Alexis ukarany za oszustwa podatkowe

Alexis ukarany za oszustwa podatkowe 07.02.2018, 17:41, MVTI 43 komentarzy

Alexis Sanchez, obecny gracz Manchesteru United, został skazany przez sąd w Hiszpanii na 16 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa podatkowe, których dopuścił się w 2012 i 2013 roku.

Niezapłacone podatki pochodzą z umów o prawa do wizerunku z 2012 i 2013 roku. Kwota, na którą Alexis próbował oszukać hiszpańską skarbówkę opiewała na 886 tysięcy funtów. Chilijczyk, aby nie trafić do więzienia musiał w pełni uregulować zależność, a także zapłacić 500 tysięcy funtów kaucji.

Sanchez został oskarżony o oszustwa podatkowe już w 2016 roku. Jego agent powiedział, że 29-latek nie dopuścił się złamania prawa, a także jego dochód z praw do wizerunku został w pełni ogłoszony.

Alexis Sanchez autor: MVTI źrodło: BBC
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Meirid komentarzy: 61608.02.2018, 15:00

@Leehu:
"Jeśli wszyscy płacą podatki to jest to po prostu wspólna zrzutka żeby coś działało jak należy" - byłoby zrzutką, gdyby było to dobrowolne, a nie jest i w tym tkwi problem.
"Dlatego że płacisz podatki masz zapewnione pewne dobra" - racja, tylko nikt mnie ani wielu innych obywateli nie pytał czy się zgadzają na taki układ. Nawet nie za bardzo są możliwości by się wywinąć z takiego układu jeżeli komuś on nie pasuje. Nadal istnieje problem używania przemocy.
"Z podatków opłcana jest też armia i służba zdrowia" - o ile kwestia zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa zewnętrznego, czyli Policji bądź armii jest przedmiotem sporów wśród samych wolnościowców w ścisłym znaczeniu, o tyle nie ma wątpliwości że służba zdrowia nie musi być publiczna, czyli opłacana z podatków, czyli z wykorzystaniem przemocy do jej sfinansowania.
"Najbiedniejsi nie mieliby na to pieniędzy" - jakoś są pieniądze na to, by utrzymać nie tylko służbę zdrowia, ale i cały aparat państwowy który zajmuje się organizacją tej służby zdrowia, a tak naprawdę przewala w większości niepotrzebnie papiery.
"Ciekawe czy byłyby pieniądze żeby kształcić lekarzy" - jak wyżej: są teraz pieniądze na kształcenie nie tylko lekarzy, ale i innych, także potrzebnych grup zawodowych i do tego jeszcze środki na utrzymywanie przerośniętego aparatu administracyjnego. Po odjęciu kosztów utrzymania biurokracji nadal zostają pieniądze na sedno, czyli w dwóch wymienionych przypadkach na służbę zdrowia i edukację.

loool komentarzy: 94508.02.2018, 11:31

2. "Nie byłoby Policji" - ale mogłyby wytworzyć się prywatne agencje ochrony

Jak to widzisz, skoro mamy Cię chronić za część Twoich pieniędzy, to czy nie łatwiej Cię zabić i mieć wszystkie Twoje pieniądze? Brak państwa = żadnej kontroli nad choćby takimi "pomocnymi" agencjami, a to już krótka droga do dyktatury silniejszego.

Leehu komentarzy: 1046608.02.2018, 11:02

@Meirid: Dziwne masz podejście, ja uważam że jeśli wszyscy płacą podatki to jest to po prostu wspólna zrzutka żeby coś działało jak należy można się spierać o to czy działa dobrze, ale dlatego że płacisz podatki masz zapewnione pewne dobra. Mówisz że prywatne agencje ochrony by się wytworzyły i kogo by chronili no właśnie najbogatszych a co z biednymi poza tym po co chronić najbogatszych skoro można mu po prostu siłą zabrać kasę, na sądownictwo też nie byłoby pieniędzy więc kto by Cię skazał za takie coś. Z podatków opłcana jest też armia i służba zdrowia, ja nie mówię że nie można by się było leczyć ale mówię o tym że najbiedniejsi nie mieliby na to pieniędzy. Już nie mówiąc o tym że ciekawe czy byłyby pieniądze żeby kształcić lekarzy. Moim zdaniem podatki są potrzebne mogłyby być bardziej sprawiedliwe zamiast progów dać podatek liniowy, każdy płaci taki sam procent, to wszystko.

zniwiarz01 komentarzy: 7108.02.2018, 10:00

@Leehu, nie jest taka sama sytuacja bo Sanchez bądź co bądź był piłkarzem Arsenalu.

A czy ktoś z osób, które negują tego newsa pomyślał, że nie wszyscy przeglądają dziesiątki stron aby poczytać o Arsenalu tylko wchodzą na k.com i interesują ich różne ciekawostki dotycząca piłkarzy , którzy grali w tym klubie? Mimo, że wykroczenie czy też przestępstwo nie miało miejsca gdy był piłkarzem Arsenalu, osobiście uważam że dobrze przeczytać tu takie informacje. Gdy pojawiają się informacje o innych byłych graczach ARS to tak nie psioczycie. Trochę dystansu. Alexis odszedł i w sumie wyjdzie nam to na lepsze. Już było narzekanie na to, że jest pazernym sprzedawczykiem i jest, tego nie da się ukryć ale trzeba iść dalej.

Meirid komentarzy: 61608.02.2018, 09:54

@Leehu:
1. Państwo uprawia kradzież, nie są potrzebne żadne cudzysłowy. nie płacisz podatków dobrowolnie, tylko pod groźbą użycia siły przez aparat państwowy, gdy nie wywiążesz się z obowiązku podatkowego.
2. "Nie byłoby Policji" - ale mogłyby wytworzyć się prywatne agencje ochrony.
3. "Nie byłoby żadnego prawa" - aby było prawo nie jest potrzebny ustawodawca. Posunę się do stwierdzenia, że to co robi większość ustawodawców obecnie na świecie prawem jest często tylko formalnie, zaś jeśli chodzi o treść tego "prawa" to jest to zalegalizowane bezprawie.
4. "Ludzie pewnie umieraliby na najdrobniejsze choroby" - skąd takie przypuszczenie? Czy nie wolno byłoby się wtedy leczyć?
5. "Prawda jest taka że podatki są wszędzie nawet w takich rajach podatkowych" - prawda jest taka, że zabójstwa są wszędzie, jednak nie zmienia to etycznego wymiaru takiego czynu, który w dalszym ciągu należy potępiać z całą stanowczością. To, że podatki są wszędzie nie zmienia tego, że są one kradzieżą, czyli czymś moralnie nagannym. Skoro też są wszędzie, to znaczy, że tam gdzie jest mniejsza skala i wysokość opodatkowania, to znaczy że standardy etyczne są tam łamane w mniejszym stopniu.
6. "Państwo musi mieć za co opłacić tych wszystkich ludzi pracujących w administracji i zapewnić jakieś podstawowe dobra swoim obywatelom." - a czy ci wszyscy ludzie pracujący w administracji są tak naprawdę potrzebni? Czy wykonują pracę z której coś wynika? Jeśli zaś chodzi o zapewnianie podstawowych dóbr swoim obywatelom, to czy słuszne jest by zabierając własność jednego dawać to drugiemu (w bardzo dużym uproszczeniu). I skoro ma zapewniać podstawowe dobra swoim obywatelom (moim zdaniem państwo nie jest od tego), to gdzie postawić granicę które dobro jest podstawowe, a które nie?
7. "Jakoś nie słyszałem żeby mówili że klepią biedę przez to że Państwo zabiera im jakąś część ich pieniędzy" - tu nie chodzi w pierwszej kolejności o dobrobyt, a o zasady etyczne.

Leehu komentarzy: 1046608.02.2018, 09:17

@Meirid: Gdyby państwo Cię nie "okradało" to prawdopodobnie okradałby Cię ktoś inny, bo nie byłoby Policji i w ogóle pewnie nie byłoby żadnego prawa. Ludzie pewnie umieraliby na najdrobniejsze choroby. Prawda jest taka że podatki są wszędzie nawet w takich rajach podatkowych płacisz jakiś tam VAT czy coś innego, po prostu Państwo musi mieć za co opłacić tych wszystkich ludzi pracujących w administracji i zapewnić jakieś podstawowe dobra swoim obywatelom. Największe podatki płacą najbogatsi ludzie, jasne wiadomo zawsze będzie się w tych sprawach kombinować ale ja jakoś nie słyszałem żeby mówili że klepią biedę przez to że Państwo zabiera im jakąś część ich pieniędzy. :)

A co do newsa to Pan który został skazany jest zawodnikiem United więc czemu jak był skazany Ronaldo czy Messi nie było tu o tym newsa to przecież taka sama sytuacja. :)

dudekns komentarzy: 605008.02.2018, 07:48

Co to dla niego...

lordoftheboard komentarzy: 621708.02.2018, 04:43

@Meirid: tak podatki to kradzież w majestacie prawa i źródło utrzymania patologii.

Ale bez nich ta patologia okradalaby Cię bezpośrednio, a nie pośrednio.

Meirid komentarzy: 61608.02.2018, 00:03

pod przymusem tej grupy*

Meirid komentarzy: 61608.02.2018, 00:02

Alexis nikogo nie okradł, stosował tylko samoobronę przed agresją państwa. Agresją w formie przymusu płacenia podatków. Podatki to kradzież pieniędzy podatnika przez państwo. Kropka.

@Marcel90:
Słusznie mówisz.

@Gitarson_Mocny:
Wskaż mi podstawę na jakiej najbogatsi mają się dokładać do jakiegoś abstrakcyjnego społeczeństwa? O ile w ogóle jest możliwe, żeby jednostka jednostka łożyła na bliżej nieokreśloną grupę przed przymusem tej grupy.

@losnumeros:
A jeżeli to państwo oszukuje ciebie nakładając na ciebie przymus płacenia podatków, czyli po prostu kradnie twoją własność?

KingAugust komentarzy: 88807.02.2018, 23:17

No to pokazuje że dla Sancheza nie ma rzeczy ważniejszej od pieniędzy. Coś w tym jednak jest że latynosi są pazerni

losnumeros komentarzy: 1308207.02.2018, 23:01

Dla mnie tacy zawodnicy co oszukują państwo powinni iść siedzieć, tym bardziej przy takich zarobkach.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1154807.02.2018, 22:30

Tylko odszedł do menczesteru i od razu przestempca!!!!!!1!1!!!!1!1!!!

zly_kanonier komentarzy: 511107.02.2018, 22:25

Ani teraz nie jest naszym zawodnikiem, ani wtedy nie był naszym zawodnikiem. Nawet na BBC, które podajecie jako źródło w zakładce "Arsenal" nie ma o tym wzmianki (Jest w zakładce ManU). Mam wrażenie, że wstawiając ten artykuł chcecie tylko wymusić na niektórych kibicach brak szacunku wobec Alexisa.

malina110xd komentarzy: 92307.02.2018, 22:19

@kanonier91

Bez przesady, piłkarz jeszcze świeży, a negatywy o piłkarzach konkurencji to sporo ludzi lubi poczytać

piter1908 komentarzy: 488207.02.2018, 22:14

Osobiście nie jestem w stanie patrzeć gdy moja część pensji jest zabierana przez państwo więc nie dziwie się tym wszystkim w Hiszpanii...

a tak pół żartem to Alexis pewnie wiedział że będzie musiał tu zapłacić więc stąd ten deal z manu :D

No i pamiętajmy że bóg i guru piłki nożnej Leo Messi też został skazany...

Deiigloo (zawieszony) komentarzy: 144807.02.2018, 21:37

OMG zabrali mu tygodniową pensję w manu. Ależ okrucieństwo :(

Adi17 komentarzy: 185107.02.2018, 21:24

W tej Hiszpanii wszyscy walą w kija :D mnie by się nawet nie chciało w to bawić przy takich zarobkach.

Daymon komentarzy: 42307.02.2018, 21:22

Dlamnie mogą go zapuszkowac na całe życie. Straciłem zupełny szacunek do tego gracza.

PrinceBosman komentarzy: 15307.02.2018, 20:28

Pewnie przy transferze do Utd też coś dostał na lewo

kanonier91 komentarzy: 453307.02.2018, 20:12

Czemu piszemy o graczu Utd jeszcze bez kontekstu związanego z nami ;o

Pukawka komentarzy: 78507.02.2018, 20:00

@Marcel90: nie wiem czy przypadkiem nie 52 lub 54. przykre to gdy zarabiasz 10mln rocznie a państwo zabiera Ci połowę. Ciekawe ilu z was zachowało by się inaczej gdyby wiedziało że jest jakaś luka w prawie która to umożliwia. Punkt widzenia zmienia się zależnie od sytuacji. Koniec końców sprawiedliwość zwyciężyła :D

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041007.02.2018, 19:54

Co mnie on obchodzi.

Gitarson_Mocny komentarzy: 6207.02.2018, 19:44

Najbogatsi standardowo nie dokładają się do reszty społeczeństwa. Żadna nowość

Armata500 (redaktor) komentarzy: 3961 newsów: 13007.02.2018, 19:32

Uuuu, duużo. Nawet z takimi zarobkami jakie ma z pewnością to odczuje. Z jednej strony niby to kradzież, z drugiej strony wiadomo, że urzędy skarbowe to także... złodzieje, tylko kradną w sposób legalny.

Jacek1s komentarzy: 746707.02.2018, 19:29

Dobrze, że odszedł. Lepiej niech u diabłów grzeszy.

wenger2345 komentarzy: 55807.02.2018, 19:29

Ukradł pianino, aby zagrać na swojej prezentacji w Utd

Forever_gunner komentarzy: 255507.02.2018, 19:27

Dostał taką tygodniówkę w Manchesterze, że wyrówna to sobie po 2 tygodniach.

wenger2345 komentarzy: 55807.02.2018, 19:26

Jeszcze nie było żeby jakiś piłkarz poza Carlosem trafił do więzienia. Dlaczego teraz miało by być inaczej?

Marcel90 komentarzy: 633507.02.2018, 19:16

W Hiszpanii kazdy kombinuje z podatkami i ciezko im sie dziwic skoro panstwo pilkarzy jawnie okrada. Jezeli sie nie myle to w Barcelonie podatek dla pilkarza wynosi 48%, rozumiem, ze i tak stac ich na wszystko ale Panstwo nie powinno tego wykorzystywac

Gryzek komentarzy: 368707.02.2018, 19:10

To się wzbogacił xD

f4bregas komentarzy: 103707.02.2018, 19:06

Dobrze wiedzieć :)

tom8203 komentarzy: 138107.02.2018, 19:03

To nie jest tak ze tylko Alexsis oszukiwal ,jest wielu . A tak na marginesie to nie jest juz pilkarz Arsenalu ,wiec po taki news ??!!

PrzeArs komentarzy: 259407.02.2018, 19:01

Tłumaczył się podobno że nie miał na karmę dla psów i musiał kraść ....

macc komentarzy: 471807.02.2018, 18:40

Toż to diabeł wcielony...
Co na to pracodawca?
Zatrudniać takiego z prawomocnym wyrokiem, gdzie etyka?

wisniaTSW666 komentarzy: 1007.02.2018, 18:23

Obchodzic to nas raczej to nie obchodzi, smieszny jest jedynie fakt ze wiekszosc tych lepszych grajkow z hiszpanii oszukuje na podatkach :) a tak pozatym to watpie zeby on o tym wiedzial agent jest od papierkow :)

dominrr komentarzy: 52507.02.2018, 18:19

Tyle kasy mieć i jeszcze oszukiwać ... jaki to musi być pazerny i wredny typ..

Gunerxxx komentarzy: 195807.02.2018, 18:12

Nie to, że się czepiam, ale czy powinno nas to obchodzić? Nie jest to już piłkarz Arsenalu a dodatkowo te występki były popełnione jak grał jeszcze w Barcelonie.

mlody323323 komentarzy: 68107.02.2018, 18:09

Powoli zaczynam się zastanawiać , czy to przypadkiem niedługo nie będzie norma wśród piłkarzy :...

Archiwald komentarzy: 109207.02.2018, 17:58

@gunners007 To chyba logiczne, ze państwo będzie miało na tym zysk jezeli Sanchez odda podatek a nie jak gdyby go mieli zamknąć i z innych podatków utrzymywać :D po za tym gdyby dostał wyrok skazujący to by najnormalniej w świecie omijał mecze w Hiszpanii :D

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 52383 newsów: 49407.02.2018, 17:58

Być bogatym i jeszcze oszukiwać. Żałosne.

SMTX komentarzy: 192307.02.2018, 17:50

Hehe ale by były jajca jakby jednak dla niego zrobili wyjątek i poszedłby siedzieć. United by zrobiło deal życia :P

gunners007 komentarzy: 954207.02.2018, 17:48

Tak jak pisałem w przypadku Auby. Za bogaty by pójść siedzieć.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Everton 22.05.2022 - godzina 17:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38296393
2. Liverpool38288292
3. Chelsea382111674
4. Tottenham382251171
5. Arsenal382231369
6. Manchester United3816101258
7. West Ham381681456
8. Leicester3814101452
9. Brighton3812151151
10. Wolves381561751
11. Newcastle3813101549
12. Crystal Palace3811151248
13. Brentford381371846
14. Aston Villa381361945
15. Southampton389131640
16. Everton381162139
17. Leeds389111838
18. Burnley387141735
19. Watford38652723
20. Norwich38572622
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah2313
Heung-Min Son237
Cristiano Ronaldo183
H. Kane179
S. Mané162
Kevin De Bruyne158
Diogo José Teixeira da Silva154
J. Vardy152
W. Zaha141
R. Sterling135
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
9
Gracz lipca wybór redaktorów Gabriel Magalhaes
Gabriel Magalhaes
10
Gracz lipca wybór użytkowników Gabriel Martinelli
Gabriel Martinelli
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl