Arsenal przechodzi do 4. rundy COC po rzutach karnych

Arsenal przechodzi do 4. rundy COC po rzutach karnych 25.09.2013, 21:53, Sebastian Czarnecki 2068 komentarzy

Żadna drużyna nie zasłużyła dziś na zwycięstwo w tym nudnym, monotonnym i bardzo przewidywalnym meczu. Obie drużyny zagrało dzisiaj fatalnie, a swoich kibiców bardziej wprawiały w śpiączkę, niż wywoływały u nich olbrzymie zainteresowanie. Spotkanie rozstrzygnęło się w serii jedenastek, gdzie po prostu słabsi byli piłkarze gospodarzy, którzy aż dwukrotnie nie trafili w bramkę Fabiańskiego. Mimo że Arsenal przeszedł do kolejnej rundy, to spotkanie to pozostanie bez echa. W 4. rundzie Capital One Cup czekają na nas derby Londynu na Emirates Stadium, bowiem kolejnym przeciwnikiem Kanonierów będzie Chelsea.

West Brom: Daniels - Reid, Dawson, Lugano, Popow - Sinclair, Dorrans, Mulumbu (90. Morrison), Sessegnon - Berahino, Long (90. Rosenberg)

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Monreal - Hayden (84. Olsson), Arteta (95. Bellerin) - Gnabry, Eisfeld (82. Park), Miyaichi - Bendtner

Początek spotkania był bardzo niemrawy. Obie drużyny nie zamierzały przejść do zdecydowanego ataku i najwyraźniej czekały na potknięcie się przeciwnika. Pierwsze minuty to częstsze próby gospodarzy, jednak nie zagroziły one w większym stopniu bramce pilnowanej przez Fabiańskiego.

W 9. minucie nastąpiła pierwsza groźna akcja, po tym jak w słupek trafił... Nicklas Bendtner. I to dosłownie. Duński napastnik nie oddał żadnego strzału, a w część bramki wpadł własnym ciałem.

Kolejne minuty to kontynuacja gry w środku pola. Oprócz zmarnowanej akcji przez Gnabry'ego pod koniec pierwszego kwadransa, nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Obie drużyny grały bardzo niemrawo, jakby w ogóle nie zależało im na objęciu prowadzenia.

W okolicach trzydziestej minuty, trzy szanse ze stałych fragmentów gry mieli podopieczni Steve'a Clarke'a. Najpierw strzał Dorransa z rzutu wolnego został zablokowany, a następnie dośrodkowanie z narożnika boiska nie przyniosło zagrożenia. Co prawda jeden z graczy gospodarzy oddał strzał głową, ale Fabiański nie miał z nim żadnego problemu. Kolejny korner był całkowicie nieudany.

Pod koniec pierwszej połowy coś się zaczęło ruszać, ale w dalszym ciągu nikt nie miał dobrej okazji do strzelenia gola. W 37. minucie strzał z dystansu nad poprzeczką oddał Dorrans, a pięć minut później jeden z piłkarzy Arsenalu oddał uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Gnabry'ego - z tym akurat poradził sobie młody Daniels.

Najgroźniejszą akcję na strzelenie gola mieli jednak gospodarze w 45. minucie. Potężne uderzenie z rzutu wolnego oddał Steven Reid, ale Łukasz Fabiański przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa spotkania była równie nudna, co pierwsza. Dominowała przeciętna gra w środku pola i całkowity brak zaangażowania z obu stron. Nikt nie odważył się na jakikolwiek atak, który mógłby wyprowadzić jego drużynę na prowadzenie.

W 60. minucie w końcu coś ruszyło, a bardzo mocne uderzenie oddał Mulumbu. Na posterunku czyhał jednak dobrze ustawiony Fabiański, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Minutę później Kanonierzy zdołali jednak strzelić upragnioną bramkę. Dobre podanie do Eisfelda posłał Nicklas Bendtner, a Niemiec ruszył sam na sam z młodym Danielsem i pewnym strzałem go pokonał. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce dla Arsenalu, tempo ponownie się uspokoiło, jednak The Baggies nieco odważniej zaczęli konstruować swoje akcje. Niemniej, nie przyniosło to większego pożytku.

W 71. minucie było już 1-1! Stały fragment gry przyniósł gospodarzom wyrównanie. Berahino oddał strzał głową z najbliższej odległości, a Łukasz Fabiański nie miał przy tej sytuacji nic do powiedzenia.

Po tym tempo już całkowicie usiadło. Dominowała nudna, monotonna i bezwartościowa gra w środku boiska. Bez zaangażowania, bez woli walki, nawet bez jakichkolwiek prób ataku. Do końca regulaminowego czasu gry, nic się nie zmieniło, a obie drużyny na własne życzenie są zmuszone rozegrać dogrywkę.

Już na początku pierwszej połowy dogrywki, Mikelowi Artecie najprawdopodobniej odnowił się uraz, przez co musiał zejść z boiska. W jego miejsce wszedł Hector Bellerin.

W 97. minucie piłkę meczową na swojej nodze miał Nicklas Bendtner, który dostał fantastyczne prostopadłe podanie na wolne pole od Serge'a Gnabry'ego. Duńczyk miał przed sobą tylko bramkarza drużyny przeciwnej, jednak poruszał się jak mucha w smole, a Craig Dawson zdołał go dogonić i wybić piłkę na rzut rożny.

Końcówka dogrywki należała już tylko do piłkarzy West Bromwich. W 115. minucie bardzo mocny strzał z dystansu oddał Morgan Amalfitano, jednak trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później kolejny raz próbował piłkarz wypożyczony z Marsylii, jednak z linii bramkowej zagrożenie oddalił Mertesacker.

W 118. minucie Scott Sinclair mógł zakończyć ten mecz. Otrzymał świetną piłkę na wolne pole, jednak zachował się w tej sytuacji jak amator i zaprzepaścił trud drużyny. Do końca dogrywki nic się już nie zmieniło, przed obiema drużynami czekały rzuty karne.

1:0! Jako pierwszy do wykonania jedenastki podszedł Steven Reid i mocnym strzałem w okienko pokonał Fabiańskiego. Polak nie miał nic do powiedzenia.

1:1! W Arsenalu rundę rozpoczął Nicklas Bendtner i ze stoickim spokojem posłał leciutką piłkę, która zaskoczyła młodego Danielsa.

2:1! Do wykonania kolejnej jedenastki podszedł Markus Rosenberg, który nie pomylił się i pokonał Fabiańskiego mierzonym strzałem.

Serge Gnabry podszedł do wykonania rzutu karnego, jednak został zatrzymany przez młodego Danielsa. Dalej 2:1 dla WBA!

3:1! James Morrison oddał mocny strzał w okienko i nie dał Fabiańskiemu żadnych szans.

3:2! Kristoffer Olsson podtrzymał nadzieję Arsenalu i wykorzystał swoją jedenastkę, mimo że Daniels prawie obronił to uderzenie. Niewiele brakowało!

Craig Dawson nie potrafił wykorzystać swojej jedenastki i nie trafił nawet w światło bramki, mimo że Fabiański rzucił się w przeciwną stronę! Wciąż 3:2!

3:3! Kanonierzy doprowadzili do wyrównania w serii jedenastki za sprawą najmłodszego na boisku Chuby Akpoma. 17-latek nie zmarnował swojej szansy.

Piłkarze WBA zmarnowali drugą jedenastkę z rzędu i kolejny raz strzał nawet nie trafił w światło bramki. Tym razem pechowcem okazał się Morgan Amalfitano.

Decydujące uderzenie należało do Nacho Monreala, który oddał mocny strzał pod poprzeczkę i zapewnił Arsenalowi zwycięstwo w serii jedenastek!

Capital One CupRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41317 newsów: 126.09.2013, 17:23

jak na pc to sprobuj kupic wanyame, moze jakis nieuswiadomiony sprzedaje go za 1000 coinsow ;d

ElSar komentarzy: 416826.09.2013, 17:23

Marzag

PC

Davsob komentarzy: 2126.09.2013, 17:23

Wenger dał strzelać Beniowi pierwszego karnego, żeby w razie jakby nie trafił to jeszcze można byłoby odrobić :D

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 126.09.2013, 17:22

ElSar, na pc grasz czy na konsolach?

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 126.09.2013, 17:19

ElSar, strzela, asystuje ;p jest od wszystkiego i ciezko mu pilke bylo w fifie 13 zabrac

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 126.09.2013, 17:16

To juz wiadomo czemu Marzag tak broni zawsze Giroud!

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 126.09.2013, 17:16

ElSar, ja nie gram wrzutkami, rzadko wrzucam ;p

ElSar komentarzy: 416826.09.2013, 17:16

Marzag

jak grasz samymi wrzutkami to mozna strzelac ale ja gram glownie szybkie ataki , kontry itp . wiec nienawidze grac z takimi klocami na ataku ;d

ElSar komentarzy: 416826.09.2013, 17:15

Krzysztof

nie , bo wolimy kupic

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 126.09.2013, 17:15

ElSar, ja nim na 200 meczów strzelałem 200 goli w fifie 13 w fut ;p a w tej fifie bedzie jeszcze fajniejszy

Krzysztof95 komentarzy: 142826.09.2013, 17:14

wiecie moze czy jest juz crack do fify??

ElSar komentarzy: 416826.09.2013, 17:13

Marzag

nie wiem jak możesz grać Olim ;d Mnie skręca jak gram takimi klocami :D

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 126.09.2013, 17:11

Mój skład w FUT

easports.com/pl/fifa/football-club/ultimate-team/show-off?showoffId=jPG6ObAinJ6vy:ps3

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 226.09.2013, 17:08

He will be one of the best players we’ll ever see in this country - Keown o Barkleyu, mamy wspólnego dilera !

bialysul komentarzy: 369926.09.2013, 17:08

FUT

Witam, panowie jak odebrac bonusy w Fifa 14 UT?

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10826.09.2013, 17:08

Na Highbury.pl pomeczowe reakcje piłkarzy, którzy komunikują się z fanami za pomocą Twittera i Facebooka - m.in Arteta, Vermaelen, Bendtner, Podolski czy Akpom.

Mico17
Myśle, ze po prostu chodzi o samego piłkarza, Ryo sam z siebie sie nie rozwija ale jeszcze ma czas wiec nie ma co go skreślać.

RvPersie komentarzy: 1145826.09.2013, 16:57

Podobno Jack w tym roku dobry, Ramires też byłby spoko z tych tańszych.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 126.09.2013, 16:55

ElSar, jak masz mało pieniędzy to diaby powinien sie nadać ;p

ElSar komentarzy: 416826.09.2013, 16:54

Kogo proponujecie w FUT na ŚP ?>

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 126.09.2013, 16:53

Mico17, Ryo łamał się bardzo często, to człowiek szklanka, to miało decydujący wpływ na zatrzymanie jego rozwoju

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.09.2013, 16:52

2 lata temu Ryo i AOC byli mniej więcej na tym samym poziomie, wtedy zastanawiałem się kto będzie lepszy. Jednak te wypożyczenia się mu nie za bardzo zdały, bo Alex trenując z klubowiczami gra o wiele lepiej. Nie wiem czy to główny czynnik, ale na pewno miał jakieś znaczenie.

Verminator97 komentarzy: 1490026.09.2013, 16:47

Wczorajszy mecz był trochę nudny, ale dogrywka i karne wynagrodziły te nudne 90 minut ;-)

ElSar komentarzy: 416826.09.2013, 16:44

RvPersie

SKĄD ?!!!?!?!? aż tyle ? jak to zrobiłeś:O

RvPersie komentarzy: 1145826.09.2013, 16:43

@Marzag
Jak fut? Ja mam 250 k na 3x śpo i nke. Chyba kupie Cazorle, Özila, Oscara i Rvp.

Wbeta komentarzy: 108326.09.2013, 16:41

Marzag, ufffffffffffff
To nie siejcie tu paniki tymi newsami :)

Oggy komentarzy: 948926.09.2013, 16:19

O ja pier.... widzieliście wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14675416,Chinczyk_stracil_nos__Lekarze_wyhodowali_mu_nowy_na___.html#BoxSlotII3img
OMFG

grochal14 komentarzy: 193326.09.2013, 16:19

Arsenal23 - zaslony ?

kamil_malin komentarzy: 933226.09.2013, 16:18

Wygraliśmy w karnych... cud.

Joker_224 komentarzy: 522226.09.2013, 16:13

sport.wp.pl/kat,1744,title,Song-trafi-do-Manchesteru-United,wid,16020537,wiadomosc.html

wiarygodnie ^^

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 126.09.2013, 16:13

peciakk, gdzie zamawiałeś?

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 126.09.2013, 16:11

huh co za gość, z radości po strzeleniu gola uderzył swojego kumpla z drużyny z pięści i.imgur.com/W6zwAOK.gif

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 126.09.2013, 16:10