50. bramka Van Persiego. West Ham 0-3 Arsenal!

50. bramka Van Persiego. West Ham 0-3 Arsenal! 15.01.2011, 19:38, Szymon Ortyl 1035 komentarzy

Niestety tradycji stało się zadość, a do składu Kanonierów na dzisiejszy mecz nie mogło być powołanych aż pięciu kontuzjowanych zawodników: Sebastien Squilacci, Tomas Rosicky, Tomas Vermaelen, Łukasz Fabiański oraz Abou Diaby, oraz zawieszony za czerwoną kartkę Bacary Sagna. W składzie Młotów, pojawiło się za to 3 byłych Kanonierów: Mark Nouble, Matthew Upson oraz Luis BoaMorte.

Mimo braków kadrowych Kanonierzy świetnie rozpoczęli spotkanie. Już w 13. minucie po dośrodkowaniu Walcotta, piłkę między nogami przepuścił Samir Nasri. Futbolówka trafiła do Robina van Persiego który nie namyślając się długo skierował ją do siatki tuż obok rąk bezradnego Greena.

2 minuty później, żółtą kartką za faul na Fabregasie ukarany został Faubert, a w 20. minucie wspomniany wyżej Boa Morte zastąpił na placu gry kontuzjowanego Nouble'a.

W 22. minucie po błędach Djourou i Koscielnego, Wojciech Szczęsny kapitalną paradą uratował swoją drużynę przed stratą bramki. Po chwili strzał Alexa Songa w fenomenalny sposób obronił Green. W 31. minucie przed szansą na zdobycie bramki stanął Robin an Persie, lecz niestety nie zdołał on wykorzystać świetnego podania od Samira Nasriego, a piłka po jego strzale trafiła w słupek.

10 minut później, po podaniu Nasriego, van Persie dobiegł z piłką do linii końcowej boiska, po czym wspaniale wysunął ją wbiegającemu w pole karne Walcottowi, który nie miał problemów z podwyższeniem rezultatu.

W 43. minucie po kolejnym błędzie stoperów Arsenalu, w dobrej sytuacji znalazł się Cole, jednak piłka po jego strzale minęła bramkę Szczęsnego. 3 minuty później szarżujący Johan Djourou przedostał się w pole karne Młotów, po czym oddał strzał a bramkę gospodarzy, jednak Green zdołał twarzą wybić piłkę na rzut rożny. Kilka sekund później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

W 61. minucie, po dośrodkowaniu Faubert o mało nie przelobował Szczęsnego…. dośrodkowując. Na szczęście Polak zdołał końcami palców wybić piłkę poza linię końcową. 2 minuty później, Pablo Barrera zastąpił na boisku Freddiego Searsa.

W 75. minucie, po faulu Wayne’a Bidge’a na Theo Walcottcie, sędzia podyktował rzut karny dla Arsenalu. Do piłki podszedł Robin van Persie i strzelił swoją 50 bramkę w Premier League.

5 minut później, Denilson zastąpił na boisku Fabregasa, a po chwili Gibbs i Arszawin pojawili się na placu gry w miejsce Nasriego i Walcotta. W drużynie gospodarzy, Nouble zmienił kontuzjowanego Bridge’a.

W samej końcówce spotkania, szansę na podwyższenie rezultatu miał Wilshere, jednak strzał młodego Anglika obronił Green.

Premier LeagueWest Ham United autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
DARKING komentarzy: 33116.01.2011, 20:55

tez mam mature ale ferie mam za miesiac i w pierwzym tygodniu jade do wloch a potem zamierzam sie wziasc za nauke bo jeszcze z fizy zdaje...

concrete13 komentarzy: 869816.01.2011, 20:55

patryk --> było ostatnio na TVP 1 a dokładnie..wtedy jak miałem konto chwilowo zablokowane..ok 1:00 w nocy..byłeś jeszcze tu na stronie ale nie miałem jak Ci o tym powiedzieć ..bo telefon też mi akurat wieczorem zablokowali ..taki pech.. :(...

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 416.01.2011, 20:55