2013 rok zakończony na pozycji lidera, 1-0 z Newcastle!

2013 rok zakończony na pozycji lidera, 1-0 z Newcastle! 29.12.2013, 15:21, Sebastian Czarnecki 2541 komentarzy

Ostatni mecz Arsenalu w 2013 roku właśnie dobiegł końca. Kanonierzy potwierdzili swoją świetną dyspozycję na przestrzeni całego roku i zdołali pokonać niewygodnego przeciwnika na trudnym terenie 1-0. Choć Newcastle na St. James' Park przegrało do tej pory tylko jeden mecz, a w tej kampanii potrafiło znaleźć sposób na pokonanie Chelsea, Tottenhamu i Manchesteru United, tak Arsenal okazał się dla nich zbyt dobry.

Wygrana w tym meczu ma ogromne znaczenie psychologiczne dla podopiecznych Arsene'a Wengera, bo w Nowy Rok wejdą z pozycji lidera. W całym 2013 roku zdobyli najwięcej punktów ze wszystkich drużyn Premier League i udowodnili, że zasługują na swoją pozycję, wypracowaną świetnymi wynikami. Oby kolejny rok przyniósł nam następne sukcesy Arsenalu, może w końcu zwieńczone jakimś pucharem!

Newcastle: Krul - Debuchy, Williamson, Collocini, Santon - Anita (74. Ameobi), Tiote - Sissoko (78. Haidara), Cabaye, Gouffran (62. Ben Arfa) - Remy

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs (70. Arteta) - Flamini, Wilshere - Walcott (80. Jenkinson), Rosicky, Cazorla - Giroud (86. Bendtner)

Mecz zaczął się nieco niemrawo: obie drużyny zapowiadały przed spotkaniem otwartą, ofensywną grę, zaś przez większość czasu oglądaliśmy kopaninę w środku pola i bezowocne próby przedarcia się w pole karne przeciwnika. Obie defensywy stawały na wysokości zadania i bez problemu wywiązywały się ze swoich zadań.

Pierwsza groźna okazja miała miejsce w 12. minucie, a jej autorami byli piłkarze Newcastle. Błąd w kryciu popełnił Kieran Gibbs, co umożliwiło Debuchy'emu wyjście na wolną pozycję. Francuz udowodnił jednak, dlaczego jest prawym obrońcą a nie napastnikiem i nie potrafił przyjąć piłkę, która umożliwiała mu stanięcie oko w oko ze Szczęsnym.

Kilka chwil później z dystansu uderzał Yohann Cabaye, jednak strzelił wysoko ponad bramką. Po dziesięciu minutach o podobną próbę pokusił się Jack Wilshere, ale również przestrzelił.

Klarownych sytuacji jednak wciąż brakowało. Z kreowaniem akcji było tak krucho, że piłkarze Arsenalu próbowali strzelać... z dystansu, a to rzadko się zdarza w drużynie Arsene'a Wengera. W 30. minucie zza pola karnego uderzał Cazorla, ale Krul pewnie złapał niegroźną piłkę.

Prawdziwych emocji dostarczyły nam za to dwie ostatnie minuty pierwszej połowy, kiedy to Moussa Sissoko oddał potężny strzał z dystansu, który we wspaniałym stylu na rzut rożny sparował Wojciech Szczęsny. Dośrodkowanie z kornera przyniosło Srokom kolejną okazję, którą strzałem głową mógł wykorzystać Mathieu Debuchy. Francuz strzelił jednak w poprzeczkę, a chwilę później Jack Wilshere oddalił zagrożenie i wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, Kanonierzy remisują z Newcastle 0-0.

Druga połowa zaczęła się całkiem nieźle. Już w 53. minucie drużyna gospodarzy wypracowała sobie dobrą sytuację do strzelenia gola. Dobre podanie otrzymał Gouffran, jednak z bramki w porę wyszedł Wojciech Szczęsny, powstrzymując Francuza. Spowodowało to jednak, że bezpańska futbolówka spadła w polu bramkowym Arsenalu, zaś polski golkiper nie zdążył jeszcze wrócić między słupki. Na całe szczęście na miejscu czekał dobrze ustawiony Laurent Koscielny, który w porę oddalił zagrożenie.

W 65. minucie nadejszła wiekopomna chwila, bowiem do bramki rywala trafił Olivier Giroud. Francuz głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego posłane przez Theo Walcotta, a Arsenal wyszedł na prowadzenie.

Trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Niepewną interwencją Krula spróbował wykorzystać Theo Walcott, który postanowił przelobować holenderskiego bramkarza. Piłkę głową z linii bramkowej wzorowo wybił jednak Mathieu Debuchy. Do dobitki doszedł jednak Olivier Giroud, który miał przed sobą jedynie francuskiego defensora, ale... wzorowo to spartolił.

W 70. minucie w miejsce kontuzjowanego Kierana Gibbsa wszedł Mikel Arteta. Hiszpan zajął miejsce obok Jacka Wilshere'a, zaś Mathieu Flamini powędrował na lewą obronę.

Piłkarze Arsenalu postanowili utrzymać jednobramkowe prowadzenie, zamiast pokusić się o kolejną bramkę. Arsene Wenger cofnął swoich piłkarzy, następnie wprowadził kolejnego obrońcę, a londyńczycy grali głęboko, czekając jedynie na nadarzające się kontry. Zdawało to rezultat, Srokom próżno było szukać dobrych sytuacji strzeleckich.

W 82. minucie fatalny błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który mógł w jednej chwili zmarnować to, na co zespół pracował przez cały mecz. Polski golkiper mając przed sobą pustą powierzchnię i jednego Loica Remy'ego, trafił... prosto w twarz Francuza. Piłka cofnęła się w kierunku pilnowanej przez niego bramki, ale na całe szczęście minęła ją. Polak mógł odetchnąć z ulgą.

Newcastle dalej nacierało, ale wciąż nie potrafiło znaleźć sposobu na sforsowanie zagęszczonej defensywy rywala. Dwukrotnie szczęścia pod bramką Arsenalu szukał Tim Krul, który wybiegał ze swojego pola karnego podczas rzutów rożnych, ale również i holenderski bramkarz nie potrafił odmienić wyniku meczu. Po czterech doliczonych minutach, Lee Probert zakończył mecz, który zakończył się zwycięstwem Arsenalu 1-0.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.12.2013, 22:38

@songo

Mnie nie :(

@LTG

Za młody jesteś żeby wiedzieć o co chodzi.

mar12301 komentarzy: 2311730.12.2013, 22:38

Ze dwa dni temu fapowaliśmy nad aktorkami to jutro przyszedł czas w rzeczywistości jakąś dziewoje wyrwać. Nie zawiedźcie mnie. W środę się chwalimy. :d

TakKrzysiu komentarzy: 893630.12.2013, 22:36

Musiałem dzisiaj dać pieskom serum prawdy zeby nie były takie posrane przy petardach i fajnie sie przewracają^^ ale jutro też pewnie taki bede wiec widać ze to moja wataha.

cyniek1994 komentarzy: 56130.12.2013, 22:36

ja8pl no to znalazlem bratnia dusze pod lekkim wpływem tez mam zła ocene twarzy :) ale z reszta jest ok ;d

songoku95 komentarzy: 2348630.12.2013, 22:35

HA TERAZ WSYZSTKICH OBSERWUJE NA TWITTERZE! Dziękuje Karol!

LoveTheGunners komentarzy: 914030.12.2013, 22:35

o em dżi ale pierdoły

ja8pl komentarzy: 296630.12.2013, 22:35

berczi@

nie no figure to a jeszcze widze ale z ocena twarzy to mam wyrazny problem.. ;d

cyniek@

no tak ale jak upita to juz raczej samo idzie z wiekszoscia , ze tak powiem alko niszczy bariery (opory)

NicklasBendtner23 komentarzy: 26530.12.2013, 22:35

Na mnie tez juz czas.Dobranoc ;)

DzejCoop komentarzy: 326430.12.2013, 22:34

KOL

Przywykłem do tej ich fantazji. Rok temu (bodajże) chcieli Ronaldo kupić i wtedy wielki spust u nich był : 3

cyniek1994 komentarzy: 56130.12.2013, 22:34

Ja mam plan 0.5 wziąć nie mozna przesadzic bo nie bede wstanie meczu obejrzec :D I ogólnie nie daleko mnie jest 1 stycznia światełko do nieba. to podjechal by i popatrzył

DzejCoop komentarzy: 326430.12.2013, 22:33

Berczi

Hahahaha :D

ArseneAl

+1

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.12.2013, 22:32

ahah kibicom w City to sie w tyłkach przewala. Ich typy na styczeń: Costa i Reus bo mała kaluzula)Thiago Silva,albo Varane.I najlepsze : Messi lub Ibrahimovic!

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35530.12.2013, 22:32

@ArseneAl

#LubięTo

ArseneAl komentarzy: 2341730.12.2013, 22:31

@cyniek1994
Ogólnie nie przepadam za szamponami więc jeden mi jutro starczy.

cyniek1994 komentarzy: 56130.12.2013, 22:31

ja8pl oo dokladnie ale tez dziewczyna musi byc bez oporów :D bo tak to jedynie jakies buzi buzi ;)

songoku95 komentarzy: 2348630.12.2013, 22:30

ostatnio piłem z koleżankami 2 ruskie w samochodze, 12 zł a tyle frajdy.
Chyba nawet mnie jak 12 bo w biedrze była promocja!

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 130.12.2013, 22:30

Ciekawy temat rozmowy...chyba się w internetach zgubiliście(albo ja się zgubiłem)

ja8pl komentarzy: 296630.12.2013, 22:29

cyniek1994@

najlatwiej maja ci ktorym po alko kazda dziewczyna wydaje sie byc piekna , tak mam ten problem... ;d

cyniek1994 komentarzy: 56130.12.2013, 22:28

ArseneAl szampany za 6 dobre sa pamietam jak jeszcze w Biedrze były po 4,50 to 2 i juz dobra impreza w głowie ;)

cyniek1994 komentarzy: 56130.12.2013, 22:27

mar najłatwiej maja ci co idą na duża impreze zakrapiana alko, najgorzej ci co maja kobitki swoje ;) ale każdy sie na pewno postara ;)

ArseneAl komentarzy: 2341730.12.2013, 22:27

Phi, Krupnik + ruski szampan za 6 zł i jest moc.

DzejCoop komentarzy: 326430.12.2013, 22:26

"hjeh bo ja już nie moge wiec powierzam Wam swą mocz!"

Sory, ale ja wypadam z gry.

Qarol komentarzy: 1450230.12.2013, 22:26

Ja wychodzę, na dzisiaj starczy. Trzymajcie się!

Berczi komentarzy: 125230.12.2013, 22:26

Krzysiu
nie chcę twojego moczu, ale może wyrwiesz jakieś laski na to :p

mar12301 komentarzy: 2311730.12.2013, 22:25

Dobra to umawiamy się, że w środę przed meczem chwalimy się każdy ile kto wyrwał.

TakKrzysiu komentarzy: 893630.12.2013, 22:25

tzn powierzam Wam swą moc! (^^)

TakKrzysiu komentarzy: 893630.12.2013, 22:24

afckonrad9101@
Oczywiście! taka mała gafa może sie przecież każdemu przytrafić^^. Jak brzmiało przysłowie "człowiekiem jestem i dzban wode nosi" wiec do dzieła panowie wyrywać jak leci by uczynić sylwester barwniejszym^^. hjeh bo ja już nie moge wiec powierzam Wam swą mocz!

cyniek1994 komentarzy: 56130.12.2013, 22:24

ArsenaAl jutro sylwester to mozna zaszalec 1906 nie ma co pic w taka impreze albo Żytniówki.

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 330.12.2013, 22:22

Mariusz Stworz z cd obraz plyty w Deamonie albo polacz komputery w siec lokalna i mozesz grac dowoli.

ArseneAl komentarzy: 2341730.12.2013, 22:22

Finlandia? Ale burżuje.

DzejCoop komentarzy: 326430.12.2013, 22:22

Jedenastka która może przez syt. klubowe mieć problem z występem na mundialu : )

Arsenal_1886 komentarzy: 1952130.12.2013, 22:21

Paulinho wypada do końca lutego. Nie zagra przeciwko nam w sobotę :)

DzejCoop komentarzy: 326430.12.2013, 22:20

ArseneAl

Robimy to co robi się pod głównym newsem..
Spam.

Mariusz28 komentarzy: 495130.12.2013, 22:20

Pomoże ktoś?
Kupiłem na steamie fallouta 3, zainstalowałem na komputerze. I tu pytanie. Mam drugi komputer, na którym chciał bym docelowo grać, jednak ze względów technicznych nie ma tam internetu. Czy można jakoś przenieść przez pendrive i zainstalować na komputerze docelowym?
Dzięki

cyniek1994 komentarzy: 56130.12.2013, 22:20

Jak to się mówi każdy ma ta drugą połówkę, ostatecznie zostaje w sklepie jakaś Finlandia ;D

ja8pl komentarzy: 296630.12.2013, 22:20

shinev@

no na szamaka to dobra fizja ale lepiej na abu gwizdek24.se.pl/pilka-nozna/bundesliga/pierre-emerick-aubamayang-zmieni-fure-i-fryzure-foto_373348.html

W sumie też ciekawy pomysł ; )
Napiszę tak, Szamakinho jak przychodził do AFC miał chyba z tego co pamiętam więcej brameczek naprztykanych od Żwirka. Do tego uważam, że jakby grał dalej w AFC w miejscu Giroud wykorzystywałby chociaż 25% wiecej syt. niż ta pokraka.

afckonrad9101 komentarzy: 783430.12.2013, 22:18