Arsenal bez cojones, 0-0 w hicie na Emirates Stadium

Arsenal bez cojones, 0-0 w hicie na Emirates Stadium 12.02.2014, 21:35, Sebastian Czarnecki 2751 komentarzy

Wielki mecz na Emirates Stadium w końcu dobiegł końca. Kanonierzy nie potrafili ograć na własnym boisku dołującego ostatnio Manchesteru United i po raz kolejny przestraszył się swojego odwiecznego rywala, mimo że ten nie jest już tak groźny jak przed rokiem. Piłkarze Arsenalu pokazali zbyt mało zaangażowania, w ogóle nie podjęli walki, by wygrać to spotkanie, jakby nie zależało im na zdobyciu trzech punktów i powrocie na fotel lidera.

Dzisiejszy mecz stał pod dyktando bramkarzy, którzy ciągle ratowali swoje zespoły przed utratą bramek. Ostatecznie to Wojciech Szczęsny został wybrany przez Barclays zawodnikiem meczu, ale również i jego vis-a-vis popisał się kilkoma kluczowymi interwencjami. Mecz, jakich było wiele, na pewnie nie zapisze się w kartach historii. Obie drużyny mocno zachowawcze, a wynik 0-0 jest najbardziej sprawiedliwym rezultatem ze wszystkich, choć przy odrobinie szczęścia każda ze stron mogła zostać ze wszystkim lub z niczym.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Rosicky (74. Chamberlain), Özil, Cazorla - Giroud

Man Utd: De Gea - Rafael (46. Ferdinand), Vidić, Smalling, Evra - Cleverley, Carrick - Valencia (82. Young), Rooney, Mata (75. Januzaj) - Van Persie

Już druga minuta mogła przynieść bramkę dla Manchesteru United. Mikel Arteta zbyt długo zwlekał z podaniem, co wykorzystał Robin van Persie, który szybko odebrał mu piłkę i ruszył na bramkę Szczęsnego. Holender jednak zmarnował dogodną sytuację i strzelił prosto w polskiego bramkarza, który pewnie wyłapał piłkę.

Dwie minuty później odpowiedzieć mogli Kanonierzy. Jack Wilshere popisał się indywidualną akcję i huknął na bramkę De Gei, ale dobrze ustawiony Smalling wybił piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry przyniosło kolejną akcję dla gospodarzy. Tym razem strzał głową oddał Olivier Giroud, ale Francuz mocno się pomylił.

W 10. minucie kolejna akcja Arsenalu. Na strzał z dystansu zdecydował się Tomas Rosicky, a w zdobyciu bramki mogły mu pomóc... plecy Nemanji Vidicia, od których odbiła się piłka, dezorientując De Geę. Hiszpański golkiper szybko się jednak zorientował, co się święci i zdołał przechwycić futbolówkę.

Osiem minut później kolejną sytuację strzelecką miał Robin van Persie. Były gracz Arsenalu wymanewrował Pera Mertesackera i strzelił prawą nogą na bramkę, jednak piłka wyraźnie minęła się z prawym słupkiem.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Co prawda obie drużyny cały czas grały bardzo ofensywnie i szukały miejsca do oddania strzału, jednak żaden z golkiperów nie musiał się bardziej wysilić przy interwencji.

W ostatnich pięciu-dziesięciu minutach dwukrotnie próbował Olivier Giroud, jednak najpierw oddał strzał wysoki ponad bramką, a drugi raz nie potrafił opanować futbolówki.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, sędzia zakończył pierwszą połowę przy bezbramkowym remisie.

Na drugą część meczu Manchester United wyszedł w nieco innym składzie. Za Rafaela, który ucierpiał w starciu z Olivierem Girouda, na boisko wszedł Rio Ferdinand, który zajął miejsce u boku Nemanji Vidicia. Chris Smalling przeszedł tym samym na prawą stronę defensywy.

Druga odsłona meczu na początku nie przyniosła nam jednak zbyt wielu emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie wypracowała sobie żadnej okazji, która mogła zagrozić golkiperowi drużyny rywali.

W 62. minucie Kanonierzy nieco odważniej zaatakowali i dało to rzut rożny z prawej strony boiska. Dośrodkowanie znalazło drogę na głowę Laurenta Koscielnego, który mocno strzelił, ale Antonio Valencia wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Dwie minuty później Mark Clattenburg podjął nieco kontrowersyjną decyzję, po tym jak nie odgwizdał rzutu karnego po - wydawałoby się - przewinieniu Nemanji Vidicia na Olivierze Giroudzie, który został wytrącony z równowagi przez Serba i upadł w polu bramkowym.

W 76. minucie Arsenal miał najlepszą okazję do zdobycia gola w drugiej połowie. Bacary Sagna pięknie dośrodkował z prawej strony boiska, jednak Olivier Giroud z najbliższej odległości minął się z piłką.

Trzy minuty później to drużyna gości mogła świętować strzelenie bramki. Świetną dwójkową akcję przeprowadzili Wayne Rooney i Robin van Persie, a zakończyła się dośrodkowaniem Anglika na głowę Holendra, który mocno uderzył na bramkę Szczęsnego. Polski golkiper popisał się jednak niewiarygodną interwencją i przerzucił futbolówkę na poprzeczkę, wychodząc z tej sytuacji jak bohater.

David de Gea nie chciał być gorszy od swojego vis-a-vis i kiedy Santi Cazorla zakończył strzałem pozycyjną akcję Arsenalu, kapitalnie interweniował, parując piłkę na słupek.

Hiszpański golkiper ponownie popisał się w doliczonym czasie gry, kiedy to pewnie wyłapał uderzenie po ziemi Santiego Cazorli.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zremisował 0-0 z Manchesterem United i nie wyprzedził wciąż liderującej Chelsea. Zawodnikiem meczu według Barclays został Wojciech Szczęsny.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 814.02.2014, 19:37

Traitor, spekulacje Songa zaczęły się z tydzień przed jego odejściem, a chcę Ci przypomnieć, że RvP odszedł jeszcze przed Alexem.
Nie spoglądasz na to obiektywnie. Giroud najlepszy strzelec Ligue 1 - brzmi świetnie, prawda? Mimo poziomu ligii, pełen podziw strzelić 21 bramek w lidze dla Montpellier. Cazorla najlepszy piłkarz obok Isco. Podolski utrzymał sam właściwie tą całą Kolonię. Poza tym Podolski sam w sobie ma godną reputację, a że w pełni tego nie okazuje w Arsenalu to już RvP i nikt inny nie miał prawa przewidzieć.

LoveTheGunners komentarzy: 914014.02.2014, 19:33

Lubiłem Arsenalu od sezonu 05/06 przez LM. A tak na poważnie zacząłem kibicować od 07/08 , głownie ze względu na Cesca, lubiłem jego styl gry.

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2414.02.2014, 19:32

w Bayernie ofc miejsca w skladzie, nie Koln

wojtek1256 komentarzy: 298514.02.2014, 19:32

Ma ktoś z was fife 14?

@WilSHARE
Dla typa, ktory zostal graczem roku w Anglii transfery kogos takiego jak Giroud(super grajek z Ligue 1, cos jak Gervinho z ktorym juz gral i chyba nie mial z nim super wspomnien), przy calej sympatii do Podolskiego typka, ktory bije sie w Bundeslidze u utrzymanie i nie dal rady wywalczyc sobie miejsca w skladzie? Jedynym dobrym transferem byl ten Cazorli, a jeden transfer przy tym czego potrzebowalismy to serio malutko, dodatkowo juz zaczely sie wtedy spekulacje nt Songa

wojtek1256 komentarzy: 298514.02.2014, 19:28

Kupiono Giroud, bo wiedziano, ze i tak odejdzie, ale nie mówino tego do mediów

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 114.02.2014, 19:27

Pierwszy mecz podczas którego byłem za Arsenalem był to pamiętny finał z Barcą - po przegranej AFC ja - biedny 11-latek popłakałem się w pokoju do poduszki przed snem bo żal mi było Kanonierów. A kibicowanie na całego zacząłem od 2008.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 814.02.2014, 19:26

Traitor,
nie wiem czy dobrze przeczytałem, uważasz, że transfery w presezonie 2012/2013 należały do słabych? Przyszedł Giroud, który miał być zastępcą NIE następcą RvP, a przecież Francuz był zaklepany już w czerwcu. Santi i Podol to świetne ruchy transferowe. Na pewno nie mógł narzekać na marność w okienku. W United Holender co tydzień klepie 225k/tyg, u nas ile? 80-100? Z resztą, jeszcze w maju mówil, że jakby w ogóle miał gdzieś odchodzić to na pewno nie do innego klubu z Anglii, a przecież Juve składało ofertę.

Sathiss komentarzy: 195114.02.2014, 19:21

Też przez FIFE zacząłem kibicować :P Od 2005 roku

songoku95 komentarzy: 2348514.02.2014, 19:20

cesc
jak za Messim? Może miał wtedy z 16 lat?:O

wojtek1256 komentarzy: 298514.02.2014, 19:20

Mnie osobiscie nie denerwują ludzi którzy zaczynają kibicować druzyną dobrym, bo własnie za piekną grę można jakiś tam klub pokochać. Jednak najważniejsze, aby nawet już w gorszych momentach jak chociażby Arsenal, pozostac wiernym :)

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2414.02.2014, 19:18

@
WilSHARE
Tak, wiesz na pewno. Znasz kulisy tego transferu wgl? "Judaszowi" nawet o hajs nie chodzilo, roznily ich wizje klubu a patrząc na transfery w 2012 miał racje odchodząc, a dalszej historii nie ma co opowiadać, co on tam ma w United niby mowic, ze teskni za poprzednim klubem?

wojtek1256 komentarzy: 298514.02.2014, 19:18

Czasem z przypadku tez mozna zostac wiernym kibicem :)

wojtek1256 komentarzy: 298514.02.2014, 19:17

ATID
Dzięki, odkładam hajs na oryginalną, ale wciaz jeszcze troche mi braknie, a chciałoby się kupić wlasnie taką :D
Mam nadzieję, ze dozbieram, jak nie to chyba . zadowolę sie "oryginalną" dzięki za pomoc :)

Vendeful komentarzy: 236214.02.2014, 19:17

po meczu arsenal-barcelona kazdy w klasie liceum plakal ze barca przegrala a ja sie smialem ,bo nie znosilem barcy i tej calej mody na nia.kolega w klasie sie wkurzyl na mnie za to i powiedzial,ze nigdy sie nie chwalilem ze kibicuje Arsenalowi.Nie wiedzialem co odpowiedziec,wiec sklamalem ze kibicuje.po tym zaczalem ogladac mecze, sledzic strony i wyniki zeby nie bylo, ze zmyslilem i tak juz jakos sie wciagnalem :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 814.02.2014, 19:16

Jak ściagnie z powrotem RvP to idealnie będzie odzwierciedlać ta sytuacja, że Wenger to menadżer bez charakteru i z cieplutkim serduszkiem

Belzebub666 komentarzy: 280114.02.2014, 19:15

Ja zacząłem kibicowac Arsenalowi po meczu rewanżowym z Interem na San Siro gdzie Titi błysnął a w pierwszym meczu byłem za Interem, pamiętam jak Endy van der Meyde łupnął bramke wygrali chyba z 3-1 no ale potem rewanż we Włoszech i po robocie

ATID komentarzy: 115014.02.2014, 19:13

wojtek1256

oryginalne to najlepiej patrzeć na promocje na allegro, albo arsenaldirect. "oryginalne", najlepiej na aliexpress, za 20 dolców możesz sobie kupić długi rękaw ze swoim nazwiskiem nawet :D

CesK komentarzy: 210714.02.2014, 19:12

Ja kibicuje od Fify 2005 arsenalu i zawsze się z moim bratem kłóciłem kto lepszy henryk[byłem za nim] a on za messim;p

wojtek1256 komentarzy: 298514.02.2014, 19:11

VEDEFUL
A jak to sie stało, ze tak z dnia na dzien zacząles im kibicować?
Ja to nawet dokładnie nie pamietam, ale zawsze Arsenal, od dziecka, nawet nie wiem jak i czemu :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 814.02.2014, 19:10

z tym persilem to prawda? to rzetelne źrodło te italiano?

Belzebub666 komentarzy: 280114.02.2014, 19:04

ale w******* 0-3

Vendeful komentarzy: 236214.02.2014, 19:03

za 3 dni mijaja 3 lata od kiedy kibicuje AFC

dennis93 komentarzy: 107214.02.2014, 18:58

haxball.com/?roomid=~2a7c86521b8510c6026d35ae36c6d76951bf99c2cb713e60ae5174153461e5d03

wojtek1256 komentarzy: 298514.02.2014, 18:50

Znacie może jakąś dobrą stronę internetowa sklepu, gdzie można kupić dobre koszulki arsenalu?

LoveTheGunners komentarzy: 914014.02.2014, 18:49

haxball.com/?roomid=~223d8b4276eced79bb3409c92bd6ad96c022f33a60b10216b2015659fa4c37f02&pass=1

hasło: wordpass

lags on

dennis93 komentarzy: 107214.02.2014, 18:47

Dawajcie haxa. Zrobi ktoś, żeby dobry ping był?

skyrim komentarzy: 807114.02.2014, 18:46

O tak, teraz niech gra Carl z LFC a jak zawali 2 bramy to będziecie psy na nim wieszali, mimo iż nie wąchał trawy od chyba 8 tygodni.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511614.02.2014, 18:45

To tylu chętnych było i nikt nie wszedł? O.O

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511614.02.2014, 18:35

Tylko ja mam problem z FAQ u NBW?

Qarol komentarzy: 1450214.02.2014, 18:08

Dawajcie haxballa, ogram Was z okazji Walentynek!

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 114.02.2014, 18:06

Flamini, Jack najlepsze rozwiązanie na Liverpool

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.02.2014, 18:02

Ciekawe jakim środkiem pola zagramy w niedziele. Zapewne Arteta-Flamini, bo 1 nie zagra z Bayernem, a drugi wraca po zawieszeniu i jest wypoczęty. Tylko raz zagraliśmy świetnie takim duetem w środku ( Napoli dom ). Reszta meczy z nimi była tragiczna. Widziałbym od początku na niedziele takich graczy jak Carl, Nacho, Flamini, Podolski i Bendtner. Oby Wojtek i środek obrony się nie zmienił.