Akpom, The Hunter! Arsenal zwycięża 4-0 i zagra w finale!

Akpom, The Hunter! Arsenal zwycięża 4-0 i zagra w finale! 15.07.2015, 15:24, 1820 komentarzy

Nie byliśmy dziś świadkami wielkiego widowiska, ale za bardzo narzekać też nie możemy. Kanonierzy wygrali pewnie swój pierwszy mecz okresu przygotowawczego 4-0, a bohaterem dnia został zdobywca hat-tricka, Chuba Akpom. Londyńczycy zapewnili sobie miejsce w finale turnieju, a tam czeka już na nich Everton. Piłkarze Roberto Martineza pokonali dziś Stoke City po konkursie rzutów karnych. Szykuje się więc emocjonujące i wyrównane starcie.

Arsene Wenger postawił na mieszankę doświadczenia i młodzieży. Obserwowaliśmy dziś zarówno zawodników podstawowego składu, jak i tych dopiero wprowadzanych do seniorskiej kadry. Ciężko wysnuwać wnioski po meczu z niezbyt wymagającym rywalem, ale powodów do zmartwień nie ma i możemy zacząć myśleć o pojedynku z Evertonem.

Poniżej jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Martínez (45' Szczęsny) - Debuchy (72' Bellerin), Mertesacker, Gabriel, Monreal - Flamini (64' Willock), Coquelin - Oxlade-Chamberlain (64' Zelalem), Wilshere (64' Crowley), Iwobi (72' Toral) - Akpom

Singapur XI: Mahbud - Esah (52' Faris), Khaizan (81' Hamzah), Mohana, Sulaiman (72' Ishak) - Shahfiq (65' Arifin), Camara - Amri (58' Tosi), Velez, Baharudin (80' Nawaz) - Nazari

W piątej minucie spotkania Kanonierzy wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłka została wybita przed pole karne przez jednego z zawodników gospodarzy i znalazła się pod nogami Chamberlaina, który zdecydował się na strzał, jednak nie trafił w światło bramki.

Po niecałym kwadransie gry Chuba Akpom otrzymał niezłe podanie na lewe skrzydło. Zwolnił akcję, poczekał na Iwobiego, oddał mu futbolówkę, a ten wpadł w szesnastkę rywali i uderzył po ziemi, ale został powstrzymany przez Mahbuda. Chwilę później próbował Ox, lecz i tym razem lepszy okazał się golkiper Singapuru XI.

Może azjatycka ekipa nie dorównywała Kanonierom klasą, jednak nie można było im odmówić chęci do gry. Dwa razy ruszyli ciekawie prawym skrzydłem, tylko że brakowało im dokładności w dośrodkowaniach.

W 28. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. To gest w kierunku piłkarzy Arsenalu, którzy nie są przyzwyczajeni do gry w gorącym klimacie. Kilkadziesiąt sekund odpoczynku i wracamy na boisko.

Pół godziny musieliśmy czekać na pierwszą bramkę dzisiejszego meczu, a padła ona po kontrze. Chamberlain rozpoczął atak, podał do Iwobiego, który znalazł Wilshere'a. Jack pogubił się nieco, ale ostatecznie Akpom dopadł do piłki i trafił z dwunastu metrów. 1-0!

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy przyjezdni mieli dwa rzuty wolne, ale nie zagrozili nimi bramce Mahbuda. Arbiter doliczył tylko sześćdziesiąt sekund i zaprosił nas na krótki odpoczynek.

Arsene Wenger dokonał jednej zmiany przed rozpoczęciem drugiej części gry - Emiliano Martineza zastąpił Wojciech Szczęsny. Zaraz na jej początku urazu doznał Shahfig, na szczęście nic groźnego mu się nie stało i wrócił do gry. W 55. minucie Faris wszedł za Esaha.

Nie minęła godzina gry, a Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Wilshere popisał się ciekawym zagraniem na prawej flance, ale Iwobi przestrzelił i wynik pozostał taki sam. Chwilę później Tosi zmienił Amriego.

Nie udało się Iwobiemu, nie udało się też Chamberlainowi. Jego strzał minął Mahbuda, ale obrońcy Singapuru XI wybili futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej.

W 61. minucie Debuchy został sfaulowany w szesnastce gospodarzy turnieju. Do wykonania rzutu karnego podszedł Jack Wilshere i bez problemu umieścił piłkę w siatce! 2-0!.

60 sekund później zawodnicy z Azji zmusili Szczęsnego do interwencji. Wielkiego zagrożenia z tego jednak nie było.

Kolejne zmiany i to łącznie aż cztery. Arifin wchodzi na boisko za Shahfiqa w ekipie gospodarzy. The Gunners decydują się na trzy roszady: Willock za Flaminiego, Zelalem w miejsce Chamberlaina, Crowley zastępuje Wilshere'a.

Mehbud tak bardzo chciał wypiąstkować futbolówkę przy rzucie rożnym, że źle w nią trafił i o mało co nie wpakował jej do własnej bramki... Kolejna przerwa na uzupełnienie płynów i kolejne zmiany. U londyńczyków: Bellerin za Debuchy'ego, Toral za Iwobiego. Gospodarze ściągają Sulaimana, a wprowadzają Ishaka.

W 75. minucie bramkarz Singapuru sfaulował w polu karnym Torala. Mamy więc kolejną jedenastkę. Do stałego fragmentu podszedł Chuba Akpom, zmylił Mehbuda i strzelił swoją drugą bramkę w tym starciu. 3-0!

79. minuta na zegarze i mamy HAT-TRICK Akpoma! Bellerin świetnie ograł rywala na prawym skrzydle, wrzucił piłkę na głowę Chuby, a ten pokazał, że należy mu się miejsce w seniorskiej kadrze Arsenalu, wykańczając akcję. 4-0!

Następne roszady. Nawaz i Hamzah za Baharudina oraz Khaizana. Do końca rezultat nie uległ już zmianie i Kanonierzy awansowali do finału Barclays Asia Trophy!

Barclays Asia TrophyRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52416.07.2015, 23:13

MaciekGoooner
Na temat WHU się wypowiadałem. Szkoda mi ekipy z Malty.

Aaron
Ja przewiduję posadę bramkarze na ławce.

AaronLieber27 komentarzy: 612716.07.2015, 23:09

Ciekawe czy Pep bedzie ustawiac Martineza na DP, SO lub pozwoli mu odejsc?

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.07.2015, 23:09

Mądre słowa arsenallorda.

Laliga komentarzy: 37516.07.2015, 23:08

Jeśli chodzi o odbiór to jak najbardziej Martinez

Adu (zawieszony) komentarzy: 549816.07.2015, 23:08

arsenallord

Mój człowiek :D bezapelacyjnie, ten człowiek w formie to kosmos.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549816.07.2015, 23:06

Myśle że jeśli patrząc na tą perspektywe "najwyższa forma" to Javi Martinex takiego Busquetsa wciąga :> ale to tylko moje pomylone zdanko ^^

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11716.07.2015, 23:05

Jeżeli wszyscy piłkarze na świecie byliby w swojej najwyższej formie, to Busquets jest IMO drugim najlepszym DP na świecie.

haczker komentarzy: 135916.07.2015, 23:02

@AaronJamesRamsey

Najlepsze jest to, że to strona kibiców Arsenalu, a odzywają się kibicie Barcy ;)

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52416.07.2015, 23:02

Polska-Włochy 2:0.

Laliga komentarzy: 37516.07.2015, 23:02

AJR, ale twój co drugi komentarz jest na własnie takim poziomie, wię sie nie wykręcaj.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.07.2015, 23:02

Tylko simpleplemann mnie rozumie, prawda przyjacielu?

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.07.2015, 23:01

Trochę ironii zmieszanej z poczuciem humoru i już połowa strony ma ostre zapalenie odbytu. Niezłą zabawa

Laliga komentarzy: 37516.07.2015, 23:00

AJR, nie wiem czy ty swoimi komentarzami probujesz zwrócić na siebie uwage czy jednak serio masz takie pojęcie o piłce?

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52416.07.2015, 22:59

shark31
Dobrze, że nie było bo bym nie zdał.

haczker komentarzy: 135916.07.2015, 22:59

@shark31, @Shinev

Nie chodzi o to czy jest dobry, tylko czy rzeczywiście jest najlepszy?

@shark31
Powinien też być test czytania ze zrozumieniem.

shark31 komentarzy: 601316.07.2015, 22:59

AaronJamesRamsey ale Ty to piszesz serio?

Czeczenia komentarzy: 1249816.07.2015, 22:58

shark31

To by tu nikogo nie było. NIKOGO. Mnie też.

maciekbe komentarzy: 1245816.07.2015, 22:58

@Shinev podbijam, Busquets to prawdziwy fachowiec i do stylu Barcelony pasuje jak ulał. Świetny na na swojej pozycji w Barcelonie. To, czy grałby równie dobrze na DMie w innym klubie to inna sprawa. Dla FCB to zawodnik szyty na miarę

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.07.2015, 22:57

Shinev
W idiotycznych wiadomościach się specjalizujesz więc powinieneś wiedzieć co napisać.

shark31 komentarzy: 601316.07.2015, 22:56

Ktoś ma wątpliwości ze Busquets to absolutna czołówka DMów na świecie...? Przed rejestracją na k.com powinien być jakiś test z wiedzy o futbolu czy cuś.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.07.2015, 22:55

LaLiga i jego pustka w głowie.

tyson880 komentarzy: 1049816.07.2015, 22:55

Legia w drugiej połowie dużo lepiej, ale nieskutecznie. Żyro dzisiaj nieźle zagrał.

shark31 komentarzy: 601316.07.2015, 22:55

Porównałem sobie Koscielnego, Mertesakera, Gabriela, Ruganiego i Romagnoliego. Nawet nie przypuszczałem ze Gabriel statystycznie tak niszczy. Wiadomo rozegrał najmniej minut, ale i tak robi to wrażenie.

squawka.com/comparison-matrix#serie_a/2014/2015/alessio_romagnoli/137/137/3145/125/p|serie_a/2014/2015/daniele_rugani/137/137/4098/0/p|premier_league/2014/2015/laurent_koscielny/165/126/113/0/p|premier_league/2014/2015/per_mertesacker/165/126/120/0/p|premier_league/2014/2015/gabriel_paulista/165/126/6467/0/p#tackles_won/aerial_duels_won_%/total_duels_%/interceptions/blocks/clearances/defensive_errors/defence_score#90

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 116.07.2015, 22:55

@AJR

Eh, co mam odpisać, na tak idiotyczną wiadomość?

Busquets rok w rok udowadnia swoją wartość. Można się nie zgadzać, że jest najlepszy, ale nie rozumiem wyśmiewania, bo na pewno zalicza się do grona najlepszych.

Laliga komentarzy: 37516.07.2015, 22:54

AaronJamesRamsey i jego świat baśni.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52416.07.2015, 22:53

Skoro już mówicie o graczu Legii:
weszlo.com/2015/07/16/na-takiego-prawdziwka-w-polskiej-ekstraklasie-czekalismy-z-utesknieniem-witamy/

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.07.2015, 22:52

Shinev
W formie to i Wilshere na defensywnym może być najlepszym na świecie. Zwłaszcza patrząc na jego występy w reprezentacji.

Mihex komentarzy: 2360416.07.2015, 22:52

Kucharczyk ma farta, że ten Zlatan to nie Ibra, bo Szwed by go zmasakrował za nie podanie :p

AaronLieber27 komentarzy: 612716.07.2015, 22:52

Marimoshi

Nie bo Prijovic (Zlatan) to SN

Czeczenia komentarzy: 1249816.07.2015, 22:52

marimoshi

Ten Zlatan to chyba "9", ale kto tam Berga wie. Warszawa jest dziwna.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.07.2015, 22:51

peciakk
Ja mam takie samo zdanie. To było tylko z troski o twoje samopoczucie kolego. Nie miej mi tego za złe.

AaronLieber27 komentarzy: 612716.07.2015, 22:50

Jak na razie polskie kluby w pucharach stracily tylko 1 bramke w 8 meczach, nie jest zle

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 116.07.2015, 22:50

Ale co w tym śmiesznego? Busquets w formie to jeden z najlepszych defensywnych pomocników na świecie. A że dla kibiców Barcy najlepszy, to oczywiste.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 516.07.2015, 22:50