Arsenal triumfuje nad West Hamem po dramatycznym finale z VAR
10.05.2026, 19:54, Patryk Bielski
773 komentarzy
Arsenal wyszedł zwycięsko z emocjonującego starcia z West Hamem, wygrywając 1:0 dzięki bramce Leandro Trossarda. Ten wynik pozwala Kanonierom utrzymać przewagę w wyścigu o mistrzostwo Premier League. Choć Pep Guardiola liczył na pomoc Młotów, Callum Wilson niemalże wyrównał w doliczonym czasie gry, co mogło przynieść korzyść Manchesterowi City. Jednak po długiej analizie VAR, gol został anulowany z powodu faulu na bramkarzu Arsenalu, Davidzie Raya.
Trossard trafił do siatki na osiem minut przed końcem meczu, co pozwoliło Arsenalowi utrzymać pięciopunktową przewagę nad rywalami i zbliżyć się do pierwszego tytułu mistrzowskiego od 22 lat. Choć poprzednie wizyty na London Stadium kończyły się dla Kanonierów wysokimi zwycięstwami, tym razem spotkanie było znacznie trudniejsze i może okazać się kluczowe w końcówce sezonu.
Przed Arsenalem już tylko dwa mecze: domowe starcie że zdegradowanym Burnley oraz wyjazd do Crystal Palace, które będzie miało na uwadze finał Ligi Konferencji z Rayo Vallecano trzy dni później.
Dla West Hamu sytuacja jest diametralnie inna. Potrzebując zwycięstwa, by wydostać się ze strefy spadkowej, Młoty znalazły się cztery punkty za Tottenhamem. Co ciekawe, Koguty będą wyjątkowo cieszyć się z triumfu Arsenalu, zwłaszcza jeśli pokonają Leeds w poniedziałkowym meczu.
źrodło: standard.co.uk
10.05.2026, 22:41 6 komentarzy
10.05.2026, 12:19 1677 komentarzy
09.05.2026, 16:18 5 komentarzy
09.05.2026, 16:15 26 komentarzy
09.05.2026, 16:10 2 komentarzy
07.05.2026, 16:15 13 komentarzy
07.05.2026, 16:12 12 komentarzy
06.05.2026, 09:32 34 komentarzy
06.05.2026, 09:27 17 komentarzy
06.05.2026, 09:26 6 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
@determinat00r: Bardzo dobre liczby, ale kibice Barcy (CI NORMALNI) uważają że Rashford to taki Gyokeres. Niby jest, niby strzela ale jest ciałem obcym, nie deffuje i wiele przeszkadza w grze kombinacyjnej. Tak lata głównie Raphinia który właśnie robi to co u nas Saka i oni to doceniajab
Trudno żeby Rice pobił liczbę bramek lub asyst.
@Jogurt: Ja się nie dziwię jak oni na tych bokach latają od linii do linii jak ja po tym jak wlałem redbulla zamiast wody do kawy, po 15 kilometrach drogi autostradą do pracy zorientowałem się że zostawiłem auto w garażu :P
@Semises: Równie dobrze „XD” można napisać po każdym występie Brazylijczyka. W tym sezonie Rashford 14 G, 11A więc to dobre liczby jak na rezerwowego.
Dzień dobry
https://x.com/premierleague/status/2053580900315587031?s=20
Wogole to w szpitalu mamy 3 z 4 bocznych obrońców (nie licze MLS)...
Co za newralgiczna pozycja
Oczywiście że Bruno dostanie, a jak wyrowna/pobije rekord asyst to juz wogole
Tylko Decs żaden bruno.
Panowie polecicie jakaś maść na ból dupy? Bo mój kolega z czerwonej części Manchesteru potrzebuje.
@Barney: Bruno Fernandeszzz
A dybali byście nie chciało za darmo?
Hey, a kiedy wybieraja gracza roku w Premier League bo zawsze to bylo przed koncem ligi
@determinat00r napisał: "Barcelona nie wykupi Rashforda i my jesteśmy zainteresowani. Co myślicie? Widzielibyście go na LS po sprzedaży Martinelliego?"
XD
@determinat00r napisał: "Różne angielskie brukowce podają, że Barcelona nie wykupi Rashforda i my jesteśmy zainteresowani. Co myślicie? Widzielibyście go na LS po sprzedaży Martinelliego?"
Jako zapas tak, jako pierwszy wybór nie
Nie wiem jak to zrobimy, ale musimy postawić na nogi Timbera na finał.
Różne angielskie brukowce podają, że Barcelona nie wykupi Rashforda i my jesteśmy zainteresowani. Co myślicie? Widzielibyście go na LS po sprzedaży Martinelliego?
Ja nie wiem czy świat usłyszałby kiedykolwiek jeszcze większy huk gdyby Arsenal się wypierdzielił w tych dwóch ostatnich meczach. Wybiła godzina 00:00 a ja boję się zasnąć co by mi się ten chory scenariusz nie przyśnił.
Mimo wszystko dobrej nocy. To była piękna niedziela
@ksowa90: W Sports Direct zazwyczaj są.
@AtheneWins: co za fan . Przestałem oglądać mecze po transferze mustafiego . Drużynę się wspiera na dobre i na źle .
w środę zesrańsko City i powoli otwieramy szampannyyy. nie mogę się doczekać fali uderzeniowej od pękających dup całego piłkarskiego community
@The088: No pewnie, a gdyby dać Haalanda zamiast Gyokeresa i dać Ronaldo prime jako LS też byśmy wyglądali lepiej. Że Ci się chce pisać te dyrdymały gdzie przeszliśmy 90% sezonu w EPL i LM bez porażki do finału głównie z Zubim, aż mi się przykro robi xD
@aroldz: przejdziemy na priv? Jeśli jestes z Lodzi to moze uda sie spotkać?
Podoba mi się jak im bliżej jest mistrzostwa, tym więcej papciu Wenger się pojawia we wszelakiej maści audycjach i wywiadach xD
Jemu też należą się propsy. Pamiętam jak przestałem oglądać mecze na jakiś czas po transferze Mustafiego na środek obrony. Było ****owo, ale stabilnie - i ta stabilność Wengerowska oddała po latach i dobrych decyzjach.
Let 'em cook boys
@determinat00r napisał: "Rice zawsze powinien grać na pozycji 6. Możliwe, że w przyszłym sezonie na 8 będzie już grać na stałe MLS."
Tak powinno byc, rice to chyba najlepszy defensywny pomocnik aktualnie i szkoda go wystawiać gdzie indziej
@mistrzu973 napisał: "Do tego bardziej mi chldzilo, ze to raczej nke mikel ogranicza pomocnikow ze nie moga sie obracac z pilką czy grac do przodu"
Mi się wydaje, że po prostu też drużyna poczuła ogromną presję, że to musi być ten sezon i kibice ich na taczkach wywiozą, jak skończą z niczym. Stąd właśnie ta zachowawcza gra.
@adek504 napisał: "Przecież gramy inaczej, jak grał Zubibto Rice grał na 8 i zapuszczał się mocno w pole karne, teraz to Rice gra 6, a MLS gra 8"
Do tego bardziej mi chldzilo, ze to raczej nke mikel ogranicza pomocnikow ze nie moga sie obracac z pilką czy grac do przodu
@mistrzu973 napisał: "Ale na poczatku sezonu tez raczej rzadko obracał sie z pilką czy przyspieszał ataki"
To fakt, ale jednak pierwszą część sezonu miał lepszą. Z przodu też dawał więcej.
"The sweetest words I've heard since Martin Luther King's 'I have a dream'!"
Ian Wright on how he reacted to West Ham's late disallowed goal against Arsenal
@adek504 napisał: "Przecież gramy inaczej, jak grał Zubibto Rice grał na 8 i zapuszczał się mocno w pole karne, teraz to Rice gra 6, a MLS gra 8"
Jak grał rice z zubim to wydalo mi sie jakbysmy grali na dwie 6
Rice zawsze powinien grać na pozycji 6. Możliwe, że w przyszłym sezonie na 8 będzie już grać na stałe MLS.
@determinat00r napisał: "Po prostu jest zajechany."
Ale na poczatku sezonu tez raczej rzadko obracał sie z pilką czy przyspieszał ataki
@mistrzu973 napisał: "No nie wiem czy to tak do konca z tymi zadaniami, bo watpie ze nagle o180 stopni postanowil zmienic zadania na tej pozycji, patrzac jak gra tam lewis skelly."
Przecież gramy inaczej, jak grał Zubibto Rice grał na 8 i zapuszczał się mocno w pole karne, teraz to Rice gra 6, a MLS gra 8
@miki9971 napisał: "Zubi niech odpoczywa, bo zapewne czeka go ciężki mecz w Budapeszcie."
Zobaczymy, jednak wydaje mi sie ze jesli mikel nie obsro zbroi to w budapeszcie wyjdziemy rice skelly
@mistrzu973 napisał: "No nie wiem czy to tak do konca z tymi zadaniami, bo watpie ze nagle o180 stopni postanowil zmienic zadania na tej pozycji, patrzac jak gra tam lewis skelly."
Po prostu jest zajechany.
@miki9971 napisał: "Dla mnie Zubimendi jest świetnym zawodnikiem i choć psioczę na niego, to brakuje mi tego jak Hiszpan gra np w reprezentacji. Tam często gra do przodu, często jest w okolicach „szesnastki”, technikę ma, mógłby być to drugi Cazorla, ale los chce i Mikel, że ma takie zadania a nie inne, jak zaczynał sezon grał więcej do przodu i wtedy i my graliśmy lepiej."
No nie wiem czy to tak do konca z tymi zadaniami, bo watpie ze nagle o180 stopni postanowil zmienic zadania na tej pozycji, patrzac jak gra tam lewis skelly.
Swoją drogą, piękne uczucie, kiedy powoli kroczymy po swoje i słychać te wszystkie trzaskanie dup, narzekanie na VAR, na to w jaki sposób gramy rożne, jacy to jesteśmy biedni i słabi, jak drabinki się nie układają dla Nas, jakie kluby są słabe w tym sezonie.
Każdy próbuje Nam umniejszać, a my, cóż - głucho niemi i fajnie.
COYG.
Super by było jakby City straciło punkty z Crystal, a my moglibyśmy świętować mistrza na Emirates. Zupełnie inna atmosfera niż świętowanie na wyjeździe.
Crystal powinno zależeć żeby urwać im punkty i oszczędzić im fety na ich stadionie :)
@Marcinafc93: myślałem, że on zmarł… miłe zaskoczenie.
https://x.com/j_castelobranco/status/2053537883865125269/video/1?s=46
dawny znajomy był dziś widziany na meczu, Bully
Ale z tym El Clasico na siłę próbują ludzi zainteresować. Live po meczach kanał sportowy, meczyki, rano jakieś na canal plus łażeą pod stadionem i ludzi zaczepiają.
Ku*wa mecz dosłownie O NIC, bo Barcelonie by wystarczył 1 punkt w 3 ostatnich kolejkach do mistrza. Do tego Lewy z ławki zagrał 13 minut.
Mbappe i Yamal kontuzjowani, czyli dwie największe gwiazdy
A tu na siłe pompowanie jakby to był mecz o mistrza pfff i jakiś pojedynek Messi vs CR7
Problemem nie jest Zubimendi, nawet jeśli to po części.
Mieliśmy spotkania, w których Hiszpan grał świetnie, jak i cały zespół. Ale póki co po prostu nie dojeżdża, może to zmęczenie, może ma już sporo w nogach.
Dla mnie Zubimendi jest świetnym zawodnikiem i choć psioczę na niego, to brakuje mi tego jak Hiszpan gra np w reprezentacji. Tam często gra do przodu, często jest w okolicach „szesnastki”, technikę ma, mógłby być to drugi Cazorla, ale los chce i Mikel, że ma takie zadania a nie inne, jak zaczynał sezon grał więcej do przodu i wtedy i my graliśmy lepiej.
Póki co, nie ma dla niego miejsca, ale to nie znaczy, że w przyszłym sezonie nie będzie. Po prostu Declan na 6 wystarczy, bo jest kotem. A cały zespół gra lepiej, w tej chwili bez Hiszpana. A to jest najważniejsze, bo już było dość mierności a teraz jakoś to wygląda.
Zubi niech odpoczywa, bo zapewne czeka go ciężki mecz w Budapeszcie.
@ksowa90 napisał: "Czy w Lodzi jest gdzieś sklep stacjonarny z koszulkami Arsenalu?"
W Manufakturze w Intersporcie były. Jakie Cię intersują? Mam koło 50 koszulek Arsenalu w kolekcji, tylko, że same wersje wyższe authentic/issue, mogę Ci coś pomierzyć
Brawo Bobek, brawo Wojtek
@Dawid04111 napisał: "Strasznie szkoda mi White'a. Ja to mam jakąs słabość do zawodników podatnych na urazy... Rosicky, Diaby, Walcott, teraz Ben i Haverz to moi ulubieńcy. Moze jakoś solidaryzuje się z nimi przez fakt że samemu tyle urazów mam za (i przed) sobą."
Zamiast walcotta dalbym wilshere i mam tak samo
@KapitanJack10: prawda, niesamowicie czyta się te ich wypociny xdd
@MarkOvermars: najgorzej
Strasznie szkoda mi White'a. Ja to mam jakąs słabość do zawodników podatnych na urazy... Rosicky, Diaby, Walcott, teraz Ben i Haverz to moi ulubieńcy. Moze jakoś solidaryzuje się z nimi przez fakt że samemu tyle urazów mam za (i przed) sobą.
@Arsenal2004 napisał: "Powiem wam, że niesamowicie śmieszą mnie te wszystkie wypociny i bóle tyłków w komentarzach pod postami na fb innych kibiców (najczęściej UTD). Myśl o Arsenalu z mistrzostwem ich tak boli, że nie są stanie sobie z tym poradzić xd
Będą musieli to przepracować u psychologa w następnych latach chyba xd"
Mnie najbardziej w tym wszystkim rozwala, że oni wszyscy (no prawie) zgadzają się, że był faul na Rayi. Po prostu uważają, że jesteśmy pchani przez sędziów, bo nie popełnił błędu na naszą niekorzyść.
Wychodzi na to, że sędziowie podejmując decyzję muszą jeszcze brać pod uwagę, czy w innych meczach danej ekipy inni sędziowie jakieś błędy popełniali xd
Aj Paryż wcisnął, liczyłem że zagraja za tydzień z Lens o mistrza
Stan zdrowia Bena White'a
- Nie wygląda to dobrze. Potrzebujemy dalszych badań, by dowiedzieć się więcej.
Oby Timber wrócił