Żałosny Arsenal szczęśliwie remisuje z Southampton 1-1

Żałosny Arsenal szczęśliwie remisuje z Southampton 1-1 01.01.2013, 19:22, Kuba Tomaszkiewicz 4147 komentarzy

1 stycznia na St. Mary Stadium Southampton spotkał się z Arsenalem. W pierwszym meczu tych drużyn podopieczni Arsene'a Wengera rozgromili Świętych 6-1. Dwóch zawodników Arsenalu - Theo Walcott i Alex Oxlade-Chamberlain - stawiało pierwsze piłkarskie kroki w akademii drużyny z południowej Anglii.

Poniżej prezentujemy składy obu drużyn:

Southampton: Boruc - Cork, Fonte, Yoshida, Shaw - Puncheon, Schneiderlin, S. Davis, Do Prado, Ramírez - Lambert

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Wilshere, Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski - Walcott

Na pierwszą sytuację kibice Kanonierów musieli czekać do 5. minuty. Santi Cazorla uderzył z dystansu, jednak Artur Boruc spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

Bramkarz drużyny gospodarzy bardzo źle wszedł w mecz. Przy dwóch pozornie prostych dośrodkowaniach, Polak nie zdołał złapać piłki.

Początek spotkania to festiwal niedokładnych podań i niepotrzebnych strat piłki. Nie mieliśmy okazji oglądać żadnej dobrej sytuacji podbramkowej.

Obraz gry nie zmieniał się do 20. minuty. Święci starali się przenieść ciężar gry długimi podaniami, natomiast drużyna Arsenalu wymieniała kolejne podania w środkowej strefie boiska. Ani Theo Walcott, ani Rickie Lambert nie mieli okazji do strzelenia bramki.

W 22. minucie bardzo bolesną kontuzję odniósł Jack Wilshere. Na szczęście Anglik, obchodzący 21. urodziny, szybko wrócił na boisko.

W 35. minucie padła bramka dla Southampton. W tej akcji rządził przypadek i pomyłki wszystkich obrońców Arsenalu. W efekcie jednego z nich, niepilnowany Gaston Ramirez strzałem z 12. metra pokonał bezradnego Wojciecha Śzczęsnego.

Nie tego spodziewali się sympatycy Kanonierów po spektakularnej wygranej nad Newcastle w sobotę. Podania za plecy, niedokładne dośrodkowania i ogólny chaos - tak można podsumować grę podopiecznych Arsene'a Wengera.

Ale w 40. minucie, zupełnie niespodziewanie padła bramka dla Arsenalu. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Theo Walcott, a Do Prado skierował futbolówkę do własnej siatki. 1-1!

Tuż przed przerwą Walcott pokonał Boruca, jednak Anglik znajdował się na metrowym spalonym po podaniu Jacka Wilshere'a.

Sędzia Lee Probert zakończył pierwszą połowę spotkania rozgrywanego na St. Mary Stadium. Z pewnością w przerwie Arsene Wenger będzie miał dużo uwag do swoich podopiecznych.

Obie drużyny przystąpiły do drugiej połowy meczu bez zmian w wyjściowych jedenastkach.

Początek drugiej części spotkania wyglądał dość podobnie jak pierwsza - chaos, chaos i jeszcze raz chaos.

W 55. minucie bramkarz Kanonierów wykazał się refleksem. Piłka przypadkowo odbiła się od stojącego na trzecim metrze Sagny, a Szczęsny instynktowanie złapał futbolówkę.

Arsene Wenger po chwili zdecydował się na pierwszą zmianę. Bezbarwnego Podolskiego zmienił Oliver Giroud. W tym momencie Theo Walcott przesunął się na prawe skrzydło Arsenalu.

W 62. minucie Wojciech Szczęsny odbił dośrodkowanie jednego z pomocników Świętych, a czyhający na dobitkę Rickie Lambert poślizgnął się przy starcie do futbolówki. Chwilę potem Puncheon trafił w boczną siatkę.

Gospodarze nie przestawali nacierać na bramkę Arsenalu. Gaston Ramirez spróbował strzału z dystansu, lecz pomylił się o półtora metra.

W 70. minucie Theo Walcott uderzył z prawej strony pola karnego. Artur Boruc nie miał żadnych problemów z interwencją.

Gaston Ramirez strzelił drugą bramkę dla gospodarzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. Asystent popełnił ewidentny błąd, ponieważ ani Urugwajczyk, ani Rickie Lambert nie znajdowali się na pozycji spalonej.

W 74. minucie szkoleniowiec Arsenalu wykorzystał limit zmian. Za Oxlade'a-Chamberlaina i Cazorlę na boisku zameldowali się Gervinho i Ramsey.

Musieliśmy czekać do 80. minuty na pierwszy groźny strzał Kanonierów. Mikel Arteta bardzo mocno uderzył lewą nogą, jednak piłka minęła lewy słupek bramki Świętych.

Po chwili Gervinho popisał się rajdem na lewym skrzydle, zakończynym strzałem w boczną siatkę. Iworyjczyk mógł zamienić się w antybohatera, jednak po jego stracie James Puncheon uderzył wprost w Szczęsnego. Prawoskrzydłowy Southampton jeszcze raz spróbował zaskoczyć Polaka, ale bramkarz Arsenalu znów poradził sobie z tym strzałem.

W 90. minucie Arsenal wyprowadził świetny atak pozycyjny. Kieran Gibbs znalazł się sam w polu karnym, ale jego niecelne podanie zakończyło marzenia fanów The Gunners na bramkę.

Po upływie 3 doliczonych minut arbiter spotkania zakończył to słabe spotkanie. Arsenal bardzo źle wszedł w 2013 rok, jednak z dużą dozą szczęścia wywiózł z St. Mary Stadium jeden punkt.

Premier League autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
aaron komentarzy: 336604.01.2013, 16:09

według Transfermarket mamy 25% szans na pozyskanie Holtbiego :) plus w tym, że te szanse idą w górę

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.01.2013, 16:09

Mid > Adrian lub Villa. Wenger nie sprowadzi już żadnego podobnego snajpera do Giroud czyli BA ( Chelsea już ) i Llorente ( Juve niedługo ) odpadają.
Boss szuka jakiegoś mobilnego snajpera, który pasuje do nas. Dobrze powiedział Gary Neville w trakcie analizy meczu naszego z Reading.
Gervinho-Giroud-Ramsey to nie prawdziwy Arsenal, a Podolski-Theo-Chambo to już Arsenal.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 16:09

Tfu sory chłopaki :(. Pomyliło mi się przecież FA Cup-.- Głupi Robert :(

kwiatinho komentarzy: 1313104.01.2013, 16:08

Sorki ze drugi raz...

Mam pytanko... Gra ktoś w Fife13 na Windowsie XP.
Na pudełku było napisane min Win XP ale zanim sobie ją sprawie to chciałbym się poradzić kogoś kto już gra

Ars3n komentarzy: 1235404.01.2013, 16:08

A23
Dzieki zly wujku, ale jednak zostane przy wygranej tego drugiego klubu.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.01.2013, 16:08

Pinguite

Ciiii, wiesz o co mi chodzi ;]

Pinguite komentarzy: 1502004.01.2013, 16:07

Arsenal23 > :O Aż 4:0? Oszalałeś? Max 1:0

Yakub97 komentarzy: 574604.01.2013, 16:07

Dać im za Ville 15 mln a jak nawet 17 to brać bo super napadzior.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 204.01.2013, 16:07

Henry w wieku 29 lat za około 25mln euro poszedł.
Jak Villa za te 17 mln EURO będzie dostępny to jak najbardziej, czemu nie.

Top top class.

Bartek_k25 komentarzy: 25204.01.2013, 16:07

Mid
Wysłałem link bo coraz rzadziej piłkarze zachowują się w ten sposób. Przy pożeganiu z Titim chyba każdy płakał razem z nim,

koczan_4 komentarzy: 330204.01.2013, 16:06

Ja tam jestem obojetny na Villę, zanim przeszedl do Farsy bardzo go lubiłem, umiejętności duże ma a jak zacznie strzelać to wszyscy go polubią. Jeśli miałbym wybierac między nim a Lopezem wolałbym Lopeza, bo jest młodszy i się jeszcze rozwinie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41204.01.2013, 16:05

Skoro Chamakh nas opuszcza, to nowego napastnika powinniśmy pozyskać jak najszybciej.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.01.2013, 16:05

grand92 > Musisz się pogodzić z tym nawet jak nie chcesz, że nasz zarząd to w ostatnich latach kpina, którzy co chwile są wyrolowani na każdym kroku.
Bezsens też jest płacenie wielkich tygodniówek graczom takim jak Chamakh, Squillaci, Bendtner, Park, Denilson czy Djourou.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.01.2013, 16:05

Ars3n

Postaw dzisiaj na Saragosse 4:0, rada od dobrego wujka.

Ars3n komentarzy: 1235404.01.2013, 16:03

O jestem juz pierwszy w typerku, blad zostal naprawiony ^^ Juz wszyscy chca mnie przegonic, a ja chce tylko nagrode =|

Shinev
Mam nadzieje, ze na la lipie sie nie wyloze.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41204.01.2013, 16:03

Bartek_k25

Albo tak:

youtube.com/watch?v=44I5daWoPfQ

grand92 komentarzy: 793704.01.2013, 16:02

Arsenal_1886

tak , nie zmienię zdania bo taka kwota to przesada , popatrz za ile Farsa od nas kupiła Henry'ego , Fabsa i Songa , te kwoty to kpina a każdy z nich to była kluczowa postać Arsenalu i jedni z najlepszych piłkarzy na świecie a Farsa dostała ich za grosze . oni od nas żądają aż 17 mln euro za 31 letniego zmiennika po poważnej kontuzji , dla mnie to jest kpina z Arsenalu

Oggy komentarzy: 948904.01.2013, 16:02

A1886-- Loan? Shit to jest naprawdę bardzo prawdopodobne... W takim razie jestem na nie! Gość sobie poćwiczy wróci do Katalonii a oni go opchną pewnie Arabom albo Ruskim i tyle na tym zyskamy O_O

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.01.2013, 16:02

koczan_4 > Dobrą opcją jest młody Belg. Jak pokazują ostatnie transfery z Ajaxu do Anglii ( Suarez, Vermaelen czy Vertonghem ) wszystkie się sprawdziły dobrze. W dodatku Alderweireld pasuje do nas stylem. Filozofia Arsenalu i Ajaxu jest taka sama.

Yakub97 komentarzy: 574604.01.2013, 16:02

Oj on po prostu kocha Barcelone bo tam się wychował trzeba to uszanować i rozumiem go bo wiem że nie odszedł by z Arsenalu do rzadnego innego klubu

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.01.2013, 16:01

jutro ciekawy mecz to tylko southampton chelsea o 16 puchar anglii , debiut Ba

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 104.01.2013, 16:01

Robizg1, to żaden wstyd słuchać disco polo ;p ja sobie tych starych raczej z sentymentu slucham czasem, ale gdy slucham piosenek discopolo to się zastanawiam czy te teksty to były w więcej niż 3 minuty pisane ;d

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.01.2013, 16:00

Arsenal in advanced talks with Barcelona regarding the loan signing of David Villa until the end of the season - via reliable @Gards44

Oby to była prawda. Ten zawodnik to jest super, super quality jak to mówi Boss :P
Nawet tragedią by nie było jak byśmy płacili całą tygodniówkę sami ( 135 tysięcy funtów tygodniowo ). Wart jest takich pieniędzy.

koczan_4 komentarzy: 330204.01.2013, 16:00

Alderweireld to dość dobry obrońca, więc czemu nie. Ogromna szkoda, że nie ściągneliśmy Janka z Ajaxu, bo był idealny dla nas. Jeśli odejdzie SS i DJ to obrońca będzie potrzebny, jest kilku naprawdę ciekawych zawodników na ŚO na rynku : N`Koulou, Mbiwa, Sakho.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41204.01.2013, 15:59

Szogun

Część nam mogą wisieć za Fabsa a część za Songa. Z Fabregasem to prawdopodobnie chodzi o to, że on przecież obniżył swoją pensję, żeby móc przejść do barcy - zarabia milion mniej na rok i ten milion co roku miał być przelewany na konto Arsenalu. Tak przynajmniej gdzieś wyczytałem.

Bartek_k25 komentarzy: 25204.01.2013, 15:59

Tak się powinno odchodzić z drużyny...
youtube.com/watch?v=JOZfFA3ul80

TheDogg komentarzy: 72004.01.2013, 15:59

Chamstwo w państwie, przenieśli mi 4 ostrzeżenia z konta mojego brata. Cóż począć?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 104.01.2013, 15:58

Jutro to powoli rusza La Lipa w typerze i wyprzedzam Ars3na :D

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 104.01.2013, 15:58

ElSar, ja bym zagrał ze 4 mecze z tego za większe pieniądze ;p gdy jest dużo meczów na kuponie to na 95% któryś z faworytów zawiedzie ;d

Arsenal994 komentarzy: 24504.01.2013, 15:55

According to Belgian media, Arsenal made a 10mIllion offer for Ajax's Toby Alderweireld.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.01.2013, 15:55

grand92 > 17 mln euro za napastnika klasy światowej mimo 31 lat to dla ciebie przesada ?
W naszym klubie tylko Cazorlę można zaliczyć do grona najlepszych na świecie. Nikogo więcej.
On jest dalej mimo wieku i opuszczenia ponad 5 miesięcy gry przez złamaną nogę dalej napastnikiem klasy światowej i zdecydowanie przewyższa umiejętnościami Theo i Oliviera.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.01.2013, 15:54

Własnie liga spamerów jutro rusza :P. No no będzie się działo :D

Szogun komentarzy: 28735 newsów: 304.01.2013, 15:54

Midga Za obu nie wiszą Nam więcej bo przecież teraz powiedzmy wygrają ligę hiszpańską a tam zdaje się były jakieś zmienne na takie ewentualności??

kwiatinho komentarzy: 1313104.01.2013, 15:54

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 204.01.2013, 15:54

czytalem, że 10 mln za Tobbiego z Ajaxu. dobry obrońca

Marzag
Wiesz co jak byłem mały to jadłem podobno tylko jak mi disco polo puścili. Poza tym wujek mi tio tłucze a ja lubie się przy prostej muzyce pobawić :D. Ale tylko się bawie przy disco. Normalnie to inne klimaty ;d

ElSar komentarzy: 416804.01.2013, 15:53

Marzag

Skusiły mnie dość dobre kursy w tych meczach ;))

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.01.2013, 15:53

ArseneAl

O ty dziadu ;), zemszczę się za grzebanie w czeluściach moich komentarze w FPL.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.01.2013, 15:53

Teraz odchodzi na wypożyczenie Chamakh i Djourou, a również może odejść Arshavin.
Seba oby już w tym miesiącu odszedł i przestał być pijawką przez kolejne 6 miesięcy.
Tak samo Andriej ( szkoda mi go, bo jest lepszy od Gervinho na skrzydle, ale niestety nie jest w planach Bossa ).

Lr556 komentarzy: 153604.01.2013, 15:52

Właśnie dowiedziałem się, że Demba jest oficjalnie w Chelsea. Wenger >:-/ podpadłeś mi

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 104.01.2013, 15:52

@azteco

Chyba o to, dzięki ;]

Ten Czarnaki w WHU to na 100%?

grand92 komentarzy: 793704.01.2013, 15:52

broń Boże Davida Villi u nas , nie mam nic przeciwko niemu w aspekcie sportowym bo to świetny grajek ale po pierwsze ma 31 lat i 17 mln euro za niego to przegięcie , jest wart max połowę tej kwoty , poza tym jest po poważnej kontuzji i to też jest zawsze ryzyko kupować takiego piłkarza . Jestem na tak pod warunkiem że będzie dostępny za 8-9 mln euro a swoją drogą zgadzam się z opinią użytkownika KochamArsenal88 że zarząd nasz się błaźni przed Farsą

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 204.01.2013, 15:51

dodam, że w ogole nie jestem za wypożyczaniem. Na pewno jeśli juz to z kwota odstępnego

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.01.2013, 15:51

Official: Marouane Chamakh joins West Ham on loan until the end of the season.

uważam, że david villa jest lepszym napastnikiem od adriana lopeza, ale mimo wszystko nie przekonuje mnie pozyskanie tego zawodnika. Na pewno jak mamy go sprowadzić to nie wypożyczyć tylko kupić

Yakub97 komentarzy: 574604.01.2013, 15:50

Dobrze grał a teraz nie wiem co on nawet w Liverpoolu robi.