Arsenal bez cojones, 0-0 w hicie na Emirates Stadium

Arsenal bez cojones, 0-0 w hicie na Emirates Stadium 12.02.2014, 21:35, Sebastian Czarnecki 2751 komentarzy

Wielki mecz na Emirates Stadium w końcu dobiegł końca. Kanonierzy nie potrafili ograć na własnym boisku dołującego ostatnio Manchesteru United i po raz kolejny przestraszył się swojego odwiecznego rywala, mimo że ten nie jest już tak groźny jak przed rokiem. Piłkarze Arsenalu pokazali zbyt mało zaangażowania, w ogóle nie podjęli walki, by wygrać to spotkanie, jakby nie zależało im na zdobyciu trzech punktów i powrocie na fotel lidera.

Dzisiejszy mecz stał pod dyktando bramkarzy, którzy ciągle ratowali swoje zespoły przed utratą bramek. Ostatecznie to Wojciech Szczęsny został wybrany przez Barclays zawodnikiem meczu, ale również i jego vis-a-vis popisał się kilkoma kluczowymi interwencjami. Mecz, jakich było wiele, na pewnie nie zapisze się w kartach historii. Obie drużyny mocno zachowawcze, a wynik 0-0 jest najbardziej sprawiedliwym rezultatem ze wszystkich, choć przy odrobinie szczęścia każda ze stron mogła zostać ze wszystkim lub z niczym.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Rosicky (74. Chamberlain), Özil, Cazorla - Giroud

Man Utd: De Gea - Rafael (46. Ferdinand), Vidić, Smalling, Evra - Cleverley, Carrick - Valencia (82. Young), Rooney, Mata (75. Januzaj) - Van Persie

Już druga minuta mogła przynieść bramkę dla Manchesteru United. Mikel Arteta zbyt długo zwlekał z podaniem, co wykorzystał Robin van Persie, który szybko odebrał mu piłkę i ruszył na bramkę Szczęsnego. Holender jednak zmarnował dogodną sytuację i strzelił prosto w polskiego bramkarza, który pewnie wyłapał piłkę.

Dwie minuty później odpowiedzieć mogli Kanonierzy. Jack Wilshere popisał się indywidualną akcję i huknął na bramkę De Gei, ale dobrze ustawiony Smalling wybił piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry przyniosło kolejną akcję dla gospodarzy. Tym razem strzał głową oddał Olivier Giroud, ale Francuz mocno się pomylił.

W 10. minucie kolejna akcja Arsenalu. Na strzał z dystansu zdecydował się Tomas Rosicky, a w zdobyciu bramki mogły mu pomóc... plecy Nemanji Vidicia, od których odbiła się piłka, dezorientując De Geę. Hiszpański golkiper szybko się jednak zorientował, co się święci i zdołał przechwycić futbolówkę.

Osiem minut później kolejną sytuację strzelecką miał Robin van Persie. Były gracz Arsenalu wymanewrował Pera Mertesackera i strzelił prawą nogą na bramkę, jednak piłka wyraźnie minęła się z prawym słupkiem.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Co prawda obie drużyny cały czas grały bardzo ofensywnie i szukały miejsca do oddania strzału, jednak żaden z golkiperów nie musiał się bardziej wysilić przy interwencji.

W ostatnich pięciu-dziesięciu minutach dwukrotnie próbował Olivier Giroud, jednak najpierw oddał strzał wysoki ponad bramką, a drugi raz nie potrafił opanować futbolówki.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, sędzia zakończył pierwszą połowę przy bezbramkowym remisie.

Na drugą część meczu Manchester United wyszedł w nieco innym składzie. Za Rafaela, który ucierpiał w starciu z Olivierem Girouda, na boisko wszedł Rio Ferdinand, który zajął miejsce u boku Nemanji Vidicia. Chris Smalling przeszedł tym samym na prawą stronę defensywy.

Druga odsłona meczu na początku nie przyniosła nam jednak zbyt wielu emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie wypracowała sobie żadnej okazji, która mogła zagrozić golkiperowi drużyny rywali.

W 62. minucie Kanonierzy nieco odważniej zaatakowali i dało to rzut rożny z prawej strony boiska. Dośrodkowanie znalazło drogę na głowę Laurenta Koscielnego, który mocno strzelił, ale Antonio Valencia wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Dwie minuty później Mark Clattenburg podjął nieco kontrowersyjną decyzję, po tym jak nie odgwizdał rzutu karnego po - wydawałoby się - przewinieniu Nemanji Vidicia na Olivierze Giroudzie, który został wytrącony z równowagi przez Serba i upadł w polu bramkowym.

W 76. minucie Arsenal miał najlepszą okazję do zdobycia gola w drugiej połowie. Bacary Sagna pięknie dośrodkował z prawej strony boiska, jednak Olivier Giroud z najbliższej odległości minął się z piłką.

Trzy minuty później to drużyna gości mogła świętować strzelenie bramki. Świetną dwójkową akcję przeprowadzili Wayne Rooney i Robin van Persie, a zakończyła się dośrodkowaniem Anglika na głowę Holendra, który mocno uderzył na bramkę Szczęsnego. Polski golkiper popisał się jednak niewiarygodną interwencją i przerzucił futbolówkę na poprzeczkę, wychodząc z tej sytuacji jak bohater.

David de Gea nie chciał być gorszy od swojego vis-a-vis i kiedy Santi Cazorla zakończył strzałem pozycyjną akcję Arsenalu, kapitalnie interweniował, parując piłkę na słupek.

Hiszpański golkiper ponownie popisał się w doliczonym czasie gry, kiedy to pewnie wyłapał uderzenie po ziemi Santiego Cazorli.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zremisował 0-0 z Manchesterem United i nie wyprzedził wciąż liderującej Chelsea. Zawodnikiem meczu według Barclays został Wojciech Szczęsny.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370014.02.2014, 14:59

Gdybyśmy jakimś cudem wygrali z Liverpoolem już widzę co tu się będzie działo. Co drugi będzie typował przejście Bayernu w lidze mistrzów, mistrzostwo Anglii i Puchar Anglii.

turysta komentarzy: 608914.02.2014, 14:55

Mourinho on Wenger: "He is a specialist in failure. I'm not."

Mourinho: "The reality is he's a specialist because eight years without a piece of silverware, that is failure."

Mourinho: "If Mr Abramovich gives me eight years... in eight years you have to build so much, so much, so much... I don't want eight years."

Mou w swoim stylu

mlody13 komentarzy: 337414.02.2014, 14:47

@Verminator słaba jakość tam, tu lepsza:

sport-tv.org.pl/channel-8/

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.02.2014, 14:46

Do tej pory na Facebooku w polu "płeć" można było ustawić dwie standardowe odpowiedzi - kobieta albo mężczyzna. Jednak od teraz opcji jest aż 56. Facebook tłumaczy, że chce w ten sposób dać wszystkim możliwość prawdziwego określania i wyrażania siebie.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2714.02.2014, 14:39

Myślałem że ten mit pt. "Per jest za wolny na napastnika x" upadł już dawno temu

DB@
Też prawda. Jednak kiedy przypomne sobie jego mecz z Barceloną na ES, zwyczajnie czekam na przebudzenie.

Ziebka komentarzy: 265914.02.2014, 14:27

co myslicie o Vermie z Koscielnym na SO? mysle ze Per jest za wolny na takich napastnikow jak staridz suarez szterling kutinio

TakKrzysiu komentarzy: 893614.02.2014, 14:25

songoku95@
Dokładnie. Poza tym na skrzydle również często traci piłke podczas niepewnego dryblingu. Z dwójki młodziaków stawiałbym bardziej na Gnabrego, mimo dużego potencjału OXa i niedawnych 2 ładnych jego bramek.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997314.02.2014, 14:19

jezeli Ox na CM zagral nieodpowiedzialnie to Jack ost. gra jak debil...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.02.2014, 14:18

Modle sie o dobry mecz Pera, bo byl jechany niesamowicie na Anfield, az przykro bylo patrzec.

Ziebka komentarzy: 265914.02.2014, 14:16

youtube.com/watch?v=ih9IJlPqt6Q#t=446

obadajcie walentynkowe piosenki :D

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 114.02.2014, 14:15

W Manchesterze United też obchodzą Walentynki

Verminator97 komentarzy: 1490014.02.2014, 14:15

Janowicz wygrał 1 seta z Berdychem po tie-breaku!!! :) 11-9 super mecz Janowicza. :)

songoku95 komentarzy: 2348614.02.2014, 14:14

ox nie jest za dobry w defensywie, jest nieopowiedzialny, jak grali z CP to kilka razy stracił piłkę będąc ostatnim pomocnikiem (ale zawsze był ,,faulowany"), co więcej kilka razy kopał bezsensu, do nikogo.
Ox może zagrać na CM z jakimś S'landem bądź z kimś słabszym ale na Live potrzeba kogoś ogranego na Cm

Manwe komentarzy: 103614.02.2014, 14:14

bbc.co.uk/news/uk-england-manchester-26168685

No to niedługo nasz stadion nie będzie już drugim pod względem pojemności w PL.

Ktoś wie czy nasz stadion może być powiększany?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997314.02.2014, 14:10

Arteta i Flam sa bardzo niestety prawdopodobni...

Fabian
Jenki-Per-Lora-Gibbs
Arteta-Flam
Ox-Ozil-Rosa
B52

TakKrzysiu komentarzy: 893614.02.2014, 14:10

No tak, zapomniałem o tym że mamy Szoguna. Faktycznie Wenga mógłby dać Francuzowi małą dyspense.

KOL
Chyba Wenger zauważył, że taki środek kompletnie nie działa. Najchętniej bym zobaczył:

imo najlepsiejsza opcja.

Skoro wraca Flam, wole jego od Hiszpana. A jeśli Wenga uzna że Duet Arteta-Francuz bedzie odpowiedni na ten mecz to znaczy ze ma słabą pamięć.

songoku95 komentarzy: 2348614.02.2014, 14:00

v97
możliwe że taki skład będzie, bardzo możliwe. Jedynie zastanawia mnie kto zagra obok Flaminiego, bo raczej Rosa to zły wybór. Typuje albo Jacka lub Mikela

Trequartista
1-2 moze 3 zmainy. Jedna bedzie zmiana za Cazorle.
Co więcej? nie mam pojecia. Ale przeczuwam w środku Flama i Artete. Wenger chce wygrać i bedzie chciał zaryglować środek,a to może być tylko wieksza katastrofa.

songoku95 komentarzy: 2348614.02.2014, 13:52

terq
wszystko spoczi, tylko doświadczenie Podola w defensywie może mieć ogromne znacznie z takim przeciwnikiem jak Live

Trequartista komentarzy: 536614.02.2014, 13:48

Chciałbym zobaczyć nasze dwa młode czołgi po bokach, nareszcie ktoś by dryblował i strzelał z dystansu

songoku95
Kolego, moja matura była już dawno temu.
Ale jeśli chodzi o temat to miałem motyw śmierci w wybranych tekstach kultury.

songoku95 komentarzy: 2348614.02.2014, 13:39

tak, tak Serge który wbiega do środka i również nie trzyma się ustalonej pozycji.