Żałosny Arsenal szczęśliwie remisuje z Southampton 1-1

Żałosny Arsenal szczęśliwie remisuje z Southampton 1-1 01.01.2013, 19:22, Kuba Tomaszkiewicz 4147 komentarzy

1 stycznia na St. Mary Stadium Southampton spotkał się z Arsenalem. W pierwszym meczu tych drużyn podopieczni Arsene'a Wengera rozgromili Świętych 6-1. Dwóch zawodników Arsenalu - Theo Walcott i Alex Oxlade-Chamberlain - stawiało pierwsze piłkarskie kroki w akademii drużyny z południowej Anglii.

Poniżej prezentujemy składy obu drużyn:

Southampton: Boruc - Cork, Fonte, Yoshida, Shaw - Puncheon, Schneiderlin, S. Davis, Do Prado, Ramírez - Lambert

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Wilshere, Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski - Walcott

Na pierwszą sytuację kibice Kanonierów musieli czekać do 5. minuty. Santi Cazorla uderzył z dystansu, jednak Artur Boruc spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

Bramkarz drużyny gospodarzy bardzo źle wszedł w mecz. Przy dwóch pozornie prostych dośrodkowaniach, Polak nie zdołał złapać piłki.

Początek spotkania to festiwal niedokładnych podań i niepotrzebnych strat piłki. Nie mieliśmy okazji oglądać żadnej dobrej sytuacji podbramkowej.

Obraz gry nie zmieniał się do 20. minuty. Święci starali się przenieść ciężar gry długimi podaniami, natomiast drużyna Arsenalu wymieniała kolejne podania w środkowej strefie boiska. Ani Theo Walcott, ani Rickie Lambert nie mieli okazji do strzelenia bramki.

W 22. minucie bardzo bolesną kontuzję odniósł Jack Wilshere. Na szczęście Anglik, obchodzący 21. urodziny, szybko wrócił na boisko.

W 35. minucie padła bramka dla Southampton. W tej akcji rządził przypadek i pomyłki wszystkich obrońców Arsenalu. W efekcie jednego z nich, niepilnowany Gaston Ramirez strzałem z 12. metra pokonał bezradnego Wojciecha Śzczęsnego.

Nie tego spodziewali się sympatycy Kanonierów po spektakularnej wygranej nad Newcastle w sobotę. Podania za plecy, niedokładne dośrodkowania i ogólny chaos - tak można podsumować grę podopiecznych Arsene'a Wengera.

Ale w 40. minucie, zupełnie niespodziewanie padła bramka dla Arsenalu. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Theo Walcott, a Do Prado skierował futbolówkę do własnej siatki. 1-1!

Tuż przed przerwą Walcott pokonał Boruca, jednak Anglik znajdował się na metrowym spalonym po podaniu Jacka Wilshere'a.

Sędzia Lee Probert zakończył pierwszą połowę spotkania rozgrywanego na St. Mary Stadium. Z pewnością w przerwie Arsene Wenger będzie miał dużo uwag do swoich podopiecznych.

Obie drużyny przystąpiły do drugiej połowy meczu bez zmian w wyjściowych jedenastkach.

Początek drugiej części spotkania wyglądał dość podobnie jak pierwsza - chaos, chaos i jeszcze raz chaos.

W 55. minucie bramkarz Kanonierów wykazał się refleksem. Piłka przypadkowo odbiła się od stojącego na trzecim metrze Sagny, a Szczęsny instynktowanie złapał futbolówkę.

Arsene Wenger po chwili zdecydował się na pierwszą zmianę. Bezbarwnego Podolskiego zmienił Oliver Giroud. W tym momencie Theo Walcott przesunął się na prawe skrzydło Arsenalu.

W 62. minucie Wojciech Szczęsny odbił dośrodkowanie jednego z pomocników Świętych, a czyhający na dobitkę Rickie Lambert poślizgnął się przy starcie do futbolówki. Chwilę potem Puncheon trafił w boczną siatkę.

Gospodarze nie przestawali nacierać na bramkę Arsenalu. Gaston Ramirez spróbował strzału z dystansu, lecz pomylił się o półtora metra.

W 70. minucie Theo Walcott uderzył z prawej strony pola karnego. Artur Boruc nie miał żadnych problemów z interwencją.

Gaston Ramirez strzelił drugą bramkę dla gospodarzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. Asystent popełnił ewidentny błąd, ponieważ ani Urugwajczyk, ani Rickie Lambert nie znajdowali się na pozycji spalonej.

W 74. minucie szkoleniowiec Arsenalu wykorzystał limit zmian. Za Oxlade'a-Chamberlaina i Cazorlę na boisku zameldowali się Gervinho i Ramsey.

Musieliśmy czekać do 80. minuty na pierwszy groźny strzał Kanonierów. Mikel Arteta bardzo mocno uderzył lewą nogą, jednak piłka minęła lewy słupek bramki Świętych.

Po chwili Gervinho popisał się rajdem na lewym skrzydle, zakończynym strzałem w boczną siatkę. Iworyjczyk mógł zamienić się w antybohatera, jednak po jego stracie James Puncheon uderzył wprost w Szczęsnego. Prawoskrzydłowy Southampton jeszcze raz spróbował zaskoczyć Polaka, ale bramkarz Arsenalu znów poradził sobie z tym strzałem.

W 90. minucie Arsenal wyprowadził świetny atak pozycyjny. Kieran Gibbs znalazł się sam w polu karnym, ale jego niecelne podanie zakończyło marzenia fanów The Gunners na bramkę.

Po upływie 3 doliczonych minut arbiter spotkania zakończył to słabe spotkanie. Arsenal bardzo źle wszedł w 2013 rok, jednak z dużą dozą szczęścia wywiózł z St. Mary Stadium jeden punkt.

Premier League autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 15:25

peciakk
Już widzisz :P?

paw3u komentarzy: 563004.01.2013, 15:25

nie wiem czy ktos juz o tym napisał czy nie, ale Jose Enrique z Liverpoolu odniosl kontuzje uda i ma wrocic dopiero za 6 tygodni.

Szogun komentarzy: 28735 newsów: 304.01.2013, 15:22

Też jestem zdania,że Adrian dużo lepiej sprawdziłby się w Arsenalu pograłby dłużej i mógłby wnieść dużo więcej świeżości niż już lekko zdezelowany Vila ale niestety w grę pewnie weszły finanse i uzgodnienia między klubami przy sprzedaży Songa i Fabergasa a Vila został ewentualnie wzięty jako pochodna tamtych transakcji.

Oggy komentarzy: 948904.01.2013, 15:21

Jeśli naprawdę Ciamak pójdzie na wypożyczenie to Henry albo Lopez/Villa/ napastnik przyjdą. Dlatego jak pójdzie oficjalka to się wzniecę ;P BTW na ile Park poszedł do Celty? Na rok?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.01.2013, 15:21

Po*

To wielu latach wreszcie zgodziłem się z Wengerem, odnośnie transfery Ba. Nie opłaca się, dawać Ville.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.01.2013, 15:19

Na pewno wiecej niz Carrol , trener młotow bedzie mial 3 x razy lepsza wersje Carrola ktory walnal 1 brame

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.01.2013, 15:18

Ja tam dalej na Ville jestem na nie !
Nie widzę jego buźki w naszej koszulce ;x

ArseneAl komentarzy: 2341704.01.2013, 15:17

No i nie potrzeba nam takich cwaniaczków wyma****ących łapami i przewracających się przy każdym kontakcie z przeciwnikiem.

mallen komentarzy: 2123904.01.2013, 15:17

Ciekawe co Chamakh pokaże w West Hamie.

ArseneAl komentarzy: 2341704.01.2013, 15:15

Jeśli mam być szczery to w 100% wolałbym Adriana niż Villę. Nawet jak jest na ten moment gorszy od Davida to jest też dużo bardziej perspektywiczny i może być coraz lepszy, a w przypadku Villi to jest to już równia pochyła.
Nie wierzę w jakieś odrodzenie jego formy, a szczególnie nie w nowej lidze.
Mam nadzieję, że Wenger myśli podobnie.
W końcu to nie w jego stylu wydawać kupę kasy na gościa po 30-tce.

vinio komentarzy: 254704.01.2013, 15:14

Jezu tak głupi na rynku może byc tylko Arsenal sprzedać np Czeska za darmo prawie a kupic beznadziejnego juz Ville ktory bedzie chcial dorobic a nie grac

cieniak14 komentarzy: 172804.01.2013, 15:13

twitter.com/i/#!/GeoffArsenal/media/slideshow?url=pic.twitter.com%2FyZLJCOFm

Patrzcie jakie fajnie :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.01.2013, 15:13

nie pamietam tak goracego okienka zimowego w PL od dawna ale z drugiej strony lato 2012 bylo bardzo rozczarowujace w transfery w PL

vinio komentarzy: 254704.01.2013, 15:11

nie wiem czy jakas poszła ofeta od nas wiem ze mozemy sie pozbyc Szamak do Lille ponieważ Newcastle kupiło od nich Debuchego

David92 komentarzy: 640004.01.2013, 15:11

vinio - no tak, nam sie to wydaje proste ale w Arsenalu na takie cuda nie licze. Wtedy co Wengera ogarnal szal zakupow bylo to spowodowane tym 8-2 a teraz nie ma czegos takiego :P

Oggy komentarzy: 948904.01.2013, 15:10

Villa jest starszy od vanpussego 2 lata? Teoretycznie z 2-3 lata może pograć jeszcze El Guaje na wysokim poziomie. Pytanie czy wróci do formy jeszcze a tego nie wie nikt. Ze względu na wiek Wenger go nie weźmie na długi kontrakt a ja nie sądzę żeby Hiszpan chciał na 2 lata przyjść. Wiele zależy IMO od innych opcji transferu jeśli przyjdą ruscy z kasą to nie wierze żeby Villa nie chciał zarobić na starość i dzieciakom na porszaki.
Dlatego bardziej wierze w Lopeza...

vinio komentarzy: 254704.01.2013, 15:09

tal jak pisze najważniejsze jest pozbyć się
Fabiana Mannone SS DJ Frimponga Coqa Arszawina Szamaka Santosa a w ich miejce 4 wartościowych zawodników i zeby juz nie wracł Beny z Parkiem.

yeni komentarzy: 163904.01.2013, 15:09

Panowie czy to prawda ze arsenal zaoferowal oficjalnie 14mln za Ville?

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.01.2013, 15:09

No to Chamakh w West Hamie

mallen komentarzy: 2123904.01.2013, 15:08

Arsenal striker Marouane Chamakh joins West Ham on loan until the end of the season. [BBC Sport]

kamil_malin komentarzy: 933204.01.2013, 15:07

Pomysłów nie mam, ale wyciągnie jakieś nazwisko które wcześniej się nie pojawiało.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 15:05

kamil_malin
A kogo myślisz ściągnie :D? Bo ja już pomysłów nie mam :P.

vinio komentarzy: 254704.01.2013, 15:04

David92
nie dlaczego Hummels na 1 pensje SS i DJ? to dużo
nie piszę ze 2 śo a za Santosa może być jakiś młody zawodnik co mu będzie zależało na grze a nie to co Santos, który za nic ma sporo kasy. Jeden piłkarz by miał nowa pensje a reszta by miala po starych zawodnikach

mallen komentarzy: 2123904.01.2013, 15:04

Trzymajmy kciuki za zdrowie Abu bo to talent z najwyższej półki!

ArseneAl komentarzy: 2341704.01.2013, 15:04

@mallen
Ja bym obstawił tych, którzy będą w najlepszej formie ;)
Chociaż najbardziej przemawia do mnie opcja C tylko nie wiem czy nie byłaby zbyt ofensywna.
@bobslej22
Phi.. a co mnie to obchodzi? Mógł się tam nie pchać. Ja go u nas nie chcę i tyle. Wolałbym jakiegoś napastnika na dłuższą metę, a nie na 2 lata.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 15:03

pronik
Od razu go opchnąć jakiś hajs będzie chociaż :). Zawsze na dołożenie do transferu będzie ;).
mallen
C i ciągła rotacja. Cazorla zmęczony Rosa in. Diaby żeby grał na zmianę z Artetą To by obu na dobre wyszło :) Mikel by miał czas na regenerację, a Diaby mniej szans by się połamał :)

kamil_malin komentarzy: 933204.01.2013, 15:03

Villą to nikt nie pogardziłby 3-4 lata temu. Jest jedno małe ale, wtedy kosztował ponad 2 razy więcej niż obecnie.

Trudno mi obrać jakieś stanowisko, z jednej strony taki napastnik to skarb. Ale z drugiej, on od czasu kontuzji (nie wiem jak przed urazem) prezentuje się dużo słabiej. To nie jest ten sam zawodnik co dawniej.
I tu rodzi się spore ryzyko, albo odpali albo będzie grał jedynie na przyzwoitym poziomie. Wydawanie około, czy ponad 10mln funtów na kogoś kto zapewni nam jedynie solidny poziom i do tego ma ponad 30 lat to nie najlepszy pomysł. Dużo zależy od ceny i ewentualnej tygodniówki.

Najczęściej pojawiają się nazwiska Lopez lub Villa. A ja myślę, że Wenger wyciągnie kogoś innego. :P

mrsomebody komentarzy: 602104.01.2013, 15:02

Villa jest już troche 'stary'. Wydaje mi się, że najlepsze ma już za sobą. Jak mamy kupować takiego napastnika, to już lepiej wypożyczyć legendę naszego klubu.

incoREALISTA komentarzy: 34104.01.2013, 15:02

mallen; Diaby, Wilshere, Arteta . Cazorla i Rosicky na skrzydla

mallen komentarzy: 2123904.01.2013, 15:01

Szkoda, że nie ma żadnych plotek o Strootmanie :/
Mam nadzieję, że AW da pograć częściej Eisfeldowi.

David92 komentarzy: 640004.01.2013, 15:01

vinio - takie zakupy to przez pare lat chyba a nie na to okienko.

bobslej22 komentarzy: 834304.01.2013, 15:01

Co Wy tacy do tego Villi nastawieni ???
Przeciez przed kontuzja wiekszośc z was by sie jarała na taki temat. Jak dla mnie On i Lopez idealnie pasują do nas. Technika, wykończenie, szybkość. On może nas wyleczyć . CO z tego że ma 31 lat. Na moje to kupimy jego i Lopeza :) ( marzenia ). Do tego jakiś DP i obrońca na rezerwę. Zaha i Holtby w lecie :)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.01.2013, 15:00

Najpierw Walcott musi podpisać umowę, wtedy ma AW działać ;)

Santos za niego LO
Frimpong i Coquelin za nich wprowadzić Yennaris i kupić Strootmana/Capoue/M'Vile/Fellaini
Gervinho i Arszawin w ich miejsce Isco i Zaha
Szamak za niego napastniczek młody a w AFC młodych kilku dobry jest

mallen komentarzy: 2123904.01.2013, 14:59

Gdyby Diaby powrócił do "żywych" na trochę dłużej to jak chcielibyście, żeby był obstawiony środek boiska:

shark31 komentarzy: 601304.01.2013, 14:59

Oby z tym Villa to nie byly ploty. Kapitalny, bardzo doswiadczony zawodnik ktory jeszcze 3-4 lata pogra!

mallen komentarzy: 2123904.01.2013, 14:58

A pojawiały się już głosy, że Huntelaar lub Ba u nas na 100%, a wyszło jak zawsze ;)

Mam nadzieję, że AW nas wszystkich pozytywnie zaskoczy.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.01.2013, 14:57

Mam nadzieję że Villa to plota !

bobslej22 komentarzy: 834304.01.2013, 14:55

ArseneAl>>> A kto by nie był odpadkiem jakby rywalizował z boskim karłem ???

ArseneAl komentarzy: 2341704.01.2013, 14:53

Ehh.. ja nie chcę odpadków z barcy...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 14:46

Coś chyba jest na rzeczy jeśli wszędzie piszą o Davidzie. Oby się nie skończyła jak z M'Vila -.-

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.01.2013, 14:42

Witam kanonierzy są jakieś świeże plotki o transferach?

bobslej22 komentarzy: 834304.01.2013, 14:38

To chyba świeże jest co?

goal.com/en/news/596/exclusive/2013/01/04/3647640/arsenal-make-formal-david-villa-approach-as-they-prepare?source=breakingnews

Oggy komentarzy: 948904.01.2013, 14:31

Ktoś całkiem niedawno zauważył że podobno Czelska miała bardzo lekki fizycznie obóz przygotowawczy. Zwykle to mści się pod koniec rundy. Być może to jest ta sprawa. Moja hipoteza jest taka że Di Matteo bał się szybkiego wywalenia i chciał mieć wyniki które go bronią i poszedł w takie metody;> Hazard ma wielki talent i prędzej czy później odpali IMO.

pajdi komentarzy: 378004.01.2013, 14:31

Jak można w połowie sezonu w ogóle się zastanawiać czy Hazard był warty takich pieniędzy.. To ciągle bardzo młody gracz, wszedł do najlepszej ligi świata z przeciętnej ligue 1. Ostatnio spuścił nieco z tonu, ale to gracz na lata. Chelsea jeszcze będzie miała z niego spory pożytek, tak jak my mam nadzieję z AOC.