Anielska kanonada na Emirates: Arsenal 3-0 MU!

Anielska kanonada na Emirates: Arsenal 3-0 MU! 04.10.2015, 17:49, 2120 komentarzy

Oczekiwany wielki klasyk przemienił się dla kibiców oraz piłkarzy Arsenalu w przyjemny i delikatny deser. Kanonierzy pokonali Manchester United 3-0, przesuwając się dzięki temu w tabeli na drugie miejsce. Choć mają tyle samo punktów co podopieczni van Gaala, są od nich lepsi pod względem bilansu bramkowego i dlatego zajmują fotel wicelidera.

Nabór do redakcji - dołącz do ekipy Kanonierzy.com!

Ofensywa Arsenalu wykonała świetną pracę. Alexis Sanchez oraz Mesut Özil odebrali przyjezdnym chęci do gry swoimi golami strzelonymi w dwadzieścia minut i gospodarze spokojnie dowieźli do końca pozytywny wynik. W obronie natomiast wystąpić mógł jedynie Per Mertesacker, bo i tak zatrzymałby całą linię ataku podopiecznych van Gaala. Niemiec zagrał dziś fantastyczne zawody i za Laurentem Koscielnym chyba na razie nikt nie zatęskni.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Gabriel, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (74' Oxlade-Chamberlain), Alexis (81' Gibbs) - Walcott (74' Giroud)

Manchester United: De Gea - Darmian (45' Valencia), Smalling, Blind, Young - Carrick, Schweinsteiger - Mata (82' Wilson), Rooney, Depay (45' Fellaini) - Martial

Świetnie przycisnęli na początku Kanonierzy. Dwa rzuty rożne w ciągu trzech minut plus wolny po faulu na Theo na wysokości szesnastki gości.

Alexis! To musiał być właśnie on! Ramsey podaje do Özila, który z końcowej linii dośrodkowuje do Chilijczyka, a ten z najbliższej odległości pakuje futbolówkę do siatki! 1-0!

Kibice gospodarzy nie zdążyli nacieszyć się jeszcze pierwszym trafieniem, a Mesut dokłada kolejne! Efektowne rozegranie akcji, Walcott dostaje piłkę w pole karne, zwalnia tempo, przytrzymując ją, podaje do Niemca, a ten podwyższa wynik! 2-0!

Co strzał, to bramka! Walcott świetnie podaje na lewą stronę do Alexisa, ten schodzi do środka, mija Darmiana i z kilkunastu metrów potężnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonuje de Geę! 3-0!

Arsenal rusza z kontrą, jednak Ramsey jest brzydko faulowany przez Younga. Żółta kartka dla Anglika. Niedługo później Cazorla uderzył sprzed pola karnego, ale futbolówka minęła słupek bramki przyjezdnych.

Darmian ciągnie Alexisa za koszulkę, przewraca go i otrzymuje za to żółty kartonik. To już drugi piłkarz United ukarany dziś w ten sposób.

W 34. minucie Ramsey marnuje okazję na 4-0. Walijczyk oddaje strzał z powietrza po pięknym podaniu Sancheza, ale piłka przelatuje nad poprzeczką de Gei.

Cech zatrzymuje Anthony'ego Martiala, a po doliczonych dwóch minutach arbiter zaprasza piłkarzy na piętnastominutowy odpoczynek.

Van Gaal przeprowadza w przerwie podwójną zmianę: Valencia zastępuje Darmiana, Fellaini zajmuje miejsce Depaya.

W 49. minucie strzał Younga wyłapał Petr Cech. Zółtą kartkę natomiast chwilę później zarobił Coquelin, który faulował Rooneya.

Mesut na raty z wolnego i w ostateczności jest zablokowany, ale nadal Kanonierzy w posiadaniu piłki - rzut rożny. Zagrożenia brak. Kolejna kara indywidualna, tym razem dla Wayne'a Rooneya.

Piękna dwójkowa akcja Bellerina i Ramseya, a pressing Walcotta zmusza obrońcę United do wybicia futbolówki na aut. Aż chce się oglądać. Roo natomiast przetestował Cecha, a 34-latek zdał test na piątkę.

Arsenal ustawiony na kontrę, ale przy takiej dyspozycji Mertesackera i Cecha mogliby bronić wyniku nawet przez kolejne dwie godziny. Błąd Paulisty, który oddał piłkę Martialowi, ale nic złego się nie stało.

Wenger wprowadza dwóch świeżych Kanonierów - Giroud za Walcotta, Chamberlain za Özila, który jeszcze przed opuszczeniem boiska oddał niegroźny, lecz celny strzał.

Kieran Gibbs zmienia Alexisa Sancheza. Chilijczyk utyka, najwyraźniej to jakiś uraz mięśniowy. 9 minut do końca regulaminowego czasu gry. James Wilson wchodzi w miejsce Juana Maty.

Kontra londyńczyków zakończona uderzeniem z pierwszej piłki Girouda po podaniu od Oxa. Rooney odpowiada kopnięciem w stylu... rugbisty.

Arbiter doliczył dwie minuty, po których zakończył mecz. Glory, Glory Arsenal!

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
AaronLieber27 komentarzy: 612708.10.2015, 22:48

Ja dalem kupon na ktorym bylo 2:1 dla Polski i ze pierwsza bramke strzeli Lewandowski. Malo brakowalo ...

Alonso komentarzy: 1282408.10.2015, 22:48

Już się wnerwiałem patrząc na te zmiany, tak jak to my byśmy prowadzili :P

Z Irlandią musimy wygrać czy jakiś remis daje nam drugie miejsce?

mar12301 komentarzy: 2313708.10.2015, 22:48

kaziu874

Właściwie to w SJP nie ma słowa "hejt". To znaczy jest, ale to staropolskie słowo, nie mające nic wspólnego z "dzisiejszym" pochodzącym od angielskiego, ciężko mówić w tym wypadku o błędzie ortograficznym :D

Novazzy komentarzy: 351008.10.2015, 22:48

Wystarczy remis z irlandia?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52408.10.2015, 22:47

Kanonier204
Jeszcze nie. W niedzielę może strzelać. Z Arsenalem może się zaciąć.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29708.10.2015, 22:47

C4F

Po co prowokujesz? :P

kaziu874 komentarzy: 673508.10.2015, 22:47

Tak w ogole to obstawilem remis i mowilem ze bedzie 1:1 lub 2:2 - typer ;> szkoda tylko ze Niemcy kupon zepsuli, ale bajka.

mar12301 komentarzy: 2313708.10.2015, 22:46

Oczywiście, możemy zremisować z Irlandią wyłącznie 0-0 bądź 1-1. No, albo najlepiej wygrać :p

kaziu874 komentarzy: 673508.10.2015, 22:45

MaciekGoooner ---> ''chejterzy''? hejtuje twoja ortografie!

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29708.10.2015, 22:45

pauleta

Krychowiak też :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.10.2015, 22:45

Czeczenia, ja nawet w tym wszystkim nie zauważyłem Fabiańskiego w polu karnym Szkotów.

Sympatyczny komentarzy: 170708.10.2015, 22:44

Farta to mieli Szkoci, dwa strzały celne, po ewidentych błędach naszych, szczegółnie ten drugi. Graliśmy o wiele lepiej, ale nic, w niedziele trza napier...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.10.2015, 22:44

Lewy, Glik i Mączyński(!) dla mnie dziś najlepsi.

Vendeful komentarzy: 236808.10.2015, 22:44

Szczerze mówiąc wolałbym zebysmy musieli wygrac z Irlandia niz zeby wystarczyl nam remis,bo przy remisie strzela nam w 90 minucie i bedzie słabo.I nie mowcie mi ze trzeba grac o zwyciestwo bo mimo wszystko to co innego gdy trzeba wygrac a gdy mozna wygrac ale remis wystarcza.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30908.10.2015, 22:44

Nie zasłużyli na ten punkt, ech. Oby Irlandia ich ograła w niedzielę.

Slaviola komentarzy: 1237708.10.2015, 22:43

Kurcze powiem Wam, że Ten Nasz Lewandowski jest niesamowity! Co on by robił w reprezentacji gdybyśmy mieli takiego Ozila? No masakra! Ważny ten punkt, chodź coś czuje że w niedzielę będzie jeszcze ciężej, ale mam wrażenie że u Nas wygramy mimo ciężkiego meczu, także 3mam kciuki za Naszych bojowników! "DO BOJU POLSKO, OHOH, DO BOJU POLSKO" ;)

AdeCk komentarzy: 22408.10.2015, 22:43

Remis 2:2 i wyższy daje awans Irlandii.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11708.10.2015, 22:43

Kapitalny mecz!
Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Mączyński - świetny występ. Stary, dobry Piszczek no i Lewy - klasa.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52408.10.2015, 22:42

Historyczne osiągnięcia w tych eliminacjach - Polska jak i Irlandia wygrały pierwszy raz w Historii z Niemcami.

schnor25 komentarzy: 1854608.10.2015, 22:42

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu bardzo dobra. Warto docenić tutaj Mączyńskiego, który rządził środkiem pola, prowadził grę niczym wybitny maestro - ogromne, pozytywne zaskoczenie. Potem przyszedł strzał życia Richiego i musieliśmy wychodzić z remisem na drugą odsłonę. Szkoda, że po faulu na Lewym wzięli się za szybkie rozgrywanie wolnego, przez co padła druga bramka dla rudych. Fajnie, że się nie poddali i do końca powalczyli o korzystny rezultat. Trochę fartowny gol, ale kto na to patrzy? JEST PIĘKNIE!!!!!!!!!!! :)

mar12301 komentarzy: 2313708.10.2015, 22:42

Teraz wystarczy remis z Irlandia, który jest jak najbardziej do ugrania. Bo zwycięstwa to nei byłbym taki pewien :)

maciek146c komentarzy: 45908.10.2015, 22:42

Tak krzykłem, że chrypki dostałem... :D

marz2 komentarzy: 521908.10.2015, 22:42

Niby nic ale jednak to my możemy grać z kontry, a nie Irlandczycy.

Świetny, świetny mecz Lewego. Walka przez cały mecz i w tym najważniejszym momencie. Oczywiście reszta chłopaków nie była gorsza. Fakt, mecz słaby ale walka była i to nam się zwróciło w ostatniej sekundzie.

AaronLieber27 komentarzy: 612708.10.2015, 22:42

Niemcy mi kupon zepsuli

Czeczenia komentarzy: 1248708.10.2015, 22:41

Zawiedziony z jednego powodu, że to nie Fabian strzelił, bo gdy zobaczyłem go w polu karnym to czułem, że to się dobrze skończy.

Na Roberta w ostatnich latach spadło wiele krytyki, zasłużonej czy nie - nie ważne. Ostatnie tygodnie ma kosmiczne, a teraz może na własnych plecach zanieść reprezentację do Francji. Tylko ta ostatnia niedziela, miejmy nadzieję, że ostatnia, bo chyba nikt nie zadowoli się barażami.

lolkoznoob komentarzy: 96808.10.2015, 22:41

Czegoś takiego to ja dawno nie widziałem. WIELKIE BRAWA DLA POLAKÓW.

AaronLieber27 komentarzy: 612708.10.2015, 22:40

Każdy o Lewy, nikt o Grosiku i Gliku, brawo dla was

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29708.10.2015, 22:40

Jeju, no aż mi uśmiech się na twarzy pojawił. Błagałem, żeby coś z tego wolnego się wydarzyło, co prawda wykonał go tragicznie, ale najważniejsze, że Robert jak zwykle niezastąpiony! :)

new_star komentarzy: 6853 newsów: 908.10.2015, 22:40

Muller bezdusznik kupon mi zepsuł...

marimoshi komentarzy: 472808.10.2015, 22:40

Dla Grosika to nagana,a nie brawa. To jego głupia strata doprowadziła do bramki szkotów.

Aha, Hajto jest beznadziejny :P

Ale to nic. Ważne, że wywalczyli ten niesamowicie cenny remis.

AaronLieber27 komentarzy: 612708.10.2015, 22:39

Brawo dla Glika i Grosika

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.10.2015, 22:39

Witek, mieliśmy rację. Ty wspominałeś, że stawiałbyś na remis. Mi zaś weszło over 1.5

AaronLieber27 komentarzy: 612708.10.2015, 22:38