Arsenal pogrąża się na Britannia Stadium i przegrywa 2-3

Arsenal pogrąża się na Britannia Stadium i przegrywa 2-3 06.12.2014, 16:56, Sebastian Czarnecki 1693 komentarzy

Dzisiejszy występ Arsenalu przeciwko Stoke City to prawdziwy śmiech na sali, a zwłaszcza prawdziwa niesubordynacja w defensywie. Aż trudno uwierzyć, że brak Monreala i Koscielnego jest w stanie wywołać tak kolosalne zmiany w grze obronnej i sprawia, że pozostali defensorzy zapominają, jak się gra w piłkę. Wszystkie stracone bramki były na własne życzenie, boki obrony w ogóle nie istniały, natomiast stoperzy pałętali się po boisku w poszukiwaniu mniej pożytecznych zajęć niż krycie swoich rywali.

Mimo że londyńczycy w drugiej części meczu rzucili się do zmasowanego ataku, to całkowicie nie zasłużyli na zwycięstwo, bo byli po prostu stroną gorszą i fatalnie zorganizowaną. Stoke pokazało kawał inteligentnego i dobrego futbolu, który całkowicie wyeliminował zagrożenie ze strony Arsenalu. Kanonierzy przez lwią część meczu bili głową w mur i nie pomagało im przy tym też fatalne sędziowanie Anthony'ego Taylora, ale to nie angielski arbiter popełniał błędy w defensywie, a kluczowe decyzje w postaci uznanych czy nieuznanych bramek podejmował trafnie. To wyłącznie wina Arsenalu i Arsene'a Wengera i niczyja inna - londyńczycy muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za tę porażkę, która jeszcze bardziej skomplikowała ich sytuację w tabeli.

Stoke: Begović - Bardsley, Shawcross, Muniesa (63. Whelan), Pieters - Cameron, N'Zonzi - Diouf (70. Adam), Bojan (87. Huth), Walters - Crouch

Arsenal: Martinez - Bellerin (46. Welbeck), Chambers, Mertesacker, Gibbs (90. Campbell) - Chamberlain, Flamini, Ramsey, Cazorla - Sanchez, Giroud (63. Podolski)

Piłkarze jeszcze nie zdążyli się dobrze rozgrzać, a w 20. sekundzie Damian Martinez już musiał wyciągać piłkę z siatki. Akcja prawym skrzydłem Dioufa zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne, z którym bezproblemowo powinien poradzić sobie Chambers. Anglik minął się jednak z piłką, Bellerin nie zdążył zatrzymać Croucha, a ten z najbliższej odległości zdobył bramkę.

Szybko stracona bramka spowodowała, że londyńczycy stali się jeszcze bardziej zdezorientowali niż w ostatnich meczach. Podopieczni Arsene'a Wengera musieli się otrząsnąć z tego ciosu i wrócić do gry na swoim poziomie. Najlepszą okazję do wyrównania stworzyli sobie w 10. minucie, kiedy to Olivier Giroud zmarnował dobre dośrodkowanie od Bellerina, przenoszą piłkę głową ponad bramką.

W 18. minucie refleks Damiana Martineza chciał przetestować Phil Bardsley, który oddał strzał z dużej odległości od bramki. Argentyński golkiper miał jednak wiele problemów z tych pozornie niegroźnym uderzeniem w sam środek i nie zdołał złapać futbolówki. Na całe szczęście defensorzy zdołali oddalić zagrożenie.

Londyńczycy swojej szansy również szukali z dalszych odległości. Na podobne uderzenie zdecydował się Santi Cazorla, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kanonierzy nie mieli żadnego pomysłu w grze kombinacyjnej i nie potrafili się przedrzeć przez dobrze zorganizowaną defensywę Stoke.

W 32. minucie Garncarze stworzyli sobie kolejną okazję, po której mogli strzelić bramkę. Bojan dośrodkował z rzutu wolnego, a Mame Biram Diouf oddał groźny strzał po przedłużeniu przez Croucha. Damian Martinez poradził sobie z uderzeniem Senegalczyka, a defensywa Arsenalu zdołała jeszcze wyjść z tej sytuacji obronną ręką. To i tak bez znaczenia, bo chorągiewka sędziego powędrowała w górę.

3 minuty później było już 2-0 i tym razem Stoke wykorzystało nadarzającą się okazję. Bojan Krkić fantastycznie urwał się obrońcom - w tym truchtającemu Mertesackerowi - i wybiegł na wolną pozycję, a następnie bezproblemowo wykorzystał dobre dogranie przez Waltersa.

W 38. minucie mieliśmy przyjemność obejrzenia pierwszego celnego strzału na bramkę Garncarzy. Autorem tej przełomowej chwili był Olivier Giroud, który głową chciał zaskoczyć Begovicia, ale Bośniak nie miał problemów z przeniesieniem futbolówki nad poprzeczką.

Tuż przed przerwą Stoke podwyższyło prowadzenie, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Trzech graczy Arsenalu nie poradziło sobie z Peterem Crouchem, który przeskoczył wszystkich i dograł piłkę do Watersa, a ten z najbliższej odległości huknął na bramkę Martineza. 3-0!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Stoke prowadzi z Arsenalem 3-0.

Na początku drugiej połowy na murawie Britannia Stadium zameldował się Danny Welbeck, który zastąpił Hectora Bellerina. Anglik już dwie minuty po swoim wejściu mógł pokonać Begovicia, ale jego strzał został zablokowany i wybity na korner.

Kanonierzy zdecydowanie za późno wzięli się za atakowanie na bramkę rywala, ale trzeba im oddać, że w drugiej części meczu byli stroną dominującą. Dziesięć minut po akcji Welbecka indywidualnym rajdem popisał się Alexis Sanchez, który minął dwóch obrońców, następnie powalił na ziemię Begovicia, po czym... strzelił w słupek pustej bramki.

Już wydawało się, że Stoke całkowicie pogrążyło Arsenal i ośmieszyło Martineza. Bojan Krkić wymanewrował całą linią obronną Arsenalu, po czym strzelił po rękach argentyńskiego bramkarza i skierował piłkę do bramki, ale asystent nie uznał tego trafienia.

Chwilę potem Kanonierzy przeprowadzili akcję, która zakończyła się faulem Mame Dioufa na Flaminim. Francuski pomocnik niewątpliwie dodał tutaj coś od siebie, ale arbiter wskazał na jedenasty metr.

Strzał z rzutu karnego bezproblemowo na gola zamienił Cazorla, który pewnie pokonać Begovicia. Wciąż 3-1 dla Stoke

Nie minęły dwie minuty, a Arsenal strzelił kolejnego gola. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi Ramseya, który huknął na bramkę bośniackiego bramkarza i umieścił piłkę w siatce.

Kiedy wydawało się, że londyńczycy będą jeszcze w stanie odrobić straty, drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Calum Chambers za nieprzepisowe i bardzo głupie zagranie, którym tylko niepotrzebnie osłabił zespół.

Gra dziesięciu na jedenastu nie pomagała podopiecznym Arsene'a Wengera w gonieniu wyniku. Mało tego, grając dwoma obrońcami z tyłu jeszcze bardziej narazili się w ataki. I tak w 81. minucie rajd przeprowadził Bojan Krkić, który nie zdołał jednak uderzyć w światło bramki.

Kanonierzy zdecydowanie ożywili się w ostatnich dziesięciu minutach i mocno naciskali na defensywę Stoke, która stopniowo była zasilana kolejnymi defensorami, ale nie udało jej się sforsować. Londyńczycy szukali rozpaczliwych okazji na strzały z dystansu, a nawet starali się stwarzać zagrożenie ze stałych fragmentów gry. W tym spotkaniu nic im jednak nie wychodziło.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Stoke zasłużenie zdobyło 3 punkty. Britannia Stadium wciąż twierdzą niemożliwą do zdobycia przez Arsenal.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
dissault komentarzy: 326806.12.2014, 19:04

fu.tbolhd.tv/stream1.php

kubex komentarzy: 575506.12.2014, 19:03

@lolkoznoob - jak cała drużyna - słabo. Zero koncepcji.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.12.2014, 19:02

TlicTlac
w parze z Artetą. czemu tamte dwie ciamajdy maja miec pierwszy sklad?

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19206.12.2014, 19:02

Nie ma Czoła i Roma nie daje sobie rady :D

Leehu komentarzy: 1049606.12.2014, 19:01

@gothegunners1886: Nie no nie można powiedzieć, że premiował którąkolwiek ze stron sędziowanie było raczej równe a to że było kiepskie zostawmy do oceny FA chociaż znając życie i tak nic z tym nie zrobią. :)

TlicTlac komentarzy: 603106.12.2014, 19:01

@ FabsFAN

Jakby przyszedł Fabregas, to nie byłoby Sancheza;

poza tym za 2 piłkarzy na "obsadzone" pozycje ponad 60mln w jednym okienku?

Fabregas według mnie wiele by nie dał drużynie z obecną taktyką Wengera;
jak chciałbyś go ustawić? - jak typowego dma?; w parze z Wilsherem czy Ramseyem?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.12.2014, 19:01

Maciek
Chyba nie ma co ogladac, bo sedzia MAriner nie pozwoli, aby City przegralo.

lolkoznoob komentarzy: 96806.12.2014, 19:01

jak grał Ramsey?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.12.2014, 18:59

gothegunners
Akurat nawiazywalem do City, ale dzis byl za Arsenalem imo. Karny po faulu na Falminim taki pol na pol, nie uznal gola Bojana.

Leehu komentarzy: 1049606.12.2014, 18:59

@FabsFAN: Szkoda że ten ktoś myśli także o tym że to Arsenal jest tym słabszym zespołem. :)

pumeks komentarzy: 2080806.12.2014, 18:59

i jeszcze Aguero (mój kapitan) kontuzja ehhh...fantasy też idzie się....w tym tygodniu

rysiek098 komentarzy: 248906.12.2014, 18:58

To zdjęcie...
WASTED! :DD

gothegunners1886 komentarzy: 309806.12.2014, 18:58

FabsFAN

Dzisiaj sędzia był całym sercem za Stoke..

Leehu komentarzy: 1049606.12.2014, 18:58

@FabsFAN: Sprawa Fabsa wygląda jasno każdy by się pukał w głowę gdyby Wenger go ściągnął bo w tamtej chwili to wydawało się na prawdę nielogiczne mając tylu pomocników sprowadzać jeszcze jednego. Owszem teraz każdy mądry mówi że Cesc by się przydał, bo każdy wie co pokazuje teraz w Chelsea i widzi to że w Arsenalu właściwie nie ma lepszego gracza bo wszyscy wylecieli ze składu przez kontuzje. Ale nikt nie myśli o tym jak poczuliby się Ramsey, Wilshere, Ozil, Cazorla itd. gdyby Wenger ściągnął do klubu Fabsa, przecież to by znaczyło że "jakość" w pomocy jest za mała to znaczy że oni są po prostu słabi Wenger nie mógł do tego dopuścić jak już pisałem. Arsenal z obecnym składem byłby w stanie wygrać mistrzostwo gdyby Wenger lepiej przygotował ich do sezonu i łapaliby mniej kontuzji.

gothegunners1886 komentarzy: 309806.12.2014, 18:57

Jack_Herrer

Muszą tą kase od szejków w coś pchać :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.12.2014, 18:57

Uwaga! Nani dostal za identyczne zagranie czerwo. Mariner gniot. Co za beznadziejny sedzia.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.12.2014, 18:56

Chyba ktos tam u gory chce, aby BPL byla na sile konkurencyjna. Szkoda, ze cierpia na tym slabsze zespoly.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19206.12.2014, 18:55

City wykupiło przed sezonem karnet na karne :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.12.2014, 18:55

Cholerni sedziowie. City dostaje karnego za nic.

karmel567 komentarzy: 346606.12.2014, 18:55

Pan Mariner to kiepski sędzi, to ten co Chambo z Gibbsem pomylił, a tu takie babole wali, debil

executer1 komentarzy: 268606.12.2014, 18:53

Naściągał Wenger szrotu przez lata i teraz są wyniki jakie są.
Nie ma Davida Deina i nie ma sukcesów w Arsenalu.
Jak dla mnie Dein był większym ojcem sukcesów niż Wenger co pokazują ostatnie lata.
Albo wraca Dein i Wenger zostaje albo odchodzi.

Elastico07 komentarzy: 1256806.12.2014, 18:53

nie moge sie doczekac wypowiedzi wngera pomeczowej haha to samo "wyszlismy zdekoncentrowani,mielismy pecha,walczylismy do konca i staralismy sie,aha i trzeba myslec o nastepnym meczu"

Koroniarz komentarzy: 1024206.12.2014, 18:52

Leehu
Ten typ tzn. Wenger tak ma. Niestety, ale świat poszedł do przodu, a on został w tym 2004 roku i nie wie co robić dalej, dlatego już chwyta się brzytwy czyli wydaje coraz więcej kasy, bo myśli że to pomoże.

Rosomak komentarzy: 254906.12.2014, 18:52

Nasze problemy wynikają głównie z powodu braków ilościowych i jakościowych (tu chodzi DM) w defensywie. Za to odpowiedzialny jest AW sowimi idiotycznym posunięciami w okienku transferowym. Nie ma już co bronić Wengera klapa w tym sezonie jest tylko i wyłącznie jego winą.

Leehu komentarzy: 1049606.12.2014, 18:51

@Czeczenia: Ja bym Campbella nie oceniał chłopak nie gra za często a jak wchodzi to na 2-3 minuty nic nie może już wtedy zmienić, ale fakt jego kontakt z piłką należy odnotować bo ostatnio słabo u niego z tym. :)

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19206.12.2014, 18:51

->FabsFAN

Mówiłem o Theo bo Dawid coś napomknął.

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 306.12.2014, 18:51

Jeśli faul Mangali nie jest na czerwo to ja nie wiem co jest?? Chyba poziom wyżej to odcięcie głowy i nasikanie do czaszki.

gothegunners1886 komentarzy: 309806.12.2014, 18:51

whatsthescore.com/football/england/premier-league/manchester-city-everton-m1724125.html

Dajcie tłumacz i zobaczcie na tabele haha :)

mercol7 komentarzy: 270406.12.2014, 18:51

Charlie z pewnością dostanie kare za to duszenie Alexisa

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.12.2014, 18:50

Jack
Tylko ze Khedira nigdy nie byl top classem. NAwet przed kontuzja. Leci na niego hype, bo gra w Realu.

karmel567 komentarzy: 346606.12.2014, 18:49

Mangala to taki troche debil.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.12.2014, 18:49

mangala karateka

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.12.2014, 18:49

Ja tylko przypomne, ze byl Fabs do wziecia, ale Papcio "nie chcial zahamowac rozwoju Jacka i AArona"

PS. Powinna byc czerwo dla MAngali, mogl uszkodzic Etoo.

Mateusz_24 komentarzy: 19106.12.2014, 18:48

Doczepiliscie sie do tego Khediry jak rzep do psiego tyłka...Jest sporo innych lepszych i młodszych graczy od niego. poza tym on grzeje ławe prawie cały czas w RM.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19206.12.2014, 18:48

-> Dawid

Po tym przeszczepie więzadeł i dojściu do siebie jeśli oczywiście nie złapie nic innego to celuje, że za rok będzie tym samym piłkarzem co sprzed kontuzji.

Koroniarz komentarzy: 1024206.12.2014, 18:48

Jednak Usmanov dobrze gadał, że trzeba wzmocnić praktycznie każdą pozycje. Chłop jednak coś tam się zna na piłce :)

OFFO komentarzy: 354506.12.2014, 18:47

srodek pola to jakas masakra nie wem czy wystaczy sam dm najlepiej jak dm + khedira(czyli dm/na śp)
oczywiscie jeszcze so (co pozwoli rozwiązać tez problem prawej obrony chambers i debuchy beda ta pozycje zabezpieczali bez martwiena sie o so )

mercol7 komentarzy: 270406.12.2014, 18:47

szczerze to już wolałem zdjęcie Wengera niż duszonego Sancheza , który jest dzisiaj nic nie winny

Leehu komentarzy: 1049606.12.2014, 18:45

@scorpion11333: Pod koniec sezonu wszyscy będą gadać że Wenger się postarał bo jest w TOP4 i tak dalej, bo w końcu Arsenal jeszcze w marcu miał 7 punktów straty do 4. Southampton i nic nie wskazywało na to żeby mogli to odrobić, a jednak się udało i dziś (jakiś dzień w maju) mogą świętować awans do el. LM, a to bullshit jest Wenger mówi że w 3 lata zdobędzie mistrzostwo ale jak można mu wierzyć skoro przez 10 lat nie potrafi znaleźć się w tabeli wyżej niż 3-4 miejsce do tego zazwyczaj już w marcu jasnym jest że Arsenal o mistrzostwo nie walczy. I nie oszukujmy się transfery tu nic nie zmienią, one będą mydlić tylko oczy kibicom bo Ozil na początku grał świetnie teraz świetnie gra Alexis i Chambers, więc każdy myśli ten Wenger jaki on świetny że takich dobrych zawodników sprowadził tylko nikt nie widzi tego że z poprzedniego składu w lipcu do sezonu nie był przygotowany nikt nawet Ramsey, najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu który nie pojechał na mistrzostwa świata, owszem miał urlop itd., ale przecież na początku lipca wznowił treningi nie wierzę że zawodnik nie jest w stanie wrócić w miesiąc do swojej optymalnej formy z poprzedniego sezonu. A kto odpowiada za przygotowania do sezonu i czy przypadkiem nie mówi się że dobrze przepracowany okres przygotowawczy to mniej kontuzji i Wenger jak zwykle w takich sytuacjach wykręca się że były mistrzostwa świata, tylko że Ramsey na nie nie pojechał, a poza tym czy też wysyłało swoich zawodników na Mundial i ci po powrocie jakoś dobrze grają i urazów nie łapią. Przypadek... nie sądzę, z obecną kadrą Arsenal mógłby wygrać mistrzostwo, jestem tego pewny, ale jak na starcie rozgrywek tracisz 20 zawodników z powodu różnych urazów to potem zostaje Ci tylko skarżenie się na kontuzje i brak szczęścia, zamiast zauważyć że sytuacja jest cykliczna i zdarza się co roku. Wydaje mi się że Arsenal ma pieniądze na to żeby zatrudnić do sztabu medycznego na prawdę najlepszych specjalistów. I badać zawodników regularnie patrzeć jak ich organizm reaguje na kolejne mecze i powiedzieć Wengerowi jakie są szanse że taki zawodnik złapie uraz w następnym meczu bo to na pewno da się już mniej więcej w jakiś sposób oszacować... Ale nie po co lepiej tylko udawać że coś się robi i w sparingach zakładać zawodnikom śmieszne plastikowe bluzeczki żeby niby mierzyć ich zmęczenie podczas meczu i co 2 sezon i efektów nadal nie widać. Dobra jeszcze mógłbym tak pisać z godzinę, ale pewnie i tak nikt już tego nie przeczyta. :)

Ziebka komentarzy: 265906.12.2014, 18:45

do konca sezonu moze nie zagrac jesli to wiazadla ! a nie uwazacie swoja droga ze Alexis jak byl duszony to nalezala sie czerwona kartka?

Mateusz_24 komentarzy: 19106.12.2014, 18:45