2013 rok zakończony na pozycji lidera, 1-0 z Newcastle!

2013 rok zakończony na pozycji lidera, 1-0 z Newcastle! 29.12.2013, 15:21, Sebastian Czarnecki 2541 komentarzy

Ostatni mecz Arsenalu w 2013 roku właśnie dobiegł końca. Kanonierzy potwierdzili swoją świetną dyspozycję na przestrzeni całego roku i zdołali pokonać niewygodnego przeciwnika na trudnym terenie 1-0. Choć Newcastle na St. James' Park przegrało do tej pory tylko jeden mecz, a w tej kampanii potrafiło znaleźć sposób na pokonanie Chelsea, Tottenhamu i Manchesteru United, tak Arsenal okazał się dla nich zbyt dobry.

Wygrana w tym meczu ma ogromne znaczenie psychologiczne dla podopiecznych Arsene'a Wengera, bo w Nowy Rok wejdą z pozycji lidera. W całym 2013 roku zdobyli najwięcej punktów ze wszystkich drużyn Premier League i udowodnili, że zasługują na swoją pozycję, wypracowaną świetnymi wynikami. Oby kolejny rok przyniósł nam następne sukcesy Arsenalu, może w końcu zwieńczone jakimś pucharem!

Newcastle: Krul - Debuchy, Williamson, Collocini, Santon - Anita (74. Ameobi), Tiote - Sissoko (78. Haidara), Cabaye, Gouffran (62. Ben Arfa) - Remy

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs (70. Arteta) - Flamini, Wilshere - Walcott (80. Jenkinson), Rosicky, Cazorla - Giroud (86. Bendtner)

Mecz zaczął się nieco niemrawo: obie drużyny zapowiadały przed spotkaniem otwartą, ofensywną grę, zaś przez większość czasu oglądaliśmy kopaninę w środku pola i bezowocne próby przedarcia się w pole karne przeciwnika. Obie defensywy stawały na wysokości zadania i bez problemu wywiązywały się ze swoich zadań.

Pierwsza groźna okazja miała miejsce w 12. minucie, a jej autorami byli piłkarze Newcastle. Błąd w kryciu popełnił Kieran Gibbs, co umożliwiło Debuchy'emu wyjście na wolną pozycję. Francuz udowodnił jednak, dlaczego jest prawym obrońcą a nie napastnikiem i nie potrafił przyjąć piłkę, która umożliwiała mu stanięcie oko w oko ze Szczęsnym.

Kilka chwil później z dystansu uderzał Yohann Cabaye, jednak strzelił wysoko ponad bramką. Po dziesięciu minutach o podobną próbę pokusił się Jack Wilshere, ale również przestrzelił.

Klarownych sytuacji jednak wciąż brakowało. Z kreowaniem akcji było tak krucho, że piłkarze Arsenalu próbowali strzelać... z dystansu, a to rzadko się zdarza w drużynie Arsene'a Wengera. W 30. minucie zza pola karnego uderzał Cazorla, ale Krul pewnie złapał niegroźną piłkę.

Prawdziwych emocji dostarczyły nam za to dwie ostatnie minuty pierwszej połowy, kiedy to Moussa Sissoko oddał potężny strzał z dystansu, który we wspaniałym stylu na rzut rożny sparował Wojciech Szczęsny. Dośrodkowanie z kornera przyniosło Srokom kolejną okazję, którą strzałem głową mógł wykorzystać Mathieu Debuchy. Francuz strzelił jednak w poprzeczkę, a chwilę później Jack Wilshere oddalił zagrożenie i wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, Kanonierzy remisują z Newcastle 0-0.

Druga połowa zaczęła się całkiem nieźle. Już w 53. minucie drużyna gospodarzy wypracowała sobie dobrą sytuację do strzelenia gola. Dobre podanie otrzymał Gouffran, jednak z bramki w porę wyszedł Wojciech Szczęsny, powstrzymując Francuza. Spowodowało to jednak, że bezpańska futbolówka spadła w polu bramkowym Arsenalu, zaś polski golkiper nie zdążył jeszcze wrócić między słupki. Na całe szczęście na miejscu czekał dobrze ustawiony Laurent Koscielny, który w porę oddalił zagrożenie.

W 65. minucie nadejszła wiekopomna chwila, bowiem do bramki rywala trafił Olivier Giroud. Francuz głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego posłane przez Theo Walcotta, a Arsenal wyszedł na prowadzenie.

Trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Niepewną interwencją Krula spróbował wykorzystać Theo Walcott, który postanowił przelobować holenderskiego bramkarza. Piłkę głową z linii bramkowej wzorowo wybił jednak Mathieu Debuchy. Do dobitki doszedł jednak Olivier Giroud, który miał przed sobą jedynie francuskiego defensora, ale... wzorowo to spartolił.

W 70. minucie w miejsce kontuzjowanego Kierana Gibbsa wszedł Mikel Arteta. Hiszpan zajął miejsce obok Jacka Wilshere'a, zaś Mathieu Flamini powędrował na lewą obronę.

Piłkarze Arsenalu postanowili utrzymać jednobramkowe prowadzenie, zamiast pokusić się o kolejną bramkę. Arsene Wenger cofnął swoich piłkarzy, następnie wprowadził kolejnego obrońcę, a londyńczycy grali głęboko, czekając jedynie na nadarzające się kontry. Zdawało to rezultat, Srokom próżno było szukać dobrych sytuacji strzeleckich.

W 82. minucie fatalny błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który mógł w jednej chwili zmarnować to, na co zespół pracował przez cały mecz. Polski golkiper mając przed sobą pustą powierzchnię i jednego Loica Remy'ego, trafił... prosto w twarz Francuza. Piłka cofnęła się w kierunku pilnowanej przez niego bramki, ale na całe szczęście minęła ją. Polak mógł odetchnąć z ulgą.

Newcastle dalej nacierało, ale wciąż nie potrafiło znaleźć sposobu na sforsowanie zagęszczonej defensywy rywala. Dwukrotnie szczęścia pod bramką Arsenalu szukał Tim Krul, który wybiegał ze swojego pola karnego podczas rzutów rożnych, ale również i holenderski bramkarz nie potrafił odmienić wyniku meczu. Po czterech doliczonych minutach, Lee Probert zakończył mecz, który zakończył się zwycięstwem Arsenalu 1-0.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

MaciekGoooner

No jak widzę coś takiego to nie mogę się powstrzymać. Od teraz drugie podejście, 5 godzin na razie rekord. start !

NicklasBendtner23 komentarzy: 26530.12.2013, 21:24

Janikk mi nie wylatywalo mieso,raz mialem zgniecione kosci,a za drugim kosc mi sie chciala rozsczepic.

Qarol komentarzy: 1450230.12.2013, 21:24

Ja mam twittera "w pogotowiu". Założone kiedyś, ale nic nie pisałem jeszcze ; D

songoku95 komentarzy: 2348630.12.2013, 21:24

dajcie link twitta pingiwna ;>

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.12.2013, 21:23

@koxiarz

Pingowi można wybaczyć, to mistrz podrywu a tam więcej kobiet. Dużo takich osób jest, bo ostatnio obgadywali k.com
Mi się w oczy RvPersie rzuca, bo jego tweety mi zajmują pół tablicy.

NicklasBendtner23 komentarzy: 26530.12.2013, 21:23

Ja do niczego nie zmierzam,czytalem sobie komentarze i patrze ze kazdy pisze co mial zlamane itd.Wiec postanowilem tez napisac.Sorki za brak znakow ale z telefonu pisze.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.12.2013, 21:22

No nie wytrzymam, muszę odpisać.

Bellers

Gówno pasuje do Liverpoolu

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 230.12.2013, 21:21

Nicklas, luz ja tez mialem rozcieta glowe i pamietam tez jak mi mieso wylatywalo z ręki:p

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 130.12.2013, 21:21

Nicklas23
To ja współczuje takich doświadczeń. Ja z ciekawszych rzeczy to na zawodach w nożną koleś mi wjechał z tyłu w nogi i 2 miesiące kulałem gorzej do babki z kulą i kiedy pojechałem na rowerową wycieczkę to coś wpadło mi do oka i cały dzień widziałem na jedno oko a trzeba było 40 km rowerem do chaty

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35530.12.2013, 21:20

@shinev- mało takich ludzi jest... Dlatego od razu pomyślałem o Pingu

DzejCoop komentarzy: 326430.12.2013, 21:20

NB23

Do czego zmierzasz? :D

NicklasBendtner23 komentarzy: 26530.12.2013, 21:17

Ja mialem zlamana miednice,jakis facet z Pzu jechal 160 km/h a ja akurat przechodzilem przez ulice,patrze droga wolna,w polowie drogi wyjezdza z nad gorki on i nie zdazyl zachamowac.Wiem mozecie mi nie uwierzyc,teraz mam 15 lat,a wypadek mialem w 4 klasie.Oprocz tego zlamalem obie rece,raz jedna,raz druga,rozbita glowe i rozciete kolana.Wiem ze to brzmi jak w jakims filmie since-fincic ale to prawda...

@koxiarz14

Kurfa zamiast DM, to my pierw jakieś gówno ściągamy...

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35530.12.2013, 21:14

@shinev- to powiedz to pingwinowi na tt^^

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.12.2013, 21:11

Widzę, że wszyscy w Nicka wierzą. Boli mnie tylko to, że nawet gdyby walnął hat tricka, to na kolejny mecz by wyszedł impotent Giroud.

Gardzę ludźmi, którzy zrobili sobie twittera i teraz olewają k.com...

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 230.12.2013, 21:11

Songu
Hahaha ekstra!

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35530.12.2013, 21:06

Mohamed Salah will complete his move to Liverpool this Thursday. (Al Jazeera)

Shinev

Prawda jest taka, że on nikomu nic nie musi udowadniać. Ja się martwię, że w styczniu stoczymy walkę morderczą walkę o Bendtnera, coś na miarę Liverpool z Suarezem ;/

Arsenalfcfan komentarzy: 1320730.12.2013, 21:03

adrian,

Ale w sylwestra nikomu nie przeszkadza, że pijesz. A tak to możesz iść się naje... w każdy weekend, ale policja czepia się jak pijesz na dworze, a jak w domu pijesz to sąsiadowi przeszkadza.

Qarol komentarzy: 1450230.12.2013, 21:03

@Shinev

Da radę chłopak. Trafi mu się w miarę fajne spotkanie, ukłuje ze dwa razy i się bedziem jarać ; D

afckonrad9101 komentarzy: 783430.12.2013, 21:02

Shinev
Moze poleci na fantazji i to uznanie zdobedzie napewno lepiej na kacu miec napastnika niz kogos z defensywy;p

mrsomebody komentarzy: 602130.12.2013, 21:02

Czy dobrze pamiętam, że 1.1.13 graliśmy z Southampton i że kilku grało jak na kacu(w tym Boruc)?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.12.2013, 21:00

Ja się martwię o Lorda Bendtnera. 1 stycznia walczy o uznanie Wengera i kibiców na całym świecie. Ale ponoć na kacu się lepiej gra, zobaczymy.

Koroniarz komentarzy: 1016330.12.2013, 20:59

Na HBO HD jutro o 00:00 jest Noworoczna Niespodzianka 2013. Jak ktoś ma czas to może oblukać co to będzie ^^

DzejCoop komentarzy: 326430.12.2013, 20:58

Koxiarz14

Pisałem o nim wczoraj, podałem go jako mój typ na prawą stronę obrony :P
Corchia, Montoya, Coleman.
CMC tylko ich na PO widze :D No może jeszcze Juanfran ale to nierealne.

afckonrad9101 komentarzy: 783430.12.2013, 20:57

Ozil kontuzjowany to moze balowac;p

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35530.12.2013, 20:52

Arsenal have made an enquiry about Sochaux right-back Sebastien Corchia. (Sports.fr)

@arsenallord- kto? Ja ofc:)

Alonso komentarzy: 1282430.12.2013, 20:51

Są rzeczy ważne i ważniejsze. Nie można imprezować na sylwestra bo kto wtedy ustali skład w FPL'u przed 11:30.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2013, 20:50