Arsenal pewnie zwycięża z Newcastle 2-0

Arsenal pewnie zwycięża z Newcastle 2-0 02.05.2021, 17:19, Patryk Bielski 746 komentarzy

Kanonierzy dobrze odpowiedzieli na czwartkową porażkę w Lidze Europy i na St. James' Park pewnie ograli Newcastle 2-0. Podopieczni Mikela Artety całkowicie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i zasłużenie dopisali do swojego konta trzy ligowe punkty. Londyńczycy oddali na bramkę rywali aż 15 strzałów, co patrząc z perspektywy ostatnich spotkań, należy uznać za świetny wynik.

Hiszpański szkoleniowiec, mając na uwadze nadchodzący rewanż z Villarrealem, dał odpocząć kilku ważniejszym piłkarzom. Oto, w jakich składach wystąpiły obie drużyny:

Newcastle: Dubravka - Murphy, Fernandez, Clark (84' Gayle), Dummett, Ritchie - Almiron (73' Joelinton), Longstaff, Shelvey - Saint-Maximin, Wilson

Arsenal: Ryan - Bellerin, Luiz (53' Chambers), Gabriel, Xhaka - Elneny, Ceballos - Willian, Odegaard (85' Thomas), Martinelli - Aubameyang (78' Pepe)

Rezultat spotkania już w 6. minucie otworzył Mohamed Elneny, który wykorzystał kiks Aubameyanga w polu karnym i z okolic szesnastego metra pokonał Dubravkę. Egipcjanin mógł skończyć ten mecz z dwiema trafieniami, ale kilka chwil później jego strzał głową po rzucie rożnym z linii wybił Almiron.

Szczególnie dobrze w tym meczu funkcjonowali stoperzy Kanonierów - David Luiz i Gabriel, którzy grali pewnie w destrukcji, a do tego udanie wyprowadzali ataki swojej drużyny. Niestety pierwszy z nich z powodu kontuzji musiał opuścić boisko w 53. minucie, a w jego miejscu pojawił się Chambers.

W 66. minucie powracający do wyjściowego składu Pierre-Emerick Aubameyang podwyższył rezultat na 2-0. Kapitan Arsenalu wykorzystał świetną wrzutkę Martinellego i z piątego metra nie dał szans golkiperowi gospodarzy.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a Sroki kończyły ten mecz w dziesięciu po czerwonej kartce, jaką w 90. minucie ujrzał Schar za brutalny faul na Martinellim. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że ze zdrowiem Brazylijczyka wszystko w porządku.

Zobacz skrót spotkania | Oceń piłkarzy po meczu

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Freo98 komentarzy: 612804.05.2021, 22:23

Wow Dias jak to wwzial na siebie

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52404.05.2021, 22:20

@Gunner72
Żeby nie było niedomówień - nigdy nie nazwałem Pepe piłkarzem przeciętnym. Jednak już prawdą jest, że gra przeciętnie.

Gunner915 komentarzy: 276704.05.2021, 22:18

kazdy wie, ze zatrudnienie ciapaka Sanllehiego to byl ogromny blad, gosc jest po prostu skorumpowany i powinni go zamknac.

Gunner915 komentarzy: 276704.05.2021, 22:15

dlaczego nie gra Kylian?

losnumeros komentarzy: 1315804.05.2021, 22:15

Pisałem finał będzie angielski, wygra go CFC. Z tą wygraną mogę się przeliczyć xd.

Gunner177 komentarzy: 31004.05.2021, 22:12

@sWinny napisał: "City budowane na petro dolarach, ale pake to mają niesamowitą. Moim zdaniem to jest faworyt w tym sezonie LM."

Nie sztuka w tym momencie to wytypować, ja stawiałem na Bayern i LFC

losnumeros komentarzy: 1315804.05.2021, 22:11

@arsenalfreak napisał: "Pep jako taktyk nakrywa czapką wszystkich managerów w Europie."

Teraz tak piszesz, bo City z Pepem jest w finale LM. Hiszpan po 5 latach awansował do półfinału LM, bardzo długo jak na najlepszego taktyka.

sWinny komentarzy: 772704.05.2021, 22:10

fabregas1987 komentarzy: 2570604.05.2021, 22:08

jakiś link podrzucicie?

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141904.05.2021, 22:06

@arsenalfreak napisał: "Pep jako taktyk nakrywa czapką wszystkich managerów w Europie"

Dlatego w ciągu ostatnich 10 lat jeden raz był w finale LM. Co jeden komentarz to zabawniejszy

arsenalfreak komentarzy: 25604.05.2021, 22:02

Pep jako taktyk nakrywa czapką wszystkich managerów w Europie. Pocze jak nie zmieni ustawienia to połamie sobie zęby. Guardiola niby mistrz a ciągle się uczy i asymiluje do swojego stylu nowe rzeczy. Teraz granie 451 czy nawet 42121 to już archaizm tak jak 20lat temu 442. Klasyczny napastnik jest zbędny, udowodniła to złota kadra totalnego futbolu z Holandii z lat 70tych, potem Hiszpanie wygrywający w porywającym stylu wszystko dekadę temu i miażdżący golami na Euro i Mundialu też bez klasycznej 9tki.
Nas ten temat nie dotyczy bo do takiego futbolu trzeba mieć takich gości zwłaszcza do gry bez piłki a u nas nie ma do tego dosłownie żadnego, zresztą do grania z piłką przy nodze na tym poziomie jest w porywach 3-4. Mamy niestety lata świetlne odległości od tak skutecznej, mądrej i wyrafinowanej gry.

losnumeros komentarzy: 1315804.05.2021, 22:01

@GunnerKaspi napisał: "Nie jestem fanem żadnej z obecnie grających drużyn w półfinale LM ale te 45 minut to futbol na najwyższym poziomie, niesamowicie się to ogląda. 45 takich minut wykonanych przez Arsenal nawet w przekroju całego sezonu to marzenie ściętej głowy."

Patrząc obiektywnie, to mecz Everton vs AV lepiej oglądało się, niż dzisiejszy mecz LM. City u siebie mocne jest, pierwszy mecz wytypował finalistę.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141904.05.2021, 22:01

@Gunner72: a Ederson najlepszy bramkarz? Nie rozśmieszaj mnie. Dias ma dobre staty, bo gra w najlepszej drużynie. Jeżeli chodzi o faktyczny wpływ na wyniki to nie ma podjazdu do Fofany z Leicester City

losnumeros komentarzy: 1315804.05.2021, 21:59

Ktoś, wczoraj pisał o tym, że każdy klub z czołówki ma lidera na ŚO i u nas go brakuje. Brakuje go i przez to jest rotacja na tej pozycji. Jednak patrząc na dzisiejszy mecz, to nasza obrona i atak to dno. Xhaka-Partey razem dają radę, osobno słabi to wygląda.

Gunner72 komentarzy: 167804.05.2021, 21:52

@Habiwin napisał: "Kocur z tego Diasa. W sumie dopiero tydzień temu o nim usłyszałem. Skąd się on wziął? :D"
Chyba byłeś w śpiączce ostatnie pół roku. Najlepszy obrońca PL w tym sezonie

GunnerKaspi komentarzy: 70704.05.2021, 21:52

Gunner72 komentarzy: 167804.05.2021, 21:51

@Simpllemann napisał: "Pepe przychodził jako gwiazda. I każdy spodziewał się, że będzie grał jak gwiazda. Wyglądał gorzej niż nastolatek Saka i słusznie przegrał z nim rywalizację. Dla samego Iworyjczyka kolejny sezon będzie ważny, prawdopodobnie kluczowy. Jeśli dalej będzie zawodził, to trzeba będzie podjąć decyzję o jego sprzedaży. Arsenal nie może sobie pozwolić na to, by do końca kontraktu czekać na eksplozję jego formy."
Zgadzam się w 100%. Ale nadal podtrzymuję, że Pepe to nie jest zwykły przeciętniak, a porównywanie do Saki nie jest ujmą na honorze.

Habiwin komentarzy: 41004.05.2021, 21:51

Patriko komentarzy: 520704.05.2021, 21:50

Sorry pojutrze*

Jednak Guardiola ma rację z grą bez typowej 9tki, to co my jutro znowu z Pepe na szpicy? xd

Gunner177 komentarzy: 31004.05.2021, 21:45

@Pietraszko napisał: "Pochettino zasiedział się w tym tottenhamie i dostał choroby pusto-gablotkowej."

Jest tam dopiero od stycznia tego roku, ma jedno trofeum, jednak nie traktuję go poważnie, bo to superpuchar. Zobaczymy co dalej w przyszłym sezonie.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141904.05.2021, 21:38

Pochettino zasiedział się w tym tottenhamie i dostał choroby pusto-gablotkowej.

Freo98 komentarzy: 612804.05.2021, 21:26

@TheRealBart: Ciężko panować nad tymi baranami z PSG. Teraz to oni będą się rzucać o każdą sytuacje. Tak samo było w pierwszym meczu

Rynkos7 komentarzy: 655304.05.2021, 21:25

Kiedyś będą oglądali powtórki z półfinałów Ligi Mistrzów i zobaczą zaśnieżone boisko. W Maju :D

TheRealBart komentarzy: 58204.05.2021, 21:25

Sędzia trochę nad nimi nie panuje. Dużo krzyków, jakichś przepychanek. Dobrze, że teraz dał w końcu żółtą w celu utemperowania i nie mówię tego dlatego, że mam żółte kartki na kuponie :v

Gunner177 komentarzy: 31004.05.2021, 21:24

@Simpllemann napisał: "Takie półfinały, że nie ma komu kibicować. Najlepiej jakby wszystkie zespoły zdyskwalifikowali."

W końcu to już półfinał i nie masz dużego wyboru.

Rynkos7 komentarzy: 655304.05.2021, 21:23

Ja trzymam kciuki za PSG. Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że jak Mbappe nie wygra Ligi Mistrzów to Lewandowski będzie mógł powalczyć o Złotą Piłkę za 2021 rok czego serdecznie mu życzę.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52404.05.2021, 21:22

Ech0z komentarzy: 1034404.05.2021, 21:21