Arsenal przechodzi do 4. rundy COC po rzutach karnych

Arsenal przechodzi do 4. rundy COC po rzutach karnych 25.09.2013, 21:53, Sebastian Czarnecki 2068 komentarzy

Żadna drużyna nie zasłużyła dziś na zwycięstwo w tym nudnym, monotonnym i bardzo przewidywalnym meczu. Obie drużyny zagrało dzisiaj fatalnie, a swoich kibiców bardziej wprawiały w śpiączkę, niż wywoływały u nich olbrzymie zainteresowanie. Spotkanie rozstrzygnęło się w serii jedenastek, gdzie po prostu słabsi byli piłkarze gospodarzy, którzy aż dwukrotnie nie trafili w bramkę Fabiańskiego. Mimo że Arsenal przeszedł do kolejnej rundy, to spotkanie to pozostanie bez echa. W 4. rundzie Capital One Cup czekają na nas derby Londynu na Emirates Stadium, bowiem kolejnym przeciwnikiem Kanonierów będzie Chelsea.

West Brom: Daniels - Reid, Dawson, Lugano, Popow - Sinclair, Dorrans, Mulumbu (90. Morrison), Sessegnon - Berahino, Long (90. Rosenberg)

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Monreal - Hayden (84. Olsson), Arteta (95. Bellerin) - Gnabry, Eisfeld (82. Park), Miyaichi - Bendtner

Początek spotkania był bardzo niemrawy. Obie drużyny nie zamierzały przejść do zdecydowanego ataku i najwyraźniej czekały na potknięcie się przeciwnika. Pierwsze minuty to częstsze próby gospodarzy, jednak nie zagroziły one w większym stopniu bramce pilnowanej przez Fabiańskiego.

W 9. minucie nastąpiła pierwsza groźna akcja, po tym jak w słupek trafił... Nicklas Bendtner. I to dosłownie. Duński napastnik nie oddał żadnego strzału, a w część bramki wpadł własnym ciałem.

Kolejne minuty to kontynuacja gry w środku pola. Oprócz zmarnowanej akcji przez Gnabry'ego pod koniec pierwszego kwadransa, nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Obie drużyny grały bardzo niemrawo, jakby w ogóle nie zależało im na objęciu prowadzenia.

W okolicach trzydziestej minuty, trzy szanse ze stałych fragmentów gry mieli podopieczni Steve'a Clarke'a. Najpierw strzał Dorransa z rzutu wolnego został zablokowany, a następnie dośrodkowanie z narożnika boiska nie przyniosło zagrożenia. Co prawda jeden z graczy gospodarzy oddał strzał głową, ale Fabiański nie miał z nim żadnego problemu. Kolejny korner był całkowicie nieudany.

Pod koniec pierwszej połowy coś się zaczęło ruszać, ale w dalszym ciągu nikt nie miał dobrej okazji do strzelenia gola. W 37. minucie strzał z dystansu nad poprzeczką oddał Dorrans, a pięć minut później jeden z piłkarzy Arsenalu oddał uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Gnabry'ego - z tym akurat poradził sobie młody Daniels.

Najgroźniejszą akcję na strzelenie gola mieli jednak gospodarze w 45. minucie. Potężne uderzenie z rzutu wolnego oddał Steven Reid, ale Łukasz Fabiański przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa spotkania była równie nudna, co pierwsza. Dominowała przeciętna gra w środku pola i całkowity brak zaangażowania z obu stron. Nikt nie odważył się na jakikolwiek atak, który mógłby wyprowadzić jego drużynę na prowadzenie.

W 60. minucie w końcu coś ruszyło, a bardzo mocne uderzenie oddał Mulumbu. Na posterunku czyhał jednak dobrze ustawiony Fabiański, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Minutę później Kanonierzy zdołali jednak strzelić upragnioną bramkę. Dobre podanie do Eisfelda posłał Nicklas Bendtner, a Niemiec ruszył sam na sam z młodym Danielsem i pewnym strzałem go pokonał. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce dla Arsenalu, tempo ponownie się uspokoiło, jednak The Baggies nieco odważniej zaczęli konstruować swoje akcje. Niemniej, nie przyniosło to większego pożytku.

W 71. minucie było już 1-1! Stały fragment gry przyniósł gospodarzom wyrównanie. Berahino oddał strzał głową z najbliższej odległości, a Łukasz Fabiański nie miał przy tej sytuacji nic do powiedzenia.

Po tym tempo już całkowicie usiadło. Dominowała nudna, monotonna i bezwartościowa gra w środku boiska. Bez zaangażowania, bez woli walki, nawet bez jakichkolwiek prób ataku. Do końca regulaminowego czasu gry, nic się nie zmieniło, a obie drużyny na własne życzenie są zmuszone rozegrać dogrywkę.

Już na początku pierwszej połowy dogrywki, Mikelowi Artecie najprawdopodobniej odnowił się uraz, przez co musiał zejść z boiska. W jego miejsce wszedł Hector Bellerin.

W 97. minucie piłkę meczową na swojej nodze miał Nicklas Bendtner, który dostał fantastyczne prostopadłe podanie na wolne pole od Serge'a Gnabry'ego. Duńczyk miał przed sobą tylko bramkarza drużyny przeciwnej, jednak poruszał się jak mucha w smole, a Craig Dawson zdołał go dogonić i wybić piłkę na rzut rożny.

Końcówka dogrywki należała już tylko do piłkarzy West Bromwich. W 115. minucie bardzo mocny strzał z dystansu oddał Morgan Amalfitano, jednak trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później kolejny raz próbował piłkarz wypożyczony z Marsylii, jednak z linii bramkowej zagrożenie oddalił Mertesacker.

W 118. minucie Scott Sinclair mógł zakończyć ten mecz. Otrzymał świetną piłkę na wolne pole, jednak zachował się w tej sytuacji jak amator i zaprzepaścił trud drużyny. Do końca dogrywki nic się już nie zmieniło, przed obiema drużynami czekały rzuty karne.

1:0! Jako pierwszy do wykonania jedenastki podszedł Steven Reid i mocnym strzałem w okienko pokonał Fabiańskiego. Polak nie miał nic do powiedzenia.

1:1! W Arsenalu rundę rozpoczął Nicklas Bendtner i ze stoickim spokojem posłał leciutką piłkę, która zaskoczyła młodego Danielsa.

2:1! Do wykonania kolejnej jedenastki podszedł Markus Rosenberg, który nie pomylił się i pokonał Fabiańskiego mierzonym strzałem.

Serge Gnabry podszedł do wykonania rzutu karnego, jednak został zatrzymany przez młodego Danielsa. Dalej 2:1 dla WBA!

3:1! James Morrison oddał mocny strzał w okienko i nie dał Fabiańskiemu żadnych szans.

3:2! Kristoffer Olsson podtrzymał nadzieję Arsenalu i wykorzystał swoją jedenastkę, mimo że Daniels prawie obronił to uderzenie. Niewiele brakowało!

Craig Dawson nie potrafił wykorzystać swojej jedenastki i nie trafił nawet w światło bramki, mimo że Fabiański rzucił się w przeciwną stronę! Wciąż 3:2!

3:3! Kanonierzy doprowadzili do wyrównania w serii jedenastki za sprawą najmłodszego na boisku Chuby Akpoma. 17-latek nie zmarnował swojej szansy.

Piłkarze WBA zmarnowali drugą jedenastkę z rzędu i kolejny raz strzał nawet nie trafił w światło bramki. Tym razem pechowcem okazał się Morgan Amalfitano.

Decydujące uderzenie należało do Nacho Monreala, który oddał mocny strzał pod poprzeczkę i zapewnił Arsenalowi zwycięstwo w serii jedenastek!

Capital One CupRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Torres

To rezerwy Chelsea na mecz ze Swidon, ciekawie jaki wystawią skład na Arsenal na wyjeździe. To jest po prostu niebo a ziemia, Wenger wystawi maks 4 zawodników z podstawy.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.09.2013, 14:39

W ogóle jest szansa, że na przyszłą niedziele jak zagramy przeciwko WBA ponownie to będzie szansa zobaczyć trójkę: Cazorla-Ozil-Rosicky :D
Miazga. Oczywiście jak Santi da radę się wykurować. Oczywiście nie cały mecz taka trójka będzie, ale przez jakiś czas jest taka możliwość.

"25.09.2013; 19:38
Ja stawiam dogrywkę a tam wszystko się wydarzy"

Dzięki na uznanie #znaffca

grochal14 komentarzy: 193326.09.2013, 14:23

Bedzie grac Gnarby, Do soboty wieczora wypocznie.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 426.09.2013, 14:20

Myślicie, że zagramy ze Swansea tak:

Jack--Ozil--Aaron
--Arteta-Flamini--

?
Jaka inna możliwośc nam pozostaje, Ryo gra padlinę, a Gnabry ma w nogach sporo minut w ostatnich dniach. Z takim środkiem jak podałem to chyba dominacja będzie spora ale czy będzie miał kto wykończć?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.09.2013, 14:12

Bosscielny

lucasnoline komentarzy: 541626.09.2013, 14:11

Co ten Lewandowski znowu wydukał z siebie?

grochal14 komentarzy: 193326.09.2013, 14:10

Jak myslicie, Rooney czy Suarez do FPL ?

Alonso komentarzy: 1282426.09.2013, 14:07

Dreamcast
Wiem ale tak mi się kojarzy jak zobaczę foty z nim albo jakieś video.

Dreamcast komentarzy: 104226.09.2013, 13:58

CarlosV
Tak jakby we Francji czy Anglii homoseksualiści musieli ukrywać swoje preferencje ;)

Oggy komentarzy: 948926.09.2013, 13:54

Powiem wam, że jak Marzag go nie broni przed tym zarzutem to coś już musi być na rzeczy! #detektywwsutannie

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.09.2013, 13:54

29 different players have represented Arsenal's first team this season.

Nieźle :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 126.09.2013, 13:49

Dreamcast
Niezłe ma alibi więc!

Dreamcast

belson14 komentarzy: 14626.09.2013, 13:48

Szkoda tylko że Sanogo wypadł ze składu i nie mógł się zaprezentować przez dłuższy okres czasu

angel1953 komentarzy: 68626.09.2013, 13:48

Witam, sory, że odbiegam od tematu ale wie ktos moze czy mozna juz pobrac fife 2014?

Dreamcast komentarzy: 104226.09.2013, 13:47

@Alsonso

Jak OG to gej jak ma żonę, a kilka miesięcy temu urodziło mu się dziecko?

Oggy komentarzy: 948926.09.2013, 13:33

O co ja pacze... Marzag nie broni OG przed zarzutem o homosx. Czyżby porzucenie stanowiska pracy przez Pana M?
A tak w ogóle to największa plota to poleciał o Oxie, po tym jak kto wrzucił jedną jego fotę. Pamięta to ktoś?

karolzzr komentarzy: 43626.09.2013, 13:31

Oggy ja mam ojca debila i on chciał zapłacić. Ale dobrze, że mnie zawował i usunąłem wirusa ;)

Alonso komentarzy: 1282426.09.2013, 13:31

karolzzr
Wczoraj grał w COC to teraz na weekend pewnie zagra w lidze. W każdym razie zawieszony już nie jest.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.09.2013, 13:30

juz teraz z Sunderlandem na wyjedzie, userze karolzzr

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 126.09.2013, 13:30

RIVALDO700, santiemu zadali to samo tyle ze pytali o artete ;p

karolzzr komentarzy: 43626.09.2013, 13:29

Kanonierzy kiedy Suarez wraca na boisko Premier League ?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.09.2013, 13:29

,, 1on1 wrestling between you and Jack, who will win? ''

ludzie zadaja frimpongowi pytania na twicie , te wyzej to jedno z nich. Niezle jaja...

Alonso komentarzy: 1282426.09.2013, 13:27

Giroud to gej

Oggy komentarzy: 948926.09.2013, 13:20

nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121204/KRAJ/121209846
A teraz przyznać się: kto dał się kiedyś nabrać na "policję internetową" i zapłacił ?
D_B- "poważny człowiek" meets "poważny człowiek" xD

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997326.09.2013, 13:14

@Oggy;

zapewniam Cie, ze biore wszystkie Twoje wypowiedzi b. powaznie...

Oggy komentarzy: 948926.09.2013, 13:12

O ucięło...>.<
może faktycznie niewiele mógł Lewandowski zrobić żeby takim durnym artykułom zapobiec;|

Oggy komentarzy: 948926.09.2013, 13:10

D_B- haha no chyba na poważnie tej podpuchy nie wziąłeś? Z tym macho? (hope so:P)
A czy "homofobia" (co to za potwór lewych ludzi), ma cokolwiek wspólnego z pozą maczizmo? No w kraju (w Polsce) gdzie jak się ruscy śmieją: "baba rządzi" to dobre pytanie. W ogóle ruskie to mają metody na kobiety: za włosy i po japie:D Mieszkałem w akademiku w sąsiedztwie studentów z krajów WNP. Nieźli barbarzyńcy:]
To z Lewym to specyficzna historia bo historie były już przed wywiadem więc może fakt

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 126.09.2013, 13:10

Giroud jest przystojny? czego ja się tutaj dowiaduje

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997326.09.2013, 13:08

Manny says: Dench is anything that is good - if you're a guy and you see a girl you can say 'yeah, she's DENCH!' #AskFrimpong

wszystko jasne:D

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 126.09.2013, 13:07

Manny says: "I think I'll run around, take off my top and slide on my knees - I've never had a shot on target though!" #AskFrimpong :D

@Oggy;

i wlasnie Lewy m/w tylko tyle wlasnie pow...

nie moge Ci pomoc z funkcja macho, poniewaz granica z homofobem jest b. cienka a nie chce Ci emocjonalnej krzywdy zrobic;P

no wlasnie przed chwila Santi napisal, ze moze byc gotowy na mecz z WBA...

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 126.09.2013, 13:04

Oggy, watpie zeby cokolwiek skonczylo temat, oni musza miec co pisac, beda go meczyc az do transferu ;p

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7226.09.2013, 13:04

Ja wam mówię - takie przekręty, co idą w Polsce to nigdzie indziej nie idą. Te 4 miliony to pewnie kropla w morzu.

Micklbn komentarzy: 210726.09.2013, 13:03

ok

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.09.2013, 13:02

Santi says: "I will be fit maybe in one week, I hope I can play at West Brom" #AskSanti

Według Bossa jednak ma wrócić dopiero po przerwie na mecze reprezentacyjne :P Już wolałbym chyba przeboleć brak Santiego na WBA żeby był w 100% gotowy na mecze po przerwie na mecze reprezentacyjne i nie jechał na to głupie zgrupowanie kadry.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 126.09.2013, 13:02

Micklbn, wejdz w aktywny sklad i na pozycje na ktorj chcesz mic gracza kliknij, i nacisnij dodaj, potem nacisnij szukaj i wstaw sobie tego ktorego chcesz, a jesli nie masz tamtych jeszcze w skladzie(dopiero co otworzyłeś paczkę i nic z nimi nie robiłeś) to po prostu dodaj ich do skladu

Micklbn komentarzy: 210726.09.2013, 13:00

Panowie dostąłem kilka złotych kart od FIfy ale jak mam ich użyć tzn wdrożyć w skłąd? moge je jedynie sprzedac i coś tam ale w moim skladzie ich nie mam

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.09.2013, 12:59