Arsenal strzela, Blackburn wygrywa. 4-3 dla Rovers.

Arsenal strzela, Blackburn wygrywa. 4-3 dla Rovers. 17.09.2011, 14:56, Sebastian Czarnecki 2465 komentarzy

Kiedy po pierwszej połowie Kanonierzy schodzili do szatni z jedną bramką zaliczki nic nie wskazywało na to, co nastąpiło w drugiej części spotkania. Podopieczni Arsene'a Wengera zademonstrowali kolejny pokaz bezsilności i w beznadziejnym stylu dali sobie wejść na głowę drużynie Blackburn, która przed tym meczem zajmowała ostatnie miejsce w tabeli z jednym punktem na koncie. Fatalna defensywa Arsenalu dwukrotnie wepchnęła piłkę do własnej bramki, a ostateczny wynik to 4-3 dla gospodarzy.

Zobacz skrót tego pojedynku

Kanonierzy przystąpili do tego spotkania w następującym składzie: Szczęsny - Andre Santos, Koscielny, Mertesacker, Sagna - Song, Ramsey, Arteta - Arszawin, Van Persie, Gervinho.

Pierwsze minuty obie drużyny spędziły na obadaniu słabości przeciwnika, jednak to Kanonierzy od samego początku dyktowali warunki w środku pola.

Już w 10. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Świetną prostopadłą piłkę do Gervinho posłał Alex Song, a Iworyjczyk plasowanym strzałem umieścił futbolówkę w bramce Robinsona! 1-0!

Dziesięć minut później w polu karnym Rovers świetnie odnalazł się Arszawin, który oddał strzał na bramkę Robinsona. Piłka, po uprzednim kontakcie z obrońcą gospodarzy, poszybowała jednak nad poprzeczką. Rzut rożny.

Stały fragment gry i znowu w roli głównej Arszawin. Rosjanin nie wykonywał jednak rzutu rożnego, a stał za polem karnym, gdzie trafiła do niego futbolówka wybita przez defensorów Blackburn. Rosjanin zdecydował się na strzał wolejem z pierwszej piłki, jednak świetną interwencją popisał się Robinson.

Minęła minuta, a Robinson znowu został zmuszony do wysiłku! Tym razem były golkiper Tottenhamu zmuszony był do interwencji po strzale Gervinho, który zbiegł z prawego skrzydła do środka i z ostrego kąta próbował zdobyć bramkę.

W 25. minucie doszło do wyrównania. Junior Hoilett dograł futbolówkę do zupełnie niepilnowanego Yakubu, a ten w akcji sam na sam z bramkarzem jednym kontaktem tak dotknął piłki, że ta wpadła tuż przy długim słupku bramki bezradnego Szczęsnego.

Gospodarze długo nie nacieszyli się ze zdobytego gola, bowiem w 34. minucie Kanonierzy ponownie objęli prowadzenie! Aaron Ramsey świetnie wypatrzył Mikela Artetę, a ten pewnym strzałem pokonał Robinsona. 2-1 dla Arsenalu!

Tuż przed końcem pierwszej połowy podopieczni Arsene'a Wengera mogli dołożyć jeszcze jedno trafienie. Andriej Arszawin świetnie uwolnił się spod opieki Petrovica i ruszył lewym skrzydłem w kierunku pola karnego gospodarzy. Po długim rajdzie Rosjanin wyłożył piłkę do Gervinho, a ten zamiast odegrać do lepiej ustawionego Van Persiego, huknął prosto w obrońców Blackburn.

Druga połowa zaczęła się od potwornego błędu Arsenalu. Największy mankament Kanonierów w postaci stałych fragmentów gry został bezlitośnie wykorzystany przez gospodarzy, którzy zacentrowali piłkę w pole karne z rzutu wolnego. "Niech się dzieje, co chce" - pomyśleli gracze Blackburn, po czym Alex Song umieścił piłkę we własnej bramce. 2-2

Cztery minuty później mogło być już 3-2. Mauro Formica stanął oko w oko z Wojtkiem Szczęsnym, jednak ten w przepięknym stylu obronił strzał nacierającego Argentyńczyka.

W 59. minucie Rovers wychodzą na prowadzenie... po kolejnym stałym fragmencie gry. Futbolówka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła pod nogi N'Zonziego, który wyłożył ją do niekrytego Yakubu. Nigeryjczyk tylko dostawił nogę i z ewidentnego spalonego strzelił do pustej bramki. Trafienie zaliczone, 3-2 dla Blackburn

Kiedy wydawało się, że gorzej już być nie może, Laurent Koscielny udowodnił, że jednak może! Martin Olsson przedzierał się prawą stroną boiska, gdzie pod bramką Wojtka Szczęsnego natrafił na Laurenta Koscielnego, który postanowił wyręczyć swojego rywala i sam umieścił piłkę między słupkami polskiego golkipera.

Kolejne minuty pokazały całkowite zniechęcenie Arsenalu, a zwłaszcza kapitana - Robina van Persiego - który biegał z opuszczoną głową. Co prawda drużyna gości próbowała zdobyć jakąś bramką, lecz bezskutecznie.

Odpowiedź przyszła dopiero w 85. minucie, kiedy dośrodkowanie Van Persiego głową wykończył Marouane Chamakh. 4-3 dla Blackburn i jeszcze cień szansy na wyrównanie.

Przed końcowym gwizdkiem sędziego swojej szansy spróbował jeszcze biegający wtedy w ataku Mertesacker, a także Marouane Chamakh, jednak nie przyniosło to żadnego pożytku. W doliczonym czasie gry Theo Walcott upadł w polu karnym Blackburn po agresywnym wejściu Robinsona, jednak sędzia nie wskazał na wapno. Czy słusznie? Tego nie wiadomo.

Zakończyło się kolejne spotkanie bez historii. Według (nie)proroczych słów Arsene'a Wengera, każde kolejne spotkanie miało być coraz lepsze w wykonaniu Arsenalu. Okazało się jednak, że Kanonierzy postanowili zademonstrować kolejny pokaz bezsilności, luki w składzie i fatalne błędy w defensywie. Naszym zdaniem zarząd powinien kolejny raz oddać pieniądze kibicom, którzy udali się na Ewood Park tylko po to, żeby oglądać zupełnie nie radzący sobie i bezsilny Arsenal. No, ale w końcu zdobyliśmy pięć bramek...

Blackburn RoversPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
malyglod komentarzy: 649118.09.2011, 18:23

Ostatnie Fulham remisuje z MC. Mancini out :)

badyl254 komentarzy: 264118.09.2011, 18:22

Guziec? Hahahahaha!

Gofer999 komentarzy: 1473218.09.2011, 18:21

Diablica, ale żal, u nas ma konto a na forach swojego ukochanego klubu nie? Jaki w tym sens? ALE ŻAL!!! xD

Pinguite komentarzy: 1502018.09.2011, 18:19

diablica -> Już Ci mówiłem, idź z stąd. będziemy go nazywac jak chcemy, bo to jest nasza strona. więc jak Ci coś nie pasi, to żegnam. nie utrudniaj sobie życia, bo psychikę Ci zepsujemy ;)

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16418.09.2011, 18:19

fabregas---- nie jestem pewien, ale chyba tak

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.09.2011, 18:19

W Mu powinien strzelać ktoś opanowany karne np Evra albo Hernandez . A nie koleś z AdHD

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16418.09.2011, 18:18

Diablica--- No... on taką urodę ma, jak poziom za niski to na devilpage pewnie wyższy

szefu91 komentarzy: 26518.09.2011, 18:18

@Diablica
I mówi to ktoś kto kibicuje przeciwnej drużynie, a nie ma nawet konta na fanpagu własnej. Paranoja te dzisiejsze 15-latki.

varosso komentarzy: 87018.09.2011, 18:18

@fabregas

niestety tak , tez go mam ;|

fabregas1987 komentarzy: 2582418.09.2011, 18:18

mam pytanie czy za przestrzelenie karnego w FPL sa ujemne pkt., ?? bo mam roo w skladzie ;/ ?

sędzia dyktując karnego nie popełnił błędu, ale jakby nie podyktowAŁ to też błędu by nie popełniuł

Diabliica komentarzy: 337818.09.2011, 18:17

guziec? ja pierdoole, jaki tutaj jest poziom masakra. Rooney i tak wbije dzisiaj.

JP3 komentarzy: 176118.09.2011, 18:13

Na typerze obstawiałem 3-1 niech tak zostanie :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.09.2011, 18:12

livescorehunter.ro/streams/1/lshengland2.html

United vs Chelsea

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 218.09.2011, 18:12

Patrząc na początek poprzedniego sezonu to Chelsea powinna mieć mistrza, więc jeszcze nie przesądzajmy sprawy, jest na to za wcześnie. ManU będzie jeszcze mieć moment kryzysu. Nam nie pozostaje już nic innego jak po prostu nie przegrywać meczy do końca sezonu. Ech...

fabregas1987 komentarzy: 2582418.09.2011, 18:12