Anielska kanonada na Emirates: Arsenal 3-0 MU!

Anielska kanonada na Emirates: Arsenal 3-0 MU! 04.10.2015, 17:49, 2120 komentarzy

Oczekiwany wielki klasyk przemienił się dla kibiców oraz piłkarzy Arsenalu w przyjemny i delikatny deser. Kanonierzy pokonali Manchester United 3-0, przesuwając się dzięki temu w tabeli na drugie miejsce. Choć mają tyle samo punktów co podopieczni van Gaala, są od nich lepsi pod względem bilansu bramkowego i dlatego zajmują fotel wicelidera.

Nabór do redakcji - dołącz do ekipy Kanonierzy.com!

Ofensywa Arsenalu wykonała świetną pracę. Alexis Sanchez oraz Mesut Özil odebrali przyjezdnym chęci do gry swoimi golami strzelonymi w dwadzieścia minut i gospodarze spokojnie dowieźli do końca pozytywny wynik. W obronie natomiast wystąpić mógł jedynie Per Mertesacker, bo i tak zatrzymałby całą linię ataku podopiecznych van Gaala. Niemiec zagrał dziś fantastyczne zawody i za Laurentem Koscielnym chyba na razie nikt nie zatęskni.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Gabriel, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (74' Oxlade-Chamberlain), Alexis (81' Gibbs) - Walcott (74' Giroud)

Manchester United: De Gea - Darmian (45' Valencia), Smalling, Blind, Young - Carrick, Schweinsteiger - Mata (82' Wilson), Rooney, Depay (45' Fellaini) - Martial

Świetnie przycisnęli na początku Kanonierzy. Dwa rzuty rożne w ciągu trzech minut plus wolny po faulu na Theo na wysokości szesnastki gości.

Alexis! To musiał być właśnie on! Ramsey podaje do Özila, który z końcowej linii dośrodkowuje do Chilijczyka, a ten z najbliższej odległości pakuje futbolówkę do siatki! 1-0!

Kibice gospodarzy nie zdążyli nacieszyć się jeszcze pierwszym trafieniem, a Mesut dokłada kolejne! Efektowne rozegranie akcji, Walcott dostaje piłkę w pole karne, zwalnia tempo, przytrzymując ją, podaje do Niemca, a ten podwyższa wynik! 2-0!

Co strzał, to bramka! Walcott świetnie podaje na lewą stronę do Alexisa, ten schodzi do środka, mija Darmiana i z kilkunastu metrów potężnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonuje de Geę! 3-0!

Arsenal rusza z kontrą, jednak Ramsey jest brzydko faulowany przez Younga. Żółta kartka dla Anglika. Niedługo później Cazorla uderzył sprzed pola karnego, ale futbolówka minęła słupek bramki przyjezdnych.

Darmian ciągnie Alexisa za koszulkę, przewraca go i otrzymuje za to żółty kartonik. To już drugi piłkarz United ukarany dziś w ten sposób.

W 34. minucie Ramsey marnuje okazję na 4-0. Walijczyk oddaje strzał z powietrza po pięknym podaniu Sancheza, ale piłka przelatuje nad poprzeczką de Gei.

Cech zatrzymuje Anthony'ego Martiala, a po doliczonych dwóch minutach arbiter zaprasza piłkarzy na piętnastominutowy odpoczynek.

Van Gaal przeprowadza w przerwie podwójną zmianę: Valencia zastępuje Darmiana, Fellaini zajmuje miejsce Depaya.

W 49. minucie strzał Younga wyłapał Petr Cech. Zółtą kartkę natomiast chwilę później zarobił Coquelin, który faulował Rooneya.

Mesut na raty z wolnego i w ostateczności jest zablokowany, ale nadal Kanonierzy w posiadaniu piłki - rzut rożny. Zagrożenia brak. Kolejna kara indywidualna, tym razem dla Wayne'a Rooneya.

Piękna dwójkowa akcja Bellerina i Ramseya, a pressing Walcotta zmusza obrońcę United do wybicia futbolówki na aut. Aż chce się oglądać. Roo natomiast przetestował Cecha, a 34-latek zdał test na piątkę.

Arsenal ustawiony na kontrę, ale przy takiej dyspozycji Mertesackera i Cecha mogliby bronić wyniku nawet przez kolejne dwie godziny. Błąd Paulisty, który oddał piłkę Martialowi, ale nic złego się nie stało.

Wenger wprowadza dwóch świeżych Kanonierów - Giroud za Walcotta, Chamberlain za Özila, który jeszcze przed opuszczeniem boiska oddał niegroźny, lecz celny strzał.

Kieran Gibbs zmienia Alexisa Sancheza. Chilijczyk utyka, najwyraźniej to jakiś uraz mięśniowy. 9 minut do końca regulaminowego czasu gry. James Wilson wchodzi w miejsce Juana Maty.

Kontra londyńczyków zakończona uderzeniem z pierwszej piłki Girouda po podaniu od Oxa. Rooney odpowiada kopnięciem w stylu... rugbisty.

Arbiter doliczył dwie minuty, po których zakończył mecz. Glory, Glory Arsenal!

marimoshi komentarzy: 473008.10.2015, 22:34

Te auty mnie dobijają... Zamiat szybko wykonywać to zbierają sie 20 sekund.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 908.10.2015, 22:33

marz2
Też mnie to urzeklo :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.10.2015, 22:32

Broni szmaciarz

marz2 komentarzy: 521908.10.2015, 22:31

Hajto: "Robert pokazuje dawaj przenieście ciężar ciała.."

marimoshi komentarzy: 473008.10.2015, 22:31

Narzekałem na zmiany Wengera,ale Nawałka to przebił. Przegrywając to San Marino może wpuszczać obrońców,ale nie Polska. Dalej Adaś powołuj pół składu bez formy,aby była dobra atmosfera.

Czeczenia komentarzy: 1249708.10.2015, 22:29

I dlatego trzeba oklepać Iroli, by potwierdzić, że na Euro nie jedziemy tylko jak zawsze po trzy razy w cymbał.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.10.2015, 22:29

new_star
Tak jakos.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 908.10.2015, 22:28

Mnie bardziej Jodlowiec denerwuje.

marz2 komentarzy: 521908.10.2015, 22:28

Ale zmianami to się dzisiaj Adam nie popisał szczerze mówiąc.. Lewy musisz w niedzielę jeszcze raz dać z siebie maksa, bo będzie źle.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.10.2015, 22:27

Może jeszcze szarpną.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 308.10.2015, 22:27

Jak zobaczylem tego trufla wawrzyniaka to zwatpilem... Naprawde koles jest do grania ale chyba na skrzypcach z ta wirtuozja ruchow.

MarkOvermars komentarzy: 915008.10.2015, 22:26

Wygrać z Irlandią, nawet na Narodowym, będzie ciężko

qwertyu123 komentarzy: 77508.10.2015, 22:26

Bronimy wyniku. 3 obroncow.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 908.10.2015, 22:26

A chciałem dziś postawić, ze kapitan Szkocji dostanie zoltko.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 908.10.2015, 22:23

Przy takich wynikach, to Niemcy mogą nawet przegrać z Gruzja a i tak będą mic awans.

MarkOvermars komentarzy: 915008.10.2015, 22:23

A w barazach chyba jest tak ze zespol z najlepszym bilansem awansuje automatycxzie bo ilosc grup jest nieparzysta

mistiqueAFC komentarzy: 2676908.10.2015, 22:23

Jodłowiec, Wawrzyn i Olkowski?no comment

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.10.2015, 22:22

Olkowski, Wawrzyniak, Jodłowiec. Przecież to 2-1 dla Szkotów, a nie dla nas.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 908.10.2015, 22:22

Kanonier204
ale dlaczego?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 308.10.2015, 22:22

MO

No tak do Totkow w sam raz , czasem cos wyjdzie ale przewaznie to slabo.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 108.10.2015, 22:22

OLKOWSKIEGO ON CHCE WPUŚCIĆ?
Wenger>Smuda>Nawałka w kwestii zmian

marz2 komentarzy: 521908.10.2015, 22:21

Olkowski? Co? Ehh..

No to tylko 3 punkty z Irlandią w niedzielę.. takie piękne eliminacje i jak zwykle ostatni mecz z nożem na gardle...

Ilpadrino

Krychowiak to bardzo solidny zawodnik, może nie poziom Top4 PL ale spokojnie w Anglii dałby sobie radę

marimoshi

Węgry, Węgrami, co na to Rumunia. 0:1 z Finami. Oby dowieźli.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.10.2015, 22:17

Irlandia wygrywa. omg

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.10.2015, 22:17

Brakuje dziś lepszej gry skrzydłowych. Grosicki i Błaszczykowski harują, ale ani jednej dobrej wrzuty czy dryblingu nie mieli.

MarkOvermars komentarzy: 915008.10.2015, 22:17

A Niemcy nie radzą sobie z Irlandią, czajcie drugą linię naszych sąsiadów: Reus, Goetze ( Schurlle), Ozil, Kroos, niezła pomiana

Tomassini komentarzy: 272008.10.2015, 22:16

Klopp w lfc. Bardzo mi smutno :/

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 308.10.2015, 22:16

Ponad 70% tej strony chciało krychowiaka w Arsenalu...a on sie nawet poziomem do Coq nie zbliza... Boze boze.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.10.2015, 22:16

new_star
Nie mam na to szczerze ochoty.

marimoshi komentarzy: 473008.10.2015, 22:16

Węgry 2-1 :D

Czeczenia komentarzy: 1249708.10.2015, 22:15

Jeżeli tak się skończy, a Polska nie przegra w niedzielę, to proponowałbym Nawałce z całą ekipą pielgrzymkę na kolanach do Gruzji. Ale jeszcze czas, wiara.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 908.10.2015, 22:14