Arsenal pokonuje Stoke 1-0, udany debiut Monreala

Arsenal pokonuje Stoke 1-0, udany debiut Monreala 02.02.2013, 16:49, Sebastian Czarnecki 4418 komentarzy

Starcie Arsenalu ze Stoke było dokładnie takie, jak się spodziewano. Twarda i nieustępliwa walka w środku pola, dużo pojedynków w powietrzu i wyraźna dominacja Arsenalu nad broniącym się całe spotkanie przeciwnikiem - dokładnie tak wyglądał ten mecz, który zakończył się minimalnym zwycięstwem Arsenalu.

Nikt nie przewidywał łatwych trzech punktów dla londyńczyków; każdy o zdrowych zmysłach wiedział, że podopieczni Arsene'a Wengera będą musieli włożyć w ten pojedynek cały zapas swoich sił. I tak też się stało - Kanonierzy nie starali się na siłę wepchnąć piłkę do bramki Stoke, nie szturmowali jak szaleni na autobus ustawiony przez rywala, tylko spokojnie wyczekali i zaatakowali w najmniej oczekiwanym momencie - w tym wypadku był to rzut wolny.

Kanonierzy zrobili jednak swoje i w pełni zasłużenie zgarnęli trzy punkty, które na pewno pomogą im w walce o Wielką Czwórkę, podczas gdy Chelsea przegrała z Newcastle, a Everton zremisował z Aston Villą.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Diaby (68. Cazorla), Arteta, Wilshere - Walcott (90. Ramsey), Giroud, Chamberlain (68. Podolski)

Stoke: Begović - Shotton, Huth, Schawcross, Wilkinson - Walters (83. Jerome), Whelan, N'Zonzi, Etherington - Cameron (83. Owen), Crouch (83. Jones)

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 5. minuty meczu. Mikel Arteta potwierdził swój znakomity przegląd pola i posłał wspaniałą piłkę na uwolnienie do wybiegającego Theo Walcotta. Anglik zszedł do środka i podał do wybiegających kolegów, ale akcja zatrzymała się na obronie Garncarzy.

Kolejne minuty nie były zbyt interesujące; gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji i nawet w najmniejszym stopniu nie zagroziła bramce rywala.

Minęło pół godziny gry, a na Emirates Stadium w dalszym ciągu wiało nudą. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, za to dominowała gra w środku pola, powietrzne pojedynki i agresywne wejścia w piłkę, bądź - w przypadku graczy Stoke - kończyny rywala.

W 31. minucie w końcu coś się ruszyło, ale sytuacja była wypracowana ze stałego fragmentu gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na czwarty metr pod nogi Chamberlaina, który oddał strzał w środek bramki. Z interwencją zdążył jednak Begović, który potwierdził swą wysoką formę w obecnym sezonie Premier League.

Trzy minuty później Kanonierzy stworzyli sobie kolejną świetną okazję do zdobycia gola. Tym razem po dośrodkowaniu Monreala główkował Koscielny, ale fantastycznie interweniował Begović. Bośniak sprawiał wrażenie niepokonanego i dał podopiecznym Arsene'a Wengera do zrozumienia, że łatwo im nie będzie go pokonać.

W 40. minucie znowu do głosu doszli gospodarze, ale kolejny raz swój kunszt bramkarski potwierdził Begović. Wilshere świetnie podał na lewą stronę do Chamberlaina, który oddał potężny strzał na bramkę Bośniaka, ale ten wspaniałą robinsonadą sparował piłkę na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie na lewym skrzydle coraz częściej wykorzystywany był Monreal, który śmiało sobie poczynał w pierwszym meczu w nowych barwach. W 53. minucie popisał się bardzo dobrą wrzutką na Girouda, który mógł zdobyć gola, ale Huth wyskoczył wyżej od Francuza i w porę go powstrzymał.

W 56. minucie Kanonierzy wyszli z kolejnym atakiem. Akcję długim podaniem zapoczątkował Monreal, Giroud wspaniale dograł do Wilshere'a, a ten oddał piłkę do środka, gdzie nabiegał francuski napastnik. Jego strzał był jednak za mocny i zbyt nieprecyzyjny, aby mógł wpaść do bramki strzeżonej przez Begovicia.

W 68. minucie Wenger zdecydował się na zmiany. Lukas Podolski zmienił Chamberlaina, zaś Cazorla wszedł kosztem Diaby'ego.

W 79. minucie Kanonierzy w końcu strzelają gola, a jego autorem Lukas Podolski, który oddał dobry strzał z rzutu wolnego. Sędzia liniowy nie chciał jednak uznać tej bramki, gdyż wypatrzył sobie spalonego, jednak Theo Walcott nie uczestniczył w akcji. Na szczęście Foy nie zgodził się z decyzją i 1-0 dla Arsenalu!

Minutę później mogło być już 2-0. Cazorla popisał się samotnym rajdem, wpadł w trzech graczy Stoke, stracił, a następnie znów odzyskał piłkę i strzelił ponad bramką.

W 83. minucie Tony Pullis zrobił manewr niczym z piłkarskich gier komputerowych, przeprowadzając wszystkie trzy zmiany w jednym momencie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy odnieśli piekielnie ważne zwycięstwo nad Garncarzami ze Stoke.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52405.02.2013, 23:14

gunner_girl
To się chwali;)

MateuszK4nonier komentarzy: 440405.02.2013, 23:14

Mi się zawsze najbardziej laski Artura podobały. A jego najbardziej z tego całego serialu lubiłem, choć na początku grał takiego co myśli że wszystko może dzięki kasie rodziców, to później zayebisty się zrobił.

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2013, 23:14

@grand92
Mnie najbardziej irytuje Marysia.
Niby taka żelazna dziewica i taka milutka, a tak na prawdę to wredna suka :D strasznie jej nie lubię :P

LoveTheGunners komentarzy: 914005.02.2013, 23:13

hahah , co to za temat ;D

grand92 komentarzy: 793705.02.2013, 23:11

mnie to irytuje strasznie postać Błażeja w PM , zrobili z niego takiego dupowyrywacza a w prawdziwym życiu widać że to klasyczny okaz cioty

Lateralus komentarzy: 90305.02.2013, 23:11

Topek

Mam dokładnie to samo. Przyznam szczerze,że w TV to oglądam jedynie wiadomości i z zagranicznych seriali to tylko AHS i The Walking Dead. Cała reszta to niestety totalne dno.

Yakub97
Na Kino Polska w tym roku najczęściej chyba był film "Wyjście awaryjne". W miesiąc chyba z 10 razy pokazali. A poza tym "Krzyżacy", "4 pancerni i pies" i wiele, wiele innych powtórek.

Me3mber komentarzy: 256105.02.2013, 23:09

Yakub97-> do wojewódzkiego to mu dalekooo, serio.

MateuszK4nonier komentarzy: 440405.02.2013, 23:09

Qarol@
Ta co z Pawłem kręciła, co się na spotkaniach uzależnionych poznali ?

Qarol komentarzy: 1450205.02.2013, 23:08

@tomekafc95

Nie, to nie ona.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12605.02.2013, 23:08

A ja polecam wyrzucić telewizor przez okno. Już kilka lat w ogóle nie włączam i jak zdrowo. wporzo opcja, serio.

JakubBurak13 komentarzy: 24805.02.2013, 23:07

A i zapomniałem napisać o komedii typu Trudne Sprawy/Dlaczego ja ? ponieważ niektóre odcinki zwalają z nóg + reżyser chyba ten sam co w kiepskich ale ten 1 bo ten co teraz jest , to do bani ...

Moja babcia to tak przeżywa jakby to było na prawde hehe .

tomekafc95 komentarzy: 413605.02.2013, 23:06

ta co z dachu skoczyla co z bartkiem byla ?

pronik komentarzy: 517905.02.2013, 23:06

dla tych co nie wiedza Sunderland-Arsenal w c+ sobota 16

Yakub97 komentarzy: 574605.02.2013, 23:06

A co do filmów to na Hbo i Kino Polska fajne mozna znaleźć sobie na wieczór

Qarol komentarzy: 1450205.02.2013, 23:05

@ArseneAl

Kiedyś była fajna laska w tej Pierwszej Miłości. Ale to daaawno. Coś było, że ona jakaś psychiczna i potem się zabiła chyba. Tak mi coś świta.

Ale spodobała mi się strasznie.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52405.02.2013, 23:05

gunner_girl
Dziewczyna Skarb bo mecze ogląda;)

Yakub97 komentarzy: 574605.02.2013, 23:03

Wojewódzki niby ceikawy ale ogladam jak przychodzi do niego jakac ciekawa osoba.
Fajny program na yt 20m2 lukasza
Przyszly wojewodzki

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2013, 23:03

A ja kurde nawet nie wiedziałem, że ci noł nejmowi aktorzy grający w PM grają też w innych serialach :P np. Mikser, Radziu czy Daga. Pierwszego widziałem na tvp jako księdza, a ta dwójka gra jakiś ratowników też na tvp lol.

Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2013, 23:03

JakubBurak13 > No wiadomo , Wojewódzki obowiązkowo :)

gunner_girl komentarzy: 45505.02.2013, 23:03

simpllemann

No co xd to takie dziwne ? Wolę mecz obejrzeć albo jakiś dobry film. Chociaż przyznam kiedyś oglądałam M jak Miłość ale mi się znudziło.

Qarol komentarzy: 1450205.02.2013, 23:01

@ArseneAl

Pewnie się nadrobi ; D

Ogólnie serial jest w porządku, nie zawiewa nudą.

JakubBurak13 komentarzy: 24805.02.2013, 23:01

ja z tv tylko : Wojewódzki , Świat wg. Kiepskich , Pierwsza Miłość , czasami Ugotowani bądź jakiaś komedia/horror z polsatu .

MateuszK4nonier komentarzy: 440405.02.2013, 23:00

Co do tej sytuacji ze Szczęsnym przy bramce Suareza. Sam broniłem dobrych kilka lat, i Ojciec Maciej ma pełną rację. Jak sytuacja jest blisko bramki, ustawiasz lub rzucasz się instynktownie tam gdzie strzał może przelecieć bez rykoszetu. Takie sytuacje Szczęsny powinien wykorzystywać, jeśli obrońca zasłania pewną część, on powinien zasłonić drugą. Zawsze jest większa szansa na obronę gdy masz większy obszar bramki zasłonięty. Dlatego Szczęsnemu jeszcze daleko do bardzo dobrego bramkarza, popełnia proste choć nie dla wszystkich widoczne "gołym okiem" błędy.

Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2013, 22:59

Ja oglądam na C+ "W garniturach 2". Fajny serial o prawnikach.

Lateralus komentarzy: 90305.02.2013, 22:59

Matko boska patrzę i nie mogę uwierzyć,że dyskusja toczy się tu o jakiś prymitywnych polskich serialach. Przecież to co teraz nadają w telewizji to totalna kaszana.

Qarol komentarzy: 1450205.02.2013, 22:59

Ostatnio na TVN Playerze w telefonie obejrzałem całkiem niezły serial, konkretnie to pierwszy sezon Twarzą w Twarz. Niezły. Małaszyński nawet mnie nie denerwował ; D

grand92 komentarzy: 793705.02.2013, 22:58

a ogląda ktoś z was ten nowy serial na C+ "Transporter" ? całkiem fajny ale brakuje mi mojego ulubionego aktora Jasona Stathama

@Qarol
Ee.. To zaniedbałeś tylko kilka odcinków. Zawsze można na ipli nadrobić ;)

@Qarol

gunner_girl komentarzy: 45505.02.2013, 22:57

Weszłam żeby zobaczyć o czym gadacie, a tu temat seriali :P
Ja żadnego nie oglądam xd

grand92 komentarzy: 793705.02.2013, 22:56

simpllemann

a zdziwię cię bo ja czasami oglądałem , generalnie za każdym razem gdy jadę do babci mijam ten kościół gdzie nagrywali ten serial no i na dodatek moja babcia każdy odcinek oglądała , dlatego jak u niej bywałem to czasami luknąłem ;)

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2013, 22:55

@WilkSzary
Głównie wartka akcja :D
Trzeba ten serial oglądać od dłuższego czasu bo się nie ogarnie.
Ja to czekam z niecierpliwością na każdy odcinek :P
kiedyś zrobiłem ponad miesięczną przerwę to nie wiedziałem kompletnie o co chodzi.

tomekafc95 komentarzy: 413605.02.2013, 22:54

skonczył*

ogladalem serial na tv 4 te meksykanskie serie wlasnie wczoraj jeden sie skonczy a po za tym barwy szczescia barwy szczescia m jak milosc czasem hahah :D

Qarol komentarzy: 1450205.02.2013, 22:54

Ja też oglądałem Pierwszą Miłość kiedyś, ale zaniedbałem jakiś czas temu. Skończyłem na odcinku jak ten typ śmieszny został managerem klubu i się rządził ; D

mooseq komentarzy: 63205.02.2013, 22:53

ja już mówimy o serialach to pochwale się ze mam ok 20 koszulek z nadrukiem 'M jak Miłość' w kilku kolorach, mam do końca świata i jeden dzień dłużej w czym w piłke grać :D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56705.02.2013, 22:53

Widzę, że wam się nudzi :P Polecam lekturę na dobranoc ;)
alwaysagooner.wordpress.com/2013/02/05/nacho-monreal-i-co-dalej/

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52405.02.2013, 22:52

A Plebanię oglądał ktoś?:D

grand92 komentarzy: 793705.02.2013, 22:52

zarzucę wam jeszcze jedną scenę z filmu który bawi widzów swoją głupotą a mianowicie z filmu "Weekend"

youtube.com/watch?v=tvmJ5mNRgP8

scena miażdży :D

MateuszK4nonier komentarzy: 440405.02.2013, 22:51

Ja Pierwszą Miłość oglądałem od 1 odcinka, teraz od 3-4 miesięcy już nie oglądam.

WilkSzary@
Mam w klasie 23 dziewczyny, około połowa ogląda. Ale odkąd je poznałem twierdzę, że one nie są normalne.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52405.02.2013, 22:51