Arsenal - Borussia, czyli hit LM na Emirates!

Arsenal - Borussia, czyli hit LM na Emirates! 21.10.2013, 00:09, Kamil 1610 komentarzy

Kapitalnie zapowiada się wtorkowy wieczór na Emirates Stadium. Do północnego Londynu przyjeżdża Borussia Dortmund, czyli ubiegłoroczny finalista Ligi Mistrzów. Szykuje się wspaniałe widowisko, gdyż obie drużyny prezentują ofensywny i efektowny styl gry. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania jest starcie Roberta Lewandowskiego z Wojciechem Szczęsnym, czyli największych przyjaciół z reprezentacji Polski. Początek tego niezwykle emocjonującego spotkania o godzinie 20.45 czasu polskiego.

Mimo że Borussia jest ubiegłorocznym finalistą rozgrywek, to jednak Arsenal wydaje się minimalnym faworytem tego meczu. Kanonierzy grają w tym sezonie wybornie, udowodnili to w ostatnim spotkaniu ligowym, gdzie pokonali Norwich 4-1. Warto dodać, że Jack Wilshere zdobył w tym meczu jednego z najpiękniejszych goli w - nie boję się tego powiedzieć - całej historii Premier League.

Natomiast Borussen nie zaprezentowali się ostatnio najlepiej. Co prawda wygrali z Hannoverem 1-0, ale gra pozostawiała sporo do życzenia. Jedynego gola zdobył Marco Reus z rzutu karnego. Robert Lewandowski tłumaczył słabą grę tym, że piłkarze BVB myślami byli już w północnym Londynie.

Arsenal grał z Borussią dwa lata temu. The Gunners wygrali na Emirates 2-1. Bohaterami tego spotkania byli Alex Song oraz Robin van Persie, których już w Londynie nie ma. Honor gości uratował Shinji Kagawa... którego już nie ma w Dortmundzie. Na Signal Iduna Park byliśmy świadkami remisu 1-1.

Obie drużyny bardzo zmieniły się od tego czasu. Borussia jest dużo silniejsza. Jurgen Klopp zrobił z niemieckiego średniaka czołowy klub w Europie. Mats Hummels, Ilkay Gundogan, Marco Reus czy Robert Lewandowski to zawodnicy, których chciałby każdy piłkarski klub świata. Również trener - Jurgen Klopp - to pożądany obiekt na trenerskim rynku.

Borussia w lidze prezentuje się znakomicie. Drugie miejsce w tabeli i strata tylko jednego punktu do lidera - Bayernu Monachium. Dortmundczycy grają dobrze nawet bez dwóch swoich ważnych, podstawowych zawodników. Łukasz Piszczek już powoli wraca do zdrowia, ale nie ma szans na występ na Emirates Stadium. W podobnej sytuacji jest Ilkay Gundogan. Nie zagra również Sebastian Kehl, a pod znakiem zapytania stoi występ Matsa Hummelsa. Do bramki wraca Roman Weidenfeller, który nie grał w meczu z Olympique Marsylią. Jurgen Klopp obejrzy to spotkanie z trybun. Jest to kara za fatalne zachowanie wobec arbitra podczas meczu z Napoli w 1. kolejce. Arsene Wenger również nie ma do dyspozycji wszystkich swoich zawodników. Wyłączeni z gry są: Abou Diaby, Theo Walcott, Lukas Podolski oraz Alex Oxlade-Chamberlain. Mathieu Flamini doznał urazu głowy w meczu z Norwich i jego występ stoi pod dużym znakiem zapytania. Do gry powrócił ostatnio Santi Cazorla.

Jeżeli Arsenal wygra ten mecz, to Kanonierzy znajdą się w bardzo komfortowej sytuacji w grupie F, niemalże zapewnią sobie wyjście do 1/8 finału rozgrywek. Goście natomiast postawiliby się w bardzo trudnej sytuacji i nie mogliby sobie pozwolić na straty punktów w następnych spotkaniach. Czy Borussia Dortmund weźmie rewanż za porażkę sprzed dwóch lat? Czy Arsenal potwierdzi, że jest jednym z faworytów obecnej Ligi Mistrzów i zaliczy kolejny mecz bez porażki? Przekonamy się o tym późnym wieczorem we wtorek.

Arsenal - Borussia

Rozgrywki: 3. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów – grupa F

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data: 22 października 2013 roku, godzina 20:45

Arbiter: Jonas Eriksson

Składy Kanonierzy.com:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil, Wilshere - Giroud

Borussia: Weidenfeller - Großkreutz, Subotic, Sokratis, Schmelzer - Bender, Sahin - Błaszczykowski, Mchitarian, Reus - Lewandowski

Typ Kanonierzy.com: 2-1

Borussia DortmundJürgen KloppZapowiedź autor: Kamil źrodło: Własne
VermAlan komentarzy: 86822.10.2013, 21:34

Zmieniłbym Wilshere'a na Cazorle

Oggy komentarzy: 948922.10.2013, 21:34

Dobrze Giroud, Rosa i momentami Arteta. Anyway, widać że Bvb to jest bardzo klasowy zespół, no i taktycznie trzymają nas za mordy dzisiaj.

malyglod komentarzy: 648922.10.2013, 21:34

Ciężki mecz bo rywal wymagający. Trzeba powalczyć o 3 pkt aczkolwiek i po remisie płakać nie będę.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 122.10.2013, 21:34

widac brak Flaminiego

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12622.10.2013, 21:34

Rosa magik

Buska komentarzy: 9622.10.2013, 21:34

Komunikacja miedzy obroncami a bramkarzem BVB jest zarąbista to juz którys gol który tak tracą ;F

ArjenRobben komentarzy: 159822.10.2013, 21:34

z checia bym zobaczył Cazorle za Ozila(jak na razie jest najgorszy, wogole go nie widac) ale to raczej słaby pomysł bo Ozil jest nieprzewidywalny i moze cos ukuć

krzykus1990 komentarzy: 519322.10.2013, 21:34

Mi tak cięło, że nawet ciężko mi ocenić naszą grę ;/

Także prosze o jakiegoś fajnego linka może być słaba jakość nawet nie musi być polski kom tylko żeby nie cięło

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 122.10.2013, 21:34

kierowcamechanik, ale to dopiero pierwsza połowa była, jeszcze 45 minut ;p

sledziooo komentarzy: 88022.10.2013, 21:34

thierry77 - w moich komentarzach masz link. Po angielsku.

Borussia jest dziś spokojnie do łyknięcia. No nie wychodzą te klepki dzisiaj. Cazorla za Ozila na drugą połowę.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 122.10.2013, 21:34

O to chodziło, wyrównanie przed przerwą. Teraz mecz zaczyna się od początku, Wenger może potrząsnąć drużyną.

Arteta profesor, Żiru robi co może, reszta musi się ogarnąć. Szczególnie Ramsey.

Mariusz28 komentarzy: 495122.10.2013, 21:34

Santi za Jacka, Ramsey się poprawia i dajemy 3-1 jak pisałem przed meczem

JerS komentarzy: 2522.10.2013, 21:34

Ma ktoś jakiś wmiare dobry link na SopCast? Poratujcie :D

Misq komentarzy: 88322.10.2013, 21:34

Fajnie, że wpadło na 1:1, ale coś się dzisiaj nie klei gra.

mitmichael komentarzy: 4924322.10.2013, 21:34

Nie wiem czy nie bedzie lepszym rozwiazaniem wpuszczenie Cazorli zamiast Jacka po pierwsze nie wszedł dobrze w mecz a po drugie kopia go po kostce zeby nie złapał powazniejszego urazu.

kamildluz komentarzy: 61222.10.2013, 21:34

myślę, że teraz Wenger wpuści Ozila na drugą połowę :D

songoku95 komentarzy: 2348622.10.2013, 21:33

bmw
tylko to co ja robie, to robie dla ,,jaj" a Ramsey gra źle nagle wszyscy na niego wrzucają, teraz gol i wszystko okej, prosze Cię, to jest po prostu śmieszne.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 122.10.2013, 21:33

oby papcio ich pobudzil

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.10.2013, 21:33

Sagna grał słabo, ale uratował się asystą, Arteta wymiata chociaż chcą go wyłączyć, Ozila nie ma, Rosa się rozkręca coraz bardziej, chce zobaczyć Cazorle za Jacka, który czasem niepotrzebnie drybluje i traci na własnej połowie, zresztą wolałbym nie ryzykować z kontuzją.

pumeks komentarzy: 2080822.10.2013, 21:33

a Rosicky? fakt, nie widać go ale jak juz podaje to robi to świetnie

Szogun komentarzy: 28660 newsów: 322.10.2013, 21:33

Drugie połowy gramy lepsze od pierwszych i strzeliliśmy gola do szatni więc mam dobre przeczucia.

slepywenger komentarzy: 262922.10.2013, 21:33

Tak jak pisałem do przerwy wyrownac i po przerwie sie obudzic i od razu pokazac gdzie dzis odbywa sie mecz, a bedzie wszystko dobrze

asnl14fan komentarzy: 32522.10.2013, 21:33

dobrze że ten gol padł przed przerwą

kierowcamechanik komentarzy: 31022.10.2013, 21:33

Oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa. Remis to dzisiaj sprawiedliwy wynik.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 122.10.2013, 21:32

Borusia dużo biega i gra na wyprzedzenie,ale łapiemy rytm. Wiec w drugiej musi być dobrze.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 122.10.2013, 21:32

Giroud dziś gra najlepiej z całej ofensywy, a w Arsenalu dobrze grali tylko stoperzy, arteta i on :|

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511622.10.2013, 21:32

To teraz póki jestem. Kto narzeka na futbol hade? :P

archterror komentarzy: 428722.10.2013, 21:32

Lateralus@ Nie od wczoraj wiadomo, że połowa populacji tej strony zmienia nastrój jak... no właśnie :) co byś nie napisał itak na to nie wpłyniesz.

Drzemor komentarzy: 93022.10.2013, 21:32

jezu jak te 45 minut szybko zleciało

Szogun komentarzy: 28660 newsów: 322.10.2013, 21:32

W drugiej połowie trzeba coś strzelić i będzie dobrze.

LoveTheGunners komentarzy: 914022.10.2013, 21:32

Arteta najlepszy dzisiaj.

pumeks komentarzy: 2080822.10.2013, 21:32

Borussia cały czas atakuje i trzyma pressing...musimy być czujni do końca.

Cazorla wejdzie to wygramy mecz.

...a nasi dzis w stylu mułów pana gumy.....nic nie grają, a gole wpadaja same

Oggy komentarzy: 948922.10.2013, 21:32

Ramsey źle się ustawia, co chwilę ktoś pomyka spod niego >.< Trzeba przyznać że Ozil to ma ciche dni dzisiaj.

Sanchoo komentarzy: 153522.10.2013, 21:32

Borussia ma słabe boki obrony, trzeba to wykorzystać. Hummels ma żółta to też można wykorzystać ;c

@songoku
Ogarnij się. Zanim napiszesz jeszcze jeden komentarz do tzw "gimbów", przejrzyj ostatnią stronę swoich komentarzy. I lepiej zamilknij, przynajmniej na czas trwania meczu :)

slepywenger komentarzy: 262922.10.2013, 21:30

Juz duzo lepsza taka mocna wrzutka za obroncow nie za gleboko ktora wlasnie moze duzo problemow im sprawic niz te wczesniejsze swiece

mallen komentarzy: 2123922.10.2013, 21:30

Brawo Arteta!

Lateralus komentarzy: 90322.10.2013, 21:30

Tylko bramkę strzelili, a tu już milion komentarzy i nagle wszyscy zadowoleni, nawet nie będą krytykować postawy swojego zespołu. Pisałem, żeby się wstrzymać z ocenami do końcowego gwizdka.

pumeks komentarzy: 2080822.10.2013, 21:30

Napoli 1-0

minio7 komentarzy: 266622.10.2013, 21:30

Gol po wrzutce Sagny o.0 u bukmachera to pewnie jakiś 1000x byłby kurs na takie coś i nikt nie byłby na tyle głupi żeby na to postawić a tu proszę....

Sanchoo komentarzy: 153522.10.2013, 21:30