Akpom, The Hunter! Arsenal zwycięża 4-0 i zagra w finale!

Akpom, The Hunter! Arsenal zwycięża 4-0 i zagra w finale! 15.07.2015, 15:24, 1820 komentarzy

Nie byliśmy dziś świadkami wielkiego widowiska, ale za bardzo narzekać też nie możemy. Kanonierzy wygrali pewnie swój pierwszy mecz okresu przygotowawczego 4-0, a bohaterem dnia został zdobywca hat-tricka, Chuba Akpom. Londyńczycy zapewnili sobie miejsce w finale turnieju, a tam czeka już na nich Everton. Piłkarze Roberto Martineza pokonali dziś Stoke City po konkursie rzutów karnych. Szykuje się więc emocjonujące i wyrównane starcie.

Arsene Wenger postawił na mieszankę doświadczenia i młodzieży. Obserwowaliśmy dziś zarówno zawodników podstawowego składu, jak i tych dopiero wprowadzanych do seniorskiej kadry. Ciężko wysnuwać wnioski po meczu z niezbyt wymagającym rywalem, ale powodów do zmartwień nie ma i możemy zacząć myśleć o pojedynku z Evertonem.

Poniżej jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Martínez (45' Szczęsny) - Debuchy (72' Bellerin), Mertesacker, Gabriel, Monreal - Flamini (64' Willock), Coquelin - Oxlade-Chamberlain (64' Zelalem), Wilshere (64' Crowley), Iwobi (72' Toral) - Akpom

Singapur XI: Mahbud - Esah (52' Faris), Khaizan (81' Hamzah), Mohana, Sulaiman (72' Ishak) - Shahfiq (65' Arifin), Camara - Amri (58' Tosi), Velez, Baharudin (80' Nawaz) - Nazari

W piątej minucie spotkania Kanonierzy wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłka została wybita przed pole karne przez jednego z zawodników gospodarzy i znalazła się pod nogami Chamberlaina, który zdecydował się na strzał, jednak nie trafił w światło bramki.

Po niecałym kwadransie gry Chuba Akpom otrzymał niezłe podanie na lewe skrzydło. Zwolnił akcję, poczekał na Iwobiego, oddał mu futbolówkę, a ten wpadł w szesnastkę rywali i uderzył po ziemi, ale został powstrzymany przez Mahbuda. Chwilę później próbował Ox, lecz i tym razem lepszy okazał się golkiper Singapuru XI.

Może azjatycka ekipa nie dorównywała Kanonierom klasą, jednak nie można było im odmówić chęci do gry. Dwa razy ruszyli ciekawie prawym skrzydłem, tylko że brakowało im dokładności w dośrodkowaniach.

W 28. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. To gest w kierunku piłkarzy Arsenalu, którzy nie są przyzwyczajeni do gry w gorącym klimacie. Kilkadziesiąt sekund odpoczynku i wracamy na boisko.

Pół godziny musieliśmy czekać na pierwszą bramkę dzisiejszego meczu, a padła ona po kontrze. Chamberlain rozpoczął atak, podał do Iwobiego, który znalazł Wilshere'a. Jack pogubił się nieco, ale ostatecznie Akpom dopadł do piłki i trafił z dwunastu metrów. 1-0!

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy przyjezdni mieli dwa rzuty wolne, ale nie zagrozili nimi bramce Mahbuda. Arbiter doliczył tylko sześćdziesiąt sekund i zaprosił nas na krótki odpoczynek.

Arsene Wenger dokonał jednej zmiany przed rozpoczęciem drugiej części gry - Emiliano Martineza zastąpił Wojciech Szczęsny. Zaraz na jej początku urazu doznał Shahfig, na szczęście nic groźnego mu się nie stało i wrócił do gry. W 55. minucie Faris wszedł za Esaha.

Nie minęła godzina gry, a Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Wilshere popisał się ciekawym zagraniem na prawej flance, ale Iwobi przestrzelił i wynik pozostał taki sam. Chwilę później Tosi zmienił Amriego.

Nie udało się Iwobiemu, nie udało się też Chamberlainowi. Jego strzał minął Mahbuda, ale obrońcy Singapuru XI wybili futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej.

W 61. minucie Debuchy został sfaulowany w szesnastce gospodarzy turnieju. Do wykonania rzutu karnego podszedł Jack Wilshere i bez problemu umieścił piłkę w siatce! 2-0!.

60 sekund później zawodnicy z Azji zmusili Szczęsnego do interwencji. Wielkiego zagrożenia z tego jednak nie było.

Kolejne zmiany i to łącznie aż cztery. Arifin wchodzi na boisko za Shahfiqa w ekipie gospodarzy. The Gunners decydują się na trzy roszady: Willock za Flaminiego, Zelalem w miejsce Chamberlaina, Crowley zastępuje Wilshere'a.

Mehbud tak bardzo chciał wypiąstkować futbolówkę przy rzucie rożnym, że źle w nią trafił i o mało co nie wpakował jej do własnej bramki... Kolejna przerwa na uzupełnienie płynów i kolejne zmiany. U londyńczyków: Bellerin za Debuchy'ego, Toral za Iwobiego. Gospodarze ściągają Sulaimana, a wprowadzają Ishaka.

W 75. minucie bramkarz Singapuru sfaulował w polu karnym Torala. Mamy więc kolejną jedenastkę. Do stałego fragmentu podszedł Chuba Akpom, zmylił Mehbuda i strzelił swoją drugą bramkę w tym starciu. 3-0!

79. minuta na zegarze i mamy HAT-TRICK Akpoma! Bellerin świetnie ograł rywala na prawym skrzydle, wrzucił piłkę na głowę Chuby, a ten pokazał, że należy mu się miejsce w seniorskiej kadrze Arsenalu, wykańczając akcję. 4-0!

Następne roszady. Nawaz i Hamzah za Baharudina oraz Khaizana. Do końca rezultat nie uległ już zmianie i Kanonierzy awansowali do finału Barclays Asia Trophy!

Barclays Asia TrophyRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
scorpion11333 komentarzy: 47117.07.2015, 01:09

mar12301

Widziałem w programie canal + sport, że ten mecz jest o 18 coś i myślałem, że polecieli w uja i o to mi chodziło ale dzięki za odpisanie :) Widzę, że na żywo na innym kanale, dzięki Kanonier204. Przypomniałem sobie, że rzeczywiście mówili, że na tym będzie.

mar12301 komentarzy: 2316817.07.2015, 01:06

scorpion11333

Z tego co widzę to powtórka w poniedziałek w C+ Sport o 13.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.07.2015, 01:05

Sobota:

11:50 Barclays Asia Trophy, Singapur – mecz o 3. miejsce: STOKE CITY – SINGAPUR SELECTION
CANAL+ Sport 2 HD

14:25 Barclays Asia Trophy, Singapur – Final: EVERTON FC – ARSENAL FC
nc+ Sport 38

scorpion11333 komentarzy: 47117.07.2015, 01:02

Ten mecz z Evertonem to powtórka będzie na canal + sport?

Simao12 komentarzy: 775217.07.2015, 01:02

Nie rozumiem jak można w ogóle porównywać Sanogo z Henrym
Przecież ten marny prezenter Sky był w swoich najlepszych momentach 2 półki niżej od Sanogo w najgorszych

FadeIn

Nie będzie transferów, Flamini rezerwowym DP. Dokładam do pieca.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.07.2015, 00:52

Pasuje mu jak ulal. Przeciez to nasz Vidal!

DM juz jest.

Sanogo wroci i lecimy po majstra!

Beda Yaya.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698217.07.2015, 00:49

Ale bez kity byłyby jaja jakby Flamini tak się ofrygal.

Kanonier

wielki to jest Gholun czy jakoś tak z Omonii, grał niedawno w Zawiszy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.07.2015, 00:33

arsenal159
Wielki to jest Francuz pochodzenia Chilijskiego. My to nie mamy sie ci nawet do niego rownac. ;)

Doktor komentarzy: 770617.07.2015, 00:31

@Maciek_Goooner

To są nieliczni. O ile postać Pileckiego od czasu do czasu pojawia się publicznie, o tyle wielu polskich bohaterów czy generałów zostało zapomnianych przez powszechną świadomość i o ich istnieniu głównie dyskutują historycy. A szkoda.

Zamiast tego uczymy się więcej na temat Egiptu czy Mezopotamii. Szkoda.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698217.07.2015, 00:31

O panu Pileckim pamiętają kibice i to cieszy.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 917.07.2015, 00:31

a Iwobi to napastnik czy skrzydłowy? bo w młodzieżowce jeśli nie mylę to gra na szpicy.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.07.2015, 00:29

Kanonier

No to czyli ja, albo ty. Sami wielcy zawodnicy :D

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52417.07.2015, 00:29

MaciekGoooner
I coraz mniej zawodników z czasów od kiedy zacząłem interesować się NBA. Duncan, Garnett, Pierce, Allen...

amadi

Proszę Cię :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.07.2015, 00:28

Mam nadzieję, że Arturo Vidal do nas dołączy - powiedział Karl-Heinz Rummenigge, dyrektor generalny Bayernu Monachium. Chilijczyk najprawdopodobniej zostanie piłkarzem bawarskiego zespołu i będzie kosztować około 40 milionów euro. - Nie mogę jeszcze niczego potwierdzić. Jeżeli dokonamy transferu, na pewno będzie to wielki piłkarz - dodał.

amadi00 komentarzy: 25817.07.2015, 00:27

Arsenal159
Po co ? mamy Akpoma =D

new_star komentarzy: 6853 newsów: 917.07.2015, 00:27

Doktor
i dzieki bardzo. tyle informacji starczy mi przed snem, przynajmniej zasne spokojnie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698217.07.2015, 00:27

Co się przejmujecie chciał to sobie zrobił, a to ze nie wie co go czeka w przyszłości to już inna sprawa.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.07.2015, 00:26

Oby Wenger sprowadził napastnika, bo nie wytrzymie!

new_star komentarzy: 6853 newsów: 917.07.2015, 00:26

w sumie nie ma co się dla nich spieszyć z oficjalka bo Górali pewnie też dopiero w sierpniu wroci z wakacji.

Doktor komentarzy: 770617.07.2015, 00:25

@new_star

Człowiek ten zgłosił się na ochotnika, dał się specjalnie złapać Niemcom po to, by dostać się do Aschwitz w charakterze więźnia. Tam organizował konspirację, pomagał innym a później sam zbiegł, udało się to także innym ludziom, którzy z nim współpracowali. Później został posądzony niesłusznie o zdradę i komunistyczny reżim skazał go na śmierć. Polska w swojej historii nie widziała odważniejszego człowieka.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.07.2015, 00:24

arsenal159
Rummenige czy jak mu tam sie stara o to zeby doszlo do tego transferu jak najszybciej. Dzis mysle ze jest na to szansa.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 917.07.2015, 00:23

arsenal159
to zależy kiedy lecą na turne.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.07.2015, 00:22

Myślicie, że jutro będzie oficjalka Vidala w Bayernie?

Doktor komentarzy: 770617.07.2015, 00:16

Chodzi mi oczywiście o te największe powstania. Śląskiego pełnym zwycięstwem nazwać nie można, gdyż decydowały ukartowane plebiscyty.

Simao12 komentarzy: 775217.07.2015, 00:15

robił to u profesjonalisty

Doktor komentarzy: 770617.07.2015, 00:14

@MaciekGoooner

On, jak i wielu innych ludzi, zostaje zapomnianych przez historię. Niestety. Ale kto dziś przykładowo pamięta o generale Dowbor-Muśnickim, czyli jedyny człowieku w historii Polski, który wygrał powstanie (wielkopolskie) jako główny dowódca?