Arsenal na 4. miejscu po wygranej 2-0 z West Hamem!

Arsenal na 4. miejscu po wygranej 2-0 z West Hamem! 15.12.2021, 21:59, Łukasz Wandzel 1229 komentarzy

Jeszcze parę lat temu każdy fan Kanonierów mógł się dąsać z przyklejanej etykietki, według której Arsenal zawsze kończy na 4. miejscu. Dziś wiele osób życzyłoby sobie, żeby drużyna pod wodzą Artety uplasowała się na takiej lokacie na koniec sezonu, bo gwarantowałoby to udział w Lidze Mistrzów. Tymczasem Arsenal wskoczył właśnie na tę pozycję, wygrywając w derbowym starciu z dobrze punktującym West Hamem. Zrobił to w przekonującym stylu, chociaż zmarnował rzut karny, a Fabiański i spółka nie poddawali się nawet, kiedy grali w osłabieniu.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney – Xhaka, Partey – Odegaard (66' Smith Rowe, Saka, Martinelli (82' Nketiah) – Lacazette (88' Tavares).

West Ham: Fabiański – Coufal, Dawson, Diop, Masuaku – Rice, Soucek – Fornals (84' Ashby), Lanzini (76' Benrahma), Bowen – Antonio.

Po informacji, że Aubameyang nie jest już kapitanem zespołu, opaskę kapitańską od 1. minuty założył Lacazette, który zaliczył udany występ z efektownymi zagraniami asystą, ale i zmarnowaną jedenastką.

W pierwszej połowie Kanonierzy częściej utrzymywali się przy piłce i więcej czasu spędzali na połowie West Hamu. Rozgrywali piłkę głównie prawą stroną boiska, gdzie Saka wygrywał pojedynki z Masuaku, choć na lewym skrzydle przedzierał się też Tierney. Gospodarze kilkukrotnie wrzucali też piłkę w pole karne, lecz Lacazette nie dostawał od rywali tyle swobody, by oddać czysty strzał.

Około 25. minuty gospodarzom udało się przyspieszyć grę i stworzyć kilka okazji. Piłkarze Młotów radzili sobie w defensywie i powstrzymywali Kanonierów przed strzałem w ostatnich momentach przed uderzeniem. To prowadziło do bolesnych starć, bo zawodnicy kopali się po nogach, kiedy próbowali trafiać w futbolówkę.

Po półgodzinie gry goście zaczęli atakować i parę razy przedarli się pod szesnastkę Ramsdale'a. Najgroźniej zrobiło się przy próbie Fornalsa, którego podkręcony strzał nieznacznie minął długi słupek.

Arsenal ponownie podkręcił tempo w końcówce pierwszej połowy. Po kombinacyjnej akcji Xhaka miał szansę zdobyć gola, lecz uderzenie Szwajcara zostało zablokowane. Piłka wylądowała pod nogami Tierneya, a ten świetnie uderzył z dystansu. Futbolówka leciała w światło bramki, ale Fabiański fantastycznie to wybronił.

Tuż przed przerwą sprzed szesnastki strzelał też Lacazatte, który zmusił polskiego golkipera do odbicia piłki, a szansę na dobitkę zmarnował Martinelli. W pierwszej połowie Arsenal prezentował się świetnie, brakowało tylko goli. West Ham nie zostawiał rywalom wystarczająco dużo przestrzeni.

Jednak tuż po przerwie goście zostawili Lacazette'owi wiele miejsca na prostopadłe podanie do Martinellego, który popisał się finezyjnym wykończeniem, czym dał swojej drużynie prowadzenie. West Ham wciąż miał szanse na powrót do gry, bo Kanonierom zdarzały się małe błędy przy wyprowadzaniu piłki.

W 67. minucie przyjezdni znacznie utrudnili sobie zadanie. Coufal dostał czerwoną kartkę za faul w polu karnym. Podyktowana jedenastka powinna być gwoździem do trumny West Hamu, lecz Fabiański obronił strzał Lacazette'a.

Francuski snajper nie zabił meczu, przez co Młoty wciąż pozostawały w grze i nie poddały się nawet w osłabieniu. Obyło się bez nerwówki do ostatniego gwizdka, bo w 87. minucie Smith Rowe ruszył z kontrą i ustalił wynik spotkania. Wchodzący z ławki Anglik mógł zaadresować podanie do 3 kolegów. Zdecydował się jednak uderzyć lewą nogą sprzed szesnastki, a piłka powędrowała między nogami Diopa i wylądowała w siatce tuż przy słupku.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Wisnia44 komentarzy: 75816.12.2021, 14:25

@Ech0z napisał: "Ale Totki na farcie. Najtrudniejszy okres w sezonie odpoczną sobie w ciepłych kapciach i będą grali na wiosnę przeciwko zmęczonym drużynom. Top4 odjeżdża.."

Albo z drugiej strony, władują im mecz co 2 dni i będą musieli grać.

Nie przesadzajmy też ze drużyny PL nie stać fizycznie całego sezonu. W dodatku chyba nie każda z drużyn, z którymi będą musieli dograć mecze występuje w Europejskich Rozgrywkach i nie ma nadmiaru meczy.

DyktatorArsene komentarzy: 220316.12.2021, 14:24

Kiedys myslalem ze Jacus bedzie najlepszym pomocnikiem ever. Mial 16/17 lat bodajze i jechal z kasztanami z Bar****ony jak z jakimis zwyklymi smietnikami. No ale niestety kontuzje zniszczyly typa :(

Jak cos jeszcze w nim Arteta widzi a ten sie zgodzi na granie za waciki to niech dostanie szanse. W zime nikogo dobrego nie kupimy do srodka pola.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19216.12.2021, 14:21

@Reamoner: nie masz pojecia jaką ma formę, a te twoje brednie o 100 tysiacach sa mega słabe. ESR też brylował na wypożyczeniach, Gnabry sie nie lapał do skladu WBA. Generalnie najlepiej przekreślić wszystkich. Myslę, że i tak ta ploteczka jest fajniejsza niż Twoje komenty ;)

Ech0z komentarzy: 1041616.12.2021, 14:17

chicken1990 komentarzy: 120916.12.2021, 14:15

Jeśli chodzi Lacazette'a to ja swojego zdania od roku nie zmieniam. Było na niego mnóstwo narzekań. Ale ilu zwróciło uwagę, że jak gość strzelał w 2-3 meczach pod rząd i widać że mu żarło to lądował na ławce w nagrodę? Jakoś w styczniu po takim okresie kilka spotkań z ławki się nie podniósł i jego kosztem grał daremny Auba. I pewnie gdyby nie te problemy dyscyplinarne ciągnęłoby się to do tej pory. A rytm meczowy czy pewność siebie którą łapiesz na boisku niestety jest niezbędna. Idealnie to pokazuje Gabi.

DyktatorArsene komentarzy: 220316.12.2021, 14:14

@Gunner915:
Ty tak na powaznie.. ?

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44716.12.2021, 14:14

@cieniak14:
No tak, można było się spodziewać :) To totki trochę będą miały do nadrobienia.

mruw komentarzy: 413416.12.2021, 14:10

@bizooon: mozliwe. Kibicuje mu jak kazdemu naszemu mlodemu talentowi, ale czas pokaze co z niego wyrośnie

Reamoner komentarzy: 467416.12.2021, 14:05

Dajmy Jacusiowi 100 tys kontrakt i pierwszy skład tylko dla tego że jest fajny :) co z tego że nie radził sobie w Championship, do składu się nie łapał, ale jest fajny, nie ma racjonalnego powodu żeby miał jeszcze kiedyś zagrać w arsenalu poza tym że jest fajny :P
Niektórzy użytkownicy też są fajni :)

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19216.12.2021, 14:02

@varatas: na to wygląda. Szkoda, że kolega nue zauważył roznicy miedzy tymi piłkarzami. Moze jeszcze bedzie miec okazję ;)

varatas komentarzy: 256516.12.2021, 14:01

@Marzag: Porównujesz Wilshera z tymi dwoma typami?

Paul77 komentarzy: 982716.12.2021, 13:59

@aguero10: ja bym się jeszcze wstrzymał z oceną Odegarda. Fakt, zawodzi, źle ostatnio zaczyna grać lepiej, pewniej. Do ideału jeszcze trochę brakuje

@bizooon: sam byłem za spienierzeniem Nketiaha, ale obecnie to chyba warto by klub z nim porozmawiał. Może gwiazdy z niego nie zrobią, a solidnym rezerwowym będzie. Takim potrzebnym gdy trafia się kontuzje, czy kartki.

Gunner915 komentarzy: 282116.12.2021, 13:58

@DyktatorArsene

to sprawdź sobie ostatni sezon Wengera i zobacz co go pogrążyło :) 16 pkt uzbieranych na wyjeździe, natomiast u siebie uzbierał 47 pkt zaraz za City drugie miejsce w lidze. Jakby Wenger grał w lidze mistrzów w sezonie 16/17 i 17/18 to na pewno nie zostałby zwolniony.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19216.12.2021, 13:58

@Marzag: ha ha

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 116.12.2021, 13:56

@Jack_Herrer napisał: "hitc.com/en-gb/2021/12/15/arsenal-jack-wilshere-arteta-trainin-update/"
Jeszcze Bendtnerowi i Squillaciemu dać kontrakty i będzie komplecik.

Bukayoforever komentarzy: 353616.12.2021, 13:56

@Rafson95: W karierze rok temu u mnie jak kontuzjowany byl Martinelli to gralem Eddiem na 9 i zostal wice liderem tabeli strzelcow z chyba 24 bramkami.

Podziel te 24 przez 2.5 i wyjdzie ci ile by strzelil w prawdziwym zyciu.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19216.12.2021, 13:53

hitc.com/en-gb/2021/12/15/arsenal-jack-wilshere-arteta-trainin-update/

Oho, ploteczki jakoby, Jacuś mial dostać short terma napawają mnie wielkim optymizmem ;)

Reamoner komentarzy: 467416.12.2021, 13:53

szkoda że mecz spurs przełożyli ... jednak to totki mieli większe straty kadrowe :(

bizooon komentarzy: 693016.12.2021, 13:51

@mruw: pewnie czasu potrzebuje jak Nketiah, który wygląda na napastnika gotowego do grania w Premier league i pewnie się odnajdzie. Dla wczorajszego meczu lepiej że nie sprzedaliśmy go latem do nich :)

Bukayoforever komentarzy: 353616.12.2021, 13:49

@BarcArsenal: ze wzgledu na chyba osiem chorob i kontuzji, u nas bylo 11 chorob i kontuzji i nikt meczy nie przekladal

mruw komentarzy: 413416.12.2021, 13:46

Balogun jest fizycznie prze kotem, ma instynkt snajpera, ale czasem mam wrażenie, że technicznie to nie jest poziom jakiego sie oczekuje od napastnika z top klubów w Premier League. Robi ładne sztuczki w u23, ale gdyby nie mial takiej przewagi dynamiki to połowa by była stratą piłki. Mozliwe ze potrzebuje jeszcze czasu, mozliwe ze go lansujemy po to zeby sie go pozbyc za dobra cene, nie wiem. Moge sie tez mylić co do niego, widziałem tylko kilka filmikow na YT, ale filmiki z reguły pokazuja z dobrej strony i to w tę stronę raczej mylą oglądającego, a ja w nich widzę mankamenty.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 116.12.2021, 13:39

@aguero10: nketiah jest na tyle dobry że jest szansa go sprzedać, ale na tyle słaby że raczej w Arsenalu kariery nie zrobi. A Balogun to gówniarz o którym można powiedzieć tyle że jak gra na rowiesnikow to wygląda nieźle.

cieniak14 komentarzy: 172716.12.2021, 13:38

@ZakochanyPilkarz: przelozyli

aguero10 komentarzy: 856916.12.2021, 13:37

Mnie ciekawi pewna rzecz .
Arteta stawia na Edka który na dobra sprawę jest na wylocie z klubu . Balo przedłuża kontrakt i nie dostaje tak naprawdę swojej szansy . O co tu chodzi ?
Kiedy myślisz że pozycja napastnika jest dobrze obsadzona wychodzi na to że jest bieda i w lato trzeba szukać nowej 9 .

mruw komentarzy: 413416.12.2021, 13:37

@Rafson95: mi sie osobiście podoba gra Nketiaha w tym sezonie, widac u niego progres. Miał świetny okres przygotowawczy, potem zahamowała go kontuzja, ale jak wchodzi to prawie zawsze coś wnosi. Mocno poprawił drybling, potrafi zagrać fajną piłkę do partnera, tylko brakuje mu troche stabilizacji i spokoju pod bramka rywala. Jest słabszy niż nasi podstawowi ofensywni gracze, ale jest fajną opcją na wejście z ławki w tym momencie. Przedluzenie kontraktu nie byloby złą opcją, ale jak odejdzie to tez nie bede po nim plakal, mamy lepszych

Paul77 komentarzy: 982716.12.2021, 13:36

@Rynkos7: mam świadomość takich tematów. Trzymanie na siłę przy życiu bardzo chorego zwierzęcia, to męczenie go, a co gorsze dla własnego lepszego samopoczucia że ono dalej jest z nami. Tak nie można...

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 116.12.2021, 13:31

@69Hunter1997 napisał: "Laca raczej należy do osób które zawsze dają z siebie 100% nawet jeśli są bez formy"
Tu się nie zgodzę, on nie bez powodu tak długo nie grał, jego zaangażowanie się dużo od Aubameyanga nie różniło, dużo czlapal, był mało aktywny. Dopiero teraz jak mu się tylek pali i dostał opaskę to więcej wysiłku wkłada w mecze. Jak dla mnie to jest próba ugrania kontraktu bo do lepszego klubu niż AFC nie trafi.

BarcArsenal komentarzy: 135316.12.2021, 13:30

Dzisiejszy mecz Leicester z Tottenhamem również został przełożony. Taką informację przekazał przed sekundą The Athletic.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 116.12.2021, 13:29

@Elastico07 napisał: "Co ty gadasz,cofnelidmy się dosłownie na 5 minut po to żeby skontrować i strzelić bramkę a później już całkowicie dominować.Fakt nasz środek pola jest mocno przeciętny ale wczoraj nie było żadnej wymiany ciosów a nasza dominacja"
Nie, przez chwilę to był bardzo otwarty mecz, kontra za kontrę. Czyli sytuacja której chcieliby w WHU a Arsenal do takiej nie powinien dopuścić. W tamtej sytuacji jakbyś trochę więcej jakości miał przeciwnik to by mogło być 1:1 i potem by się całe WHU cofnęło do obrony i tyle by było że zwycięstwa.

aguero10 komentarzy: 856916.12.2021, 13:27

@DyktatorArsene:

Przecież to jest młody Ozil .

Ma przebłyski z Topu a czasem ginie w meczu .

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44716.12.2021, 13:26

Na flash w ekipie Leicester przy 7 zawodnikach którzy nie zagrają jest "choroba". Pewnie covid, nie przekładają meczu?

Rafson95 komentarzy: 1054916.12.2021, 13:26

Pytam bo po prostu mimo jego wszystkich ułomności jakoś lubie Eddiego.

Ja bym obstawił tak 10-15 goli.

Widzę w nim potencjał na dostawnogę, ale pewnie nigdy się nie przekonamy bo to trochę za mało w AFC żeby regularnie na niego stawiać.

Rynkos7 komentarzy: 680716.12.2021, 13:22

@Paul77:

No dokładnie o to mi chodziło, że starają się umiejętnie nam sugerować tego typu rzeczy :)

Patriko komentarzy: 528916.12.2021, 13:19

@Rafson95: Bazując na tym, że w 19/20 zagrał dla nas najwięcej minut w lidze w karierze(633) i pyknął dwie bramki a 90x34 to 3060 więc podzielić to na te minuty które wtedy rozegrał i bramki które w tym czasie zdobył oraz dodając fakt, że teraz wcale lepszy nie jest za to Arsenal jako kolektyw tak, to myślę, że z 12 to max na jego możliwości, tylko po co xD

DyktatorArsene komentarzy: 220316.12.2021, 13:18

Odegaard u nas gra po prostu poprawnie bo ma technike i troche doswiadczenia, nic specjalnego nie pokazuje w odroznienu od reszty mlodych ofensywnych zawodnikow. No ale moze nabierze wiecej pewnosci siebie po tylu wypozyczeniach.

Gunerxxx komentarzy: 236316.12.2021, 13:18

@Rafson95: maksymalnie 8

Paul77 komentarzy: 982716.12.2021, 13:18

@Rynkos7: mam takiego pana weterynarza że umiejętnie zasugeruje że trzymanie zwierzęcia dalej nie ma sensu. Zresztą wprost się pytam. Bo zwierzę może się męczyć, a ja szczęśliwy że je mam. To nie na tym polega.

BarcArsenal komentarzy: 135316.12.2021, 13:17

@Rafson95 napisał: "Gdyby twardo wystawiać w każdej kolejce od pierwszej minuty Eddiego Nketiaha na ŚN i rozegrały powiedzmy takie 34 mecze w sezonie. Ile goli mniej więcej by Waszym zdaniem zdobyl?"

Myślę że około 6-8 bramek

Ups147 komentarzy: 346716.12.2021, 13:17

@Rafson95: Z 10-12 by może ustukał

Rafson95 komentarzy: 1054916.12.2021, 13:12

Czysto hipotetyczne pytanie:

BarcArsenal komentarzy: 135316.12.2021, 13:11

To z zawodnikiem którego 100% wygląda tak jak mówisz daleko nie zajedziemy, fajnie ze będą wspomnienia, takie jak wczorajszy mecz, ale nie zmienia to faktu że pora odchodzić panie Lacazette

69Hunter1997 komentarzy: 64016.12.2021, 13:06

@Marzag napisał: "Teraz ma motywację w postaci wygasającego kontraktu. To standard u nas że jak piłkarz walczy o kontrakt to się stara a jak dostanie to wraca do grania na 40%"

też niestety tak sądzę. Choć może się mylimy. Laca raczej należy do osób które zawsze dają z siebie 100% nawet jeśli są bez formy

Patriko komentarzy: 528916.12.2021, 13:05

@Paul77 napisał: "Siła mediów jest olbrzymia. Wczoraj pisałem Wam że jakiś debil osa wyrzucił. Dziś już wiem że dostanie ok 5 tys kary ... Wystarczyło post na FB wrzucić..."
I tak za mało, ale dobrze, że udało się ch*ja znaleźć.

bizooon komentarzy: 693016.12.2021, 13:04

@Matelko: Tylko czy da radę ich utrzymać w gazie? Potknięcia będą bo to dzieciaki, ale trzeba umieć tak skład zbalansować żeby grali zawodnicy z doświadczeniem i pzaurem. Stąd obecność w składzie Xhaki i Laci. Dopóki Thomas nie skoci albo nie sknoci to Xhaka będzie niezbędny w składzie mimo swoich widocznych jak na patelni ułomności

Rynkos7 komentarzy: 680716.12.2021, 13:03

@Paul77:

Weterynarz nigdy tobie nie powie że trzeba uśpić, a przynajmniej znaczna większość. Nie jest to do końca moralne powiedzieć coś takiego wprost, zwłaszcza jak widzi że człowiek jest do psa przywiązany. Co najwyżej będzie tobie sugerować, że pies już się męczy i raczej nie czerpie radości z życia, dawać tobie "znaki". Sam przez to przechodziłem, miałem owczarka, który chorował na czyracycę i nie było mowy o wyleczeniu tego tylko o "przeciwdziałaniu" tej chorobie. Leki były bardzo drogie, tylko, że przez te leki w końcu wysiadły mu nerki, które przestały dobrze pracować. Pies się męczył, weterynarz dawał mi znaki, że to dla psa jest bolesne i raczej nie cieszy się już życiem, ale dla mnie ciężko było podjąć decyzję o uśpieniu psa kiedy widzę, że jeszcze chodzi, wiadomo pies nie mówi i nie powie tego nam wprost. Decyzja jest w każdym razie ciężka, nigdy nie wiadomo kiedy ten moment jest właściwy, więc życzę tobie powodzenia i "trzeźwości" umysłu w tej sprawie bo bardzo ciężko patrzeć na to obiektywnie. Walka serca z rozumem.

Elastico07 komentarzy: 1255516.12.2021, 13:02

@Marzag napisał: "Wczoraj widać było brak jakości naszego środka pola w momencie gdy west ham rzucili wszystko na jedną kartę i zaczęli atakowac. Zamiast to uspokoić to poszliśmy na wymianę ciosów gdzie mogło się wydarzyć wszystko. Młodym się nie dziwię bo brak im doświadczenia ale taki Xhaka i Partey powinni wybić z głowy jakiekolwiek szanse na pozytywny wynik i uspokoić grę."

Simao12 komentarzy: 775216.12.2021, 13:02

Ciekawe kto się nabierze, na naszego topowego napastnika za darmo. W styczniu ktoś mu złoży ofertę i znowu będzie to samo

Furgunn komentarzy: 923716.12.2021, 12:57

@Reamoner: nie nie, dzisiaj błyszczy Diogo Jota :D

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 116.12.2021, 12:56

@Michu napisał: "Może to Aubameyang go blokował, kto wie."

Paul77 komentarzy: 982716.12.2021, 12:53

Wracając do tematu Arsenalu. Bardzo mnie wczorajszy mecz podbudował. Po porażce z Evertonem nie chciało mi się tu kilka dni pisać nawet.
Cieszy postawa Odegarda. Może nie jest przebojowy jak Smith Rowe, ale zaczyna robić to czego oczekuje się po nim. Martinelli złapał gaz i oby tak dalej
Tierney- jest jaki widzimy. Solidny w obronie, trochę drewniany, ale nie ma co tak naprawdę nazekać. Czasem lepsze jest wrogiem dobrego.
W styczniu chciałbym Bissoume i Isaka. To było by mega okienko. Choć lepiej było by wyciągnąć Tielemansa, lub Solera, czy nawet Aouara.