, naprawdę to lubisz? ;p Nie wydaje Ci się że sam byś mógł coś podobnego nagrać bez większego wysiłku? ;d

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 604.01.2013, 15:49

@Shinev
Wejdź w statystyki Premier League, na dole jest "Premier League Best Eleven" chyba o to ci chodziło? ;>

kwiatinho komentarzy: 1313104.01.2013, 15:49

Co do potencjalnego transferu Davida Villi to ja osobiście jestem na tak...
Ograny w lidze i pucharach doświadczony na boiskach niemal całej Europy. Podstawowy napastnik najlepszej drużyny narodowej na świecie oczywiście przed kontuzją poza tym myślę że szybko by złapał kontakt z chłopakami. Lubi grać szybko i kombinacyjnie. Myślę że z miejsca dałby nam dodatkowe opcje w ataku. Co do Adriana Lopeza to oglądałem kilkanaście meczów Atletico i powiem szczerze że nie powala na glebe. Poza ostatnim sezonem w tym głównie gra jak Czoło. Kiwa się i traci do tego słabo gra w obronie a u nas skrzydłowi muszą pracować też w defensywie tak jak Podolski po transferze na the Emirates. I co z tego że jest młodszy jak nie jest lepszy od piłkarzy których mamy. Myślę że tak jak w Atletico u nas nie byłby typowym napastnikiem tylko tak jak Lukas skrzydłowym. Jeśli już kupować skrzydłowego to zdecydowanie Wilfrieda Zahe to jest taki Angielski Nani

Oggy komentarzy: 948904.01.2013, 15:48

Moje dziecinne marzenie to Jovetić ... Niestety szajbusy z Fiory astronomicznej kasy za niego chcą;/ Tottally unreal.
Robizg1- true story do tego ma face-like-pie i miny zbitego psa. Jak go nie lubić XD

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 104.01.2013, 15:46

Robizg1, właśnie zobaczyłem "za każdą chwilę z Tobą" ;p discopolo to nie moje klimaty, czasem sobie posłucham ale tego oldschoolowego discolpolo bo te nowe to brzmią jak fristajl ;d

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41204.01.2013, 15:46

KochamArsenal88

Mało tego - Farca wciąż nam ponoć wisi 8 milionów funtów za Fabsa i Songa.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 104.01.2013, 15:46

Ktoś tu kiedyś podawał jedenastkę półsezonu według whoscored, ma ktoś może linka do tego artykułu (u nich)?

marz2 komentarzy: 521904.01.2013, 15:46

Wchodzę dzisiaj na kompa i patrzę że Ba w Chelsea i uśmiech zmalał ;/

pronik komentarzy: 517904.01.2013, 15:45

Midgardsorm;
Ale byl na stronie saragossy wiec jakies oficjalne info bylo.na stronie mlotow tez nie ma

Yakub97 komentarzy: 574604.01.2013, 15:45

I dobrze Ba ma słabe rundy wiosenne

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 15:45

Marzag
Ogarnij piosenkę : Weekend- moje miasto nigdy nie śpi! :) Idę z psem. Odezwe się poźniej.:D

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 604.01.2013, 15:45

@ElSar
W meczu Sevilli ja bym postawił under2.5 podobnie w meczu Valencii ;)

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 104.01.2013, 15:45

ElSar, za dużo meczy jak dla mnie, Osasuna to solidna drużyna, bardzo dobra w ofensywie, czasami popełniająca błędy w defensywie. Pewnie coś wypadnie ;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.01.2013, 15:44

goal.com/en/news/596/exclusive/2013/01/04/3647640/arsenal-make-formal-david-villa-approach-as-they-prepare?source=breakingnews

Według Goal.com Wenger jest skłonny dać 17 mln euro. Jednak jak nie Villa to Adrian.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 304.01.2013, 15:44

Dla mnie i tak zawodnik na którego przejście albo chociażby zainteresowanie nim ja osobiście liczyłem czyli Feguohli przedłużył kontrakt z Valencią i moje i pewnie nie tylko marzenia o przejście do Nas legły w gruzach.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 15:44

Oggy
No koleś do tarcia chrzanu się nie nadaje ;d. Wyszedł mu 1 mecz w sezonie :D

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 104.01.2013, 15:43

Robizg1, nie ;d ja nawet "ona tanczy dla mnie" slyszalem tylko raz przelotem ;p nie wiedzialem jak sie nazywaja wykonawcy tej piosenki

mallen komentarzy: 2123904.01.2013, 15:43

"Official: Marouane Chamakh joins West Ham on loan until the end of the season."

Kanonier8 komentarzy: 198304.01.2013, 15:42

BA w CFC... nie wierzę że to nie my... aż żal

Oggy komentarzy: 948904.01.2013, 15:41

'Placek' Downing to ciężki grzech choć kiedyś (jak w AV grał) to na ławę u nas bym go widział. Na szczęście nie przyszedł .

Sakahai komentarzy: 206004.01.2013, 15:39

ElSar Sevilla gra beznadziejnie więc bym się zastanowił nad postawieniem na nich ; p

A23
Strzelilby kilka bramek to go polubilby. Z tych wszystkich genetykow barcy, to do niego nic nie mam, bo lubialem ogladac Valencie gdy on wlasnie tam gral.

ElSar komentarzy: 416804.01.2013, 15:37