3 szybkie ciosy pogrążają beniaminka: Watford 0-3 Arsenal

3 szybkie ciosy pogrążają beniaminka: Watford 0-3 Arsenal 17.10.2015, 19:23, Sebastian Czarnecki 760 komentarzy

Zadanie Arsenalu przed przyjazdem na Vicarage Road było proste: pewnie rozprawić się z beniaminkiem, zgarnąć łatwe trzy punkty i wrócić do rytmu po przerwie na reprezentacje. Po pierwszej połowie wydawało się, że zadanie wcale nie będzie takie proste, bo po bardzo dobrym początku londyńczyków, drużyna gości z minuty na minuty nabierała coraz większego rozpędu i stwarzała coraz większe zagrożenie pod bramką Čecha.

Na całe szczęście dla Arsenalu, podopiecznym Quique Floresa werwy starczyło jedynie na 45 minut, bo w drugiej połowie całkowicie spuścili z tonu. Arsenal wykorzystał zwątpienie swojego przeciwnika i trzema szybkimi ciosami zabił mecz. Kanonierzy zagrali tak, jak przystało na faworyta - nie pozwolili mu wejść sobie na głowę i zainkasowali pewne trzy punkty.

Watford: Gomes - Nyom (69. Berghuis), Prödl, Cathcart, Ake - Anya (81. Paredes), Capoue, Watson, Abdi (75. Ibarbo) - Deeney, Ighalo

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (80. Arteta), Sanchez (80. Chamberlain) - Walcott (64. Giroud)

Początek spotkania zdecydowanie należał do podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy od pierwszych minut starali się narzucić rywalowi swój styl gry. Już w czwartej minucie Theo Walcott mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale jego strzał głową pewnie złapał Gomes.

Londyńczycy nie przestawali napierać swoich przeciwników. Grali agresywnie w odbiorze i szybko przemieszczali się pod pole karne przeciwnika. W kolejnych minutach strzały oddawali Ramsey i Cazorla, ale defensywa rywali pewnie je blokowała.

W 10. minucie atomowe uderzenie z dystansu posłał Alexis Sanchez, który był o krok od pokonania Heurelho Gomesa. Brazylijczyk popisał się jednak fantastyczną robinsonadą i końcówką dłoni odbił piłkę.

Minutę później na podobną próbę zdecydował się Troy Deeney, który samemu zdecydował przerwać nieśmiałość swojego zespołu. Uderzenie Anglika, mimo że leciało w środek bramki, sprawiło wiele problemów czeskiemu golkiperowi, ale nie na tyle, by go pokonać.

Z minuty na minutę gospodarze coraz bardziej się uaktywniali i sprawiali coraz więcej kłopotów londyńczykom. Bardzo duże zagrożenie sprawiali obrońcom głównie silni napastnicy, którzy często przepychali obrońców Arsenalu. Między 18. a 20. minutą Bellerin i Koscielny trzykrotnie ratowali swój zespół z opresji i skutecznie powstrzymywali ataki rywala.

Kilka chwil później w dogodnej sytuacji na strzelenie gola znalazł się Ighalo, jednak fatalnie zachował się on w polu karnym i oddał koszmarny strzał z bliskiej odległości. Piłka przeleciała daleko obok bramki strzeżonej przez Čecha.

Kanonierzy chwilowo zmroczeni i stłamszeni przez gospodarzy do gry wrócili dopiero w 29. minucie. W dobrej sytuacji znalazł się Aaron Ramsey, którego strzał przeleciał ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach tempro gry wyraźnie się uspokoiło. Jedynym wartym odnotowania wydarzeniem było niecelne uderzenie z dystansu Nathana Ake.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal bezbramkowo remisuje z Watfordem.

Początek drugiej połowy był niemal identyczny do ostatnich minut jej poprzedniczki. Spotkanie było nudne i monotonne, a żadna ze stron nie paliła się do przeprowadzania akcji bramkowych.

Dopiero w 54. minucie obejrzeliśmy pierwszą składną akcję po przerwie. Dwójkowa akcja Özila i Sancheza zakończyła się strzałem reprezentanta Niemiec, jednak dobrą interwencją popisał się Heurelho Gomes.

W 60. minucie Etienne Capoue zdecydował się na strzał z dalekiej odległości od bramki i nikogo na stadionie nie zdziwiło, że Francuz się pomylił.

Dwie minuty później Arsenal wychodzi na prowadzenie! Cazorla uruchomił wybiegającego w pole karne Mesuta Özila, który został powalony przez obrońcę. Już wydawało się, że arbiter wskaże na jedenasty metr, ale jako że Kanonierzy utrzymali się przy piłce, pozwolił dokończyć akcję. Bezpańską piłkę przejął więc Alexis Sanchez, po czym mocnym strzałem od słupka pokonał Gomesa. 1-0!

W 64. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę, a w miejsce Theo Walcotta pojawił się Olivier Giroud.

Zaledwie czterech minut potrzebował Francuz, by wpisać się na listę strzelców! Dobra akcja Arsenalu zakończyła się krótkim podaniem Özila do Girouda, które ten zamienił na gola technicznym uderzeniem pod poprzeczkę.

Dwa szybkie ciosy Kanonierów ustawiły mecz na 20 minut przed jego końcem. Drużyna gospodarzy nie miała już chęci i motywacji, by jeszcze podnieść rękawice i stanąć do walki z rozpędzonym rywalem.

W 74. minucie fantastycznym rajdem prawą stroną popisał się Hector Bellerin, który w prosty sposób ograł Nathana Ake i wyłożył piłkę na wolne pole dla Aarona Ramseya. Walijczyk nie zwykł marnować takich sytuacji i pokonał Gomesa. 3-0, po meczu.

W 80. minucie Arsene Wenger zmienił Sancheza i Özila, w ich miejsce posłał do boju Chamberlaina i Artetę.

Na pięć minut przed końcem meczu Olivier Giroud mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zakończyło się właśnie na francuskim napastniku, który oddał mocny strzał głową. Heurelho Gomes popisał się jednak fenomenalną interwencją i uchronił swój zespół przed jeszcze większym blamażem.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy uspokoili mecz i nie pałali się do kolejnych ataków, woleli na spokojnie dograć spotkanie do końca. Drużyna gospodarzy po trzech ciosach nie potrafiła podnieść się z kolan i nawet nie potrafiła podjąć wyzwania. Arsenal pewnie wygrał 3-0 i wrócił na drugie miejsce w tabeli.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
gothegunners1886 komentarzy: 309818.10.2015, 21:10

Co wy tutaj za głupoty piszecie ludzie złoci..:)

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267218.10.2015, 21:09

Wojakus
Możliwe, możliwe. Mi też cały czas o nim nawija. Flam to, Flam tamto. Aż smutne, że tylko on go interesuje. Kiedyś coś wspomniał o tym, ze chciałby w Lechii zagrać ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem przez ten jego akcent.Zresztą, Sam dobrze wiesz.

AlexVanPersie komentarzy: 806418.10.2015, 21:06

Te 50 tysi podwyżki to tyle ile właśnie dostaje Flamini, więc wszystko się zgadza.

Flamini kończy karierę, Ozil dostaje podwyżkę 50 tys, żyli długo i szczęśliwie.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 318.10.2015, 21:02

InArseneWeTrust123

Dlatego Ci o mnie nie mówił. Ja od niego o Tobie nic nie słyszałem. Ale on tak tego Flama zachwala. Aż czasami mam dość. Mówił, że na treningach jest bardzo dobry i nie odpuszcza. Ale jaki on żartowniś. Widać, że to jego najlepszy kumpel

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267218.10.2015, 20:56

Wojakus
My raczej przez telefon rozmawiamy. Czasem na skype sie porozmawia, ale nieczęsto bo on jest zapracowany, ja zresztą tez.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 318.10.2015, 20:54

Master10

Genialna będzie kolejka
Ale niestety nie obejrzę Arsenalu. Nie cierpię meczy Arsenalu w soboty bo zazwyczaj nie mogę obejrzeć. O wiele lepsze są niedziele. A nawet poniedziałki, choć długo trzeba czekać

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 318.10.2015, 20:48

Taka daleka rodzina, ale od czasu do czasu sie pogada. Byłem wczoraj w Watfordzie i chwile z nim porozmawiałem

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267218.10.2015, 20:46

Wojakus
A to ciekawe, bo mi Mesut nie mówił nic o Tobie.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 318.10.2015, 20:45

Sanchez w slabej formie, bo na rozgrzewce strzela tak

skysports.com/watch/video/10034335/sanchez-shows-his-class-in-warm-up

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 318.10.2015, 20:42

sorki za ten komentarz wczesniejszy

InArseneWeTrust

w sumie może nie jak bracia, ale jak rodzina, bo jesteśmy krewnymi ;)

Wojakus
Rozumiem, że wiesz, bo jesteście z Mesutem jak bracia.

Gunner48 komentarzy: 792918.10.2015, 20:33

Witam Panowie. Wiem, że temat był wałkowany setki razy ale proszę o linki do stron w których zobaczę całe spotkania w miarę przyzwoitej jakości.

lolkoznoob komentarzy: 96818.10.2015, 20:33

Wojakus
Wenger

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 318.10.2015, 20:31

lolkoznoob

Tak sie przywiązał do klubu, że jak Flamini odejdzie to jego nic nie bedzie na Emirates trzymało

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 318.10.2015, 20:29

MarcinQT,

ale to ze Walcott tyle nie dostał to nie znaczy ze zaraz w Arsenalu beda sie sypać kontrakty po 200-250 tys.

kamo99111 komentarzy: 690618.10.2015, 20:29

simpllemann

No niestety ale barwy klubowe i przywiązanie do nich to relikt. Takie pojęcie nie funkcjonują już w dzisiejszym futbolu... Dzisiaj najważniejsza jest kasa!!! Kto ma kasę ten ma władzę i dobrych zawodników ;)

MarcinQT

Arsenal może i by chciał ale niestety nie może... Mamy całkiem inne struktury finansowe aniżeli szejki i dawanie takich tygodniówek mogłoby się źle skończyć. Ponadto utzymujemy się z środków, które generujemy sami. A takie City czy Chelsea mają w sumie niekończące się źródło petrodolarów od arabusów i ruskich... Niestety ale pod względami finansowymi daleko nam do szejków!

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267218.10.2015, 20:28

No właśnie. Arsenal może, City robi.

MarcinQT komentarzy: 260418.10.2015, 20:27

Walcott dostał 140k mimo, że w momencie podpisywania był raczej rezerwowym.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370018.10.2015, 20:27

Marcin, Ale nie chce, a City owszem :)

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 318.10.2015, 20:27

MarcinQT

Ale nie chce i nie daje. City to nie przeszkadza, wiec może dać. To nas różni od City i to jest to co ma City a nie ma Arsenal. Dlatego piłkarze chcą tam grac

lolkoznoob komentarzy: 96818.10.2015, 20:27

Ozil to chyba się przywiązał do Arsenalu przynajmniej dla mnie to tak wygląda.

MarcinQT komentarzy: 260418.10.2015, 20:23

Arsenal też by mógł JAKBY CHCIAŁ.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52418.10.2015, 20:12

MarcinQT
Np 300 tysięcy funtów tygodniowo.

Alonso komentarzy: 1282418.10.2015, 20:12

Jak by klub się zgodził to obaj by poszli tam gdzie by więcej zapłacili.

MarcinQT komentarzy: 260418.10.2015, 20:11

A co takiego ma do zaoferowania City czego nie może Arsenal zaoferować?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.10.2015, 20:10

W karierze Ozil dolaczyl z AFC do City!

#pewneinfo

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370018.10.2015, 20:07

Myślę, że Sanchez nie. To bardzo wierny zawodnik, gdyby go z Barcelony nie wypychali to by tam został do końca kariery, jak obiecał swojemu ojcu. Ozil to dla mnie typ najemnika, pewnie by poszedł.

kamilo_oo komentarzy: 2356718.10.2015, 20:06