Sneijder krytykuje Arsenal po półfinale Ligi Mistrzów

Sneijder krytykuje Arsenal po półfinale Ligi Mistrzów 06.05.2026, 09:32, Mateusz Kolebuk 10 komentarzy

Arsenal po raz pierwszy od 2006 roku awansował do finału Ligi Mistrzów. Kanonierzy pokonali Atletico Madryt 1:0 w rewanżowym meczu półfinałowym, a jedyną bramkę zdobył Bukayo Saka tuż przed przerwą. Choć mecz nie był widowiskiem na miarę klasyków, takich jak niedawne starcie PSG z Bayernem zakończone wynikiem 5:4, to Arsenal pokazał się z solidnej strony, skutecznie broniąc swojej przewagi.

Sneijder ostro o meczu Arsenal vs Atletico

Podczas transmisji na holenderskiej stacji Ziggo Sport, Wesley Sneijder nie krył swojego rozczarowania poziomem spotkania. Były gwiazdor Interu Mediolan, który zdobył Ligę Mistrzów w 2010 roku, stwierdził, że miał ochotę zadzwonić do UEFA i zażądać przerwania meczu.

- Po 35 minutach chciałem zadzwonić do UEFA, żeby odwołali ten mecz - powiedział Sneijder. - Powinni ogłosić finał PSG kontra Bayern. Po meczu dodał: - Oglądanie Arsenalu przeciwko Atletico nie przypominało półfinału Ligi Mistrzów. Brakowało intensywności, kreatywności i jakości w ofensywie. W finale trudno mi sobie wyobrazić, by mogli zagrozić takim zespołom jak PSG czy Bayern.

Mimo krytyki, Sneijder docenił pracę Mikela Artety.

- Ten człowiek... Nie mogę tego wystarczająco podkreślić, ale zasługuje już na pomnik. Z takim zespołem dojść do finału, zostawiając za sobą inne światowej klasy drużyny, to naprawdę imponujące.

Choć Sneijder nie szczędził słów krytyki, niektórzy eksperci uważają, że bardziej uporządkowany styl gry Arsenalu może być kluczem do pokonania PSG lub Bayernu w finale w Budapeszcie. Zanim jednak do tego dojdzie, Kanonierzy muszą skupić się na końcówce wyścigu o mistrzostwo Premier League. Remis Manchesteru City z Evertonem 3:3 oznacza, że jeśli Arsenal wygra swoje trzy ostatnie mecze z West Hamem, Burnley i Crystal Palace, zdobędzie tytuł mistrza Anglii po raz pierwszy od 2004 roku. Następnie zmierzą się w swoim pierwszym finale Ligi Mistrzów od 2006 roku, kiedy to przegrali 1:2 z Barceloną.

Liga MistrzówMikel ArtetaWesley Sneijder autor: Mateusz Kolebuk źrodło: sportbible.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Armata500 komentarzy: 4653 newsów: 13006.05.2026, 10:23

Sneijder to dureń, wiadomo nie od dziś. Telewizje i redakcje zatrudniają takich pajaców, bo podbijają im oglądalność/kliki. Innego wytłumaczenia nie widzę.

mistrzu973 komentarzy: 105206.05.2026, 10:23

Chłop chyba ma początki alzheimera, lubię Snejdera, no ale chyba zapomniał w jakim stylu oni wygrali LM w 2010

Arsenel komentarzy: 95506.05.2026, 10:19

Jak czytam wypowiedzi byłych graczy Chelsea lub Interu, czyli Sneijdera i Obi Mikela, że Arsenal gra brzydką piłkę to tylko można to skwitować uśmiechem xd

Gunnerrsaurus komentarzy: 1327306.05.2026, 10:13

Sneijder ze swoją nadwagą nie przypomina byłego sportowca i eksperta piłkarskiego. Mam ochotę zadzwonić do jego dietetyka i zażądać, żeby nie przepisywał mu więcej chipsów na depresję po nie zdobyciu złotej piłki

bobslej22 komentarzy: 1070106.05.2026, 10:12

"Z takim zespołem dojść do finału"

Za takie słowa do zwolnienia . Pierolony amator

Be4Again komentarzy: 621406.05.2026, 10:11

Mówi to gość, którego Inter w pamiętnym meczu z Barceloną zagrał antyfootball stulecia. Po tym meczu tak naprawdę to stwierdzenie weszło do kanonu świata piłki nożnej.

Jeżeli hipokryzja mogłaby w kulminacyjnym momencie wybić jak szambo z studzienki w deszczowy dzień to ten grubasek by właśnie brodził po uszy w swoich fekaliach...

bobslej22 komentarzy: 1070106.05.2026, 10:10

Psy szczekają ...

Amadi komentarzy: 55206.05.2026, 10:09

ja mam ochotę zadzwonić do Ziggo Sport, żeby go zwolnili i ogłosili kogoś innego na jego stanowisko. Czytanie tego co powiedział nie przypomina słów eksperta.

Goonder komentarzy: 1372 newsów: 106.05.2026, 09:57

Chłop wygrał LM z Interem Mou, płacze od 10 lat, że nalezy mu się złota piłka za tamten sezon XD i jeszcze coś gada ..

Alffik komentarzy: 147206.05.2026, 09:42

Następny kretyn, który chyba nie rozumie co dzialo się na boisku przez 90 min gry xD Eksperci od siedmiu boleści...

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady