Arsenal pewnie zwycięża z Newcastle 2-0

Arsenal pewnie zwycięża z Newcastle 2-0 02.05.2021, 17:19, Patryk Bielski 746 komentarzy

Kanonierzy dobrze odpowiedzieli na czwartkową porażkę w Lidze Europy i na St. James' Park pewnie ograli Newcastle 2-0. Podopieczni Mikela Artety całkowicie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i zasłużenie dopisali do swojego konta trzy ligowe punkty. Londyńczycy oddali na bramkę rywali aż 15 strzałów, co patrząc z perspektywy ostatnich spotkań, należy uznać za świetny wynik.

Hiszpański szkoleniowiec, mając na uwadze nadchodzący rewanż z Villarrealem, dał odpocząć kilku ważniejszym piłkarzom. Oto, w jakich składach wystąpiły obie drużyny:

Newcastle: Dubravka - Murphy, Fernandez, Clark (84' Gayle), Dummett, Ritchie - Almiron (73' Joelinton), Longstaff, Shelvey - Saint-Maximin, Wilson

Arsenal: Ryan - Bellerin, Luiz (53' Chambers), Gabriel, Xhaka - Elneny, Ceballos - Willian, Odegaard (85' Thomas), Martinelli - Aubameyang (78' Pepe)

Rezultat spotkania już w 6. minucie otworzył Mohamed Elneny, który wykorzystał kiks Aubameyanga w polu karnym i z okolic szesnastego metra pokonał Dubravkę. Egipcjanin mógł skończyć ten mecz z dwiema trafieniami, ale kilka chwil później jego strzał głową po rzucie rożnym z linii wybił Almiron.

Szczególnie dobrze w tym meczu funkcjonowali stoperzy Kanonierów - David Luiz i Gabriel, którzy grali pewnie w destrukcji, a do tego udanie wyprowadzali ataki swojej drużyny. Niestety pierwszy z nich z powodu kontuzji musiał opuścić boisko w 53. minucie, a w jego miejscu pojawił się Chambers.

W 66. minucie powracający do wyjściowego składu Pierre-Emerick Aubameyang podwyższył rezultat na 2-0. Kapitan Arsenalu wykorzystał świetną wrzutkę Martinellego i z piątego metra nie dał szans golkiperowi gospodarzy.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a Sroki kończyły ten mecz w dziesięciu po czerwonej kartce, jaką w 90. minucie ujrzał Schar za brutalny faul na Martinellim. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że ze zdrowiem Brazylijczyka wszystko w porządku.

Zobacz skrót spotkania | Oceń piłkarzy po meczu

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Freo98 komentarzy: 269104.05.2021, 22:57

Nie no o co oni tam maja pretensje do sędziego

alexis1908 komentarzy: 178604.05.2021, 22:56

@MarcoMalcontent: Aguero tak jeden z moich ulubionych zawodników ale ma już swoje lata i jest często kontuzjowany.

kubex komentarzy: 524104.05.2021, 22:55

@ELAdzik: dokładnie.. 2 więcej powinno wylecieć

kubex komentarzy: 524104.05.2021, 22:54

@MarcoMalcontent: pewnie ale nie w tym wieku

ELAdzik komentarzy: 189404.05.2021, 22:54

@kubex: zaraz będę mieć pretensję do sędziego jak to PSG. A powinni już grać w 9 według mnie jak nie w 8.

MarcoMalcontent komentarzy: 10004.05.2021, 22:53

Czy ktoś z was chciałby takiego grajka w Arsenalu jak Aguero. Abstrakcja ale ja zawsze chciałem takiego gościa jak on czy Suarez u nas.

Gunner177 komentarzy: 4704.05.2021, 22:53

@NineBiteWolf napisał: "Swoją drogą PSG ma chyba najbardziej niezbalansowaną kadrę spośród wszystkich zespołów w Europie. Z jednej strony wielkie gwiazdy jak Verratti, Mbappe i Neymar, z drugiej - ogóry i gracze niechciani w innych klubach, jak Draxler, Rafinha, Herrera, Florenzi... Strasznie dziwnie budowana drużyna."

Dodałbym jeszcze kilku takich niechcianych, a robią takie transfery od jakiegoś czasu, bo podobno mieli większe kontrole z tym FFP i inne komisje i trochę musieli zaprzestać tych drogich transferów.

sidtsw komentarzy: 246404.05.2021, 22:53

walic psg za talie zachowanie, zenada

mikowhy komentarzy: 2403 newsów: 1004.05.2021, 22:52

PSG ewidentnie chce zniechęcić wszystkich kibiców do siebie, to co oni wyprawiaja to się w pale nie mieści. Bandyci i idioci

kubex komentarzy: 524104.05.2021, 22:51

czemu on nie daje czerwonych za to... wycinają City od 15min

PietrasM komentarzy: 222404.05.2021, 22:51

Finał LM: City - CFC
Finał LE: UTD -Arsenal ;)

A pamiętam jak parę lat temu nie było żadnej drużyny w półfinale LM i wszyscy mówili, ze Anglicy tylko u siebie mówią, że są mocni.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141904.05.2021, 22:51

@fabregas1987 napisał: "Stones-Dias jaka to się zrobiła w sumie znikąd para kocurów ŚO. Stones był wyśmiewany przez wszystkich kibiców na Wyspach, chyba nawet jak był kiedyś łączony z Arsenalem to go tu większość nie chciała."

Dias jest dobry, ale Stones to ciągle bomba tykająca

mikowhy komentarzy: 2403 newsów: 1004.05.2021, 22:50

Kimpembe przecież to na czerwo było, nie trafił tylko dlatego że Jesus cofnął nogi. Przecież mógł go połamać.

fabregas1987 komentarzy: 2248404.05.2021, 22:50

Kimpembe kolejny sfrustrowany...

zdyp komentarzy: 267504.05.2021, 22:49

kimpembe, nastepny mozg...

alexis1908 komentarzy: 178604.05.2021, 22:49

@arsenallord: Bernardo ma slabszy sezon ale to kawał gracza i nie jest gorszy od Fodena

ELAdzik komentarzy: 189404.05.2021, 22:49

Powinien czerwo zobaczyć za to.

kubex komentarzy: 524104.05.2021, 22:49

@NineBiteWolf: to ma wiele wspólnego z Arsenalem :)

FabsFAN komentarzy: 23193 newsów: 304.05.2021, 22:49

Jezeli Guardiola nie wystawi sabotazysty sterlinga w finale, to bedzie mial szanse na zwyciestwo LM.

Chakaa komentarzy: 142604.05.2021, 22:46

@Rynkos7: xDD przypomnij sobię grubodupnego z Burnley :)
łap linka hahaha

https://www.youtube.com/watch?v=fyXJER1BO04

NineBiteWolf komentarzy: 13720 newsów: 4904.05.2021, 22:45

Swoją drogą PSG ma chyba najbardziej niezbalansowaną kadrę spośród wszystkich zespołów w Europie. Z jednej strony wielkie gwiazdy jak Verratti, Mbappe i Neymar, z drugiej - ogóry i gracze niechciani w innych klubach, jak Draxler, Rafinha, Herrera, Florenzi... Strasznie dziwnie budowana drużyna.

Chakaa komentarzy: 142604.05.2021, 22:44

@fabregas1987: lepszy typowy latynos aniżeli typowy jugol xD

arsenallord komentarzy: 21571 newsów: 11704.05.2021, 22:43

Takiego Fodena a Bernardo Silvę to dzieli różnica klas

fabregas1987 komentarzy: 2248404.05.2021, 22:43

Angielski komentator właśnie przeprosił dwukrotnie za to, że nazwał Di Marię "typowym latynosem" przez jego temperament i powiedział, że to mogło urazić niektórych odbiorców.
Jezu dokąd zmierza świat?

NaZawszeArsenal komentarzy: 84304.05.2021, 22:41

Dobra to jutro Real i będą emocje w finale.

schnor25 komentarzy: 1824604.05.2021, 22:41

Co by nie powiedzieć Guardiola z Fodena zrobił kawał grajka. Z początku myślałem, że to będzie kolejny młody Anglik, który zagra parę meczów w topowym klubie (tutaj City) i ostatecznie skończy w jakimś Crystal Palace.

Freo98 komentarzy: 269104.05.2021, 22:41

Już widze jak po meczu sie spłaczą że to przez sędziego

mikowhy komentarzy: 2403 newsów: 1004.05.2021, 22:40

Co jak co, obie drużyny zbudowane za pieniądze szejków, ale klasa po stronie City

Alonso komentarzy: 1226304.05.2021, 22:38

oby też Lille z nimi wygrało lige

Craz komentarzy: 287704.05.2021, 22:37

Oj xhaka by teraz chętnie się wbił w to towarzystwo jego klimaty

mikowhy komentarzy: 2403 newsów: 1004.05.2021, 22:36

Jak ja gardzę tymi śmieciami z PSG. Banda gwiazdeczek i mentalnych dzieciaków nieumiejących przegrywać

Rynkos7 komentarzy: 109304.05.2021, 22:36

Te symulki i ekspresyjne zachowania też powinni karać żółtymi kartkami. Gość mało co paraliżu nie dostał bo lekko piłką po głowie dostał...

ELAdzik komentarzy: 189404.05.2021, 22:35

Ale to PSG to jest dno klub. Najlepiej jakby dostali ten puchar za nic bo im się należy bez niczego xD

anolis komentarzy: 87404.05.2021, 22:35

Tylko im sztachety w ręce dać.

Gunner72 komentarzy: 137404.05.2021, 22:35

Zinchenko jak typowy Ukrainiec w biedronce

FabsFAN komentarzy: 23193 newsów: 304.05.2021, 22:35

psg mental dzieci z piaskownicy . totalne zera

Freo98 komentarzy: 269104.05.2021, 22:35

Idzie mu w nogi 2 raz debil

DexteR_000 komentarzy: 640204.05.2021, 22:34

Zaraz PSG W 9 bedzie gralo :D

schnor25 komentarzy: 1824604.05.2021, 22:34

Paryżanom puszczają nerwy, nie potrafią przegr(yw)ać z honorem.

kubex komentarzy: 524104.05.2021, 22:34

Fernandinio jak jedzie Zinchenko :)

Gunner72 komentarzy: 137404.05.2021, 22:33

Di Maria ścierwo

KapitanJack10 komentarzy: 385104.05.2021, 22:32

Di Maria to się dziś tyle omachał rękami przy każdej decyzji sędziego, że Kuipers to go pewnie wywalił z radością.

FabsFAN komentarzy: 23193 newsów: 304.05.2021, 22:32

Pieknie sie oglada sfrustrowane Psg. Banda dziadow XD

fabregas1987 komentarzy: 2248404.05.2021, 22:32

Paryżanie znowu odcina psychy po stracie goli. Mentalne dzieciaki, wręcz powiedziałbym cipeusze

Craz komentarzy: 287704.05.2021, 22:32

Pochettino olej to PSG i dawaj do nas

ELAdzik komentarzy: 189404.05.2021, 22:31

Di Maria co za łeb xD

NaZawszeArsenal komentarzy: 84304.05.2021, 22:31

Mam nadzieję, że nie będzie pucharu Anglii w finale LM. Mecz Liverpool - Tottenham to chyba był najnudniejszy finał jaki widziałem.

fabregas1987 komentarzy: 2248404.05.2021, 22:31

Stones-Dias jaka to się zrobiła w sumie znikąd para kocurów ŚO. Stones był wyśmiewany przez wszystkich kibiców na Wyspach, chyba nawet jak był kiedyś łączony z Arsenalem to go tu większość nie chciała. Dias 23 lata, dla mnie jeszcze rok temu no-name, a teraz tworzą chyba najlepszą parę

Gunner915 komentarzy: 226704.05.2021, 22:30

kto tak odpuscil z PSG w obronie przy drugiej bramce? Di Maria?

NineBiteWolf komentarzy: 13720 newsów: 4904.05.2021, 22:29

Ależ ten Neymar irytuje ciągłym holowaniem piłki.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City35255580
2. Manchester United342010470
3. Chelsea351810764
4. Leicester351961063
5. West Ham351771158
6. Liverpool34169957
7. Tottenham351681156
8. Everton341671155
9. Leeds351551550
10. Arsenal341471349
11. Aston Villa341461448
12. Wolves351291445
13. Crystal Palace341181541
14. Newcastle351091639
15. Brighton358131437
16. Southampton341071737
17. Burnley34991636
18. Fulham345121727
19. West Brom345111826
20. Sheffield Utd35522817
ZawodnikBramkiAsysty
H. Kane2113
Mohamed Salah204
Son Heung-Min1710
Bruno Fernandes1611
P. Bamford157
D. Calvert-Lewin150
J. Vardy139
O. Watkins134
A. Lacazette132
C. Wilson125
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8
Gracz kwietnia wybór redaktorów Mathew Ryan
Mathew Ryan
6.46
Gracz kwietnia wybór użytkowników Mathew Ryan
Mathew Ryan
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl