Akpom, The Hunter! Arsenal zwycięża 4-0 i zagra w finale!

Akpom, The Hunter! Arsenal zwycięża 4-0 i zagra w finale! 15.07.2015, 15:24, 1820 komentarzy

Nie byliśmy dziś świadkami wielkiego widowiska, ale za bardzo narzekać też nie możemy. Kanonierzy wygrali pewnie swój pierwszy mecz okresu przygotowawczego 4-0, a bohaterem dnia został zdobywca hat-tricka, Chuba Akpom. Londyńczycy zapewnili sobie miejsce w finale turnieju, a tam czeka już na nich Everton. Piłkarze Roberto Martineza pokonali dziś Stoke City po konkursie rzutów karnych. Szykuje się więc emocjonujące i wyrównane starcie.

Arsene Wenger postawił na mieszankę doświadczenia i młodzieży. Obserwowaliśmy dziś zarówno zawodników podstawowego składu, jak i tych dopiero wprowadzanych do seniorskiej kadry. Ciężko wysnuwać wnioski po meczu z niezbyt wymagającym rywalem, ale powodów do zmartwień nie ma i możemy zacząć myśleć o pojedynku z Evertonem.

Poniżej jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Martínez (45' Szczęsny) - Debuchy (72' Bellerin), Mertesacker, Gabriel, Monreal - Flamini (64' Willock), Coquelin - Oxlade-Chamberlain (64' Zelalem), Wilshere (64' Crowley), Iwobi (72' Toral) - Akpom

Singapur XI: Mahbud - Esah (52' Faris), Khaizan (81' Hamzah), Mohana, Sulaiman (72' Ishak) - Shahfiq (65' Arifin), Camara - Amri (58' Tosi), Velez, Baharudin (80' Nawaz) - Nazari

W piątej minucie spotkania Kanonierzy wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłka została wybita przed pole karne przez jednego z zawodników gospodarzy i znalazła się pod nogami Chamberlaina, który zdecydował się na strzał, jednak nie trafił w światło bramki.

Po niecałym kwadransie gry Chuba Akpom otrzymał niezłe podanie na lewe skrzydło. Zwolnił akcję, poczekał na Iwobiego, oddał mu futbolówkę, a ten wpadł w szesnastkę rywali i uderzył po ziemi, ale został powstrzymany przez Mahbuda. Chwilę później próbował Ox, lecz i tym razem lepszy okazał się golkiper Singapuru XI.

Może azjatycka ekipa nie dorównywała Kanonierom klasą, jednak nie można było im odmówić chęci do gry. Dwa razy ruszyli ciekawie prawym skrzydłem, tylko że brakowało im dokładności w dośrodkowaniach.

W 28. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. To gest w kierunku piłkarzy Arsenalu, którzy nie są przyzwyczajeni do gry w gorącym klimacie. Kilkadziesiąt sekund odpoczynku i wracamy na boisko.

Pół godziny musieliśmy czekać na pierwszą bramkę dzisiejszego meczu, a padła ona po kontrze. Chamberlain rozpoczął atak, podał do Iwobiego, który znalazł Wilshere'a. Jack pogubił się nieco, ale ostatecznie Akpom dopadł do piłki i trafił z dwunastu metrów. 1-0!

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy przyjezdni mieli dwa rzuty wolne, ale nie zagrozili nimi bramce Mahbuda. Arbiter doliczył tylko sześćdziesiąt sekund i zaprosił nas na krótki odpoczynek.

Arsene Wenger dokonał jednej zmiany przed rozpoczęciem drugiej części gry - Emiliano Martineza zastąpił Wojciech Szczęsny. Zaraz na jej początku urazu doznał Shahfig, na szczęście nic groźnego mu się nie stało i wrócił do gry. W 55. minucie Faris wszedł za Esaha.

Nie minęła godzina gry, a Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Wilshere popisał się ciekawym zagraniem na prawej flance, ale Iwobi przestrzelił i wynik pozostał taki sam. Chwilę później Tosi zmienił Amriego.

Nie udało się Iwobiemu, nie udało się też Chamberlainowi. Jego strzał minął Mahbuda, ale obrońcy Singapuru XI wybili futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej.

W 61. minucie Debuchy został sfaulowany w szesnastce gospodarzy turnieju. Do wykonania rzutu karnego podszedł Jack Wilshere i bez problemu umieścił piłkę w siatce! 2-0!.

60 sekund później zawodnicy z Azji zmusili Szczęsnego do interwencji. Wielkiego zagrożenia z tego jednak nie było.

Kolejne zmiany i to łącznie aż cztery. Arifin wchodzi na boisko za Shahfiqa w ekipie gospodarzy. The Gunners decydują się na trzy roszady: Willock za Flaminiego, Zelalem w miejsce Chamberlaina, Crowley zastępuje Wilshere'a.

Mehbud tak bardzo chciał wypiąstkować futbolówkę przy rzucie rożnym, że źle w nią trafił i o mało co nie wpakował jej do własnej bramki... Kolejna przerwa na uzupełnienie płynów i kolejne zmiany. U londyńczyków: Bellerin za Debuchy'ego, Toral za Iwobiego. Gospodarze ściągają Sulaimana, a wprowadzają Ishaka.

W 75. minucie bramkarz Singapuru sfaulował w polu karnym Torala. Mamy więc kolejną jedenastkę. Do stałego fragmentu podszedł Chuba Akpom, zmylił Mehbuda i strzelił swoją drugą bramkę w tym starciu. 3-0!

79. minuta na zegarze i mamy HAT-TRICK Akpoma! Bellerin świetnie ograł rywala na prawym skrzydle, wrzucił piłkę na głowę Chuby, a ten pokazał, że należy mu się miejsce w seniorskiej kadrze Arsenalu, wykańczając akcję. 4-0!

Następne roszady. Nawaz i Hamzah za Baharudina oraz Khaizana. Do końca rezultat nie uległ już zmianie i Kanonierzy awansowali do finału Barclays Asia Trophy!

Barclays Asia TrophyRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356717.07.2015, 09:55

Najlepiej to Milsami Orhei, chociaż czuję, że Ludogorec odrobi straty

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.07.2015, 09:55

Jak cos, to Wenga zdementowal Benzeme, takze mozna odpuscic pisanie newsa :D

Kerandeb komentarzy: 19517.07.2015, 09:54

Ja mam tylko nadzieję, że ktoś przyjdzie przed Emirates Cup i że nie będzie to Gotze...

bobslej22 komentarzy: 834417.07.2015, 09:49

Jezu. Jakby przyszedł Benzema i do tego niekoniecznie TOP DM to wiecie że chyba pierwszy raz od dawna byśmy mieli kompletny skład

Simao12 komentarzy: 775217.07.2015, 09:49

Wenger po prostu ma swoją wycenę każdego grajka i nie da wiecej niz uwaza

schnor25 komentarzy: 1854617.07.2015, 09:48

simplle

najlepiej Steaua lub Maribor (jeśli przejdzie Kazachów).

kelob komentarzy: 86217.07.2015, 09:47

Alonso

Może woleli wydać hajs na kogoś bardziej perspektywicznego? Benteke jest od nich 4 lata mlodszy.

schnor25 komentarzy: 1854617.07.2015, 09:47

KOL

wg mnie 21 mln euro to normalna cena za takiego gościa jak Morgan. A, że rynek rządzi się swoimi prawami i ManU nieco "przepłaciło" to nie nasz problem :)

Kike Marin** @Kike_Marin_ 11 min.11 minut temu Zobacz tłumaczenie
@Arsenal Wenger offered 15 millions to sign Schneiderlin, from Alsace like him. ManU will pay + 25. No problem. Au revoir, Morgan!

Alonso komentarzy: 1282417.07.2015, 09:25

Tyle hajsu za zawodnika co lubi łapać kontuzje, już widzę jak w jednym momencie Benteke będzie się leczyć ze Sturridgem. :D

Dlaczego oni dopiero teraz kupują, nie mieli pieniędzy na transfery wcześniej? Było sporo lepszych moim zdaniem do kupienia napastników jak Martinez czy Bacca.

loool komentarzy: 95017.07.2015, 09:22

Wojakus

W takim, że David jest na tourne, a Real kupuje bramkarza, możliwe że na sezon tylko.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52417.07.2015, 09:18

A Giroud ile kosztował? 13 milionów euro?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.07.2015, 09:14

Dobrze, że Brendan został, dalej topi pieniądze otrzymane z wielkiego transferu Z klubu. Fundusze z Suareza wydał na szrot, teraz prawie całą kasę z Raheema wyrzuca na kogoś, kto trochę postrzelał w Aston Villi. Już kiedyś tam wydano 30milionów na wysokiego, silnego napastnika. Tyle, że był białego koloru skóry i przychodził z Newcastle.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 317.07.2015, 09:12

A właśnie wiecie coś może w jakim punkcie jest transfer De Gea do Realu?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.07.2015, 09:11

Benteke za 32.5mln funtów. Chore.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.07.2015, 09:09

Wenger in press conference in Asia now. On Benzema to Arsenal reports: "That is not happening at the moment."

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.07.2015, 09:08

Jesli potwierdzi się transfer Casilli to Real już nie będzie napierał na transfer bramkarza. Ramos nie puszczą i United skupi się pewnie na Otamendim.

JA to nie wiem czy te United planuje w ogóle kupić napastnika. BBC podało, że nawet nie są zainteresowani Benteke.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52417.07.2015, 09:07

GKS_AFC
Kiedyś pewnie odkryje w sobie to DNA.

kaman17 komentarzy: 498717.07.2015, 09:04

40 mln funtów to kupa kasy przeliczając na euro. To okienko transferowe jest idealne dla angielskich drużyn pod tym względem, co zresztą widać, bo bardzo przeciętne drużyny robią transfery za kilkanaście mln euro.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 317.07.2015, 09:03

Ale może jak zobaczą nasze zainteresowanie Benzema to złożą za niego ofertę by do nas nie dołączył. Myślę też że jakby Wenger już nawet zakupił Karima to zamknalby real sprzedaż ramosa, więc MU może zostać na lodzie i dlatego MU włączy się w transfer Karima

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.07.2015, 09:01

Sky Sports News HQ @SkySportsNewsHQ 49 sek.50 sekund temu Zobacz tłumaczenie
BREAKING: Sky Sources: @LFC meet £32.5m release clause for @AVFCOfficial striker @bentekechris20. #SSNHQ

GKS_AFC komentarzy: 871817.07.2015, 09:00

to dobrze bo tak by nam go barca sprzątnęła , a on jest naszą przyszłością.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.07.2015, 08:59

Jeremy Wilson @JWTelegraph 3 min.3 minuty temu Zobacz tłumaczenie
Hector Bellerin to sign new Arsenal contract shortly and has no interest in returning to Barcelona

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.07.2015, 08:54

Bellerin podobno podpisał 4 letnia umowę.

GKS_AFC komentarzy: 871817.07.2015, 08:54

Wojakus@
Utd raczej już by oferty składali a oni się bardziej zajmują ransferem Ramosa, dopóki to się nie zamknie w sensie albo on tam wyląduje, albo Real zerwie negocjacje to Wenger może to wykorzystać i kupić Karima.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 317.07.2015, 08:50

Dlatego trzeba będzie dac więcej kasy

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.07.2015, 08:47

Tylko żeby United nam nie przeszkodziło.

GKS_AFC komentarzy: 871817.07.2015, 08:45

Albo może zarzucają sieci na Aguero lub Cavaniego.

myslę że za tyle go puszczą, tylko pytanie czy rzeczywiście chcą go sprzedać, ponoć Bale ma być snajperem albo Ronaldo.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 317.07.2015, 08:43

Będą chcieli więcej

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52417.07.2015, 08:35

Jest. Przyjdzie Benzema, posadzi Girouda na ławce. Zdobędziemy mistrzostwo i wszyscy będą zadowoleni.

GKS_AFC komentarzy: 871817.07.2015, 08:24

wg angielskich mediow Arsenal zlozy w przyszlym tygodniu oferte za Karima Benzeme 40 mln funtow ! Real jest gotow sprzedac napastnika.

qwertyu123 komentarzy: 77517.07.2015, 06:52

Vidal w FCB to juz pewniak? Szkoda, bardzo liczylem, ze do nas trafi.

lays komentarzy: 3987117.07.2015, 01:54

Tim Sherwood wants Tottenham striker Emmanuel Adebayor to replace Christian Benteke at Aston Villa.

Hector Bellerin is close to agreeing a new long-term contract at Arsenal.