Arsenal vs Atletico: Walka o finał Ligi Mistrzów
05.05.2026, 08:40, Patryk Bielski
1847 komentarzy
We wtorkowy wieczór na Emirates Stadium czeka nas prawdziwa piłkarska uczta. Arsenal zmierzy się z Atletico Madryt w rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzów, a stawką jest awans do finału w Budapeszcie. To pierwszy raz od otwarcia stadionu w 2006 roku, gdy Kanonierzy mają szansę na tak wielki sukces.
Pierwsze starcie w Madrycie zakończyło się remisem 1:1, a do siatki z rzutów karnych trafiali Viktor Gyokeres i Julian Alvarez. Teraz obie drużyny mają wszystko w swoich rękach, by zapewnić sobie miejsce w finale, gdzie czekać będzie Bayern Monachium lub Paris Saint-Germain.
Atletico: Odrodzenie po trudnym początku
Diego Simeone i jego drużyna przeszli latem spore zmiany, co początkowo odbiło się na wynikach w La Liga. Jednak seria dziewięciu zwycięstw w dziesięciu meczach przywróciła nadzieje na tytuł, choć później forma znów spadła. Mimo to, Atletico jest na dobrej drodze do zakwalifikowania się do przyszłorocznej Ligi Mistrzów. W Europie Atletico pokonało Club Brugge i Tottenham, a następnie wyeliminowało Barcelonę, co dało im awans do półfinału po raz pierwszy od sezonu 2016/17.
Co mówią trenerzy?
Mikel Arteta nie kryje emocji przed rewanżem: - Nie mogę się doczekać tego meczu. Czujemy energię w drużynie i wśród kibiców. Po 20 latach ciężkiej pracy jesteśmy znów w tej pozycji i jesteśmy głodni sukcesu.
Diego Simeone podchodzi do meczu z chłodną głową: - To tylko mecz piłkarski. Kto zagra lepiej, ten będzie miał większe szanse na zwycięstwo. Każda drużyna ma swoje atuty i będziemy starali się je wykorzystać.
Informacje o składach
Dobre wieści dla Arsenalu - Martin Odegaard i Kai Havertz wracają do składu po kontuzjach. Z kolei Atletico musi radzić sobie bez Pablo Barriosa i Nicolasa Gonzaleza, ale Julian Alvarez i inni kluczowi gracze powinni być gotowi na rewanż.
Taktyczne spojrzenie
Adrian Clarke zauważa, że Atletico pod wodzą Simeone świetnie radzi sobie w systemie 4-4-2, zwłaszcza w kontratakach. Hiszpanie są niebezpieczni przy szybkich przejściach do ataku i dominują w pojedynkach fizycznych. Jednak ich defensywa bywa dziurawa, co Arsenal może wykorzystać przy stałych fragmentach gry.
Statystyki i ciekawostki
Arsenal pozostaje niepokonany w ostatnich ośmiu meczach przeciwko hiszpańskim drużynom w Lidze Mistrzów. Atletico z kolei przegrało sześć z ostatnich siedmiu wyjazdowych spotkań z angielskimi zespołami w tych rozgrywkach. Kanonierzy mogą pochwalić się również imponującą defensywą pod wodzą Artety, tracąc średnio tylko 0,65 gola na mecz.
Sędziowie
Spotkanie poprowadzi niemiecki arbiter Daniel Siebert, który już wcześniej sędziował mecze Arsenalu w europejskich pucharach. W tym sezonie Ligi Mistrzów pokazał 38 żółtych kartek i dwie czerwone.
Poprzednie starcia
To drugi raz, gdy Arsenal spotyka się z Atletico w półfinale europejskich rozgrywek. W 2018 roku Hiszpanie wyeliminowali Kanonierów z Ligi Europy. W październiku tego roku Arsenal rozgromił Atletico 4:0 na Emirates w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
źrodło: Arsenal.com
14 godzin temu 3 komentarzy
20 godzin temu 8 komentarzy
20 godzin temu 3 komentarzy
21 godzin temu 12 komentarzy
21 godzin temu 5 komentarzy
21 godzin temu 3 komentarzy
21 godzin temu 2 komentarzy
23 godziny temu 1847 komentarzy
02.05.2026, 21:43 1515 komentarzy
02.05.2026, 13:48 12 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
@kamo99111 napisał: "Spokojnie."
@kamo99111 napisał: "Ja jeszczs nie tryskam hurraoptymizmem"
Wiemy o tym, hehe
@kamo99111 napisał: "City w gazie nie odda już mistrza."
@kamo99111 napisał: "rawda jest taka, że my nie przegraliśmy mistrzostwa dzisiejszym meczem (o ile tak się skończy liga)... my ten tytuł przegraliśmy z drużynami takimi jak United, Bou, Wolves, NF itd... Ta porażka na Efihad była wliczona w ryzyko. Ale druga strona medalu jest taka, że City dało nam tyle meczów na odskoczenie, że jesteśmy frajerami, że tego nie wykorzystaliśmy..."
Dzisiaj mam nadzieję na ogień na trybunach tak jak z Realem albo Barca lata temu stadion musi nas ponieść ;)
@vitold:
Spokojnie. Ja jeszczs nie tryskam hurraoptymizmem - nasi już udowodnili nie raz, że potrafią wiele zepsuć. Pare tygodni temu np. potrafili przegrać z średniakiem Championship w słabym stylu. Dlatego ja się jeszcze nie jaram. Jak po 38 kolejce zobaczę 1. przed Arsnalem w tabeli to uwierzę.
@alexis1908 napisał: "@vitold: nie wiem czy będzie głupio czy nie większość po 3 ostatnich sezonach zwyczajnie straciła wiarę bo mieliśmy kryzys w kwietniu ja sam już wątpiłem po meczu z City. Zostały nam 3 kolejki i jeśli to wygramy to każdy będzie się cieszył nawet Ci co wątpili ;)"
Różni Cię od nich jedno, najważniejsze - nie wypisujesz tu głupot. :D
@vitold: nie wiem czy będzie głupio czy nie większość po 3 ostatnich sezonach zwyczajnie straciła wiarę bo mieliśmy kryzys w kwietniu ja sam już wątpiłem po meczu z City. Zostały nam 3 kolejki i jeśli to wygramy to każdy będzie się cieszył nawet Ci co wątpili ;)
@alexis1908 napisał: "jeszcze nie wygraliśmy ;) Stay humble. Musimy cisnąć i wygrać te 3 ostatnie mecze nic się nie zmieniło tylko tyle że już w ogóle nie musimy się oglądać na City"
No nie, ale pytanie było czy nie będzie im głupio po mistrzostwie? :D
dodam; dalej tu sie udzielac :D ?
@vitold: jeszcze nie wygraliśmy ;) Stay humble. Musimy cisnąć i wygrać te 3 ostatnie mecze nic się nie zmieniło tylko tyle że już w ogóle nie musimy się oglądać na City
@vitold napisał: "Będzie im głupio po mistrzostwie? :D"
Myślę, że jeśli "barista" wygra mistrzostwo i LM to w wielu domach zaśpiewają lasery. XD
@Bartek_ napisał: "@vitold:
@Bartek_ – 19.04.2026, 22:15
„Szkoda, że to był finał o mistrzostwo i nie mamy już szans, aby je wygrać.:(”
Ej, ej, muszę się tutaj obronić - to był szyderczy komentarz nabijający się z tych, którzy twierdzili, że porażka z City to koniec marzeń, mimo że wciąż gra była i jest otwarta. :D"
Spoko, można dyskutować. Czekam na innych :-D Będzie im głupio po mistrzostwie? :D
@vitold:
@Bartek_ – 19.04.2026, 22:15
„Szkoda, że to był finał o mistrzostwo i nie mamy już szans, aby je wygrać.:(”
Ej, ej, muszę się tutaj obronić - to był szyderczy komentarz nabijający się z tych, którzy twierdzili, że porażka z City to koniec marzeń, mimo że wciąż gra była i jest otwarta. :D
Ale w koncu jakies emocje zwiazane z meczem, fajnie, brakowało tego :)
@alexis1908 napisał: "@vitold: co jak świnia niebo, odbanuja go wpłaci i mogą znowu banować …"
Lepiej niech pojdzie do lekarza za te pieniadze, moze jeszcze da sie go chociaz czesciowo uratowac
@Marzag napisał: "@vitold napisał: "Wrzucilem tylko próbke. Tego jest od cholery. Tutaj programista by sie przydał jakis"
każdy komentarz trzeba by przeanalizować tak naprawdę więc programista tego nie załatwi, tu ręczna robota jest"
Programista byłby w stanie wyciągnać wszystkie komentarze w jeden plik/excel i tutaj juz jest łatwiej analizować. Ręcznie to Rahu musi zapłacic XD
@vitold napisał: "Wrzucilem tylko próbke. Tego jest od cholery. Tutaj programista by sie przydał jakis"
każdy komentarz trzeba by przeanalizować tak naprawdę więc programista tego nie załatwi, tu ręczna robota jest
@Marzag: Wrzucilem tylko próbke. Tego jest od cholery. Tutaj programista by sie przydał jakis
@vitold napisał: "A nie bedziecie źli, że spamuje? :PPP"
nah, to w imię wyższego celu, trzeba piętnować płaczków co nad emocjami panują gorzej niż 4 letnie dziecko
@vitold: co jak świnia niebo, odbanuja go wpłaci i mogą znowu banować …
@arsenallord: u mnie odwrotnie zawsze stawiam ligę wyżej :D ale emocje są robimy to i walimy dublecik ;)
@Tevez:
White: Arteta potrzymaj mnie piwo :D
@Patriko: Nie da sie tego przeczytać nie spiewajac w myslach
Oto jest dzień,
Oto jest dzień,
który dał nam Pan!
który dał nam Pan!
Weselmy się,
Weselmy się,
i radujmy się nim!
i radujmy się nim!
Kupię breloczek Evertonu
@Marcel90 napisał: "Jak bardzo trzeba byc odklejonym, zeby wylewac tutaj w wulgarny sposob ciagle swoje frustracje, dostac bana i tworzyc nowe konto zeby znowu pisac swoje glupoty? xD"
I to rozne osobowości. Ostatnio miał taktyke podłączyć sie do Anty-Gyokerowców i cisnął kazdego, a inni klaskali bo dostawał plusy, ale my czujni wiedzielismy ze to multi, ale kogo? :D Wyszedł pawełek
Jak bardzo trzeba byc odklejonym, zeby wylewac tutaj w wulgarny sposob ciagle swoje frustracje, dostac bana i tworzyc nowe konto zeby znowu pisac swoje glupoty? xD
Teraz Arteta powinien wejść do szatni i przemówić do zespołu:
"Nawet tacy goście jak wy nie są w stanie tego s*******ić."
@Nicsienieda proszę. To tylko MAŁY SKRAWEK. Wstyd, tego jest za duzo.
@aguero10 – 19.04.2026, 22:10
„Można było wygrać i dziś by tak nie bolało ale niestety trzeba teraz się skupić na LM bo mistrzostwo Anglii juz wiadomo kto wygra .”
@Bartek_ – 19.04.2026, 22:15
„Szkoda, że to był finał o mistrzostwo i nie mamy już szans, aby je wygrać.:(”
@tom8203 – 19.04.2026, 22:20
„To tam przegraliśmy mistrza o ile go przegramy !?”
@silvano95 – 19.04.2026, 20:11
„Przegraliśmy mistrza na własne życzenie”
@aguero10 – 19.04.2026, 20:40
„Temat mistrzostwa można juz zamknąć teraz trzeba skupić sie na LM”
@hetfield88 – 19.04.2026, 20:23
„Niestety uważam że City wygra wszystko do końca. (…) Mam taki ogromny kompleks City.”
@GunnersFan9 – 19.04.2026, 20:43
„Wyliczanie City gdzie może się potknąć jest tak samo śmieszne (…) Żenujący, frajerski klub od lat.”
@Barney – 19.04.2026, 20:34
„Każdy postronny kibic by dal na city. Realia sa takie ,ze nie mamy argumentow (…) szanse iluzoryczne.”
@Dominik11 – 19.04.2026, 20:34
„City pewnie się potkinie, ale my pewnie tak samo.”
@Rosomak – 19.04.2026, 20:10
„Niby człowiek wiedział ale jednak się łudził że tym razem będzie inaczej:(”
@Arsenal2004 – 19.04.2026, 20:09
„To jest ten sezon, w którym historia się powtarza xd”
@XandeR – 19.04.2026, 20:51
„mielismy z 9 pkt przewagi (…) a i tak sie wyebalismy na ryj jak zawsze”
@Topek – 19.04.2026, 20:24
„Trzeba było zabić ten tytuł wcześniej, a nie napędzać City na kolejną serię.”
@Szogun – 19.04.2026, 21:05
„To nie dziś przegraliśmy tytuł tylko z meczami z Wolves, Bournemouth, Nottingham itd.”
@Votrox1234 – 19.04.2026, 20:42
„frajerzy się w kwietniu (…) chyba że to jest w DNA Arsenalu przegrywać”
@Ordzik – 19.04.2026, 20:20
„Może nie wygramy ligi,
Za to odpadniemy z Ligi mistrzów”
@sWinny – 19.04.2026, 20:20
„Szykuje się kolejny sezon bez żadnego pucharu”
Czy jest ktoś Australii? Tam już powinno być po meczu
@arsenallord napisał: "Mnie już zaczyna ściskać w środku. Stres się zaczyna. Może dlatego, że dla mnie LM > PL i na tym bardziej mi zależy. Tak czy siak przed każdym meczem w tym sezonie już będzie stres i emocje"
Ja tak mam od wczorajszej wpadki city :))) Tetno w spoczynku 90:)
David Raya has now won three consecutive Premier League ‘Golden Glove’ awards, a feat only achieved by three other goalkeepers.
2023/24: 13 clean sheets
2024/25: 16 clean sheets
2025/26: 17* clean sheets
Mentalnie jesteśmy już MISTRZAMI
Mnie już zaczyna ściskać w środku. Stres się zaczyna. Może dlatego, że dla mnie LM > PL i na tym bardziej mi zależy. Tak czy siak przed każdym meczem w tym sezonie już będzie stres i emocje
@vitold: na szczęście ja nie być dumny z siebie, bo tuż po meczu z City napisałem:
Komentowany temat: Decydujące starcie: Manchester City vs Arsenal19.04.2026, 19:49 Juz City mistrzem? Hehe, zobaczymy, grają na Turf Moor, Goodisson, Vitality + Brenford, Villa, Palace.
Skończy się jak z WHU i Nottingham. Byle byśmy my w miarę punktowali a bedize dobrze.
Pamiętam jeden komentarz, że chyba się wczoraj urodziłem skoro liczę że wielkie City straci jeszcze punkty xd
@Nicsienieda: A nie bedziecie źli, że spamuje? :PPP
@Dawid04111 napisał: "Wgl to wczoraj cały dzień czekałem podekscytowany na mecz City - Everton a dziś chociaż gramy półfinał to co jakiś czas w ogóle zapominam, że jest mecz."
Ja też, jakoś nie mam za wiele emocji przed tym meczem, ale jak wjedzie hymn LM to może się zmieni. Everton z City wczoraj przeżywałem jakbyśmy my grali. Od 85 minuty na stojąco xd
Nie wiem co to będzie z West Hamem, trzeba będzie jakieś valium zapodać na nerwy
Spotkałem dzisiaj na klatce sąsiada z mieszkania obok w koszulce man city. Cudowny banterek poleciał :D Oby nasi dowieźli, bo będę się bał wychodzić z domu xD
@vitold napisał: "Proszę. To tylko 3 pierwsze strony po porażce z City"
Dodaj @ do każdego nicku, trzeba tu zadymiać. @Dawid04111 napisał: "Ten półgłówek na trybunach w City miał butelkę w kieszeni przygotowaną wczoraj"
I też miał najlepsze miejsce na trybunach do fotek. Nie zdziwiłbym się, gdyby był specjalnie wstawiony przez SkySports.
@vitold: umówiłem się na wieczor na piwo i po 10 minutach odwołałem bo mi się dopiero przypomniało... Źle ze mną się dzieje
@iluzbg:
Szkoda, że piłkarze Evertonu pobiegli we 3 po różnym, w którym bramkarz city zameldował się w polu karnym mimo, że mieli stratę ogromną do asekurującego temat obrońcy city… to była głupota, która wygenerowała kolejny rzut rożny po którym stracili bramkę. Jakby City zarobiło 0 pkt to mielibyśmy większy komfort psychiczny przed meczem z WHU.
@ozzy95: a ja nie lubię takich matematycznych wyliczeń, nie powinniśmy się oglądać na innych. Czy City straci czy nie my, jako potencjalny mistrz, w takiej sytuacji powinniśmy zaorać West Ham i nie odwracać się za siebie
@Dawid04111 napisał: "Wgl to wczoraj cały dzień czekałem podekscytowany na mecz City - Everton a dziś chociaż gramy półfinał to co jakiś czas w ogóle zapominam, że jest mecz."
Mam to samo :D
Wgl to wczoraj cały dzień czekałem podekscytowany na mecz City - Everton a dziś chociaż gramy półfinał to co jakiś czas w ogóle zapominam, że jest mecz.
@henry1996 napisał: "@vitold: dałbym Ci za ten komentarz o postach p porazce z $ity z 10 plusów. Dokladnie. Niestety to niczego nikogo nie nauczy, jedyne co mozna to piętnować płaczków i marudy, wykastrowanych z odwagi i umiejętności panowania nad własnymi emocjami. A jesli to nie emocje, tzn ze są to ludzie najzwyczajniej bardzo głupi, a to jeszcze gorzej"
Proszę. To tylko 3 pierwsze strony po porażce z City.
Najbardziej bezpośrednie: „przegraliśmy / po mistrzostwie”
silvano95 – 19.04.2026, 20:11
„Przegraliśmy mistrza na własne życzenie”
aguero10 – 19.04.2026, 20:40
„Temat mistrzostwa można juz zamknąć teraz trzeba skupić sie na LM”
Bardzo pesymistyczne (City wygra, Arsenal nie da rady)
hetfield88 – 19.04.2026, 20:23
„Niestety uważam że City wygra wszystko do końca. (…) Mam taki ogromny kompleks City.”
GunnersFan9 – 19.04.2026, 20:43
„Wyliczanie City gdzie może się potknąć jest tak samo śmieszne (…) Żenujący, frajerski klub od lat.”
Barney – 19.04.2026, 20:34
„Każdy postronny kibic by dal na city. Realia sa takie ,ze nie mamy argumentow (…) szanse iluzoryczne.”
Dominik11 – 19.04.2026, 20:34
„City pewnie się potkinie, ale my pewnie tak samo.”
„Historia się powtarza” / mentalność przegrywania
Rosomak – 19.04.2026, 20:10
„Niby człowiek wiedział ale jednak się łudził że tym razem będzie inaczej:(”
Arsenal2004 – 19.04.2026, 20:09
„To jest ten sezon, w którym historia się powtarza xd”
mistrzu973 – 19.04.2026, 20:40
„dzieje się to samo czwarty sezon z rzedu”
XandeR – 19.04.2026, 20:51
„mielismy z 9 pkt przewagi (…) a i tak sie wyebalismy na ryj jak zawsze”
Wskazywanie momentu „oddania tytułu”
Topek – 19.04.2026, 20:24
„Trzeba było zabić ten tytuł wcześniej, a nie napędzać City na kolejną serię.”
darek250s – 19.04.2026, 20:19
„Te dwa mecze mogą kosztować nas mistrzostwa.”
Szogun – 19.04.2026, 21:05
„To nie dziś przegraliśmy tytuł tylko z meczami z Wolves, Bournemouth, Nottingham itd.”
Frustracja + brak wiary w odwrócenie sytuacji
Votrox1234 – 19.04.2026, 20:42
„frajerzy się w kwietniu (…) chyba że to jest w DNA Arsenalu przegrywać”
Ordzik – 19.04.2026, 20:20
„Może nie wygramy ligi,
Za to odpadniemy z Ligi mistrzów”
sWinny – 19.04.2026, 20:20
„Szykuje się kolejny sezon bez żadnego pucharu”
Ten półgłówek na trybunach w City miał butelkę w kieszeni przygotowaną wczoraj xddd
@Nicsienieda napisał: "@darek250s napisał: "Mam jakieś złe przeczucia."
Ja też ale to chyba stres xD"
Chyba tak samo mi się objawia stres, że widzę wszystko w czarnych barwach.
@darek250s napisał: "Mam jakieś złe przeczucia."
Ja też ale to chyba stres xD
LM to cos extra, wiadomo super sprawa, możemy być ponownie w finale po 20 latach! ale wygranie ligi to jest po prostu nasz zasrany obowiązek w tym roku i jeśli tego nie dowieziemy to ta drużyna się rozsypie (niewiadomo co z Arteta, Saliba do realu itd.)
@darek250s napisał: "Jak myślicie awansujemy dzisiaj? Mam jakieś złe przeczucia."
Awansujemy po meczu pełnym krwi, emocji i różnych dziwnych sytuacji. Wynik końocwy to 3:2 dla Arsenalu.
Oczywiście Gyoczek dublecik + Gabriel :)
Jak myślicie awansujemy dzisiaj? Mam jakieś złe przeczucia.
@Mario145:
Spójrz na wyniki Młotów u siebie. Teraz będą jeszcze zmotywowani x10, z drugiej strony jakaś czerwona kartka z przegrzania tez może się trafić :)
@vitold: cały dzień siedzisz z maską na twarzy XD i jeszcze wczoraj ktoś węszył spisek, że jest wielka zmowa żebyśmy nie wygrali ligi. Całe to kółko adoracji gdy wszyscy świętują to oni siedzą w kuchni i rozkminiaja kto rządzi angielską piłka