Arsenal pokonuje Liverpool 4-1 i wyrzuca go z walki o LM

Arsenal pokonuje Liverpool 4-1 i wyrzuca go z walki o LM 04.04.2015, 14:45, Sebastian Czarnecki 4159 komentarzy

Czwarty dzień czwartego miesiąca, wiecznie czwarta drużyna nie mogła uczcić tego dnia inaczej, jak strzelić cztery bramki Liverpoolowi i definitywnie wyrzucić go z walki o Puchar Wengera. Spotkanie na Emirates Stadium było bardzo widowiskowe, pełne fabularnych twistów i nieoczekiwanych zwrotów akcji, a londyńczycy po świetnej grze mogli nawet przegrywać, ale na całe szczęście w porę sobie przypomnieli o swojej sile i zdominowali Liverpool. Gdyby nie wyborna postawa Simona Mignoleta, który notabene nie miał szans przy żadnym z trafień, to Arsenal mógłby strzelić nawet i więcej bramek.

Najważniejsze w tej wygranej jest to, że londyńczycy nie muszą się już martwić o miejsce w Czwórce i mogą się skupić na poprawie tej pozycji. Kanonierzy na chwilę obecną zajmują drugą lokatę i powinni zrobić wszystko, by zachować ją na koniec sezonu, a do tego dołożyć Puchar Anglii. Jeżeli Arsenal utrzyma formę do końca rozgrywek, będziemy mogli mówić o naprawdę udanym roku, mimo że początek kampanii na nic takiego nie wskazywał.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny (49. Gabriel), Monreal - Coquelin - Alexis, Ramsey (61. Flamini), Cazorla, Özil (73. Welbeck) - Giroud

Liverpool: Mignolet - Can, Toure, Sakho - Henderson, Allen, Leiva, Moreno - Marković (46. Sturridge), Sterling, Coutinho

Londyńczycy już w pierwszej minucie przycisnęli swoich rywali i chcieli im pokazać, kto zakończy ligowy sezon w Wielkiej Czwórce. Strzał Alexisa otwierający mecz jednak mocno minął się z bramką.

Piłkarze Arsenalu wyglądali na bardzo zmotywowanych i dobrze przygotowanych do tego spotkania. Świetnie grali na połowie rywala i zamknęli na niej swojego przeciwnika wysokim pressingiem. W 4. minucie Cazorla oddał pierwszy celny strzał, z którym dobrze poradził sobie Mignolet.

Zaledwie minuty potrzebowali gospodarze, by kolejny raz przetestować umiejętności Mignoleta. Belgijski bramkarz bardzo dobrze interweniował przy strzale Aarona Ramseya, który znalazł się w sytuacji sam na sam. Z dobitką próbował jeszcze ruszyć Cazorla, ale Kolo Toure wybił piłkę na rzut rożny. Walijczyk mógł się zachować dużo lepiej w tej akcji i podać do lepiej ustawionego Özila.

Po agresywnym początku ze strony Arsenalu, gra uspokoiła się w środku pola, a sam mecz stał się wyrównany. Kiedy liverpoolczycy otrząsnęli się już z szoku po nieudanym starcie, to zaczęli rozgrywać przyzwoite zawody i w końcu stali się równorzędnym rywalem dla drużyny przeciwnej.

Na pierwszą groźną akcję ze strony The Reds musieliśmy czekać do 20. minuty, kiedy to Lazar Marković wyszedł w sytuacji sam na sam z Ospiną. Serb zrobił to, co 15 minut wcześniej powinien uczynić Aaron Ramsey i podał do lepiej ustawionego partnera, ale na szczęście dla londyńczyków zrobił to niedokładnie i Sterling nie zdołał zdobyć bramki.

Dwie minuty później dobry strzał oddał Coutinho, ale piłka przeszła obok słupka. Mimo wszystko David Ospina wykonał poprawny ruch i prawdopodobnie obroniłby piłkę, gdyby ta zmierzała w światło bramki.

Zarówno Arsenal i jak i Liverpool miały swoje 5 minut i swoje okazje, jednak żadna ze stron nie potrafiła ich wykończyć. Gra skupiła się ponownie w środkowej części boiska.

W 37. minucie Kanonierzy wyszli na prowadzenie! Aaron Ramsey wypatrzył wbiegającego Bellerina, który ograł obrońcę, zamarkował strzał i lewą nogą posłał piłkę tuż przy słupku bramki Mignoleta. To drugie trafienie Hiszpana w tym sezonie, i jakie ważne!

Zaledwie trzech minut potrzebowali londyńczycy, by podwyższyć prowadzenie. Błysk geniuszu Özila pozwolił mu na zdobycie przepięknej bramki z rzutu wolnego, liverpoolczycy w szoku.

Podopieczni Arsene'a Wengera w trzy minuty zdobyli dwie bramki i zdominowali swoich rywali w końcówce spotkania. W oczach londyńczyków ponownie można było zobaczyć żądzę walki.

Tuż przed przerwą Alexis Sanchez dobił Liverpool i potężnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Mignoletowi. Chilijczyk w końcu wybrał Londyn, ponieważ jest to lepsze miasto do życia i zupełnie nie brał pod uwagę czynników sportowych, co właśnie udowodnił.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal w osiem minut zniszczył defensywę Liverpoolu i pewnie prowadzi 3-0.

Brendan Rodgers stwierdził, że przy tym wyniku nie ma sensu oszczędzać Daniela Sturridge'a i posłał go na boisko kosztem Lazara Markovicia.

Trzy minuty później zmianę musiał przeprowadzić również Arsene Wenger. Wskutek kontuzji meczu kontynuować nie mógł Koscielny, w jego miejsce pojawił się Gabriel.

W 52. minucie groźny strzał z półwoleja oddał Olivier Giroud, ale strzelił prosto w Simona Mignoleta. Belgijski golkiper został jeszcze raz sprawdzony przez francuskiego napastnika trzy minuty później, a przy jego uderzeniu głową musiał już się bardziej nagimnastykować.

Liverpool potrafił jedynie odpowiedzieć strzałem Emrego Cana z dalszej odległości. Dobrze ustawiony Ospina nie miał problemów z interwencją.

Arsene Wenger postanowił na pół godziny mecz końcem meczu uspokoić środek pola i wprowadził drugiego defensywnego pomocnika. Flamini zastąpił Ramseya.

Kanonierzy starali się szanować piłkę i nie chcieli dopuścić do kontrataków The Reds i po części się to udawało. Drużyna gości w kolejnych minutach stwarzała zagrożenie jedynie strzałami z dystansu. No, o ile można to nazwać zagrożeniem, bo Ospina ani razu nie został postawiony w stan gotowości.

W 75. minucie Raheem Sterling ruszył z dobrą akcją w kierunku bramki Arsenalu, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Bellerina. Anthony Taylor podyktował rzut karny dla Liverpoolu.

Mimo że Ospina wyczuł intencje Hendersona i miał już piłkę na ręce, to jednak kapitan The Reds strzelił bramkę. 3-1 dla Arsenalu.

W 81. minucie pierwszy raz z dobrej strony pokazał się Welbeck, który 8 minut wcześniej zmienił Özila. Anglik przeprowadził rajd lewą stroną boiska i wyszedł sam na sam z Mignoletem. Belgijski bramkarz mądrze jednak skrócił kąt i powstrzymał szarżującego napastnika.

W 84. minucie Emre Can został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za brutalne wejście w nogi Welbecka.

Regulaminowy czas gry nieubłaganie zbliżał się ku końcowi, a Arsenal wciąż bawił się piłką i szukał kolejnej bramki. Akcja na jeden kontakt pomiędzy Welbeckiem, Monreal i Cazorlą zakończyła się strzałem tego ostatniego. Tym razem słupek uratował Mignoleta.

Co nie udało się chwilę wcześniej, udało się już w doliczonym czasie! Potężne uderzenie Girouda lewą nogą zza pola karnego było zbyt precyzyjne, by Mignolet mógł stawić mu czoło. 4-1 dla londyńczyków, Francuz z najpiękniejszą bramką meczu.

Chwilę później Danny Welbeck mógł odpowiedzieć na zeszłoroczne 5-1 na Anfield Road i dokonać tego samego, ale strzelił obok bramki. Arsenal wygrywa 4-1 i praktycznie eliminuje Liverpool z walki o Wielką Czwórkę.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
lays komentarzy: 3987109.04.2015, 11:19

Wojtek z dzieckiem Jacka?

fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtf1/v/t1.0-9/11144075_832441186810628_6177906065183735188_n.jpg?oh=3279c841951f8673e83abbd8d3c475a6&oe=55B0EE1C&__gda__=1437831239_76e94332540b7d800aabc72283c61b90

schnor25 komentarzy: 1854609.04.2015, 11:12

Ja tam do Welbecka nic nie mam, nie jest to jakiś wirtuoz, ale wg mnie ma jeszcze pokłady umiejętności, które Wenger może z niego wycisnąć.

AaronLieber27 komentarzy: 612709.04.2015, 11:07

Schnor

No wedlug Wengera tak ale pamietacie mecze z Alexisem i Theo w ataku. W tych meczach oni nie isnieli. Poprostu nie maja warunkow na ta pozycje. Ja nie jestem za kupnem nowego napastnika. Jezeli juz to bym wymienil Welbza na innego. Ale puki co trzeba trzymac kciuki za forme i zdrowie Zwirka

8) Sanogo / Akpom

tak wygląda hierarchia, jak widzisz wg Wengera mamy sporo graczy mogących zagrać na szpicy

schnor25 komentarzy: 1854609.04.2015, 11:02

Piszczek przez te kontuzje poleciał w dół z formą, wg mnie to może być przedostatni sezon Polaka w BVB

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52409.04.2015, 11:01

AaronLieber27
Napastnika nie będzie. Chyba, że kupiony zostanie skrzydłowy mogący grać w ataku.

AaronLieber27 komentarzy: 612709.04.2015, 11:01

Schnor

Ja wiem? Mamy tylko dwoch nominalnych ST. Tylko ze Welbz w ataku gra bardzo slabo, na skrzydle niewiele lepiej. I co bedzie jesli znow Zwir wyleci na kilka miesiecy?

Thide

Szkoda tylko ze Piszczek, to juz nie ten sam pilkarz co kiedys. W ofensywie duzo daje ale w obronie juz nie radzi sobie tak dobrze

schnor25 komentarzy: 1854609.04.2015, 10:58

AL27

w tym okienku nie będzie na 100% tematu kupna napadziora, bo, żeby tak się stało to musiałyby zostać dokonane czystki w formacjach ofensywnych

AaronLieber27 komentarzy: 612709.04.2015, 10:56

Simpllemann

A propo Benteke pamietam jak wiele osob z tego forum chcialo go u nas. Niestety przez ta kontuzje wiele stracil. A wy myslicie ze warto sie o niego jeszcze postarac ?

schnor25 komentarzy: 1854609.04.2015, 10:55

Materrazzi chyba 12 bramek wbił nie? Ale on z karnych ładował, a Glik tylko z główek jedzie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.04.2015, 10:54

Glik powoli wdrapuje się na wyższy poziom. zauważcie, że w reprezentacji w końcu jest tak, że w każdej formacji znajduje się ktoś bardzo dobry.

kamilo_oo
Rekordu Serie A Glik jednak raczej nie pobije.

kamilo_oo komentarzy: 2356709.04.2015, 10:52

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.04.2015, 10:48

hehe, piraty już wrzucają na neta gta v tylko jeszcze nie wiedzą o tym, że będą musieli dorzucić kolejne pliki lub wrzucić wszystko od nowa, bo w dniu premiery pojawi się patch, który "aktywuje grę"

kamiloo

pewnie jeszcze sporo chętnych obeszło się smakiem ;)

kamilo_oo komentarzy: 2356709.04.2015, 10:32

schnor

3 tysiące

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52409.04.2015, 10:30

schnor25
Tak jak wspomniałem - United z nim ma lepsze statystyki, więc to nie może być przypadek.

schnor25 komentarzy: 1854609.04.2015, 10:26

kamiloo

czyli finalnie ile biletów dali? 2,5-3,5 tysiąca?

simplle

może ten Herrera g... gra, nie wiem, bo nie oglądam ManU, ale parę brameczek i asyst zanotował, więc nie jest takim niewypałem jak niektórzy piszą

kamilo_oo komentarzy: 2356709.04.2015, 10:21

"Czterdzieści autokarów zawiezie kibiców Błękitnych Stargard Szczeciński na mecz z Lechem Poznań. "Kolejorz" udostępnił gościom tysiąc dodatkowych biletów"

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52409.04.2015, 10:20

Ani najgorszy ani najlepszy choć bliżej mu pewnie do tych drugich.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 309.04.2015, 10:16

znam takich, co mowia, ze Herrera to najlepszy srodkowy pomocnik w lidze :)

DzejCoop komentarzy: 326409.04.2015, 10:14

Simpllemann
Nie ma co opierać się na opiniach "ekspertów"
Moim zdaniem jest najlepszym pomocnikiem w United. Mój znajomy się nim jara, że hoho.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52409.04.2015, 09:40

schnor25
W tym sezonie miał już serię 10 meczów bez gola.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52409.04.2015, 09:39

Ktoś tu pisał, że nie wie co Herrera robi w PL a tak patrzę, że bez niego Czerwone Diabły mają słabsze statystyki niż, gdy on na boisku jest.

schnor25 komentarzy: 1854609.04.2015, 09:37

simplle

fajnie, że wraca do dawnej formy

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52409.04.2015, 09:31

Benteke się rozstrzelał ostatnio - w 5 ostatnich meczach strzelił 7 bramek. W samym kwietniu ma ich już 4. Rośnie kandydat do piłkarza miesiąca.

AaronLieber27 komentarzy: 612709.04.2015, 09:15

pLytek

ja na szczescie studia mam za soba, w lutym skonczylem swoja edukacje

pLYTEK komentarzy: 411809.04.2015, 05:22

Dzieńdoberek.
@AaronLieber- też w zeszłym tygodniu oglądałem. miazga! Wilshere zagrał kapitalnie, szkoda, że minęły 4 lata, z których grał tylko 2.
Zaraz trzeba zacząc nauke bo o 11 kolokwium... żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce to bym je rozwalił, a tak to czeka mnie nerwówka :D

AaronLieber27 komentarzy: 612709.04.2015, 03:35

Wlasnie przed chwila obejrzalem sobie mecz Arsenalu z Barcelona gdy zobaczylem bramki to az mi sie plakac chcialo z tego skladu zostal tylko Theo, ktory jest ostatnim wyborem Wengera na skrzydle, Szczesny czyli rezerwowy GK no i Kosa, chcialbym kiedys zobaczyc taki super mecz z emocjami z przeciwnikiem z topu. A no zapomnialem ze wtedy gral jeszcze Jack, komentator wrozyl mu wielka kariere, a tu minely 4 lata a on nie zagral od tego czasu lepszego meczu

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.04.2015, 02:58

Tak w temacie Morgana

Southampton manager, Ronald Koeman: "We will lose a few players. This is normal. We just need to be prepared."

MarcinQT komentarzy: 260409.04.2015, 00:56

Jak Wenger da ciała z Morganem to strasznie się zdenerwuję. Jeden z najlepszych pomocników ligi ogólnie, a z samych defensywnych moim zdaniem najlepszy.

MarcinQT komentarzy: 260409.04.2015, 00:55

Na angielskim forum Southampton są już pogodzeni z tym, że Morgan Schneiderlin odejdzie, oby do nas.

Zakłady na to bardzo dobre:

skybet.com/football/transfer-specials/event/17498467

Mam nadzieję, że jest to ustalone na podstawie porządnych źródeł.

molszewski komentarzy: 13709.04.2015, 00:46

Ibra dzisiaj hat trick

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 109.04.2015, 00:26

Trochę to wszystko pokręcone, że ma grać z Castillą, a trenować z pierwszym składem. Z nikim zgrany tak na dobrą sprawę nie będzie.

maciekbe komentarzy: 1245809.04.2015, 00:23

@schnor no ponoć typek ma zapisaną w kontrakcie klauzulę uprawniającą go do pięciu treningów z pierwszą drużyną tygodniowo. Śmieszna rzecz

schnor25 komentarzy: 1854609.04.2015, 00:03

Rzekomo Odegaardowi już odbija palemka w Realu ;) Nie chce trenować w Castilli.

#zasłyszanezmeczykipl

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52409.04.2015, 00:03

Czyli Mertesacker nie taki wolny jak go malują.

Mihex komentarzy: 2360408.04.2015, 23:56

pauleta

Może Szczęsny :P Kiedyś się śmiał, że jest bramkarzem dlatego, że w na innych pozycjach był tragiczny. No i wiadomo fajki nie pomagają :P
Tak już poważniej, pewnie faktycznie Arteta.

A to, że Rayo ma lepszych technicznie piłkarzy... Pół Hiszpanii ma lepszych technicznie piłkarzy niż 3/4 ligi angielskiej.