Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough

Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough 15.02.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 5342 komentarzy

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego zapowiadało się na trudną przeprawę dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Mówimy w końcu o zespole, który jest niepokonany od października, dzielnie dąży po awans do Premier League, a w poprzedniej rundzie Pucharu Anglii wyeliminował Manchester City na Etihad Stadium. Middlesbrough to nie jest rywal przypadkowy i Kanonierzy zareagowali tak, jak powinni zareagować. Podeszli do rywala z respektem, nie zlekceważyli go i pokazali mu, jak wygląda futbol na najwyższym poziomie. Wynik 2-0 to najniższy wymiar kary, bo gdyby nie dobra postawa Mejiasa, mogłoby być o wiele gorzej.

Co najważniejsze, defensywa Arsenalu rozegrała bardzo dobre zawody i nie miała wiele do roboty, dzięki czemu zachowała czyste konto, które na pewno będzie miało dobry wpływ na pozytywne morale. Kanonierzy zdominowali drugoligowca z Middlesbrough i po świetnym meczu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Już jutro dowiemy się, kto będzie kolejnym przeciwnikiem londyńskiej ekipy.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Flamini - Alexis (71. Rosicky), Cazorla, Özil, Welbeck (71. Walcott) - Giroud (83. Akpom)

Middlesbrough: Mejias - Fredericks, Omeruo, Gibson, Friend - Leadbitter, Clayton - Adomah, Tomlin (53. Vossen), Bamford (53. Reach) - Kike

Pierwszą okazję do strzelenia gola Kanonierzy mieli w czwartej minucie, kiedy to z rzutu wolnego z dogodnej pozycji uderzał Santiago Cazorla. Strzał Hiszpana zmierzał w światło bramki, ale bardzo dobrze spisał się jego rodak Mejias, który sparował piłkę na rzut rożny.

Londyńczycy byli stroną dominującą w tym meczu i bardzo zależało im, by jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Tak bardzo, że w akcje zaczepne zaczęli angażować się nawet boczni obrońcy. Jedno prostopadłe podanie Cazorli trafiło pod nogi wybiegającego na wolne pole Gibbsa, ale Anglik przegrał pojedynek z Mejiasem.

W 14. minucie podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie kolejną okazję do strzelenia bramki. Mocny strzał Girouda sprawił sporo problemów Mejiasowi, który wybił piłkę pod nogi Sancheza, ale Chilijczyk miał za ostry kąt i za mało miejsca, by pokonać bramkarza Middlesbrough. Wciąż bezbramkowy remis.

Sygnał do ataku w 23. minucie dał także Olivier Giroud, który popisał się swoim pierwszym strzałem na bramkę. Francuz uderzał jednak ze znacznej odległości i w sam środek bramki. Bez problemów interweniował Mejias.

Cztery minuty później Francuz dopiął już swego. Santi Cazorla fenomenalnym podaniem obsłużył Kierana Gibbsa, a ten wyłożył Giroudowi piłkę jak na tacy. Napastnikowi pozostało jedynie dostawić nogę i śmiercionośnym uderzeniem pokonać Mejiasa. 1-0 dla Arsenalu!

Stracona bramka podziałała pobudzająco na nieco zaspaną drużynę gości, ale kolejny raz nawet nie potrafili zmusić Szczęsnego do wysiłku.

Drugą bramkę dołożył za to w 29. minucie Olivier Giroud! Alexis Sanchez dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Francuz kapitalnym wykończeniem pokonał Mejiasa. 2-0!

Pięć minut później londyńczycy mogli jeszcze bardziej podwyższyć prowadzenie. Özil dobrym podaniem obsłużył Sancheza, który minął bezradnego Mejiasa, ale przegrał pojedynek z defensorem, który wybił futbolówkę sprzed pustej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie prowadzi 2-0 z Middlesbrough i jest zespołem zdecydowanie lepszym. Goście nie istnieją na murawie.

Obrońcy Middlesbrough tak bardzo zachęcali Kanonierów do oddawania strzałów, że z zaproszenia skorzystał nawet... Mathieu Flamini. Co oczywiste - nie trafił w bramkę.

Dwie minuty później Alexis Sanchez błyskotliwym podaniem uruchomił Mesuta Özila, który natychmiast znalazł się w sytuacji sam na sam z Mejiasem. Tym razem hiszpański golkiper zdołał skutecznie interweniować, ale pewnie tylko dlatego, że piłka leciała prosto w niego.

Aitor Karanka natychmiast zareagował na sytuację na boisku i już w 53. minucie przeprowadził dwie zmiany. Vossen i Reach zastąpili Tomlina i Bamforda.

55 minut - tyle czasu zajęło Gabrielowi Paulistcie, żeby otrzymać pierwszą żółtą kartkę w barwach Arsenalu.

Kolejny raz londyńczycy ożywili się dopiero, gdy minęła godzina gry. Bramkę Mejiasa nękali Kieran Gibbs i Alexis Sanchez, jednak bramkarz drugoligowca dwukrotnie pewnie interweniował. Zwłaszcza popisał się, gdy w świetnym stylu zatrzymał uderzenie głową Chilijczyka po dośrodkowaniu Cazorli z rzutu wolnego.

W 71. minucie na murawie zameldowali się Rosicky i Walcott, którzy zmienili Welbecka i Sancheza.

Już cztery minuty po swoim wejściu na boisko, z dobrej strony popisał się czeski weteran, który obsłużył Cazorlę dobrym podaniem. Hiszpan huknął na bramkę, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

W 82. minucie ostatnia zmiana w Arsenalu. Młodziutki Chuba Akpom zastąpił Oliviera Girouda. Francuz wciąż bez hat-tricka w barwach londyńczyków.

Bardzo interesująca końcówka w wykonaniu Arsenalu. Najpierw Mejias dobrze interweniował przy strzale Özila, a następnie jeszcze lepiej zachował się, kiedy po podaniu Rosicky'ego zatrzymał wybiegającego w sytuacji sam na sam Walcotta.

Drużyna gości zerwała się do ataku dopiero w okolicy 90. minuty, a potrafiła odpowiedzieć jedynie potężnym, acz nieskutecznym strzałem z dystansu Adomaha. Przed końcem spotkania strzałem głową próbował zaskoczyć jeszcze Szczęsnego Kike, ale na jego przeszkodzie stanął słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal pewnie pokonał Middlesbrough i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii.

FA CupMiddlesbroughRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360421.02.2015, 18:13

Nie oglądałem meczu, bo akurat coś mi wypadło, ale jaki był mecz ogółem? Opłaca się obejrzeć jakąś powtórkę czy tylko hajlajty?
I widzę, że kolejka cudów dla nas, ba nawet w Hiszpanii Barca nieźle wtopiła :p
Kupony pewnie masowo do kosza.
No i zaczynam uwielbiać łabędzie za to ich wygrywanie z mułami :D

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 21:59

carlos trzeba było czytać od czego sie zaczeło rozmowa a nie przeczytac ostatnie posty i płakać.

karmel pisałem tylko że liverpool stara sie wychodzić na zero z zawodników minimum albo odkryć gwiazdy.. przykład torres suarez..

kupowanie gwiazd bardzo czesto mija sie z celem przykład? caroll , di maria w mu itd.. za to kupując duża liczbe zawodnikó jest szansa kupna kogos takiego jak suarez.. to tak jak gra w lotka.. wieksza szansa jest jak wyslesz 100 kuponow niz jak 1.. can przyszedł za drobniaki a po meczach lfc nawet na kanonierzy.com sie nim zachwycają niektórzy.. na tym to polega ;p

master to nie taka dosłowna inflacja ;p po prostu araby weszły do piłki i oferują duże pieniadze za cos co nie jest tego warte.. inne kluby też chcące ubić interes na szrocie zwiększa ich cene na sprzedaż.. ale to fakt ma to cos wspolnego z inflacją ;p

Master10@
A jaki to cel pytania? Czy trzepot skrzydełek motylka w Toruniu jest w stanie wywołać huragan Katrina w miejscowości Bógpomóż Stary? A no wg wielu jest.

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 21:47

Paniu76
A dostał te czerwo wgl ?
Bo ja bym mu taką bombę wyje b au żeby zakończył karierę po tym.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 120.02.2015, 21:45

zawsze bawią mnie tacy dorośli tacy jak ten kubeł, kim Ty jesteś człowieku, że na forum o futbolu należy się do Ciebie zwracać per Pan?

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 21:45

gosku

wejście na czerwo, zresztą Barton to idiota.

Easy :D
W sumie to w co ja się wpakowałem, wierzę w Arsenal a to na rozluźnienie atmosfery było ;p
Chyba to jednak ja będę miał robinka na miesiąc w avatarku ;/

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 21:45

kubaburza - jest inflacja

poniewaz jesli dzisiaj kupisz kogos za 10 mln, a za 3 lata sprzedasz za 10 mln, to to nie bedzie to samo ;]

kiedys to aguero sie kupowalo za 40 mln i bylo to duzo, dzisiaj sie placi 60 za di marie czy prawie 100 za bala

kozz - ogladalem, ale mam inny cel pytania o ten film ;]

rodgers sprzedal suareza, a nie sprowadzil nikogo, kto z miejsca wszedlby do pierwszej jedenastki i stal sie pewnym punktem zespolu, wydajac przy tym ponad 100 mln funtow sterlingow ;]

samo to, mowi o nim baardzo duzo

karmel567 komentarzy: 346620.02.2015, 21:45

kubaburza123

To nie jest normalne, że kupuje się piłkarzy za tyle kasy, a oni nic nie wnoszą do drużyny.
"Kupić 7 zawodników żeby mieć pewność, że coś wejdzie", jeśli Brendan Rodgers właśnie tym się kieruje, to ja wam po prostu współczuje.

Sprowadzić 7 zawodników to może Wisła Kraków na testy z Afryki i liczyć, że chociaż jeden im "wejdzie", a nie klub na poziomie Liverpoolu.

PS.
Nie mam nic do Wisły.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.02.2015, 21:44

Efekt Motyla to horror tak?

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 21:44

Ale Pirlo bramę wsadził... jak wino jest.

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 21:42

gosku pewnie jednak to on zaczął całą tą wymiane zdań.. ja nie mam mu nic za złe ale chce dalej toczyć tą głupią rozmowę to ja moge..

kozz10 komentarzy: 372420.02.2015, 21:41

Master

Efekt Motyla? Jak jeszcze nie widziałeś, to nie ma na co czekać. :D 10 spokojnie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2015, 21:40

Nosz kurfa mac z tym serwerem. Pukawka zasrana ;d

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 21:40

Master10 z tą inflacją to pojechałeś xd
fakt że nie miał korzysci z tych zawodników wtedy kiedy potrzebował.. ale po to kupuje teraz po 7 zawodników żeby mieć pewność ze cos wejdzie ;p jak nie to sie sprzeda ;D dlatego tak lubie wypożyczenia ..

lays ustaliliśmy ze xaander jest dzieckiem wiec nie bede mu mowil PER pan ;p

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 21:40

danielosik
Ahh ahh avatar Adebayorka bądź Robinka czeka
(He he he he he he he he he he he he he help ;c)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.02.2015, 21:39

Ahh Ahh, ale te Maniure cienkie ahh ahh.

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 21:38

kuba
XandeRowi to ty daj spokój u siebie jest i może robić co chcę ;p
Jak się nie podoba to wiesz gdzie drzwi są ;p

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52420.02.2015, 21:38

lays
Pilnuj, kontroluj. Chciałem też dodać "banuj" ale nie masz takiego prawa.

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 21:37

kuba

Z drugiej strony teraz on moze napisać, że nie jesteście na ty XDDD :D

Nie wnikam :D

Ide porobić parę rzeczy, pozniej wbije.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 21:37

kubaburza - to niewazne, ze klub na takich transferach nie straci kasy, bo jest inflacja i zwieksza sie kasa z tv rowniez

Rodgers chcial kupic pilkarzy, ktorzy mu cos dadza, a nie dali mu za wiele, wtedy, kiedy na nich liczyl

Co z tego, ze Markovic w ostatnich 2 m-cach gra dobrze, a Mario strzelil teraz pare bramek, skoro w pierwszej rundzie lfc byl prowadzony na tyle slabo, ze teraz byc moze nie uda Wam sie odrobic tej straty wynikajacej ze zlego prowadzenia druzyny / zlych transferow

Budowanie druzyny co roku druzyny, ktora za rok bedzie swietna sie nei sprawdza - rozmawiasz z ekspertami - czyt. kibicami "dzieciakow Wengera"

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 21:37

pisz Panie Kubo

XandeR komentarzy: 957120.02.2015, 21:37

Master

Warto zobaczyc, pierwsza czesc spokojnie zasluguje na 8.

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 21:36

Gibbs to się chyba już nie rozwinie. On musi przede wszystkim ustabilizowac formę, bo ma mecze wybitne, nawet z topem, a potem gra mega słabo, obciachowo wręcz.

Niech ustabilizuje forme i omijają go kontuzje i będzie bardzo dobry dla nas i dla Anglii.

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 21:36

Lays

zawsze zastanawiam się czemu ludzie na stronach klubowych sie tak hejtują.. .otóż jak widze takich ludzi jak xander to już wiem.. chodzą takie typy i prowokują bo mama im komputer pozwoliła włączyć mówiąc że ich bardzo kocha MIMO WSZYSTKO

XandeR komentarzy: 957120.02.2015, 21:36

"nie przypominam sobie zebysmy byli na ty" i wez tu teraz kombinuj jak napisac do kolesia, ktory ma nick kuba... Rozweselasz mnie ;P

TakKrzysiu komentarzy: 893620.02.2015, 21:33

Każdy mecz jest inny, do tego dochodzą kontuzje i dyspozycja poszczególnych zawodników. Nawet kiedy ekipa jest w formie a 2 kluczowych zawodników ma słabszy dzień bo zupa była za słona to cały złoty łańcuch pęka na 2 plastikowych ogniwach.

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 21:33

Master
10 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

karmel567 komentarzy: 346620.02.2015, 21:33

MrChill

Dobra, rozumiem, że lubisz United, nie przeszkadza mi to, ale nie musisz cały czas pisać o swoim klubie.
Szukasz zaczepki?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 21:33

Potrzebuje na szybkosci opinie na temat filmu efekt motyla.

20.02.2015; 21:30
kuba ma swoj swiat, gdzie Brendan na trening popi****la na rozowym jednorozcu adidasa.
Tez bym kurcze tak chcial.
"
kolego nie przypominam sobie żebyśmy byli na ty. troche szacunku dzieciaku jak dorośli rozmawiają..

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 21:32

Gibbs to ukształtowany piłkarz, a nie młody talent.

kuba

Nie wspomnialem o meczu na ANFIELD dlatego, że Arsenal gra u siebie.

Przykładowo. Arsenal na wyjezdzie dostawał w tamtym sezonie po dupie a u siebie wygryał.