[Aktualizacja] Here we go: Kiwior graczem Arsenalu!

[Aktualizacja] Here we go: Kiwior graczem Arsenalu! 20.01.2023, 13:24, Adam Cygański 164 komentarzy

Niesamowicie zaskakującą informację otrzymali dziś kibice Arsenalu - niebawem nowym graczem The Gunners zostanie polski stoper - Jakub Kiwior, donosi Fabrizio Romano. Informacja ta jest o tyle zaskakująca, gdyż do tej pory nie pojawiały się żadne plotki łączące go z przenosinami na The Emirates.

Ściągnięcie Polaka będzie drugim wzmocnieniem Kanonierów w obecnym okienku transferowym, po tym jak testy medyczne przeszedł już Leandro Trossard.

- Arsenal sfinalizował transfer Jakuba Kiwiora, Here we go! Kwota transakcji przekroczy 20 milionów euro plus ewentualne bonusy. Testy medyczne odbędą się w ciągu 48 godzin, a sam zawodnik podpisze 5-letni kontrakt - poinformował Romano.

Kiwior to 22-letni środkowy obrońca, który obecnie reprezentuje barwy Spezii i jest jej podstawowym zawodnikiem. Zimą wychowanek GKS-u Tychy wraz z reprezentacją Polski udał się na Mundial, w którym to wystąpił we wszystkich meczach z udziałem Biało-Czerwonych.

[Aktualizacja] Informacje te potwierdza również David Ornstein.

Jakub KiwiorTransfery autor: Adam Cygański źrodło: Fabrizio Romano
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Dubhead (redaktor) komentarzy: 597 newsów: 9320.01.2023, 14:41

@Be4Again: przemiana materii :p i ważą się przed śniadankiem. Sam nie wiem mam 191 i przy 85kg jestem rather slim a nie obrońca premier league

Patriko komentarzy: 518920.01.2023, 14:39

@Q_Bert napisał: "Dwie opcje albo rezerwa albo wypożyczenie.
Chyba że Arteta już wie że Gabriel Magalhaes latem odejdzie."

Oczywiście, że rezerwa, przecież nie wejdzie z marszu do pierwszej 11stki, ale wg mnie to Holding odejdzie po sezonie i polak rodak będzie numerem 3 a White już zostanie na prawej obronie razem z Tomiyasu.

Be4Again komentarzy: 325720.01.2023, 14:38

@Dubhead: Jak oni mogą mieć 78kg przy 190cm?! :D

minio7 komentarzy: 243020.01.2023, 14:38

W sumie z takich innych spostrzeżeń to miło, że zawodnicy z przyzwoitych lig i klubów bez mrugnięcia okiem godzą się na transfer do nas na ławkę a nie kręcenie nosem bo nie powącha murawy za często.

Embix komentarzy: 197420.01.2023, 14:38

+ na trasfer rodaka
- że będzie pewnie zmiennikiem albo poszerzamy kadrę
- że obrona jest dobrze obsadzona (może Holding odchodzi) a do pomocy za Xake Parteya dalej brak graczy

PabloCebular komentarzy: 68020.01.2023, 14:38

Polak rodak. Duma.

pyzyk (zawieszony) komentarzy: 11820.01.2023, 14:33

Łoo Panie co tu sie wydarzyło

Dubhead (redaktor) komentarzy: 597 newsów: 9320.01.2023, 14:32

https://twitter.com/Squawka/status/1616414970765246465?t=47RmkcoAodmmIwi8xTHOJQ&s=19 inne ligi ale jakies porównanie daje.

Kerandeb komentarzy: 19520.01.2023, 14:27

Co oni tam palą na tym Emirates XD

IPiotrek komentarzy: 212120.01.2023, 14:25

I to jest news !!!

Be4Again komentarzy: 325720.01.2023, 14:25

Jaram się! Dawno nie mieliśmy rodaka w Arsenalu :) Mam nadzieję, że Arteta ma na niego konkretny plan i nie skończy jak Bielik.

Gonzo92 komentarzy: 18320.01.2023, 14:24

Arteta wie co robi Kiwiora może grać w obronie i w pomocy. Wartość dodana. Polak rodak w moim ukochanym klubie. Piękne czasy.

Cannonier komentarzy: 720.01.2023, 14:23

I trust the process :)

Loka komentarzy: 30620.01.2023, 14:22

Ciekawe czy powącha murawe

schnor25 komentarzy: 1854620.01.2023, 14:21

Trochę mi tu pachnie paleniem kasy w piecu jak w przypadku Pepe, wiadomo kwota sporo niższa, więc jak nie wypali to i mniejsza strata. 22 lata, więc może się rozwinąć. Kościelny dołączając do Nas miał 25 lat, też zanotował progres, więc wierzę, że Polak też takowy będzie notować z każdym miesiącem.

Donpedroaleone komentarzy: 74420.01.2023, 14:20

To jest transfer z cyklu jakim cudem już oficjalnie, pierwsze słyszę o nim w kontekście Arsenalu. Like it

gabilondo komentarzy: 101720.01.2023, 14:20

Nie potrafie zrozumieć gości którzy uważają ze objada 50 meczy w sezonie ta sama 11stka, jeśli wypadł by Gabriel nie mamy zmiennika który mógłby go zastąpić bez zmieniania formy rozegrania.

Arczi komentarzy: 28220.01.2023, 14:19

W takim stylu powinny być robione wszystkie nasz transfery. Czytam, że złożyli ofertę, a po paru minutach już jest u nas xD

Skurol komentarzy: 30520.01.2023, 14:17

O kurde.

pietraz komentarzy: 158420.01.2023, 14:13

Bez kitu przez pół minuty myślałem, że jest dziś 1 kwietnia bądź jakieś pochodne święto zgrywusa!
W szoku jestem ale bardzo się cieszę. Perspektywiczny rodak w Arsenalu zawsze na propsie :)

rafal1990 komentarzy: 38120.01.2023, 14:11

Tak Szczerze to jestem w szoku. Nie spodziewałem się takiej informacji (Szok i niedowierzaine). Widziałem jego gre na mundialu. Popełnił troche błędów ale ma potencjał. Witamy w Wielkim Arsenalu panie Kiwior.

Pires9999 komentarzy: 109720.01.2023, 14:08

@Q_Bert: jaki Gabriel odejdzie .weź proszę cie

Loka komentarzy: 30620.01.2023, 14:07

@PrzeArs: Weź zmień ten avatar :P

Q_Bert komentarzy: 49220.01.2023, 14:06

Dwie opcje albo rezerwa albo wypożyczenie.
Chyba że Arteta już wie że Gabriel Magalhaes latem odejdzie.

Subiektywnie to bardzo cieszy mnie ten transfer.

bobslej22 komentarzy: 810420.01.2023, 14:04

Tylko ja pomyślałem że śmieszek redaktor nazwał Trossarda kiwiorem że niby dużo kiwa? Haha tak wiem tylko ja

creatiVe4 komentarzy: 376320.01.2023, 14:02

Bajka! Zmiennik dla Gabriela, lewonożny, ekstra!!!!!!

arkoreus komentarzy: 20120.01.2023, 14:00

No panowie ja ufam Mikelowi i ekipie. Tyle w temacie, wzsyscy musimy im zaufac

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.01.2023, 13:58

Elegancko, podoba mnie się to!

xndrhmng komentarzy: 6720.01.2023, 13:58

Moder pokazał już że można fajny poziom trzymać w premier league więc nie skreślałbym Kiwiora. Gościu szansę dostał i zajebiście że taki transfer ma miejsce. Saliba to inna noga więc nie wiem czy tutaj bym się doszukiwał czegoś

PrzeArs komentarzy: 278420.01.2023, 13:56

Top ! Tak się robi transfery.

kuzguwu komentarzy: 534020.01.2023, 13:56

Wow

tomaszszef komentarzy: 131820.01.2023, 13:55

Kiedys kupowalismy salibe i tez bylo co jest grane ?
Chyba arteta cos kombinuje z edu . Ciekaw jest o co chodzi . Jakis plan jest zobaczymy jaki

Filiparsenal komentarzy: 65720.01.2023, 13:54

Szczerze nie wiem co mam o tym myśleć, jak dla mnie totalny szok, na mundialu wypadł słabiutko i miał kilka niebezpiecznych strat, w Spezii nie oglądam go za często ale nie wydaje mi się, że to zawodnik poziomem na Arsenal, w kompilacjach wygląda na zawodnika, który potrafi tylko wybić piłkę,, no ale obym się mylił i Arteta zrobił z niego kocura

kamilo951456 komentarzy: 65720.01.2023, 13:54

Fajnie że Polak , brakuje mi Polaka w Arsenalu od czasów naszych bramkarzy

minio7 komentarzy: 243020.01.2023, 13:53

Ciekawe za ile Chelsea byłaby gotowa podkupić w sumie

toure2 komentarzy: 31920.01.2023, 13:53

Arteta wymaga by na środku obrony w duecie grał lewo i prawonożny obrońca. O ile Saliba ma alternatywę w postaci White i Holdinga to Gabriel nie ma żadnego naturalnego zmiennika stąd też nie dziwi mnie transfer młodego lewonoznego stopera który zbiera dobre recenzje w Seria A. Wystarczy wyłączyć tryb Polaka-rodaka by przekonać się ze Arsenal robi dobrze.

Leehu komentarzy: 1049620.01.2023, 13:52

Młody, grał w Serie A, nieźle pokazał się na Mundialu, 20 mln czyli tani w gruncie rzeczy. Transfer zdecydowanie w stylu Arsenalu. :)

Barney komentarzy: 2041820.01.2023, 13:51

Hey ta suma go chyba wprowadza do topu najdroższych transferów Polaków.

Powodzenia :)

SemperFidelis47 komentarzy: 53920.01.2023, 13:51

To jestem teraz zaskoczony , bardzo ciekawy transfer , witamy cie Kuba na pokładzie:)

jedi133 komentarzy: 142720.01.2023, 13:49

A Trusty?

TrueGunner89 komentarzy: 58820.01.2023, 13:49

No tego to się nie spodziewałem. Z drugiej strony skoro zabija się o niego pół Europy, potwierdził swoją jakość w Serie A, Lewy twierdzi, że gość nie ma układu nerwowego i gra jak profesor to czemu nie. Od dłuższego czasu zastanawiałem się czy możliwy jest taki ruch, ale szkoda było go na ławkę. Z drugiej strony gramy na kilku frontach, swoje szanse na pewno dostanie. W razie kontuzji, kartek, sprzedaży podstawowych graczy może powalczyć o plac. Kolejny świetny ruch trnsferowy. Zaczynamy robić mądre transfery. Nowe, nie znałem, ale cieszę się.

minio7 komentarzy: 243020.01.2023, 13:46

@Armata500: Ligi brazylijskie nie działają w ten sam sposób co europejskie. 3-4 liga w Brazylii gra z zespołami z wyższych lig, nie da się tego porównać tak wprost

Gunerxxx komentarzy: 234520.01.2023, 13:44

Najlepiej to jakby został na wypożyczeniu w Spezi do końca sezonu.

Pires9999 komentarzy: 109720.01.2023, 13:44

@ramshere: wezcie tak nie piszcie

Pires9999 komentarzy: 109720.01.2023, 13:43

Arczi go mam nadzieję rozwinie konkretnie i zamknie nam gęby ':D

Armata500 komentarzy: 4339 newsów: 13020.01.2023, 13:41

@minio7 napisał: "Myślałem, że Prima Aprilis, nic do Kiwiora nie mam, ale ten ruch to skok o kilka poziomów jak w przypadku Gabiego"

No też już bez przesady. Martinelli kopał się po czole w niskich ligach brazylijskich, nie wiem 3 liga brazylijska czy 4? Coś takiego. Chyba nie porównujesz gry na Mistrzostwach Świata i w Serie A do grania w 3-4 lidze brazylijskiej. Inna skala totalnie.

Bergkamp85 komentarzy: 15320.01.2023, 13:39

Gabriel od czasu do czasu ma odpały, ale bez najmniejszych szans by Kiwior, miałby coś ugrać w Arsenalu.
Trochę to dziwny transfer, bo w klubie jest trzech dobrych środkowych obrońców(Gabriel, Saliba, White), a co za tym idzie nie jest to pozycja potrzebująca uzupełnienia.
Wygląda na to że Kiwior będzie następca Holdinga, który i tak pewnie odejdzie po sezonie.

Trochę szkoda bo moim zdaniem Kiwior mając pewne miejsce w składzie Spezii, powinien tam zostać. Jak już tak mu spieszno to poszukać lepszego klubu,(nie z topu) , gdzie miałby pewny skład.Taki ruch byłby dobry zawodnika jak i reprezentacji.

Supertramp21 komentarzy: 63920.01.2023, 13:39

Ty, ale na co? Potrzebowaliśmy zastępstwa na Xhake czy Parteya. Chyba że Arteta go przesunie wyżej

Respow komentarzy: 6120.01.2023, 13:38

@Elastico07 napisał: "@Respow napisał: "Gabriel jest do wygryzienia z pierwszego składu"

Gabriel ostatnio gra lepiej i jest pewniejszy niz Saliba."


w mojej ocenie brałem pod uwagę cały sezon a nie tylko ostatnie 2 czy 3 mecze

WSP komentarzy: 140420.01.2023, 13:38

Co? :/ Ale czy my w ogóle potrzebujemy obrońcy? Mam nadzieję, że Saliba nigdzie się nie wybiera.

Następny mecz
Ostatni mecz
Sheffield Utd - Arsenal 4.03.2024 - godzina 21:00
? : ?
Arsenal - Newcastle 24.02.2024 - godzina 21:00
4 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool26186260
2. Manchester City26185359
3. Arsenal26184458
4. Aston Villa26164652
5. Tottenham25145647
6. Manchester United261421044
7. Brighton26109739
8. Wolves261151038
9. Newcastle261141137
10. West Ham25106936
11. Chelsea251051035
12. Fulham26951232
13. Crystal Palace26771228
14. Bournemouth25771128
15. Brentford25741425
16. Nottingham Forest26661424
17. Everton26871121
18. Luton25551520
19. Burnley26341913
20. Sheffield Utd26341913
ZawodnikBramkiAsysty
E. Haaland175
Mohamed Salah159
D. Solanke143
O. Watkins1310
Son Heung-Min126
B. Saka126
J. Bowen112
C. Palmer106
Hwang Hee-Chan103
Richarlison103
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz stycznia wybór redaktorów
0
Gracz stycznia wybór użytkowników
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Probukmacher.pl
UdanaRandka.com 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63