Arsenal bez cojones, 0-0 w hicie na Emirates Stadium

Arsenal bez cojones, 0-0 w hicie na Emirates Stadium 12.02.2014, 21:35, Sebastian Czarnecki 2751 komentarzy

Wielki mecz na Emirates Stadium w końcu dobiegł końca. Kanonierzy nie potrafili ograć na własnym boisku dołującego ostatnio Manchesteru United i po raz kolejny przestraszył się swojego odwiecznego rywala, mimo że ten nie jest już tak groźny jak przed rokiem. Piłkarze Arsenalu pokazali zbyt mało zaangażowania, w ogóle nie podjęli walki, by wygrać to spotkanie, jakby nie zależało im na zdobyciu trzech punktów i powrocie na fotel lidera.

Dzisiejszy mecz stał pod dyktando bramkarzy, którzy ciągle ratowali swoje zespoły przed utratą bramek. Ostatecznie to Wojciech Szczęsny został wybrany przez Barclays zawodnikiem meczu, ale również i jego vis-a-vis popisał się kilkoma kluczowymi interwencjami. Mecz, jakich było wiele, na pewnie nie zapisze się w kartach historii. Obie drużyny mocno zachowawcze, a wynik 0-0 jest najbardziej sprawiedliwym rezultatem ze wszystkich, choć przy odrobinie szczęścia każda ze stron mogła zostać ze wszystkim lub z niczym.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Rosicky (74. Chamberlain), Özil, Cazorla - Giroud

Man Utd: De Gea - Rafael (46. Ferdinand), Vidić, Smalling, Evra - Cleverley, Carrick - Valencia (82. Young), Rooney, Mata (75. Januzaj) - Van Persie

Już druga minuta mogła przynieść bramkę dla Manchesteru United. Mikel Arteta zbyt długo zwlekał z podaniem, co wykorzystał Robin van Persie, który szybko odebrał mu piłkę i ruszył na bramkę Szczęsnego. Holender jednak zmarnował dogodną sytuację i strzelił prosto w polskiego bramkarza, który pewnie wyłapał piłkę.

Dwie minuty później odpowiedzieć mogli Kanonierzy. Jack Wilshere popisał się indywidualną akcję i huknął na bramkę De Gei, ale dobrze ustawiony Smalling wybił piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry przyniosło kolejną akcję dla gospodarzy. Tym razem strzał głową oddał Olivier Giroud, ale Francuz mocno się pomylił.

W 10. minucie kolejna akcja Arsenalu. Na strzał z dystansu zdecydował się Tomas Rosicky, a w zdobyciu bramki mogły mu pomóc... plecy Nemanji Vidicia, od których odbiła się piłka, dezorientując De Geę. Hiszpański golkiper szybko się jednak zorientował, co się święci i zdołał przechwycić futbolówkę.

Osiem minut później kolejną sytuację strzelecką miał Robin van Persie. Były gracz Arsenalu wymanewrował Pera Mertesackera i strzelił prawą nogą na bramkę, jednak piłka wyraźnie minęła się z prawym słupkiem.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Co prawda obie drużyny cały czas grały bardzo ofensywnie i szukały miejsca do oddania strzału, jednak żaden z golkiperów nie musiał się bardziej wysilić przy interwencji.

W ostatnich pięciu-dziesięciu minutach dwukrotnie próbował Olivier Giroud, jednak najpierw oddał strzał wysoki ponad bramką, a drugi raz nie potrafił opanować futbolówki.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, sędzia zakończył pierwszą połowę przy bezbramkowym remisie.

Na drugą część meczu Manchester United wyszedł w nieco innym składzie. Za Rafaela, który ucierpiał w starciu z Olivierem Girouda, na boisko wszedł Rio Ferdinand, który zajął miejsce u boku Nemanji Vidicia. Chris Smalling przeszedł tym samym na prawą stronę defensywy.

Druga odsłona meczu na początku nie przyniosła nam jednak zbyt wielu emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie wypracowała sobie żadnej okazji, która mogła zagrozić golkiperowi drużyny rywali.

W 62. minucie Kanonierzy nieco odważniej zaatakowali i dało to rzut rożny z prawej strony boiska. Dośrodkowanie znalazło drogę na głowę Laurenta Koscielnego, który mocno strzelił, ale Antonio Valencia wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Dwie minuty później Mark Clattenburg podjął nieco kontrowersyjną decyzję, po tym jak nie odgwizdał rzutu karnego po - wydawałoby się - przewinieniu Nemanji Vidicia na Olivierze Giroudzie, który został wytrącony z równowagi przez Serba i upadł w polu bramkowym.

W 76. minucie Arsenal miał najlepszą okazję do zdobycia gola w drugiej połowie. Bacary Sagna pięknie dośrodkował z prawej strony boiska, jednak Olivier Giroud z najbliższej odległości minął się z piłką.

Trzy minuty później to drużyna gości mogła świętować strzelenie bramki. Świetną dwójkową akcję przeprowadzili Wayne Rooney i Robin van Persie, a zakończyła się dośrodkowaniem Anglika na głowę Holendra, który mocno uderzył na bramkę Szczęsnego. Polski golkiper popisał się jednak niewiarygodną interwencją i przerzucił futbolówkę na poprzeczkę, wychodząc z tej sytuacji jak bohater.

David de Gea nie chciał być gorszy od swojego vis-a-vis i kiedy Santi Cazorla zakończył strzałem pozycyjną akcję Arsenalu, kapitalnie interweniował, parując piłkę na słupek.

Hiszpański golkiper ponownie popisał się w doliczonym czasie gry, kiedy to pewnie wyłapał uderzenie po ziemi Santiego Cazorli.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zremisował 0-0 z Manchesterem United i nie wyprzedził wciąż liderującej Chelsea. Zawodnikiem meczu według Barclays został Wojciech Szczęsny.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
damianARSENAL komentarzy: 851814.02.2014, 09:37

Dennis
Jest warty tymbardziej, że podpisalismy kontrakt z Pumą :)

Bolek komentarzy: 423214.02.2014, 09:36

@KibicTheGunners
Czy jest w tym ziarnko prawdy, to okaże się dopiero w letnim okienku transferowym.

damianARSENAL komentarzy: 851814.02.2014, 09:35

Kibic
Potwierdzam:D

KibicTheGunners komentarzy: 192114.02.2014, 09:30

BBC news reports that Arsene Wenger has reportedly met Mario Balotelli's agent as he weighs up a summer move for the 23-year-old AC Milan striker.

Gianluca Di Marzio - Pagina Ufficiale, a very reliable Italian journalist, is reporting that Sagna is close to renewing his contract with Arsenal.

Prawdziwe te informacje, czy zmyślone? Może ktoś potwierdzić?

Kaczaza komentarzy: 722314.02.2014, 09:26

Dreamcast;
Wiem o co chodziło, a co do boksu - zachęcam

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997314.02.2014, 09:24

Sagna 31 lat dzis konczy, warty 3 letniego kontraktu i min. 80k p/w?

Alonso komentarzy: 1282414.02.2014, 09:23

Per i Wojtek zachowali czyste konto to mają sie z czego cieszyć. Gorzej jak taki Giroud powie, że było ok a zagrał nie lepiej jak z LFC.

Kaczaza komentarzy: 722314.02.2014, 09:23

petroniusz7;
Od tego są kibice, ale mnie zimowe okienko umocniło w przekonaniu że ambicją Wengera nie jest mistrzostwo.

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 214.02.2014, 09:17

Dreamcast
O toto by byl bardzo dobry uklad, same wygrane teraz ;D Wciaz wierze w mistrza... ;D

Dreamcast komentarzy: 104214.02.2014, 09:02

@Kaczaza

OK - wyszło, że jestem laikiem w sprawach boksu.
Anywej po laniu z City też nastawiliśmy się na remis z Chelsea, a potem poszła seria wygranych więc liczę na powtórkę

Kaczaza komentarzy: 722314.02.2014, 08:58

Dreamcast
Boksuje po tajsku jakieś 6-7 lat z małymi przerwami i uwierz mi że tak nie jest.

Dreamcast komentarzy: 104214.02.2014, 08:55

@simplemann
Analogicznie do boksu - jak gość leży w którejś rundzie kilka razy na ringu to jest bardzo zadowolony gdy w kolejnej rundzie jest wyrównana walka ;)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52414.02.2014, 08:43

Źle się dzieje skoro remis ze słabym w tym sezonie United jest dla zawodników takim sukcesem.

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 214.02.2014, 08:02

Moze mi ktos wytlumaczyc, dlaczego wszyscy mowia (tj. nasi playerzy) ze remis z Manu to sukces? Bo co, bo nie stracilismy bramki? Bo nie dostalismy kolejny wpierd.. 5-1 ? Troche smieszne, no ale w sumie moze to ich sprowadzi na kolejna sciezke wygranych ;D

Klama komentarzy: 3971 newsów: 214.02.2014, 01:41

aNormalny
Ile osób komentowało mecz? :D

mar12301 komentarzy: 2313614.02.2014, 01:29

Sanogo na pewno nie wystawi od pierwszej, nie ma szans. IMO Benio zagra, a Giroud ponownie z Bayernem.

aNormalny komentarzy: 348214.02.2014, 01:25

Chcialbym zobaczyc Sanogo w akcji. Tylko nie wiem, czy od razu dawac go na tak silnego rywala, moze Benio? Jak Lordowi mecz nie wyjdzie, to i tak nic sobie z tego nie zrobi, a Sanogo moglby sie podlamac.

mar12301
Noo też jestem pod wrażeniem tych typków ;)

aNormalny komentarzy: 348214.02.2014, 01:15

W sobote?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.02.2014, 01:01

Spodziewam sie nawet 3-4 zmian, bo wychodzic z 5 raz podobnym skladem nie ma sensu, tym bardziej Wenger cos zamiesza po tym wynikiu 5-1, bo bez sensu puszczac tych samych.

FA Cup to najlatwiejszy puchar do zgarniecia, w sobote walka na calego musi byc.

mar12301 komentarzy: 2313614.02.2014, 00:58

No właśnie, Kolo u was już nie zagra, jak wraca Agger... :/

Giroud nie strzeli, Kolo nie strzeli. Nie będzie komu strzelić bramki w niedzielę ;/

Arsenalfcfan
Wg bilansu + losowanie draftowe. Bucks na pewno aktualnie najgorsi, później nie pamiętam kto, bo ciasno jest.
enbiej.pl/2012/04/17/abecadlo-draftu/

turysta komentarzy: 608914.02.2014, 00:46

Fabianski, Monreal, Flamini, Gnabry, Ox-Chamberlain & Podolski are all likely to start, Bendtner & Jenkinson are in contention. (Telegraph)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320714.02.2014, 00:38

Polandblood,

Sprawdziłem, no i trzeba przyznać, ze jest w czym wybierać.

Jak wygląda rozłożenie miejsc w drafcie w tym sezonie? Jakie zespoły sa na pierwszych 3 miejscach?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 114.02.2014, 00:33

Chodzi Ci zapewne o Nerlens Noela. Gość miał pójść z jedynką, a ostatecznie wybrali go z 6. Gość ma łapy jak śmigła. Poszedł z szóstka bo już wtedy leczył kontuzję, nie pamiętam co to było ale dość ciężką. Z tego co wiem on do tej pory jeszcze nie trenuje.
Ciekawy? Takiego draftu nie było od 2003. Polecam sprawdzić wcześniej wymienione nazwiska, poważnie.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320714.02.2014, 00:28

polandblood,

A no to może być ciekawy draft, ale także może być jak w zeszłym sezonie, że wszyscy typowali jedną osobę a byl bodajże trzeci :P

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 114.02.2014, 00:23

Verminator97
Wiesz, że zmienili znowu zasady rozgrywania tegorocznego konkursu wsadów? Teraz nei liczy się gracz, teraz będzie drużyna. Oni tam są nie normalni. Jeszcze te rękawki...
mvp-magazyn.pl/nba-schrzanila-slam-dunk-contest-2014/
Na kogo liczysz jako "dunker of the night"?

Verminator97 komentarzy: 1490014.02.2014, 00:20

polandblood > Wiem. Dlatego pytałem żeby nie przegapić. :p

ATID komentarzy: 115014.02.2014, 00:20

ten strój wygląda dziwnie...

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 114.02.2014, 00:20

Bo miał nie grać bo leczył kontuzję, ale ostatnio już gra i zagra. Kobe nie zagra na 100 % - kontuzja, Wade jeszcze zobaczy.
Lakersi im gorzej tym lepiej. Im niżej tym wyższy bedą mieli pick w tegorocznym piekielnie mocnym drafcie. Polecam sprawdzic nazwiska jak Jabari Paker, Andrew Wiggins, czy Embid. Co do "tankowania" polecam lekture
mvp-magazyn.pl/power-tanking-13/

lays komentarzy: 3987114.02.2014, 00:17

fajnie sie prezentuje ;d

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 114.02.2014, 00:15

Vermintor97
Tak, raczej tak. W końcu w tym roku Dunk Contest ma nazwiska i świetnych dunkerów.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320714.02.2014, 00:15

polandblood

A dobra, bo nie zobaczyłem Melo i myslałem, że nie gra w ASG, ale jest jednak.

A no jeszcze jedno, jakim cudem Paul miał nie zagrać w 1 składzie w West? :D Bo widzę tą listę i tam nie był w przewidywanych.

No i co tak tragicznie grają Lakersi... przecież to skandal :D

Verminator97 komentarzy: 1490014.02.2014, 00:12

polandblood > Ja mam. :p Konkurs dunków, rzutów za trzy itd. w nocy z soboty na niedzielę?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 114.02.2014, 00:10

Rose pograł 2 miesiące i znowu kontuzja i znowu do końca sezonu. Nie pamiętam która noga, ale chyba ta druga, a raczej na pewno. Melo? Melo gra, zdrowy. Westbrook miał operacje z 2 miesiące temu, coś z kolanem, i wraca po All Star break.
Jeszcze jakieś pytania? :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 114.02.2014, 00:08

Wiadomo ;)
Jest prosta i przejrzysta, ale jak chodzi o statystyki, to tak, coś może trafić tyle tego jest. Szczególnie od tego sezonu.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320714.02.2014, 00:05

Bo w tym sezonie aż tak nie śledzę wszystkich wyników jak w zeszłym i nie sprawdzam aż tak kto ile rzuca, ale powiedz mi co jest z:

Rose, Anthonym i Westbrookiem. Widzę, że ich nie ma w ASG.

Siemanko.
Co do NBA to ciekawy konkurs dunków się zapowiada. A co do Meczu Gwiazd, to stawiam na wschód :)