Anielska kanonada na Emirates: Arsenal 3-0 MU!

Anielska kanonada na Emirates: Arsenal 3-0 MU! 04.10.2015, 17:49, 2120 komentarzy

Oczekiwany wielki klasyk przemienił się dla kibiców oraz piłkarzy Arsenalu w przyjemny i delikatny deser. Kanonierzy pokonali Manchester United 3-0, przesuwając się dzięki temu w tabeli na drugie miejsce. Choć mają tyle samo punktów co podopieczni van Gaala, są od nich lepsi pod względem bilansu bramkowego i dlatego zajmują fotel wicelidera.

Nabór do redakcji - dołącz do ekipy Kanonierzy.com!

Ofensywa Arsenalu wykonała świetną pracę. Alexis Sanchez oraz Mesut Özil odebrali przyjezdnym chęci do gry swoimi golami strzelonymi w dwadzieścia minut i gospodarze spokojnie dowieźli do końca pozytywny wynik. W obronie natomiast wystąpić mógł jedynie Per Mertesacker, bo i tak zatrzymałby całą linię ataku podopiecznych van Gaala. Niemiec zagrał dziś fantastyczne zawody i za Laurentem Koscielnym chyba na razie nikt nie zatęskni.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Gabriel, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (74' Oxlade-Chamberlain), Alexis (81' Gibbs) - Walcott (74' Giroud)

Manchester United: De Gea - Darmian (45' Valencia), Smalling, Blind, Young - Carrick, Schweinsteiger - Mata (82' Wilson), Rooney, Depay (45' Fellaini) - Martial

Świetnie przycisnęli na początku Kanonierzy. Dwa rzuty rożne w ciągu trzech minut plus wolny po faulu na Theo na wysokości szesnastki gości.

Alexis! To musiał być właśnie on! Ramsey podaje do Özila, który z końcowej linii dośrodkowuje do Chilijczyka, a ten z najbliższej odległości pakuje futbolówkę do siatki! 1-0!

Kibice gospodarzy nie zdążyli nacieszyć się jeszcze pierwszym trafieniem, a Mesut dokłada kolejne! Efektowne rozegranie akcji, Walcott dostaje piłkę w pole karne, zwalnia tempo, przytrzymując ją, podaje do Niemca, a ten podwyższa wynik! 2-0!

Co strzał, to bramka! Walcott świetnie podaje na lewą stronę do Alexisa, ten schodzi do środka, mija Darmiana i z kilkunastu metrów potężnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonuje de Geę! 3-0!

Arsenal rusza z kontrą, jednak Ramsey jest brzydko faulowany przez Younga. Żółta kartka dla Anglika. Niedługo później Cazorla uderzył sprzed pola karnego, ale futbolówka minęła słupek bramki przyjezdnych.

Darmian ciągnie Alexisa za koszulkę, przewraca go i otrzymuje za to żółty kartonik. To już drugi piłkarz United ukarany dziś w ten sposób.

W 34. minucie Ramsey marnuje okazję na 4-0. Walijczyk oddaje strzał z powietrza po pięknym podaniu Sancheza, ale piłka przelatuje nad poprzeczką de Gei.

Cech zatrzymuje Anthony'ego Martiala, a po doliczonych dwóch minutach arbiter zaprasza piłkarzy na piętnastominutowy odpoczynek.

Van Gaal przeprowadza w przerwie podwójną zmianę: Valencia zastępuje Darmiana, Fellaini zajmuje miejsce Depaya.

W 49. minucie strzał Younga wyłapał Petr Cech. Zółtą kartkę natomiast chwilę później zarobił Coquelin, który faulował Rooneya.

Mesut na raty z wolnego i w ostateczności jest zablokowany, ale nadal Kanonierzy w posiadaniu piłki - rzut rożny. Zagrożenia brak. Kolejna kara indywidualna, tym razem dla Wayne'a Rooneya.

Piękna dwójkowa akcja Bellerina i Ramseya, a pressing Walcotta zmusza obrońcę United do wybicia futbolówki na aut. Aż chce się oglądać. Roo natomiast przetestował Cecha, a 34-latek zdał test na piątkę.

Arsenal ustawiony na kontrę, ale przy takiej dyspozycji Mertesackera i Cecha mogliby bronić wyniku nawet przez kolejne dwie godziny. Błąd Paulisty, który oddał piłkę Martialowi, ale nic złego się nie stało.

Wenger wprowadza dwóch świeżych Kanonierów - Giroud za Walcotta, Chamberlain za Özila, który jeszcze przed opuszczeniem boiska oddał niegroźny, lecz celny strzał.

Kieran Gibbs zmienia Alexisa Sancheza. Chilijczyk utyka, najwyraźniej to jakiś uraz mięśniowy. 9 minut do końca regulaminowego czasu gry. James Wilson wchodzi w miejsce Juana Maty.

Kontra londyńczyków zakończona uderzeniem z pierwszej piłki Girouda po podaniu od Oxa. Rooney odpowiada kopnięciem w stylu... rugbisty.

Arbiter doliczył dwie minuty, po których zakończył mecz. Glory, Glory Arsenal!

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
marimoshi komentarzy: 473008.10.2015, 22:13

Wiem,że Jodłowiec był szykowany. Jednak dziwi mnie brak reakcji Nawałki na sytuację boiskową.

K204
Wielki chaos na boisku czyli to co Szkoci lubią najbardziej. Narobić syfu i chaosu i wtedy jakaś wrzuta na Fletcher i pozamiatane. Jak dzisiaj..

MarkOvermars komentarzy: 915008.10.2015, 22:12

Jodłowiec był już wczesniej naszykowany a Milik dostał dzisiaj w kosc

lordoftheboard komentarzy: 823808.10.2015, 22:11

Macie jakiś dobry stream?

marimoshi komentarzy: 473008.10.2015, 22:11

Ofensywna zmiana? Przecież Jodłowiec wszedł jak przegrywaliśmy już. Nie wiem czemu Nawałka nie zareagował wtedy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.10.2015, 22:10

Mam nadzieje ze sie jednak nie sprawdzi to. Ogolnie jak gra sie prezentuje?

MarkOvermars komentarzy: 915008.10.2015, 22:10

Przydałaby się ofensywna zmiana Nawałki np. Sobiech. Teraz nie ma już nic do stracenia, remis to minimum

ziomek1245 komentarzy: 106708.10.2015, 22:10

Najgorsze, że Szkocja zwietrzyła krew, muszą to wygrać, bo inaczej w niedziele będzie niepotrzebna nerwówka.

marz2 komentarzy: 521908.10.2015, 22:09

Lewy świetny mecz ale go kopią dzisiaj ostro.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.10.2015, 22:08

04.10.2015; 15:59
To jak juz tak przewidujemy to mialem sen!

83 minuta spotkania Szkocja prowadzi z Polska 3:1

#takbedzie

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 108.10.2015, 22:07

@fabs126: Raz przegraliśmy z Niemcami, więc gdzie widzisz te ,,przegrane''??

kamilo_oo komentarzy: 2356708.10.2015, 22:07

Jeszcze tylko brakuje tego żeby Irlandia strzeliła

fabs126 komentarzy: 23708.10.2015, 22:06

Hahah tyle bylo podniecania bo wygryali raz z Niemcami a potem z jakimis ogorkami, przyszly mecze z co by nie mowic sredniakami typu Szkocja i same przegrane/remisy

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 308.10.2015, 22:06

Powinniśmy grać mądrzej z tylu bo teraz będzie ciężko odrobić.Szkocja lubi tak grać z jednobramkową przewagą

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 108.10.2015, 22:05

Jodłowiec za Milika? Tak to jest jak się sadza dwóch bramkarzy na ławce kosztem Zielińskiego na trybunach.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52408.10.2015, 22:05

Zmiana była po bramce.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.10.2015, 22:04

Zmiana była przeprowadzona przed golem? Bo to nieporozumienie.

marz2 komentarzy: 521908.10.2015, 22:04

Kryminał gramy teraz..

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 108.10.2015, 22:04

No ja się pytam: A GDZIE JEST RYBUS??!!!

kamilo_oo komentarzy: 2356708.10.2015, 22:04

A było tak pięknie

marimoshi komentarzy: 473008.10.2015, 22:04

Po cholere tak szybko rozpoczynali tym rzutem wolnym?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52408.10.2015, 22:03

Strzały życia im dzisiaj wchodzą.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52408.10.2015, 22:00

Z Niemcami Grosicki miał znakomitą asystę prawa nogą ale widać, że lewą służy mu chyba tylko do wchodzenia do tramwaju.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.10.2015, 21:58

Grecja na kolanach.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 108.10.2015, 21:50

A tak poza tym to Irlandia Północna już wygrywa 2:0.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 108.10.2015, 21:49

@zły_kanonier: Utwór to już podjeżdża pod jakieś Electro House w wersji alternatywnej. Choć muszę przyznać utwór mi przypadł do gustu.

marz2 komentarzy: 521908.10.2015, 21:48

No nieeee..

MarkOvermars komentarzy: 915008.10.2015, 21:46

Majo14
Polsat

new_star komentarzy: 6853 newsów: 908.10.2015, 21:46

Co do Pazdana. Tak to jest jak jest się rzucanym po kilku pozycjach.

marz2 komentarzy: 521908.10.2015, 21:45

Piszczek dobry mecz gra. Bez większych błędów. Raz tam dał się skręcić ale nic z tego groźnego nie wyszło. Ogólnie wszyscy na duży plus no ale..

majo14 komentarzy: 68008.10.2015, 21:44

podrzuci ktoś streama do Szkocja-Polska?

zly_kanonier komentarzy: 511108.10.2015, 21:43

Taka ciekawostka. Polski zespół (electro-pop) o nazwie "Kamp!" właśnie wydał piosenkę pod tytułem "Arsene Wenger". Jak ktoś lubi synth-pop, chill-wave to osobiście polecam ten zespół.

Tu macie link do Arsene'a:
youtube.com/watch?v=bgGUbhUiAe4&feature=youtu.be

marimoshi komentarzy: 473008.10.2015, 21:43

Piszczek bodajże dwa błedy. Pazdan gra trochę obsrany.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 908.10.2015, 21:43

A to nie Piszczek dał się ograć przy straconej bramce?

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30908.10.2015, 21:42

Jeszcze jedna Ritchie i będą baraże.

Czeczenia komentarzy: 1249708.10.2015, 21:40

No ta Polska to nie poszła za ciosem jak Arsenal. Piszczek to już powoli zaczyna nie dojeżdżać na mecze.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.10.2015, 21:39

WilSHARE; tak, dziś gra najlepszy mecz w reprezentacji.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 908.10.2015, 21:38

Ale kolyski dla Maczynskiego nie zrobili...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.10.2015, 21:38

Tylko mnie Mączyński nie przekonuje?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.10.2015, 21:37

Lepiej teraz niż w 47' miałaby paść. Idę zapalić.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.10.2015, 21:36

Witek
Danke.

Co to ma byc..

marz2 komentarzy: 521908.10.2015, 21:35

Jeden strzał przez 45 min i weszła mu życiówka.. Nie wierze. Dawać pany!

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 108.10.2015, 21:35

@K204: Gol na 1:1 youtube.com/watch?v=VUgAulpv1fg

dawidsk komentarzy: 245108.10.2015, 21:34

kurde szkoda że wsadzili brame na koniec ;/

marimoshi komentarzy: 473008.10.2015, 21:34

Mączyński na razie przez 45 minut gra bardzo dobrze. Do przodu,dokładnie, walczy. Ritchie co wsadził to nie mam pytań. Szkoda tego.

mar12301 komentarzy: 2315508.10.2015, 21:33