Arsenal pokonuje Liverpool 4-1 i wyrzuca go z walki o LM

Arsenal pokonuje Liverpool 4-1 i wyrzuca go z walki o LM 04.04.2015, 14:45, Sebastian Czarnecki 4159 komentarzy

Czwarty dzień czwartego miesiąca, wiecznie czwarta drużyna nie mogła uczcić tego dnia inaczej, jak strzelić cztery bramki Liverpoolowi i definitywnie wyrzucić go z walki o Puchar Wengera. Spotkanie na Emirates Stadium było bardzo widowiskowe, pełne fabularnych twistów i nieoczekiwanych zwrotów akcji, a londyńczycy po świetnej grze mogli nawet przegrywać, ale na całe szczęście w porę sobie przypomnieli o swojej sile i zdominowali Liverpool. Gdyby nie wyborna postawa Simona Mignoleta, który notabene nie miał szans przy żadnym z trafień, to Arsenal mógłby strzelić nawet i więcej bramek.

Najważniejsze w tej wygranej jest to, że londyńczycy nie muszą się już martwić o miejsce w Czwórce i mogą się skupić na poprawie tej pozycji. Kanonierzy na chwilę obecną zajmują drugą lokatę i powinni zrobić wszystko, by zachować ją na koniec sezonu, a do tego dołożyć Puchar Anglii. Jeżeli Arsenal utrzyma formę do końca rozgrywek, będziemy mogli mówić o naprawdę udanym roku, mimo że początek kampanii na nic takiego nie wskazywał.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny (49. Gabriel), Monreal - Coquelin - Alexis, Ramsey (61. Flamini), Cazorla, Özil (73. Welbeck) - Giroud

Liverpool: Mignolet - Can, Toure, Sakho - Henderson, Allen, Leiva, Moreno - Marković (46. Sturridge), Sterling, Coutinho

Londyńczycy już w pierwszej minucie przycisnęli swoich rywali i chcieli im pokazać, kto zakończy ligowy sezon w Wielkiej Czwórce. Strzał Alexisa otwierający mecz jednak mocno minął się z bramką.

Piłkarze Arsenalu wyglądali na bardzo zmotywowanych i dobrze przygotowanych do tego spotkania. Świetnie grali na połowie rywala i zamknęli na niej swojego przeciwnika wysokim pressingiem. W 4. minucie Cazorla oddał pierwszy celny strzał, z którym dobrze poradził sobie Mignolet.

Zaledwie minuty potrzebowali gospodarze, by kolejny raz przetestować umiejętności Mignoleta. Belgijski bramkarz bardzo dobrze interweniował przy strzale Aarona Ramseya, który znalazł się w sytuacji sam na sam. Z dobitką próbował jeszcze ruszyć Cazorla, ale Kolo Toure wybił piłkę na rzut rożny. Walijczyk mógł się zachować dużo lepiej w tej akcji i podać do lepiej ustawionego Özila.

Po agresywnym początku ze strony Arsenalu, gra uspokoiła się w środku pola, a sam mecz stał się wyrównany. Kiedy liverpoolczycy otrząsnęli się już z szoku po nieudanym starcie, to zaczęli rozgrywać przyzwoite zawody i w końcu stali się równorzędnym rywalem dla drużyny przeciwnej.

Na pierwszą groźną akcję ze strony The Reds musieliśmy czekać do 20. minuty, kiedy to Lazar Marković wyszedł w sytuacji sam na sam z Ospiną. Serb zrobił to, co 15 minut wcześniej powinien uczynić Aaron Ramsey i podał do lepiej ustawionego partnera, ale na szczęście dla londyńczyków zrobił to niedokładnie i Sterling nie zdołał zdobyć bramki.

Dwie minuty później dobry strzał oddał Coutinho, ale piłka przeszła obok słupka. Mimo wszystko David Ospina wykonał poprawny ruch i prawdopodobnie obroniłby piłkę, gdyby ta zmierzała w światło bramki.

Zarówno Arsenal i jak i Liverpool miały swoje 5 minut i swoje okazje, jednak żadna ze stron nie potrafiła ich wykończyć. Gra skupiła się ponownie w środkowej części boiska.

W 37. minucie Kanonierzy wyszli na prowadzenie! Aaron Ramsey wypatrzył wbiegającego Bellerina, który ograł obrońcę, zamarkował strzał i lewą nogą posłał piłkę tuż przy słupku bramki Mignoleta. To drugie trafienie Hiszpana w tym sezonie, i jakie ważne!

Zaledwie trzech minut potrzebowali londyńczycy, by podwyższyć prowadzenie. Błysk geniuszu Özila pozwolił mu na zdobycie przepięknej bramki z rzutu wolnego, liverpoolczycy w szoku.

Podopieczni Arsene'a Wengera w trzy minuty zdobyli dwie bramki i zdominowali swoich rywali w końcówce spotkania. W oczach londyńczyków ponownie można było zobaczyć żądzę walki.

Tuż przed przerwą Alexis Sanchez dobił Liverpool i potężnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Mignoletowi. Chilijczyk w końcu wybrał Londyn, ponieważ jest to lepsze miasto do życia i zupełnie nie brał pod uwagę czynników sportowych, co właśnie udowodnił.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal w osiem minut zniszczył defensywę Liverpoolu i pewnie prowadzi 3-0.

Brendan Rodgers stwierdził, że przy tym wyniku nie ma sensu oszczędzać Daniela Sturridge'a i posłał go na boisko kosztem Lazara Markovicia.

Trzy minuty później zmianę musiał przeprowadzić również Arsene Wenger. Wskutek kontuzji meczu kontynuować nie mógł Koscielny, w jego miejsce pojawił się Gabriel.

W 52. minucie groźny strzał z półwoleja oddał Olivier Giroud, ale strzelił prosto w Simona Mignoleta. Belgijski golkiper został jeszcze raz sprawdzony przez francuskiego napastnika trzy minuty później, a przy jego uderzeniu głową musiał już się bardziej nagimnastykować.

Liverpool potrafił jedynie odpowiedzieć strzałem Emrego Cana z dalszej odległości. Dobrze ustawiony Ospina nie miał problemów z interwencją.

Arsene Wenger postanowił na pół godziny mecz końcem meczu uspokoić środek pola i wprowadził drugiego defensywnego pomocnika. Flamini zastąpił Ramseya.

Kanonierzy starali się szanować piłkę i nie chcieli dopuścić do kontrataków The Reds i po części się to udawało. Drużyna gości w kolejnych minutach stwarzała zagrożenie jedynie strzałami z dystansu. No, o ile można to nazwać zagrożeniem, bo Ospina ani razu nie został postawiony w stan gotowości.

W 75. minucie Raheem Sterling ruszył z dobrą akcją w kierunku bramki Arsenalu, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Bellerina. Anthony Taylor podyktował rzut karny dla Liverpoolu.

Mimo że Ospina wyczuł intencje Hendersona i miał już piłkę na ręce, to jednak kapitan The Reds strzelił bramkę. 3-1 dla Arsenalu.

W 81. minucie pierwszy raz z dobrej strony pokazał się Welbeck, który 8 minut wcześniej zmienił Özila. Anglik przeprowadził rajd lewą stroną boiska i wyszedł sam na sam z Mignoletem. Belgijski bramkarz mądrze jednak skrócił kąt i powstrzymał szarżującego napastnika.

W 84. minucie Emre Can został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za brutalne wejście w nogi Welbecka.

Regulaminowy czas gry nieubłaganie zbliżał się ku końcowi, a Arsenal wciąż bawił się piłką i szukał kolejnej bramki. Akcja na jeden kontakt pomiędzy Welbeckiem, Monreal i Cazorlą zakończyła się strzałem tego ostatniego. Tym razem słupek uratował Mignoleta.

Co nie udało się chwilę wcześniej, udało się już w doliczonym czasie! Potężne uderzenie Girouda lewą nogą zza pola karnego było zbyt precyzyjne, by Mignolet mógł stawić mu czoło. 4-1 dla londyńczyków, Francuz z najpiękniejszą bramką meczu.

Chwilę później Danny Welbeck mógł odpowiedzieć na zeszłoroczne 5-1 na Anfield Road i dokonać tego samego, ale strzelił obok bramki. Arsenal wygrywa 4-1 i praktycznie eliminuje Liverpool z walki o Wielką Czwórkę.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
lays komentarzy: 3987109.04.2015, 13:33

Marcin

Na poczatku sezonu to my kazdy mecz gralismy slabo, nie ma tam co patrzec, bo w tym okresie za duzo nie powygrywalismy.

2 mecze z rzedu wygrane i zaraz porazka lub remis...

To są wgl jaja, przez pół sezonu nie moglismy wygrac spotkania 3 razy z rzedu :DDD A teraz mamy 7 zwyciestw z rzedu i mecz z Burnley

MarcinQT komentarzy: 260409.04.2015, 13:31

No to np. z Sunderlandem dużo wcześniej mimo słabej gry Aleksis strzelił 2 gole po wielkich klopsach raz obrońcy a później Manone.

lays komentarzy: 3987109.04.2015, 13:27

W sumie to 1 połowa CFC też była dobra :P Mogli prowadzić, bo akcje mieli, druga przecietna i to mocno :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52409.04.2015, 13:27

MarcinQT
Ale pierwsza połowa była bardzo dobra.

MarcinQT komentarzy: 260409.04.2015, 13:23

@simpllemann

Ostatnio z Newcastle graliśmy strasznie słabą drugą połowę i w takim słabym stylu utrzymaliśmy prowadzenie i 3pkt.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52409.04.2015, 13:06

Szkoda, że my takich wygranych w kilku meczach nie mogliśmy osiągnąć.

lays komentarzy: 3987109.04.2015, 12:57

Szkoda, że CFC ostatnio w kiepskim stylu zdobywa 6 punktów w ostatnich 2 meczach... Hull cisnęło, a Remy w końcówce trafił i wygrali 3-2, z Stoke też kolorowo to nie wygladalo, bramkarz podał :)

Ziebka komentarzy: 265909.04.2015, 12:57

facebook.com/ThePremierFootball/photos/a.359432120799524.84215.187026441373427/810214005721331/?type=1&permPage=1

łaaaaaaaaaaaaaaa co beka w sieci :DDDDDDDDD

Czeczenia komentarzy: 1248709.04.2015, 12:57

A propos reprezentacji i Polskich piłkarzy w Premier League, to wygląda to... wesoło.

W XXI wieku, Boruc rozegrał prawie dwa razy więcej minut, niż wszyscy zawodnicy z pola razem wzięci. Ba, Wasilewski ma już więcej minut niż ekipa Rasiaków.

Pod tym względem, biją nas wszyscy sąsiedzi z wyjątkiem Litwy.

Biorąc pod uwagę ranking UEFA i kraje które nas wyprzedzają, jesteśmy lepsi tylko od Cypru. Natomiast ile państw które wyprzedamy, ma więcej rozegranych minut w EPL? Szkoda gadać.

Wnioski? Albo jesteśmy słabi, albo mamy słabych menadżerów.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52409.04.2015, 12:55

lays
Strzela mniej za to jest bardziej skuteczny.

lays komentarzy: 3987109.04.2015, 12:42

Żwirek

lays komentarzy: 3987109.04.2015, 12:37

Trener Arsenalu Arsene Wenger ostrzega Chelsea, że są gotowi wykorzystać każdą stratę punktów The Blues aby wygrać Premier League.

Kanonierzy są obecnie w doskonałej dyspozycji, wygrali 9 z ostatnich 10 meczy i przesuneli się na drugą pozycję w tabeli.

W ostatnią sobotę pokonali pewnie Liverpool 4-1 na własnym obiekcie i mają stratę 7 pkt do Chelsea. Francuz chcę zwiększyć presję na ekipie Mourinho, która ostatnio nie zachwyca.

Jest to dość duża przewaga, ale będziemy ciężko pracować, aby zmniejszyć tą stratę- powiedział Arsene Wenger na konferencji pracowej w ośrodku treningowym.

Chelsea ma trudny harmonogram. Wszystko co możemy zrobić to wygrać wszystkie mecze i czekać na to co się stanie na koniec sezonu, damy z siebie wszystko.

Jesteśmy w ważnym momencie sezonu, jest to okres w, którym pokazujemy swoją jakość, skupiając się na kolejnym meczu- zakończył Arsene Wenger

W następnej kolejce Premier League, drużyna Wengera zmierzy swoje siły na Turf Moor z broniącą się przed spadkiem ekipą Burnley, natomiast Chelsea zagra w delegacji z ekipą QPR.

lays komentarzy: 3987109.04.2015, 12:36

Moglibysmy sprzedac Ryo tak samo i tyle :P

Alonso komentarzy: 1282409.04.2015, 12:33

Chelsea zawsze lubiła kupować za niezłą kasę szrot do rezerw. U nich szkolenie młodych nie funkcjonuje, wola kupić zawodnika 21+ by robił za zmiennika dla zmienników.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52409.04.2015, 12:33

Największy awans - Bhutan 46 pozycji.
Największy spadek - Nowa Kaledonia 23 pozycje.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.04.2015, 12:27

A pozniej bedzie jak z Marinem.

Nie znam goscia ale wyglada na to jakies "Objawienie" w lidze japonskiej. Skoro taki warty uwagi niech idzie do Chelsea.

@kanonier204

mysle ze bardziej jak aspekt sportowy decyduje aspekt marketingowy :)

lays komentarzy: 3987109.04.2015, 12:21

Taa, a potem będzie jak z Salahem :D

lays komentarzy: 3987109.04.2015, 12:20

simpll

Lepsze to niż miejsce numer 70 :DDD Czy jeszcze dalej za Zambią itp

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.04.2015, 12:20

Naoki Ogane – prezes FC Tokio zdradził, że Chelsea złożyła ofertę za Yoshinori Muto. Japończyk jest pomocnikiem, który w obecnym sezonie strzelił trzy gole w czterech meczach. – Jeszcze nie zdecydowałem. To dla mnie wielki zaszczyt, móc otrzymać ofertę od takiego klubu jak Chelsea – powiedział Muro. Jose Mourinho zaoferował za 22-latka 4 miliony funtów.

Telegraph

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52409.04.2015, 12:13

"Reprezentacja Polski zajmuje 35. miejsce w najnowszym rankingu FIFA. W porównaniu z poprzednim notowaniem Biało-Czerwoni zanotowali spadek o jedną pozycję."

lays komentarzy: 3987109.04.2015, 11:57

Przed niedzielnymi derbami Manchesteru Sergio Aguero najbardziej obawia się Radamela Falcao, który jego zdaniem jest najlepszym snajperem w szeregach lokalnego rywala.

Wypożyczony z Monaco Kolumbijczyk przeżywa na Old Trafford ciężkie chwile. Podczas pobytu w Manchesterze trafił do siatki zaledwie czterokrotnie i spisuje się poniżej oczekiwań. Aguero pamięta jednak jego wyczyny sprzed kontuzji, a te budzą w nim respekt.

- To nie jest łatwy sezon dla Falcao, ale podziwiam jego zaangażowanie i klasę. Uważam go za jednego z najbardziej utalentowanych napastników na świecie – mówił Argentyńczyk.

- United ma w swoich szeregach znakomite indywidualności, które, grając razem, mogą stworzyć coś wielkiego. W tym sezonie nie zawsze im się to udawało, bo fantastyczne mecze przeplatali takimi, w których nie grali na miarę swoich możliwości. To czyni ich nieprzewidywalnym zespołem i nie mam wątpliwości co do tego, że w niedzielę musimy dać z siebie wszystko.

Ostatnimi czasy Aguero miewa problemy z trafianiem do siatki. Po raz ostatni dokonał tego 556 minut temu, ale dla Manchesteru United jest to wyjątkowo niewygodny piłkarz. W dotychczasowych spotkaniach derbowych wpisywał się na listę strzelców aż sześciokrotnie.

- Każda bramka cieszy, ale te zdobyte w meczach na szczycie smakują najlepiej. Strzeliwszy przeciwko United na Old Trafford dostajesz dreszczy. Czujesz tą napiętą atmosferę, kiedy cały stadion na chwilę cichnie, a potem wybucha. Na Etihad mam trochę inne odczucia, bo tam większe wrażenie robią na mnie fani, którzy śpiewają moje imię.

- Wciąż wierzymy w mistrzostwo Anglii. W futbolu wszystko może się zdarzyć, dopóki mocno w to wierzysz. Naszym celem jest zwyciężanie w każdym meczu i wywarcie presji na Chelsea – zakończył optymistycznie Aguero.

Przed derbami Falcao i Aguero sobie słodzą :D

lays komentarzy: 3987109.04.2015, 11:53

Tancredi Palmeri ‏@tancredipalmeri 2 min2 minuty temu
BREAKING NEWS: gunshots in Milan's court. 2 people died, one is the judge where the murderer was on trial!

zwierz komentarzy: 160309.04.2015, 11:51

Jest nowy raport Bossa. Wygląda na to, że poza Oxem cała kadra zdrowa.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52409.04.2015, 11:48

Chyba sobie zobaczę mecz Lecha dziś.

kamilo_oo komentarzy: 2356709.04.2015, 11:46

Ziebka

Polsat Sport i Polsat Sport News

Ziebka komentarzy: 265909.04.2015, 11:45

a tak z innej paki, leci na jakims kanale dzisiaj Lech z Blekitnymi? chcialbym z ciekawosci spojrzec na ich gre :p

lays komentarzy: 3987109.04.2015, 11:44

Joo :P Sprzedajemy szrot by kupić go na nowo.

Ściągać młodych chłopaków, którzy będą się rozwijać lub gwiazdy, a nie przecietniakow... Pozniej przychodza tacy zawodnicy jak Flamini, a my chcemy sie jak najszybciej ich pozbyc, bo Wenga ma sentymenty

Ziebka komentarzy: 265909.04.2015, 11:43

@AaronLieber27

Ings wydaje mi sie ze troche nie ta polka juz chyba wolalbym stawiac na Akpoma, a co do Richardsa to sam niewiem, ale na 4-5 CB by mogl przyjsc, bo w szkolce jakos nie mamy nikogo na ta pozycje, a RB obsadzone niesamowicie dobrze :)

lays komentarzy: 3987109.04.2015, 11:41