Akpom, The Hunter! Arsenal zwycięża 4-0 i zagra w finale!

Akpom, The Hunter! Arsenal zwycięża 4-0 i zagra w finale! 15.07.2015, 15:24, 1820 komentarzy

Nie byliśmy dziś świadkami wielkiego widowiska, ale za bardzo narzekać też nie możemy. Kanonierzy wygrali pewnie swój pierwszy mecz okresu przygotowawczego 4-0, a bohaterem dnia został zdobywca hat-tricka, Chuba Akpom. Londyńczycy zapewnili sobie miejsce w finale turnieju, a tam czeka już na nich Everton. Piłkarze Roberto Martineza pokonali dziś Stoke City po konkursie rzutów karnych. Szykuje się więc emocjonujące i wyrównane starcie.

Arsene Wenger postawił na mieszankę doświadczenia i młodzieży. Obserwowaliśmy dziś zarówno zawodników podstawowego składu, jak i tych dopiero wprowadzanych do seniorskiej kadry. Ciężko wysnuwać wnioski po meczu z niezbyt wymagającym rywalem, ale powodów do zmartwień nie ma i możemy zacząć myśleć o pojedynku z Evertonem.

Poniżej jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Martínez (45' Szczęsny) - Debuchy (72' Bellerin), Mertesacker, Gabriel, Monreal - Flamini (64' Willock), Coquelin - Oxlade-Chamberlain (64' Zelalem), Wilshere (64' Crowley), Iwobi (72' Toral) - Akpom

Singapur XI: Mahbud - Esah (52' Faris), Khaizan (81' Hamzah), Mohana, Sulaiman (72' Ishak) - Shahfiq (65' Arifin), Camara - Amri (58' Tosi), Velez, Baharudin (80' Nawaz) - Nazari

W piątej minucie spotkania Kanonierzy wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłka została wybita przed pole karne przez jednego z zawodników gospodarzy i znalazła się pod nogami Chamberlaina, który zdecydował się na strzał, jednak nie trafił w światło bramki.

Po niecałym kwadransie gry Chuba Akpom otrzymał niezłe podanie na lewe skrzydło. Zwolnił akcję, poczekał na Iwobiego, oddał mu futbolówkę, a ten wpadł w szesnastkę rywali i uderzył po ziemi, ale został powstrzymany przez Mahbuda. Chwilę później próbował Ox, lecz i tym razem lepszy okazał się golkiper Singapuru XI.

Może azjatycka ekipa nie dorównywała Kanonierom klasą, jednak nie można było im odmówić chęci do gry. Dwa razy ruszyli ciekawie prawym skrzydłem, tylko że brakowało im dokładności w dośrodkowaniach.

W 28. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. To gest w kierunku piłkarzy Arsenalu, którzy nie są przyzwyczajeni do gry w gorącym klimacie. Kilkadziesiąt sekund odpoczynku i wracamy na boisko.

Pół godziny musieliśmy czekać na pierwszą bramkę dzisiejszego meczu, a padła ona po kontrze. Chamberlain rozpoczął atak, podał do Iwobiego, który znalazł Wilshere'a. Jack pogubił się nieco, ale ostatecznie Akpom dopadł do piłki i trafił z dwunastu metrów. 1-0!

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy przyjezdni mieli dwa rzuty wolne, ale nie zagrozili nimi bramce Mahbuda. Arbiter doliczył tylko sześćdziesiąt sekund i zaprosił nas na krótki odpoczynek.

Arsene Wenger dokonał jednej zmiany przed rozpoczęciem drugiej części gry - Emiliano Martineza zastąpił Wojciech Szczęsny. Zaraz na jej początku urazu doznał Shahfig, na szczęście nic groźnego mu się nie stało i wrócił do gry. W 55. minucie Faris wszedł za Esaha.

Nie minęła godzina gry, a Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Wilshere popisał się ciekawym zagraniem na prawej flance, ale Iwobi przestrzelił i wynik pozostał taki sam. Chwilę później Tosi zmienił Amriego.

Nie udało się Iwobiemu, nie udało się też Chamberlainowi. Jego strzał minął Mahbuda, ale obrońcy Singapuru XI wybili futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej.

W 61. minucie Debuchy został sfaulowany w szesnastce gospodarzy turnieju. Do wykonania rzutu karnego podszedł Jack Wilshere i bez problemu umieścił piłkę w siatce! 2-0!.

60 sekund później zawodnicy z Azji zmusili Szczęsnego do interwencji. Wielkiego zagrożenia z tego jednak nie było.

Kolejne zmiany i to łącznie aż cztery. Arifin wchodzi na boisko za Shahfiqa w ekipie gospodarzy. The Gunners decydują się na trzy roszady: Willock za Flaminiego, Zelalem w miejsce Chamberlaina, Crowley zastępuje Wilshere'a.

Mehbud tak bardzo chciał wypiąstkować futbolówkę przy rzucie rożnym, że źle w nią trafił i o mało co nie wpakował jej do własnej bramki... Kolejna przerwa na uzupełnienie płynów i kolejne zmiany. U londyńczyków: Bellerin za Debuchy'ego, Toral za Iwobiego. Gospodarze ściągają Sulaimana, a wprowadzają Ishaka.

W 75. minucie bramkarz Singapuru sfaulował w polu karnym Torala. Mamy więc kolejną jedenastkę. Do stałego fragmentu podszedł Chuba Akpom, zmylił Mehbuda i strzelił swoją drugą bramkę w tym starciu. 3-0!

79. minuta na zegarze i mamy HAT-TRICK Akpoma! Bellerin świetnie ograł rywala na prawym skrzydle, wrzucił piłkę na głowę Chuby, a ten pokazał, że należy mu się miejsce w seniorskiej kadrze Arsenalu, wykańczając akcję. 4-0!

Następne roszady. Nawaz i Hamzah za Baharudina oraz Khaizana. Do końca rezultat nie uległ już zmianie i Kanonierzy awansowali do finału Barclays Asia Trophy!

Barclays Asia TrophyRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
marimoshi komentarzy: 473016.07.2015, 22:49

Czeczenia
Spoko byłoby gdyby został,ale wydaję mi się że dla niego ekstraklasa stała się za ciasna. Ma problem z motywacją bo tak tylko mogę tłumaczyć jego grę na wiosnę.Ten Zlatan to przypadkiem nie w zastępstwo Dudy :P?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.07.2015, 22:49

Ta drużyna gra niesamowicie.

Ale Legia ma doskonały wynik!

Czeczenia komentarzy: 1249816.07.2015, 22:48

Jak dla mnie, występ WHU nie jest w żadnym stopniu żenujący. Owszem, rozumiem tych którzy spodziewali się większej liczby bramek, ale postawa zespołu w żadnym stopniu mnie nie dziwi.

Czeczenia komentarzy: 1249816.07.2015, 22:44

marimoshi

Nareszcie. Tak na niego chuchali, dmuchali. A ja twierdzę jak Zarzeczny - chcesz się pokazać to musisz grać, napieprzać, a nie siedzieć w bunkrze żeby paznokcia nie złamać.

No i wolałbym żeby został w Polsce. Ten gość to bardzo zdolny piłkarz, ale wiadomo, że to nieuniknione. Mam nadzieję, że Legia zastąpi go kimś podobnym a nie 28-letnim Słoweńcem z jakiegoś Koper czy innego zadupia - z całym szacunkiem dla wszystkich kartoflisk.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.07.2015, 22:44

peciakk
Żeś pojechał. Radzę uciekać, hordy hejterów Giroud już na Ciebie lecą.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.07.2015, 22:43

haczker
Codziennie dobry humor na tych ich stronach

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 516.07.2015, 22:43

Podoba mi się ten Ibra z Legii.
Widać że technicznie te nie ma szału ale to taki napastnik starego stylu których lubię.
Coś jak Giroud.

PS. tak, podoba mi się gra Giroud.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52416.07.2015, 22:42

Berczi
Dla mnie nawet ta bramka nie zmieniła zdania, że to żenada.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.07.2015, 22:42

Ale avatar znalazłem fajowski na google :D

haczker komentarzy: 135916.07.2015, 22:42

Wszedłem teraz na fb, a z racji tego, że niektórzy ze znajomych, są kibicami Barcelony, to ujrzałem taki wpis "Dziś swoje 27. urodziny obchodzi najlepszy defensywny pomocnik na świecie, Sergio Busquets! Wszystkiego najlepszego!", padłem ze śmiechu xD

ANDRZEJ DUDA TO SIĘ UDA!

Mihex komentarzy: 2360416.07.2015, 22:41

Co ta Legia teraz tak strzały we dwóch oddaje? Tsubasy się naoglądali pewnie w presezonie.

Czeczenia komentarzy: 1249816.07.2015, 22:39

Ze mną to tak zawsze - napiszę, że o WHU i strzelą. Napiszę o Legii - strzelają. A Duda w tym meczu najlepszy, nawet bez tego gola.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52416.07.2015, 22:39

Liczyłem, że Birkirkara utrzyma jednak ten remis na Upton Park. Wielka szkoda.

Mihex

Ale Śląsk i tak nie trafił na Brugię czy Sevillę. Fazę grupową LE prognozuję tylko klubom na "L". Trzeba golić takich Szwedów, przynajmniej u siebie. Wcale lepsi nie są.

Mówiłem, że Polski Giroud i Zlatan z Legii dadzą bezstronnym widzom ubaw. Brawo. Nie trafić w bramkę z 3 metrów to duża sztuka. W bramkę.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.07.2015, 22:35

Jak Wam się podoba mój nowy avek?

Mihex komentarzy: 2360416.07.2015, 22:35

Zlatan zrobił Żyrę po podaniu Żyry :D

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52416.07.2015, 22:35

Berczi
Jak dla mnie ten jeden gol nie ratuje honoru. Wygrana była ich obowiązkiem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.07.2015, 22:35

Mowilem ze strzela ;)

Brawo Mloty!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.07.2015, 22:34

arsenal159
No to system dziala jak powinien. Przeczysc go tam w wolnej chwili. Krecka dostal widocznie :D

Oby tak było. Bo w sumie pechowo wszyscy u siebie pierwszy mecz :/
W sumie najtrudniejsze zadanie i tak ma Śląsk.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.07.2015, 22:31

arsenal159
Ogarnij mu tam w wolnej chwili tego antywira. Kazdy lepszy niz ten avast (no prawie kazdy) system ma dlugo juz? komp mimo wszystko hula czy cos powazniejszego sie dzieje?

Czeczenia komentarzy: 1249816.07.2015, 22:30

O Żyro i Zlatan wchodzą, zapowiada się... śmiesznie. Zresztą West Ham - szkoda słów. Ciekawe co na to Grzywka? Aha, na pocieszenie dodam, że Legia też kiepsko zaczęła z TNS u siebie w 14/15.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 116.07.2015, 22:29

Prijović vel serbski Zlatan i Żyro a.k.a polski Giroud - na Legii można poczuć world class.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.07.2015, 22:28

Kanonier

Oj tam, darmowy, to mu pobrałem, żeby jakiegoś miał, bo mu się skończył. A neta nie mieliśmy sporo czasu.

marimoshi komentarzy: 473016.07.2015, 22:28

Główna wada Tuszyńskiego przekładanie piłki. Szkoda bo to powinna być bramka. Wynik średni,ale chociaż bramki nie stracili.

Mihex komentarzy: 2360416.07.2015, 22:28

Zlatan na boisku. Rumuni mają pograne.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.07.2015, 22:27

arsenal159
gifmaker.me

To chyba ten. Ja jestem na fonie i szczerze nie pamietam :D

Co do kompa to dziwne to. Ja tego avasta bym wywalil.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52416.07.2015, 22:26

Śląsk i Jagiellonia z bezbramkowymi remisami. Taki sam los czeka chyba Legię.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 116.07.2015, 22:25

Tuszyński ty miernoto...

karmel567 komentarzy: 346616.07.2015, 22:24

To jak panowie, kiedy Berg wyleci z Legi? Bo myślę, że to nastąpi w niedalekiej przyszłości.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.07.2015, 22:24

Kanonier

Podasz mi jeszcze raz ten program, co kiedyś robiłeś gify? Tzn, że się te koszulki zmieniały.

Mihex komentarzy: 2360416.07.2015, 22:24

Kaboul w Sunderlandzie.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 116.07.2015, 22:24

Brat Młodszy, ale to zacnie brzmi, jak Seneka Młodszy.

Oceniacie WHU przez pryzmat eliminacji do LE? To jak sparingi.

Everton wtedy się nie wzmocnił i dlatego się nie utrzymali w czołówce, a WHU ciągle poluje na świetnych zawodników.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.07.2015, 22:19