Arsenal 2-0 Olympiakos Pireus

Arsenal 2-0 Olympiakos Pireus 29.09.2009, 21:29, Szymon Ortyl 115 komentarzy

Kanonierzy po jednostronnym widowisku zaliczyli drugie zwycięstwo z rzędu w fazie grupowej Ligi Mistrzów sezonu 2009/10. Dzięki trafieniom Robina van Persiego i Andrieja Arszawina podopieczni Arsena Wengera pokonali grecki Olympiakos 2-0.

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 6. minucie, jednak strzał Arszawina zatrzymał Vassilis Torosidis. 3 minuty później, piłka po dośrodkowaniu Rosjanina trafiła w ręce Antonisa Nikopolidisa.

W 11. minucie do pierwszej poważnej interwencji został zmuszony Vitto Mannone, jednak włoski bramkarz bez problemu złapał piłkę po dośrodkowaniu Jaouada Zairiego.

W 16. minucie pierwszy strzał na bramkę przeciwnika oddał Rosicky, jednak Nikopolidis nie miał problemów z obroną.

5 minut później po zagraniu Robina van Persiego z rzutu wolnego kolejną świetną interwencją popisał się bramkarz Olympiakosu.

W 24. minucie niesportowo zachował się Tomas Rosicky, jednak sędzia ukarał Arsenal tylko rzutem wolnym.

Przez kolejne 10 minut Kanonierzy na wszelkie sposoby starali się zagrozić bramce Olympiakosu, jednak nie zdołali pokonać greckiego bramkarza.

W 40. minucie po dośrodkowaniu Fabregasa, Nikopolidis bez problemu złapał piłkę.

Po rozegraniu 45 oraz 1 doliczonej minuty zawodnicy obu drużyn udali się do szatni.

Druga połowa upływała pod znakiem ciągłych ataków podopiecznych Arsena Wengera. W 51. minucie żółtymi kartkami ukarani zostali Robin van Persie oraz Michał Żewłakow.

Mimo ciągłych ataków, Kanonierzy nie mogli poradzić sobie z świetnie dysponowanym bramkarzem Olympiakosu. w 65 minucie żółtą kartkę otrzymał Alexandro Searense Dudu.

Kilka sekund później Eduardo da Silva zastąpił na boisku Tomasa Rosicky'ego.

7 minut później stało się to, na co czekali wszyscy kibice Arsenalu. Bardzo aktywny dzisiejszego dnia Robin van Persie pokonał bramkarza Olympiakosu płaskim strzałem w środek bramki.

W 81. minucie dobrym dośrodkowaniem popisał się wprowadzony chwilę wcześniej Vela, jednak Papadopoulos wybił piłkę z pola karnego gości.

Minutę później żółtą kartką ukarany został Vassilis Torosidis. W jwgo ślady poszedł Sanfelix Raul Bravo, który otrzymał żółtą kartkę 10 minut później.

W 85. minucie Andriej Arszawin ustalił wynik meczu posyłając piłkę w lewy róg bramki Olympiakosu.

Po strzeleniu drugiej bramki Kanonierzy zaczęli grać spokojniej. Kontrolowali grę często przerywając akcje greckiej drużyny faulami. Za jeden z nich żółtą kartką ukarany został Cesc Fabregas.

W 93. minucie sędzia zakończył spotkanie. Kanonierzy nie zaprezentowali porywającego futbolu, jednak udało im się zdobyć 3 punkty.

Liga MistrzówOlympiakos Pireus autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 330.09.2009, 00:34

Pierwszej połowy nie oglądałam, ale z tego co wiem, to Fabregas trafił w poprzeczkę i też był aktywny.

Co do drugiej połowy, za dużo czarowaliśmy w środku pola, nie potrafiąc się przebić w pole karne Olympiakosu. Brakował także strzałów z dystansu. Do tego dobrze dysponowany Żewłakow i wyprawiający cuda w bramce Greków Nikopolidis. Taki wiekowy, a brani jakby miał z dekadę mniej. Dopiero wejście Eduardo i Veli pobudziło nas do szybszej i jeszcze bardziej kombinacyjnej gry.
Pierwsza akcja po której padł gol była bardzo ładna, aczkolwiek druga.. ewidentny, około 1,5 metrowy spalony. I choć Arszawin bardzo efektownie skierował piętką piłkę do siatki, to pewien niesmak pozostał. Wolałabym by trafił do siatki w regulaminowy, uczciwy sposób.
Ale cóż, zapewne co poniektórzy znów się będą o to czepiać, choć akurat tu nie ma się co dziwić.

Ogólnie mecz był dobry, my zaprezentowaliśmy się dobrze, ale to co mnie trochę irytuje w naszej grze to zbyt dużo "certolenia się" w środku pola i ciut za wolne rozgrywanie akcji, czy wyprowadzanie kontrataków.
Jeżeli poprawimy te aspekty naszej gry, będzie świetnie.

jacob83 komentarzy: 59330.09.2009, 00:18

"kanonierzy nie zaprezentowali porywającego futbolu, jednak udało im się zdobyć 3 punkty" - tak trzymać panowie, nie chcemy oglądać porywającego futbolu, chcemy oglądać trofea w waszych rękach

Lee komentarzy: 1471 newsów: 8329.09.2009, 23:52

Nikopolidis miał dziś dzień konia, jak Mannone w meczu z Fulham. Dobrze, że pod koniec udało się go jednak przełamać. Wszyscy zagrali dziś na poziomie, z wyjątkiem Diabiego, który kolejny raz wyraźnie odstawał od reszty. Prawda jest taka, że zagrał może 2 dobre spotkania w tym sezonie, a reszta totalna klapa. Mam nadzieję, że jak wrócą kontuzjowani Diaby poczuje smak ławki rezerwowych...

Z Blackburn powinien bronić dalej Mannone, bo wyraźnie złapał wiatr w żagle i mimo, że dziś nie miał zbyt dużo pracy, to znowu z nim na bramce zachowaliśmy czyste konto, co z Almunia było rzadkością w tym sezonie...

waldek_89 komentarzy: 573529.09.2009, 23:48

ładne spotkanie, kanonierzy pokazali się z dobrej strony, nic dodać, nic ując, ważne zdobyte 3 punkty, to się liczy i brawa oczywiście dla strzelców;)

Gresiex komentarzy: 72029.09.2009, 23:41

ThierryHenry4ever -> nie rób tego bo jak wpadniesz w cug to trudno z tego wyjsc, wiem bo sam wychodzilem z tego 3 lata, a nadal mam ochote isc cos obstawic.

Fabregas1989 komentarzy: 2129.09.2009, 23:19

Bramka po spalonym, taka jest niestety piłka, nie raz niedopatrzenie ze strony sędziego raniło naszą drużynę dlatego trzeba się z takimi rzeczami pogodzić;) Dobry mecz, ciekawe zagrania, jeszcze trochę na mistrza nam brakuje ale jest nieźle.

EkEl komentarzy: 298929.09.2009, 23:00

Polecam dla tych którzy mają problem z oglądaniem meczów. Otóż jest takie narzędzie jak TVU PLAYER!!!!!!!!!!!!!!!

fusit komentarzy: 245 newsów: 629.09.2009, 23:00

hehe niom wlasnie ktos tak obstawil tutaj.

ThierryHenry4ever komentarzy: 11429.09.2009, 22:50

obstawilem 2:0 i bramki arsha i persiego kurde chyba zaczne obstawiac u bukmacherow

Olimpijczyk komentarzy: 109029.09.2009, 22:44

Brawo

GunnersFan9 komentarzy: 8706 newsów: 829.09.2009, 22:39

Gunerxxx;-narazie braka tylko Robina^^
mysoccerplace.net/video/van-persie-vs-olympiacos

knax komentarzy: 22429.09.2009, 22:37

meczyki.pl/skroty/3216/arsenal_olympiakos_20.html - obie bramki Arsenalu.

K1cKer komentarzy: 57429.09.2009, 22:36

To chyba Rosicky ma taki wpływ na naszą gre;] Rewelacyjny mecz, niektóre zagrania to było mistrzostwo świata xd Tylko ta skuteczność.. gdybyśmy dzisiaj wykorzystali choć połowe z tych sytuacji to wynik byłby bardzo wysoki.. 2:0 to najniższy możliwy wymiar kary dla Olympiakosu :)

fabri04 komentarzy: 338529.09.2009, 22:22

Ja się bardzo cieszę, ponieważ potrafimy wygrywać może marnując tysiąc sytuacji ale w końcu pod koniec wykorzystujemy je pod koniec meczu, bardzo ładna gra, Diaby dzisiaj potwierdził, że to nie będzie raczej jego sezon, a RvP sie nam rozstrzelał co mecz to gol, oby tak dalej bo nasi napastnicy mało jeszcze tych goli strzelili :p

Kanonier95 komentarzy: 288229.09.2009, 22:21

ładnie szczelił arshavin tka piętką ;p xD

Pienik komentarzy: 3929.09.2009, 22:19

Wiecie podobnie strzeliliśmy z Fullhamem i dziś 2 bramki również w podobny sposób jak dla mnie mogą tak w kółko strzelać byle by wpadało, Oczywiście cieszy mnie (mam nadzieje was też) wygrana 2:0 i 3 pkt. Ładny gol Arshavina. Gooner80 ja też jestem nowy witam Cię :D

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16829.09.2009, 22:17

Tak na marginesie Fiorentina-Liverpool 2-0

gooner80 komentarzy: 129329.09.2009, 22:16

Diaby schodzi - od razu strzelamy gola, to nie przypadek... ten gosciu jest za słaby aby grac w arsenalu, biega po boisku jak kurczak bez glowy, wytraca impet naszych akcji złymi podaniami, wdaje się w bezensowne dryblingi po ktorych traci pilke i fauluje, strzela samobóje...zdecydowanie najslabsze ogniwo przedniej formacji arsenalu.

BTW jestem tu nowy, pozdrawiam wszystkim forumowiczow;)

Domingo komentarzy: 4229.09.2009, 22:15

Alkmaar 1 - 1 St. Liege xD

Strzeluch komentarzy: 153029.09.2009, 22:14