Arsenal pokonuje Rangers 3:0 i wygrywa Emirates Cup!

Arsenal pokonuje Rangers 3:0 i wygrywa Emirates Cup! 02.08.2009, 17:09, Kuba Zawadzki 187 komentarzy

Arsene Wenger postanowił oddelegować dziś mocniejszy wyjściowy skład niż wczoraj, jednak znalazło się w nim kilku zasłużonych wczoraj graczy, jak Wilshere i Merida. Tym razem na bramce nie Mannone, a nasz nr 1, czyli Almunia.

Mecz nie zdążył się jeszcze nawet dobrze rozpocząć, a Arsenal już zdobył bramkę! Po fantastycznej akcji Arszawina i Fabregasa piłkę w polu karnym dopadł młodziutki Wilshere i skierował ją do siatki! 1:0! To była dopiero 3. minuta meczu!

Szkoci próbowali odpowiedzieć, jednak ich akcja skończyła się złapaniem piłki przez hiszpańskiego golkipera Kanonierów. W 5. minucie na spalonym złapano Boyda. Od początku spotkania widać było dynamizm w akcjach Kanonierów, dużo dryblowali, lecz istnym fenomenem był Wilshere – mijał przeciwników jak tyczki i imponował swoją zwinnością oraz zwrotnością.

The Gunners wyraźnie przeważali w grze, co dało efekt w 10. minucie – po ładnym długim podaniu z połowy Arsenalu do piłki doszedł Merida i fantastycznie wyłożył piłkę Eduardo, który dopełnił tylko formalności strzelając w długi róg! 2:0!

Kilka minut później kolejna dobra akcja ze strony naszych piłkarzy, niestety defensywa Szkotów tym razem nie dała się oszukać. Kanonierzy nie spuszczali jednak z tonu, gra toczyła się praktycznie cały czas na połowie Glasgow i co chwilę mogliśmy oglądać sytuacje podbramkowe. Na początku 19. minuty Rangersi wywalczyli pierwszy rzut rożny, z którego jednak w żaden sposób nie zagrozili bramce Arsenalu. Ładną dwójkową akcję w 24. minucie rozegrał Eboue z Wilsherem, jednak ten pierwszy nie opanował w końcu piłki i nic z tej sytuacji nie wynikło. Chwilę później Fabregas „popisał” się dość brzydkim, spóźnionym wślizgiem od tyłu, prosto w nogi Beasley’a, na całe szczęście arbiter główny nie pokazał mu kartonika żadnego koloru. Na początku 27. minuty groźny kontratak przeprowadzili panowie w niebieskich koszulkach, jednak piłkę zagraną w pole karne dobrze wybił Silvestre.

W 39. minucie dobrą sytuację strzelecką, wypracowaną przez Clichy’ego zmarnował Eduardo. Minutę później blisko pola Szkoci wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego, jednak jego wykonanie było koszmarne. Zaraz potem piłka, po rzucie rożnym, trafiła pod nogi jednego z zawodników zespołu przeciwnego, na szczęście był na tyle zaskoczony że nie wykorzystał sytuacji. Piłkarze z Glasgow mieli jeszcze jeden rzut rożny który sporo namieszał w defensywie Arsenalu. Jednak to co stało się potem wprawiło wszystkich w oniemienie – Kanonierzy wyprowadzili kontratak, piłka trafiła do Wilshere’a, a ten minął jednego przeciwnika banalnym zwodem, przerzucił sobie piłkę nad drugim, zamarkował strzał, ogrywając jednocześnie dwóch zawodników i próbował lobować bramkarza – ten jednak, czubkami palców, wybił piłkę poza boisko. Wyrazy uznania dla tego młodego geniusza!

Zaraz przed końcem pierwszej połowy przed szansą stanął Eduardo, jednak tym razem górą był golkiper szkockiego klubu. Chwilę po tym zdarzeniu sędzia zakończył pierwszą odsłonę spotkania. Bardzo dobry mecz Kanonierów, fantastyczni Wilshere i Arszawin! Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie ujrzymy jeszcze ciekawsze widowisko!

Druga połowa rozpoczęła się dwoma zmianami w zespole Arsenalu – boisko opuścili Gael Clichy i William Gallas, a w ich miejsce weszli Armand Traore i Denilson. W wyniku tego Song został przesunięty do obrony. Kanonierzy rozpoczęli mecz dość nerwowo, co skutkowało kilkoma groźnymi sytuacjami ze strony Szkotów – w 50. minucie Song wślizgiem zablokował strzał Millera w światło bramki. Dwie minuty później, po zamieszaniu w polu karnym piłkę otrzymał Wilshere, minął rywala zwodem, lecz minimalnie przestrzelił.

W 56. minucie, z głębi pola, dośrodkował jeden z piłkarzy Glasgow Rangers i Miller o mało co nie strzelił bramki – piłka trafiła w słupek! Trzy minuty później interweniować musiał Almunia, jednak ta próba nie sprawiła mu problemów. W 60. minucie Kanonierzy wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego Szkotów, jednak nic groźnego z niego nie wynikło. Chwilę potem kontratak przeprowadził zespół z Glasgow, jednak fantastycznie zachował się hiszpański bramkarz Arsenalu, broniąc sytuację sam na sam. W 63. minucie podwójna zmiana – Bendtner zastąpił Arszawina, a Watt Eduardo. Chwilę później znów szarżował Wilshere, jednak stracił piłkę, którą heroicznie odzyskał Fabregas.

W 67. minucie Meridę zastąpił Aaron Ramsey. Kanonierzy mieli kilka ciekawych akcji, aż w końcu jedna z nich, w 72. minucie, zakończyła się bramką! Ramsey poczekał w polu karnym na kolegów, dograł piłkę górą do wbiegającego Wilshere’a, a ten w pełnym biegu z powietrza nie dał szans bramkarzowi drużyny przeciwnej! Cudowne dziecko, 3:0!

Chwilę potem, w 73. minucie, Fabregasa zastąpił Rosicky. Pięć minut poźniej mogło być już 4:0, jednak Bendtnerowi zabrakło centymetrów, aby skierować piłkę do siatki. Dobrze na lewej obronie spisywał się Traore, nie dając się wyprzedzić nikomu. Bardzo pracowity był również Rosicky, który podawał piłkę partnerom z każdej możliwej strony i walczył o nią jak lew. W 86. minucie groźnie zrobiło się pod bramką Arsenalu, jednak Miller posłał piłkę daleko obok słupka.

W drugiej połowie, a konkretniej po strzeleniu bramki gra obu zespołów się uspokoiła, więcej było podań między sobą, mniej dynamicznych i szybkich akcji. Dało się we znaki zmęczenie, lecz nie miało to już żadnego znaczenia, bo w 90. minucie arbiter główny spotkania zagwizdał po raz ostatni! ARSENAL POKONAŁ GLASGOW RANGERS I ZDOBYŁ PUCHAR EMIRATES!

Brawa dla całego zespołu, a w szczególności dla niekwestowanego zawodnika turnieju – Jacka Wilshere’a! Zapowiada się na piłkarza światowej klasy! Emirates Cup dla Kanonierów!

Końcowa tabela Emirates Cup:

Arsenal Londyn - 11 pkt

Glasgow Rangers - 4 pkt

Atletico Madryt - 3 pkt

Paris Saint-Germain - 1 pkt

Arsenal: Almunia - Clichy (46' Traore), Gallas (46' Denilson), Silvestre, Eboue - Song, Fabregas (73' Rosicky), Merida (67' Ramsey) - Wilshere, Eduardo (63' Watt), Arszawin (63' Bendtner).

Emirates CupGlasgow Rangers autor: Kuba Zawadzki źrodło: własne
poprzednia1234następna
RvP345 komentarzy: 36407.08.2009, 19:34

Jest trofeum!!!Żądzimy no przecież kto wygrywa w Finale 3-0.

Camnow komentarzy: 26805.08.2009, 01:46

I w dodatku nasze trofeum :D cięzko powiedzieć co do tego jak teraz skład wygląda :D ale śmiem stwierdzić w tym sezonie da się ugrać już więcej :D)))

solar komentarzy: 146504.08.2009, 23:21

nareszcie jakies trofeum ! ; p

tidzejjj komentarzy: 138504.08.2009, 16:25

jestem zwolennikiem transferu affelaya
dawac go

dnl9 komentarzy: 583 newsów: 504.08.2009, 15:34

ej ludzie spokojnie, Cesc nie odejdzie, nie ma takiej opcji. A co do EC to dopiero poczatek w tym sezonie;D

Olimpijczyk komentarzy: 109004.08.2009, 12:33

Brawo chłopaki

szopen komentarzy: 355 newsów: 704.08.2009, 11:22

Kase na transfer mają. Nie zapominajmy ,że najprawdopodobniej Milan opuści Pirlo. A kwota , która wpłynie na konto Milanu to ok. 20 mln euro. Więc te 35mln są raczej w stanie uzbierać.

Ja osobiście uważam , że to i tak jest plota. Wątpię by Cesc chciał zrobić krok w tył w swojej karierze. Bez obrazy , ale dla mnie Milan to ostatnio marnie prezentujący się klub. A te 35mln to nie adekwatna cena za umiejętności Cesca... więc moim zdaniem nie ma się czego bać.

zogi komentarzy: 14304.08.2009, 11:19

Niech się to okno już kończy!Mam już dość tych spekulacji! Niech Wenger nikogo nie kupuje i nie sprzedaje i CZEŚĆ!

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 804.08.2009, 11:14

zogi;-jak widac nawet w takich brukowcach jest troche prawdy niestety a czasami i bardzo duzo prawdy.Smielismy sie z City ze chcą Adebayora bo tak napisał brukowiec;/ i co?Adeba wylodował w City razem z Toure

zogi komentarzy: 14304.08.2009, 11:13

Ale i tak się boje.Strata takiego playmakera to gwoźdź do trumny!! Tak samo było z Ade on chciał zostać a tu go Boss zaskoczył i powiedział papa.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 804.08.2009, 11:12

zogi;-ja sadze ze to jest plota.Po pierwsze to Milam nie ma 15 mln na zakup Fabiano czy Huntelaar'a a tutaj jest mowa o 35 mln za Cesca.Tymi 35 mln jesli nawet by je mieli moge sobie za przeproszeniem obetrzec:D Po drugie watpie ze Boss chciałby sprzedac nasz motor napedowy,kapitana i bardzo dobrze rokującego na przyszłośc młodego hiszpana

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.08.2009, 11:07

Zogi > wiadomo , ale watpie zeby to byla prawda , milan nie ma pieniedzy... szczegolnie 35mn.

zogi komentarzy: 14304.08.2009, 11:05

GunnersFan9-coś mi się nie wydaje Cesc w Milanie?
Za 30 mln? Ale nie wiadomo co ten Wenger planuje! Kibice nie wybaczyli by mu sprzedaży Cesca.

K1cKer komentarzy: 57404.08.2009, 10:57

hehe daj spokoj xD

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 804.08.2009, 10:33

Milan po Fabregasa

goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/08/04/1421028/milan-ready-to-offer-arsenal-35m-for-cesc-fabregas-report

witkowskil komentarzy: 99004.08.2009, 10:31

Bravo dla kanonierów

Java289 komentarzy: 115304.08.2009, 10:14

A że tak zapytam ... Kiedy będą wprowadzone te zmieny w serwisie?

Cesc_Fan komentarzy: 452404.08.2009, 09:45

Song już pod koniec tamtego sezonu pokazywał ,że warto na niego stawiać . Myślę ,że w tym sezonie będzie jeszcze lepszy . Liczę ,że Wenger kupi jakiegoś DP ,który zastąpi Alexa podczas wyjazdu na PNA .

crisadus komentarzy: 850704.08.2009, 09:18

Danielo masz rację Song coraz lepiej sobie radzi na pozycję def. Pomocnika. Będziemy mieli z niego naprawdę ogromny pożytek.

Danielo_Gunners komentarzy: 264303.08.2009, 22:10

na DP zagrał w meczu Song i moim zdaniem dorósł do tej roli..

fan_arsenal_fc komentarzy: 3703.08.2009, 11:25

świetny mecz,zgranie. I gratki dla Wilshera to był jego dzień.

miki9971 komentarzy: 6508 newsów: 203.08.2009, 10:24

ivexo123

No nie ma KOLO , nie ma , zapomnijmy o tym już...
Jeśli nie kupimy defensora , to trzeba będzie sobie radzić i już ..

Danielo_Gunners komentarzy: 264303.08.2009, 10:18

świetny mecz ciągle na najwyższych obrotach a przypomnijmy że nie było theo i nie grał Robin skuteczność mogła by być lepsza ale cóż ;) wszyscy sie rozkręcają bravo :)

Kamil1991 komentarzy: 2603.08.2009, 10:15

zawsze to jakieś trofeum (żart), Wilshere gra coraz lepiej mam nadzieje że w tym sezonie będzie grał więcej

jurgen komentarzy: 7903.08.2009, 09:58

Potrzebujemy DP i obrońce o atak ym sie nie martwil...

arsen1 komentarzy: 107803.08.2009, 09:53

Jack powinien w tym sezonie wystepowac jak najwiecej ,to jest nasz nastepca Cesca .

ivexo123 komentarzy: 176603.08.2009, 09:53

Polas > Arsenal co mecz ma duzo akcji, szkoda tylko ze potrafi przegrać z zespołami, które przeprowadzą jedną akcje w meczu i wygrają. Co, juz nikt nie pamięta w zeszłym sezonie 1:0 z Fulham, 1:2 z Hull, 2:1 ze Stoke, 1:1 z Sunderlandem, wszystko w plecy, a przeciwnik zrobił jedną, dwie akcje a my nacieraliśmy całe 90 minut i co? bach mistrza nie ma. Takich meczów było więcej..

Specu1990 komentarzy: 69603.08.2009, 09:38

no arshavin powinien grać z wallcotem na ataku najlepsza możliwość

Damian91 komentarzy: 7603.08.2009, 09:22

nie ma co transfery są nam bardzo potrzebne! co z tego ze wygralismy 3-0 z rangersami i 2-1 z atletico?!? to nie sa druzyny pokroju druzyn z top4 PL. Potrzebujemy: srodkowego obroncy--->hangeland,defensywnego pomocnika--->vieira(jak song wyjedzie na PNA lub złapie kontuzje nie mamy DP),napastnika---> huntelar/chamakh(bardziej huntelar ale chamakh tez mogł by byc)

Polas komentarzy: 55103.08.2009, 09:19

ivexo123---> Ale policz ile Arsenal miał akcji...

ivexo123 komentarzy: 176603.08.2009, 08:09

SamirRosicky > zobaczymy co powiesz jak zagramy taki mecz jak wczoraj tylko bdzie gorsza skuteczność pod bramką i tych trzech goli nie strzelimy. Mało takich meczów bylo ze cisneliśmy 90 minut a traciliśmy wazne pkty bo przeciwnik zrobił jedną czy dwie akcje i trafił? Do takich sytuacji nie mozna dopuszczać, a zwłaszcza do tylu co dopusciliśmy wczoraj. Zobacz dziś powtórke i policz sobie ile rywale mieli okazji do bramek i pewnie przyznasz mi racje.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7203.08.2009, 07:56

Gramy dobrze, ale na PL przydałby się jeszcze Vieira, Chamakh i Hageland, ewentualnie jeden, czy tam dwóch z nich.

DanteZZ komentarzy: 116903.08.2009, 07:49

takie coś chce widzieć na koniec sezonu! kapitan unoszący puchar PL

SamirRosicky komentarzy: 285303.08.2009, 07:22

ivexo123>>
Nie przesadzaj,aż tak źle nie było.Zauważ,że w obronie grał Silvestre,co wszystko tłumaczy.

ivexo123 komentarzy: 176603.08.2009, 06:59

Szkoda ze wszyscy, a przynajmniej zdecydowana większośc z was oceniła ten mecz po wyniku. Ciekawe czy Wenger zauwazył ze jakby Rangersi byli bardziej skuteczni to by nam strzelili z 5 goli a mieli do tego multum okazji i pewnie zespoły pokroju tych z czołówki EPL by nas pokarały, trzeba kupić jakiegoś konkretnego defensora bo naprawde bdzie nie ciekawie. Brak mi tego walecznego Kolo Toure ale coz, jego juz do klubu nie cofniemy. Trzeba kupić innego, solidnego CB tym bardziej ze (obym sie mylił) ale Vermaelen ma jakąś kontuzje, bo jak inaczej wytłumaczyć jego absencje w obydwu meczach EC? Nie było go nawet na ławce rezerwowych a pamiętam jego starcie z ktorymś z drwali Hanoveru po którym wstał z grymasem i wyraznym bólem na twarzy. Obym sie mylił ale zaczyna sie.. te niedociągnięcia w obronie strasznie mnie martwią bo naprawde trafimy na lepszy zespół i bdzie płacz ;/

cacapa komentarzy: 76903.08.2009, 00:30

mam nadzieje że Bubu zostanie z nami a Viola da sobie siana

snajder1993 komentarzy: 12103.08.2009, 00:27

Jestem Dumny z postawy Arsenalu :) jeszcze nie zdążyłem usiąść wygodnie i juz Gol :D :) Radość Radość Radość

Szef komentarzy: 1303502.08.2009, 23:47

no zeby sie na tym pucharze tylko nie skonczylo

madek komentarzy: 8402.08.2009, 23:20

psg 2 pkt

Karuzel komentarzy: 35202.08.2009, 23:14

Arsenal1994 -> wczoraj Ty się zgodziłeś ze mną co do Bendtner'a, teraz ja muszę co do Denilsona, w którego talent wierzyłem bardziej niż Duńczyka, ale przestał się rozwijać a Song jak najbardziej - jest solidnym DP.
Mecz bardzo ładny chodź momentami Arsneal grał chaotycznie. Wielkie brawa dla Wilshere'a, za 3 lata będzie wymiatał!

crisadus komentarzy: 850702.08.2009, 22:34

No to trzeba pogratulować naszej drużynie w wygraniu Emirates Cup:)

Strzeluch komentarzy: 153002.08.2009, 22:13

i to na inauguracje nowego stadionu:)

mikypl komentarzy: 107102.08.2009, 21:56

lol, Espanyol pojechał Pool 3-0 :]

Arsenal1994 komentarzy: 749702.08.2009, 21:54

Mecz był świetny. Pierwsza połowa - nie daliśmy Rangersom nawet wyjść ze swojego pola karnego. Druga połowa troche słabsza na początku ale to w naszym zwyczaju. Chcemy szybko wbić rywalowi kilka bramek, później w drugiej połowie oddajemy troche pola by rywal sie troche pomęczył ale na koniec zawsze wbijamy gwóźdź do trumny ;)

Jack Wilshere - nie wiem jak mam nazwać tego zawodnika, fenomen - to za mało. On już teraz pokazuje że bedzie jednym z najlepszych a ma zaledwie 17 lat!! ( ja mam 15, a nie gram nawet choć ciut tego co on xD)

Zwycięstwo cieszy ale nie zapominajmy ze to tylko Rangersi którzy w obronie mają dosłownie postawione tyczki do mijania (jedyna różnica to ze te akurt są istotami żywymi i mogą sie poruszać :D)
Myśle ze ofensywe mamy kompletną, choć nie zawadziło by, jeśli sprowadzilibyśmy jakiegoś napastnika. Nie napalam sie już na jakiegoś Huntelaara ;) bo wiem ze to nie możliwy transfer.
Natomiast def. pomocnika lub obrońca musi być!
Na DP jedynie Song trzyma poziom. Widać ze chłopak sie wyrobił, przez wiekszość poprzedniego sezonu tracił piłke jak dziecko i przewracał sie jak baba ale teraz widać ze popracował na siłce ;) i są efekty.
Niestety w grze drugiego DP - Denilsona, nic sie nie zmieniło. Po raz kolejny jest bezbarwny, niby coś robi na tym boisku ale tak na prawde to nic. Myśle ze przyjście np. Matuidiego załatwiło by problem, no chyba ze Vieira jeszcze dojdzie to też bede zadowolny. Może poziom nie ten co z przed lat ale mogł by pełnić role takiego dobrego ducha drużyny, ktory zawsze pomoże, doradzi :)
Pozostaje jeszcze Diaby ale on nie jest def. pomocnikiem, chyba ze Arsen bedzie go probował ustawiać na tej pozycji. Abou mowił ze wakacje spędził na siłce wiec można by go było troche cofnąć w pomocy. Jednak ja wątpie że Abou bedzie grał na DP, jego ciągle ciągnie pod pole karne przeciwnika, no ale zobaczymy...
Pozostaje jeszcze obrona. Jednak myśle ze kupno nowego obrońcy jest uzależnione od tego czy Senderos zostanie w naszej drużynie.
Jeśli Szwajcar zdecyduje sie pozostać myśle ze defensor nie bedzie taki potrzebny.

Trzeba jeszcze zobaczyć jak z Valencia sobie poradzimy, na mecz wroci juz pewnie Theo i Diaby ale nawet jesli zagramy dobrze jeden, chociaz jeden transfer jest wskazany.

knax komentarzy: 22402.08.2009, 21:53