3 szybkie ciosy pogrążają beniaminka: Watford 0-3 Arsenal

3 szybkie ciosy pogrążają beniaminka: Watford 0-3 Arsenal 17.10.2015, 19:23, Sebastian Czarnecki 760 komentarzy

Zadanie Arsenalu przed przyjazdem na Vicarage Road było proste: pewnie rozprawić się z beniaminkiem, zgarnąć łatwe trzy punkty i wrócić do rytmu po przerwie na reprezentacje. Po pierwszej połowie wydawało się, że zadanie wcale nie będzie takie proste, bo po bardzo dobrym początku londyńczyków, drużyna gości z minuty na minuty nabierała coraz większego rozpędu i stwarzała coraz większe zagrożenie pod bramką Čecha.

Na całe szczęście dla Arsenalu, podopiecznym Quique Floresa werwy starczyło jedynie na 45 minut, bo w drugiej połowie całkowicie spuścili z tonu. Arsenal wykorzystał zwątpienie swojego przeciwnika i trzema szybkimi ciosami zabił mecz. Kanonierzy zagrali tak, jak przystało na faworyta - nie pozwolili mu wejść sobie na głowę i zainkasowali pewne trzy punkty.

Watford: Gomes - Nyom (69. Berghuis), Prödl, Cathcart, Ake - Anya (81. Paredes), Capoue, Watson, Abdi (75. Ibarbo) - Deeney, Ighalo

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (80. Arteta), Sanchez (80. Chamberlain) - Walcott (64. Giroud)

Początek spotkania zdecydowanie należał do podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy od pierwszych minut starali się narzucić rywalowi swój styl gry. Już w czwartej minucie Theo Walcott mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale jego strzał głową pewnie złapał Gomes.

Londyńczycy nie przestawali napierać swoich przeciwników. Grali agresywnie w odbiorze i szybko przemieszczali się pod pole karne przeciwnika. W kolejnych minutach strzały oddawali Ramsey i Cazorla, ale defensywa rywali pewnie je blokowała.

W 10. minucie atomowe uderzenie z dystansu posłał Alexis Sanchez, który był o krok od pokonania Heurelho Gomesa. Brazylijczyk popisał się jednak fantastyczną robinsonadą i końcówką dłoni odbił piłkę.

Minutę później na podobną próbę zdecydował się Troy Deeney, który samemu zdecydował przerwać nieśmiałość swojego zespołu. Uderzenie Anglika, mimo że leciało w środek bramki, sprawiło wiele problemów czeskiemu golkiperowi, ale nie na tyle, by go pokonać.

Z minuty na minutę gospodarze coraz bardziej się uaktywniali i sprawiali coraz więcej kłopotów londyńczykom. Bardzo duże zagrożenie sprawiali obrońcom głównie silni napastnicy, którzy często przepychali obrońców Arsenalu. Między 18. a 20. minutą Bellerin i Koscielny trzykrotnie ratowali swój zespół z opresji i skutecznie powstrzymywali ataki rywala.

Kilka chwil później w dogodnej sytuacji na strzelenie gola znalazł się Ighalo, jednak fatalnie zachował się on w polu karnym i oddał koszmarny strzał z bliskiej odległości. Piłka przeleciała daleko obok bramki strzeżonej przez Čecha.

Kanonierzy chwilowo zmroczeni i stłamszeni przez gospodarzy do gry wrócili dopiero w 29. minucie. W dobrej sytuacji znalazł się Aaron Ramsey, którego strzał przeleciał ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach tempro gry wyraźnie się uspokoiło. Jedynym wartym odnotowania wydarzeniem było niecelne uderzenie z dystansu Nathana Ake.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal bezbramkowo remisuje z Watfordem.

Początek drugiej połowy był niemal identyczny do ostatnich minut jej poprzedniczki. Spotkanie było nudne i monotonne, a żadna ze stron nie paliła się do przeprowadzania akcji bramkowych.

Dopiero w 54. minucie obejrzeliśmy pierwszą składną akcję po przerwie. Dwójkowa akcja Özila i Sancheza zakończyła się strzałem reprezentanta Niemiec, jednak dobrą interwencją popisał się Heurelho Gomes.

W 60. minucie Etienne Capoue zdecydował się na strzał z dalekiej odległości od bramki i nikogo na stadionie nie zdziwiło, że Francuz się pomylił.

Dwie minuty później Arsenal wychodzi na prowadzenie! Cazorla uruchomił wybiegającego w pole karne Mesuta Özila, który został powalony przez obrońcę. Już wydawało się, że arbiter wskaże na jedenasty metr, ale jako że Kanonierzy utrzymali się przy piłce, pozwolił dokończyć akcję. Bezpańską piłkę przejął więc Alexis Sanchez, po czym mocnym strzałem od słupka pokonał Gomesa. 1-0!

W 64. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę, a w miejsce Theo Walcotta pojawił się Olivier Giroud.

Zaledwie czterech minut potrzebował Francuz, by wpisać się na listę strzelców! Dobra akcja Arsenalu zakończyła się krótkim podaniem Özila do Girouda, które ten zamienił na gola technicznym uderzeniem pod poprzeczkę.

Dwa szybkie ciosy Kanonierów ustawiły mecz na 20 minut przed jego końcem. Drużyna gospodarzy nie miała już chęci i motywacji, by jeszcze podnieść rękawice i stanąć do walki z rozpędzonym rywalem.

W 74. minucie fantastycznym rajdem prawą stroną popisał się Hector Bellerin, który w prosty sposób ograł Nathana Ake i wyłożył piłkę na wolne pole dla Aarona Ramseya. Walijczyk nie zwykł marnować takich sytuacji i pokonał Gomesa. 3-0, po meczu.

W 80. minucie Arsene Wenger zmienił Sancheza i Özila, w ich miejsce posłał do boju Chamberlaina i Artetę.

Na pięć minut przed końcem meczu Olivier Giroud mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zakończyło się właśnie na francuskim napastniku, który oddał mocny strzał głową. Heurelho Gomes popisał się jednak fenomenalną interwencją i uchronił swój zespół przed jeszcze większym blamażem.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy uspokoili mecz i nie pałali się do kolejnych ataków, woleli na spokojnie dograć spotkanie do końca. Drużyna gospodarzy po trzech ciosach nie potrafiła podnieść się z kolan i nawet nie potrafiła podjąć wyzwania. Arsenal pewnie wygrał 3-0 i wrócił na drugie miejsce w tabeli.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kiepomen komentarzy: 432917.10.2015, 23:56

W sumie to że nie przegramy z Bayernem jest całkiem możliwe, 1x po kursie 2 a nasze zwycięstwo 4.1.. Kuszące

Skazz komentarzy: 16317.10.2015, 23:51

podrzuci kto link do MOTD inny niz dal Veron?

zuczek1987 komentarzy: 640317.10.2015, 23:38

ok widze dziękuje

pLYTEK komentarzy: 411817.10.2015, 23:36

youngboy
a Ty oglądasz TBL ? Jakiej drużynie kibicujesz ?

zuczek1987 komentarzy: 640317.10.2015, 23:35

dziękuje a gdzie jest ling do całej kolejki ?

zuczek1987 komentarzy: 640317.10.2015, 23:30

moge poprosić o jakiś OBSZERNY skrót naszego meczu ?

polishbrigadesx komentarzy: 1020417.10.2015, 23:30

El Ghazi kapitalną bramkę dzisiaj strzelił Wenger powinien się nim zainteresować

Szogun

Kiedyś na Google była ankieta na temat znajomości informacji o Arsenalu i w jednym pytaniu było kto jest największym wrogiem AFC i ukladajacy test stwierdził że Chelsea...

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698217.10.2015, 22:29

Dzisiaj zagraliśmy bardzo dobrze, fajnie się naszych ogląda teraz. Cieszy 2 miejsce, teraz liczy się mecz z Bayernem, mamy szanse to wygrać tylko, żeby od początku nasi się nie przestraszli to będzie dobrze.

pumeks komentarzy: 2080817.10.2015, 22:22

Teraz porażka Polski w siatkę wyglada zupełnie inaczej....

... chociaż siatkówka to nie mój sport.... za mało kontaktu...wolę basket, Premierleague i rugby.

kamilo_oo komentarzy: 2356717.10.2015, 22:21

Na ZDF też będzie?

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 317.10.2015, 22:20

Z Liverpoolem i Chelsea byłem w sektorze gospodarzy z szalikiem i czapką w jednym przypadku Arsenalu i spokój jeszcze gadałem z kibicami przeciwnej drużyny.Pełna kulturka. Natomiast na KFC już nie kusiłem losu bo tam czuć te napięcie w powietrzu.

MarkOvermars komentarzy: 913417.10.2015, 22:18

Ozil co widzi na boisku to po prostu magia

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.10.2015, 22:18

Mecz z Bayernem na Canal + HD takze nie bedzie juz pretensji o Canal + Sport 2.

mitmichael komentarzy: 4924317.10.2015, 22:13

I bardzo dobrze, licze na trojkolorowych

kamilo_oo komentarzy: 2356717.10.2015, 22:11

Francja po LŚ może wygrać jeszcze ME

Kiepomen komentarzy: 432917.10.2015, 22:10

Taak Walcott na skrzydle przy superofensywnym bellerinie, bajka. Pozatym moim zdaniem wallcott z całym szacunkiem poza szybkośćią która i tak coraz mniej u niego zaczyna znaczyć, to mało ma do zaoferowania. Na ataku jest okej, podoba mi sie jego wychodzenie na pozycje.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.10.2015, 22:10

Francja-Slowenia w finale ME w siatkówce.

M4rcin komentarzy: 153417.10.2015, 22:07

Neymarowi sie Lewandowski włączył :)
Narazie 4 gole i asysta xD

aguero10 komentarzy: 856017.10.2015, 22:06

Ramsey niech lepiej sobie odpocznie ma lawce .Ostatnio oprócz biegania noc nie wnosi do gry.

Giroud

Mertesacker jest za wolny na Bayern, a Niemcy nie grają tyle górą żeby się przydał. Ramsey jest kiepski na skrzydle co dzisiaj potwierdził i chociaż chętnie bym go widział w środku to przy takiej dyspozycji Cazorli, Ozila i Coquelina nie ma na to szans.

Kiepomen komentarzy: 432917.10.2015, 22:03

Co do ramseya to wiele osob ma podzielone zdanie na temat jego gry.Wszyscy mają w głowie jego sezon 2013/2014 i przez jego pryzmat oceniają jego grę, tylko że wtedy występował w centralnej cześci boiska i na nim opierała się jego gra. Teraz opiera się moim zdaniem na Santim i Mesucie i oczywiscie Sanchezie. Zauważyłem że Ramzi nie wchodzi wcale w pojedynki 1v1 , woli podać do najbliższego.Widocznie boss ma dla niego inne zadania na boisku, teraz za akcje ofensywne odpowiada w dużej mierze kto inny. U Ramseya świetne są podania prostopadłe, potrafi zaskoczyć, utrzyma sie przy piłce jednak kuleje u niego gra dryblingiem niestety, 2 lata temu robił sobie jak chciał każdego. Może jak nabierze 100% pewnosci siebie to mu to wroci. Wierze w Cb Aaron !

arsenallord komentarzy: 29711 newsów: 11717.10.2015, 22:01

Neymar jest świetny. Kiedyś nie byłem do niego przekonany, ale to absolutny TOP.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 317.10.2015, 21:54

wiadomo może co z Borucem? Bo nie było go nawet na ławce, a dziwne by było wysyłanie go na trybuny za jeden taki błąd, który przydarzył mu sie we wcześniejszej kolejce

lays komentarzy: 3987117.10.2015, 21:53

kanapka

Przeciez Bellerin ma tez 6, co mowil sam Pełka.

kamilo_oo komentarzy: 2356717.10.2015, 21:51

W Polsce takie sytuacje to nierealne

Armata500 komentarzy: 4359 newsów: 13017.10.2015, 21:46

marz2

Nie wiem jak to byłoby w przypadku kibica Arsenalu w sektorze kibiców Tottenhamu, ale dziesiątki razy widziałem kibiców United w sektorach kibiców Liverpoolu na Anfield w meczach pomiędzy tymi zespołami, tak przykładowo.

A ich niechęć do siebie jest zbliżona do naszych relacji z kurami.

Tak więc nie ma reguły.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.10.2015, 21:46

kepha
No Anderlecht to nie Tottenham jednak i tak bylo dziwnie siedziec z nimi :D

Musisz miec szczescie bo inaczej moze byc zle. Najwyzej sie ubierzesz pol na pol - czapka AFC i szalik Kurakow to nie powinno byc tak zle ;p ja tam nic nie mialem bo pizdzilo jak cholera.

kepha komentarzy: 21117.10.2015, 21:44

@Kanonier204,
ciągle czekam na bilet jakoś na początku tygodnia fizycznie powinien być już u znajomego w Anglii, tam będzie konkretniej zapisane, wtedy miejscem się pochwalę ;) Ale ma być górny rząd, longside. kupione przez ticketbis.net

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.10.2015, 21:42