Arsenal 2-0 Olympiakos Pireus

Arsenal 2-0 Olympiakos Pireus 29.09.2009, 21:29, Szymon Ortyl 115 komentarzy

Kanonierzy po jednostronnym widowisku zaliczyli drugie zwycięstwo z rzędu w fazie grupowej Ligi Mistrzów sezonu 2009/10. Dzięki trafieniom Robina van Persiego i Andrieja Arszawina podopieczni Arsena Wengera pokonali grecki Olympiakos 2-0.

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 6. minucie, jednak strzał Arszawina zatrzymał Vassilis Torosidis. 3 minuty później, piłka po dośrodkowaniu Rosjanina trafiła w ręce Antonisa Nikopolidisa.

W 11. minucie do pierwszej poważnej interwencji został zmuszony Vitto Mannone, jednak włoski bramkarz bez problemu złapał piłkę po dośrodkowaniu Jaouada Zairiego.

W 16. minucie pierwszy strzał na bramkę przeciwnika oddał Rosicky, jednak Nikopolidis nie miał problemów z obroną.

5 minut później po zagraniu Robina van Persiego z rzutu wolnego kolejną świetną interwencją popisał się bramkarz Olympiakosu.

W 24. minucie niesportowo zachował się Tomas Rosicky, jednak sędzia ukarał Arsenal tylko rzutem wolnym.

Przez kolejne 10 minut Kanonierzy na wszelkie sposoby starali się zagrozić bramce Olympiakosu, jednak nie zdołali pokonać greckiego bramkarza.

W 40. minucie po dośrodkowaniu Fabregasa, Nikopolidis bez problemu złapał piłkę.

Po rozegraniu 45 oraz 1 doliczonej minuty zawodnicy obu drużyn udali się do szatni.

Druga połowa upływała pod znakiem ciągłych ataków podopiecznych Arsena Wengera. W 51. minucie żółtymi kartkami ukarani zostali Robin van Persie oraz Michał Żewłakow.

Mimo ciągłych ataków, Kanonierzy nie mogli poradzić sobie z świetnie dysponowanym bramkarzem Olympiakosu. w 65 minucie żółtą kartkę otrzymał Alexandro Searense Dudu.

Kilka sekund później Eduardo da Silva zastąpił na boisku Tomasa Rosicky'ego.

7 minut później stało się to, na co czekali wszyscy kibice Arsenalu. Bardzo aktywny dzisiejszego dnia Robin van Persie pokonał bramkarza Olympiakosu płaskim strzałem w środek bramki.

W 81. minucie dobrym dośrodkowaniem popisał się wprowadzony chwilę wcześniej Vela, jednak Papadopoulos wybił piłkę z pola karnego gości.

Minutę później żółtą kartką ukarany został Vassilis Torosidis. W jwgo ślady poszedł Sanfelix Raul Bravo, który otrzymał żółtą kartkę 10 minut później.

W 85. minucie Andriej Arszawin ustalił wynik meczu posyłając piłkę w lewy róg bramki Olympiakosu.

Po strzeleniu drugiej bramki Kanonierzy zaczęli grać spokojniej. Kontrolowali grę często przerywając akcje greckiej drużyny faulami. Za jeden z nich żółtą kartką ukarany został Cesc Fabregas.

W 93. minucie sędzia zakończył spotkanie. Kanonierzy nie zaprezentowali porywającego futbolu, jednak udało im się zdobyć 3 punkty.

Wkocin komentarzy: 79901.10.2009, 16:50

bramkarz się spiął i zagrał mecz życia. pomimo błędó sędziego i uznania drugiego gola sądże, że zwycięstwo jak najbardziej zasłużone.
pierwsza połowa=nokaut

DawidAFC komentarzy: 155801.10.2009, 16:48

Wie ktoś skąd można ściągnąć skrót ? ;/

couval komentarzy: 298 newsów: 220130.09.2009, 22:52

Poszukaj tu: sportizo.com/football/arsenal-vs-olympiakos-champions-league-highlights/

Kubi komentarzy: 55730.09.2009, 20:13

Poszukuję obszernych skrótów meczu, ma ktoś?

snajder1993 komentarzy: 12130.09.2009, 19:58

Bardzo ciekawe spotkanie. Arsenal przeważał, narzucał swoje tempo gry. To widowisko mogło się podobać :D

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 530.09.2009, 19:18

Pierwsza połowa była świetna, graliśmy jak natchnieni, a postawa ich bramkarza na prawdę była godna pozazdroszczenia. Oczywiście, akurat to nie jest powodem do zadowolenia. Gdyby nie Nikopolidis wynik byłby na prawdę wysoki.
Wiecie, że to już 4 mecz z rzędu, w którym nie straciliśmy żadnej bramki ?

RvP345 komentarzy: 36430.09.2009, 17:53

Olimpiakos to klub z który nie ma za dużego problemu ale zdobyliśmy 3 punkty i tylko to sie liczy!

ArsenalTheBest komentarzy: 102630.09.2009, 17:47

Musimy wygrac wszystkie mecze w grupie to bedzie fantastyczne i odstraszajace dla rywali:)

Oldgunner3 komentarzy: 969930.09.2009, 17:28

Właściwie to zrobiliśmy to co musieliśmy;u siebie, z Grekami będąc drużyną z ligii angielskiej nie możemy nie wygrywać chcąc odegrac jakąś rolę w LM.Faktycznie to wymarzona grupa,aby nabić sobie kabzę;trzeba golić ''frajerów''.Mocno bym się zdziwił gdybyśmy nie zdobyli 15/16 pkt.Niemniej jednak każde zwycięstwo cieszy.Najważniejsze,że nie przybyło nam nowych kontuzji.

Polas komentarzy: 55130.09.2009, 17:23

Christian---> Gol niestety z ewidentnego spalonego, ale błąd sędziego nastąpił już przy wyniku 1-0 i ogromnej przewadze Arsenalu. Gorzej, gdy mecz jest wyrównany i jest błąd sędziego przy wyniku 0-0.

maniek56 komentarzy: 300730.09.2009, 17:15

Bardzo mnie zadowoliła świetna gra całej drużyny a szczególnie Arshavina i van Persiego który już się chyba rozkręcił:) Martwi mnie jedynie fatalna gra Diabiego i dziwię się że Boss go jeszcze wystawia w pierwszym składzie.

FanekAFC komentarzy: 511230.09.2009, 16:39

Cieszą 3 pkt i remis AZ. Gdyby nie Nikopolidis myślę, że wygralibyśmy wyżej.

Christian komentarzy: 342730.09.2009, 16:21

Jeden gol ze spalonego, niech Wenger jeszcze raz narzeka na sędziów.

DanteZZ komentarzy: 116930.09.2009, 16:01

no to Robin odzyskał formę, co mnie cieszy - wspaniały również występ Arszawina :)
Oby tak dalej!

Go Go The Gunners!

simon90 komentarzy: 79530.09.2009, 15:35

czyzby Robin się odblokował? :D

DawidAFC komentarzy: 155830.09.2009, 15:25

Ma ktoś link ale żeby dało się ściągnąć gole ?

aRamsey komentarzy: 948630.09.2009, 15:08

*Diabiego

powiedzcie mi czemu jeszcze Diaby wychodzi w pierwszej 11?? Wenger od początku mógł dac Velę, Ramseya i innych, ale postawił na Deiabuego któremu ostatnie 3 mecze kompletnie nie wyszły

maczo12348 komentarzy: 6030.09.2009, 15:03

Super mecz każdy piłkarz dał z siebie jak najwięcej ;D

maniek56 komentarzy: 300730.09.2009, 14:55

To już kolejny mecz po którym jestem załamany postawą Diaby'ego, od początku sezonu ten piłkarz gra tragicznie oprócz tego meczu w którym strzelił dwie bramki, kiedyś miał potencjał i rozwijał się bardzo szybko i miałem o nim dobre zdanie uważałem go za wielki talent ale teraz on ma 23 lata i wygląda na to że on się cofa w rozwoju a nie rozwija. W tej chwili uważam że najlepszym rozwiązaniem jest odsunięcie go od gry w pierwszym składzie na parę meczy ale jeśli to nie pomoże a na pewno tak będzie to powinniśmy go sprzedać.

topol95 komentarzy: 152730.09.2009, 14:54

Tak jak myślałem 2-0. W pierwszej połowie Olympiakos się dobrze bronił ,ale w drugiej już bramki dla nas padły ;) Trzeba jak najszybciej wywalczyć sobie awans do następnej fazy.

Gringo18 komentarzy: 4330.09.2009, 14:12

Powiem tak oglądałem ten mecz i zagraliśmy go bardzo dobrze gdyby nie bramkarz przeciwników to wygralibyśmy to jakieś 4 a może 5 :0 wspaniała bramka arszawina i Robin Van Persie terz się dobrze znalazł w polu karnym i dał prowadzenie bardzo dobre spotkanie naszej drużyny.

Kanonier95 komentarzy: 288230.09.2009, 13:23

ma ktoś skrót ?? (mój tata bardzo chce zobaczyć gola Arshavina ) :P

Oko147 komentarzy: 296 newsów: 130.09.2009, 12:44

Jestem pod wrażeniem gry naszego zespołu, był to świetny mecz w ich wykonaniu, zabrakło zimnej krwi pod bramką i słabszej dyspozycji Nikopolidisa. Myślę że z silniejszymi zespołami pradoksalnie będzie w pozniejszych fazach łatwiej, bo nie przyjadą na Emirates tylko się bronic. C'mon the Gunners!

drugster komentarzy: 6430.09.2009, 12:26

Świetny mecz- jak mówił komentator-attack vs defence.
Szkoda tylko, że przez Żewłakowa wszyscy Polacy na zmywaku w Londynie mają przechlapane.

Danek komentarzy: 13730.09.2009, 12:10

Brawo za mecz panowie. Dobra robota oby tak dalej...!!

Angelina komentarzy: 8830.09.2009, 11:55

Nie wypowiem się czy chodzi o jego dyspozycję czy nie, bo nie jestem jego lekarzem;) Powiem tylko tyle, że chłopak biegł popychany chyba przez własną ambicję. Chciał sam i wyszedł chłam.

K1cKer komentarzy: 57430.09.2009, 11:37

Angelina masz racje co do Veli, wczoraj byłem bardzo rozczarowany jego grą.. dostał szanse od Bossa, a po raz kolejny pokazał, że jeszcze nie jest gotowy. Nie potrafił zachować zimnej krwii przed bramką i podać do lepiej ustawionego partnera, tym samym zaprzepaścił chyba 2 czy 3 świetnie zapowiadające się akcje.. szkoda, no ale on też miał przerwe w grze, może jeszcze nie doszedł do dobrej dyspozycji.

Mickael komentarzy: 7930.09.2009, 11:36

You're welcome ;]

A co do meczu - bylismy oczywiscie strona zdecydowanie dominujaca, co bylo raczej jasne od poczatku. Myslalem, ze zdobywanie bramek pojdzie nam latwiej i wygramy z 4:0, ale Nikopolidis mial swoj dzien. Szkoda ze gralismy tylko 1 wysunietym napastnikiem przeciwko tak skomasowanej obronie Oly. Uwazam ze lepszym wyjsciem byloby zaczac z Eduardo zamiast Diaby'ego ... no ale to juz historia.

Arsenal z handicapem trafiony, ale niestety mialem tez, ze L'pool strzeli choc 1 bramke!

Angelina komentarzy: 8830.09.2009, 11:20

Sorry ludzie - mój błąd :) Mickael - dzięki za otworzenie oczu.

Angelina komentarzy: 8830.09.2009, 11:04

Chodzi mi o strzał przy słupku. Tyle w tym temacie:)
Co do oglądania meczy w necie to do tego też czasem trzeba mieć stalowe nerwy:P

Mickael komentarzy: 7930.09.2009, 10:59

W telewizji to na N'ce, ale wiekszosc raczej oglada mecze przez neta.

Pakito komentarzy: 330.09.2009, 10:58

W jaki sposób można było obejrzeć mecz? Dzisiaj będą powtórki w telewizji?

Mickael komentarzy: 7930.09.2009, 10:55

Pytanie kluczowe: gdzie tu slupki? ;]

Angelina komentarzy: 8830.09.2009, 10:43

Słowo klucz w tej zagadce to "słupek" :)

Mickael komentarzy: 7930.09.2009, 10:38

@Angelina - lekkie deja-vu? Bramka calkiem inna przeciez ;P Wczoraj RvP tylko dolozyl noge i wpakowal pile do pustej juz praktycznie bramki, a z Fulham kluczowe bylo fenomenalne przyjecie i precyzyjne uderzenie pilki obok slupka. Moze sie podobnie cieszyl? ;)

Angelina komentarzy: 8830.09.2009, 09:42

Nie wiem gdzie się chował ten Nikopolidis, ale gdyby nie on to spokojnie było by z 4:0 dla nas:) Oglądając bramkę w wykonaniu Van Persie'go miałam lekkie deja-vu. Prawie takiego samego gola zdobył w ostatnim meczu z Fullham. Ale pomimo tego - brawa dla Robina. "Andrzej" natomiast popisał się niezłą techniką i sprytem.
Carlos Vela powinien dostać nieziemski ochrzan od Bossa. Niezrozumiałym jest dla mnie fakt takiego samolubnego postępowania. Holował piłkę prawie od połowy boiska, miał gdzie podać, miał do kogo, a jednak on sam biegł z piłką i widać było ewidentnie, że sam chce zdobyć tę bramkę. Przecież to gra zespołowa, nie powinien tak postąpić. Na takie rajdy z piłką mógłby sobie pozwolić, ale nie w tym "stadium rozwoju". Chodzi mi o to, że Vela nie jest zawodnikiem na tyle dobrym by odnaleźć się w takiej sytuacji. Z przykrością stwierdzam, że zaprzepaścił szansę na proste zdobycie bramki przez Kanonierów.
Oceniam spotkanie na 4+ ;) Pierwsza połowa męczyła oczy. Znów krótkie podania, pozwolenie na zamknięcie się obrony Olympiakosu, brak szybkich akcji, słabe kontry. Miałam wrażenie, że dopiero po wejściu Dudu, na boisku zawrzało. zaczęliśmy obserwować dobre akcje, udane próby strzałów no i w końcu bramki.
W niedziele gramy ligę z Blackburn i liczę na więcej niż 2 bramki - stać Was na to Kanonierzy :)

Michu komentarzy: 171130.09.2009, 08:25

Czwarty mecz bez straconej bramki, oby tak dalej. Zdominowaliśmy całe spotkanie, Olymiakos nie wiedział co się dzieje na boisku, bramkę strzeliliśmy dosyć późno, no ale mecz trwa 90 min, i udało nam się zdobyć dwa gole. Ładny gol Arshavina ;)

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1430.09.2009, 07:48

super
powinno być więcej ale dobre i to

maciekbe komentarzy: 1245830.09.2009, 07:20

meczyk był ok, Nikopolidis wymiatał i tylko dzięki niemu Olimpiakos wyjeżdza z londynu z wynikiem 2:0. Ich środek pola w ogóle nie istniał :P cieszy też podział punktów u rywali z grupy. Dobrze, że Robin strzelił, w pewnym momencie był już ostro poirytowany postawą Nikopolidisa:D

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 230.09.2009, 06:44

Ważne że zdobyliśmy 3 punkty, ciesze się z wygranej i bramki Robina, mogło by być więcej ale dobrze bronił Bramkarz greków, muszę wam powiedzieć że wczoraj miałem problem z transmisją ale zainstalowałem program TVU player i mecze chodzą super, polecam program.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223730.09.2009, 06:44

No trzeba przyznac ze Olympiakos w tym meczu byl bez szans i pokazuje to niemal kazda statystyka , posiadanie pilki , strzaly...

grabos komentarzy: 59230.09.2009, 06:10