Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough

Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough 15.02.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 5342 komentarzy

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego zapowiadało się na trudną przeprawę dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Mówimy w końcu o zespole, który jest niepokonany od października, dzielnie dąży po awans do Premier League, a w poprzedniej rundzie Pucharu Anglii wyeliminował Manchester City na Etihad Stadium. Middlesbrough to nie jest rywal przypadkowy i Kanonierzy zareagowali tak, jak powinni zareagować. Podeszli do rywala z respektem, nie zlekceważyli go i pokazali mu, jak wygląda futbol na najwyższym poziomie. Wynik 2-0 to najniższy wymiar kary, bo gdyby nie dobra postawa Mejiasa, mogłoby być o wiele gorzej.

Co najważniejsze, defensywa Arsenalu rozegrała bardzo dobre zawody i nie miała wiele do roboty, dzięki czemu zachowała czyste konto, które na pewno będzie miało dobry wpływ na pozytywne morale. Kanonierzy zdominowali drugoligowca z Middlesbrough i po świetnym meczu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Już jutro dowiemy się, kto będzie kolejnym przeciwnikiem londyńskiej ekipy.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Flamini - Alexis (71. Rosicky), Cazorla, Özil, Welbeck (71. Walcott) - Giroud (83. Akpom)

Middlesbrough: Mejias - Fredericks, Omeruo, Gibson, Friend - Leadbitter, Clayton - Adomah, Tomlin (53. Vossen), Bamford (53. Reach) - Kike

Pierwszą okazję do strzelenia gola Kanonierzy mieli w czwartej minucie, kiedy to z rzutu wolnego z dogodnej pozycji uderzał Santiago Cazorla. Strzał Hiszpana zmierzał w światło bramki, ale bardzo dobrze spisał się jego rodak Mejias, który sparował piłkę na rzut rożny.

Londyńczycy byli stroną dominującą w tym meczu i bardzo zależało im, by jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Tak bardzo, że w akcje zaczepne zaczęli angażować się nawet boczni obrońcy. Jedno prostopadłe podanie Cazorli trafiło pod nogi wybiegającego na wolne pole Gibbsa, ale Anglik przegrał pojedynek z Mejiasem.

W 14. minucie podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie kolejną okazję do strzelenia bramki. Mocny strzał Girouda sprawił sporo problemów Mejiasowi, który wybił piłkę pod nogi Sancheza, ale Chilijczyk miał za ostry kąt i za mało miejsca, by pokonać bramkarza Middlesbrough. Wciąż bezbramkowy remis.

Sygnał do ataku w 23. minucie dał także Olivier Giroud, który popisał się swoim pierwszym strzałem na bramkę. Francuz uderzał jednak ze znacznej odległości i w sam środek bramki. Bez problemów interweniował Mejias.

Cztery minuty później Francuz dopiął już swego. Santi Cazorla fenomenalnym podaniem obsłużył Kierana Gibbsa, a ten wyłożył Giroudowi piłkę jak na tacy. Napastnikowi pozostało jedynie dostawić nogę i śmiercionośnym uderzeniem pokonać Mejiasa. 1-0 dla Arsenalu!

Stracona bramka podziałała pobudzająco na nieco zaspaną drużynę gości, ale kolejny raz nawet nie potrafili zmusić Szczęsnego do wysiłku.

Drugą bramkę dołożył za to w 29. minucie Olivier Giroud! Alexis Sanchez dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Francuz kapitalnym wykończeniem pokonał Mejiasa. 2-0!

Pięć minut później londyńczycy mogli jeszcze bardziej podwyższyć prowadzenie. Özil dobrym podaniem obsłużył Sancheza, który minął bezradnego Mejiasa, ale przegrał pojedynek z defensorem, który wybił futbolówkę sprzed pustej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie prowadzi 2-0 z Middlesbrough i jest zespołem zdecydowanie lepszym. Goście nie istnieją na murawie.

Obrońcy Middlesbrough tak bardzo zachęcali Kanonierów do oddawania strzałów, że z zaproszenia skorzystał nawet... Mathieu Flamini. Co oczywiste - nie trafił w bramkę.

Dwie minuty później Alexis Sanchez błyskotliwym podaniem uruchomił Mesuta Özila, który natychmiast znalazł się w sytuacji sam na sam z Mejiasem. Tym razem hiszpański golkiper zdołał skutecznie interweniować, ale pewnie tylko dlatego, że piłka leciała prosto w niego.

Aitor Karanka natychmiast zareagował na sytuację na boisku i już w 53. minucie przeprowadził dwie zmiany. Vossen i Reach zastąpili Tomlina i Bamforda.

55 minut - tyle czasu zajęło Gabrielowi Paulistcie, żeby otrzymać pierwszą żółtą kartkę w barwach Arsenalu.

Kolejny raz londyńczycy ożywili się dopiero, gdy minęła godzina gry. Bramkę Mejiasa nękali Kieran Gibbs i Alexis Sanchez, jednak bramkarz drugoligowca dwukrotnie pewnie interweniował. Zwłaszcza popisał się, gdy w świetnym stylu zatrzymał uderzenie głową Chilijczyka po dośrodkowaniu Cazorli z rzutu wolnego.

W 71. minucie na murawie zameldowali się Rosicky i Walcott, którzy zmienili Welbecka i Sancheza.

Już cztery minuty po swoim wejściu na boisko, z dobrej strony popisał się czeski weteran, który obsłużył Cazorlę dobrym podaniem. Hiszpan huknął na bramkę, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

W 82. minucie ostatnia zmiana w Arsenalu. Młodziutki Chuba Akpom zastąpił Oliviera Girouda. Francuz wciąż bez hat-tricka w barwach londyńczyków.

Bardzo interesująca końcówka w wykonaniu Arsenalu. Najpierw Mejias dobrze interweniował przy strzale Özila, a następnie jeszcze lepiej zachował się, kiedy po podaniu Rosicky'ego zatrzymał wybiegającego w sytuacji sam na sam Walcotta.

Drużyna gości zerwała się do ataku dopiero w okolicy 90. minuty, a potrafiła odpowiedzieć jedynie potężnym, acz nieskutecznym strzałem z dystansu Adomaha. Przed końcem spotkania strzałem głową próbował zaskoczyć jeszcze Szczęsnego Kike, ale na jego przeszkodzie stanął słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal pewnie pokonał Middlesbrough i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii.

FA CupMiddlesbroughRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Simao12 komentarzy: 775220.02.2015, 21:07

Mam pytanie, zarejestrowałem się w totolotku(tak wiem kursy niskie, ale ciekawa oferta)
I mam coś takiego, nie mogę wpłacić pieniędzy

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 21:06

Ja chciałbym żebyśmy zaliczyli comeback i wygrali mistrza, a mecz z Chelsea na Emirates decydowałby o mistrzostwie :)

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 21:06

moim zdaniem rojo to w przeciagu 2 lat będzie mega kozakiem technike ma bardzo dobrą jest agresywny

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 21:06

Ogólnie to czujecie to?

Następne spotkania AFC, wszytkie mecze rozegrane beda w najblizszych 2 tyg, w sumie co 3 dni:

CP - AFC
AFC - Monaco
AFC - Everton
MU - Arsenal

wszsytko co 3 dni

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 21:05

arsenallord tak kolejny mit że rodgers robi fatalne transfery.. fakt niekóre sie nie udały tak jakby tego wszyscy oczekiwali .. ale większość zawodników ktorzy nie byli trafieni poszli za taką samą lub większą kase gdzie indziej.. miałem gdizess rozpiske transferow ktore przyszły poszły gdzie i za ile i nie mam zarzutów do rodgersa.. niektorzy mieli papiery na granie jak np.sahin ale to bylo wypozyczenie i wrocil z powrotem skad przyszedł.. za duzo sluchacie twarowskiego i nahornego :D

AaronJamesRamsey komentarzy: 457320.02.2015, 21:02

z tańcowania to Pelle podobno jest niezły.

Ja chciałbym żeby City wygrało lige. Mam nadzieję, że chłopaki dadzą rade. Trzeba liczyć na wpadke Czelskich

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 21:02

XandeR
Merte sam by wystarczył, widziałaś kiedyś czarne drewniane ławki? bo ja nie ;p

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 21:01

mrchill
lovren grał bo rodgers na siłe chciał udowodnić że dokonał dobrego zakupu jednak gdy przyszła jego kontuzja i musiał wstawić sakho a okazało sie ze gramy dużo pewniej w obronie to tak już został ;p jak dla mnie sakho najlepszy obrońca w lfc.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11720.02.2015, 21:01

BigPower---> No i dobrze. Mam nadzieję, że rozjadą Juventus.

kuba---> O wasze transfery to bym się bał. Rodgers robi je fatalne.

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 21:01

kuba

Nie ukrywam, że jestem strasznie rozczarownay po wyjezdzie z Wami. Sędzia doliczył 9 min, a Skrtel trafił w 8 doliczonej, pech straszny

XandeR komentarzy: 965320.02.2015, 21:00

Meerte z Sakho powinni wystapic w tancu z gwiazdami. Robiliby za drewniane lawki na ktorych siedzieloby ziri.

4.lfc albo tottenham

mamy marny terminarz a słabo sezon zaczęliśmy.. pozzaa tym moze ugramy coś w fa cup i LE ale to sie zobaczy jeszcze.. liverpool sie dopiero zgrywa.. po sezonie przyjdą nowi zawodnicy i myśle ze nowy sezon dla lfc bedzie już owocny..

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 20:59

lays
jesli zagra herrera i young to jestem o wynik spokojny :)

Kredens komentarzy: 369320.02.2015, 20:58

@ kub..
u nas teżzawsze do Merte podają, więc ...

TakKrzysiu komentarzy: 893620.02.2015, 20:58

lays@
Ważne że kandydaci do top4 stracą punkty a przyjemny jest fakt, że to pewne.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 220.02.2015, 20:57

wow BvB chyba wraca do formy ;)

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 20:57

kubaburza123
saakho ma dobrą technike fajnia wyprowadza pilke czasami i ladnie zagra pietko tylko wyglada to smiesnzie ale jest silny fizycznie i dziwie sie ze napoczatku gral lovren za niego

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2015, 20:57

Witam. Mam pytanie. Ktos ma swoj serwer do gier np do cs 1.6? bo z ciekawosci zrobilem serwer testowy na 6 godzin na pukawce i nie moge wbic na niego wcale. W panelu jest podane IP a mi tego serwera nie wykrywa. W czym tkwi problem?

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 20:57

Fajny weekend w BPL teraz.

Szczerze to uważam, a nawet jestem pewien, że United straci punkty ze Swansea na wyjezdzie.

CFC pewnie rypnie Burnley.

City wraca do siebie, dochodzi Toure i Bony i pewnie pykną NU.

O nasz mecz się troszkę obawiam... taki wyjezdzik, niby luzny bo z dołem tabeli, a takie są najgorsze. CP ostatnio w mega formie.

No i Soton z LFC gra :) Idealny byłby remis.

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 20:56

pamietam debiut rooneya z fenerbahce w l.m jak dzisiaj i jego hattrick :)

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 20:55

XandeR
A to przepraszam ;p

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 20:55

mr chill tak to fakt wygląda bardzo nieporadnie i czasem zdarzy mu sie błąd jak każdemu ale to jemu mignolet zawsze podaje piłke do wyprowadzenia bo sie na tym francuz zna ;p

AaronJamesRamsey komentarzy: 457320.02.2015, 20:55

kubaburza
idąc twoim tokiem rozumowania, nie można powiedzieć, że Mertesacker jest słaby bo grał w mocnej reprezentacji Niemiec :D

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11720.02.2015, 20:55

kuba---> Masz chyba krótką pomięć. Piszesz, że Rodgers nie wystawiał Sakho przez osobowość. Wolał Aggera. Nie decydowały umiejętności. A może w reprezentacji Francji jest tak samo? Czemu akurat w tym wypadku ma być inaczej? A skąd wiesz, że obrona z Kosą nie wyglądałaby jeszcze lepiej?

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 20:55

TakKrzysiu

Kiedyś się wbijało i pisali tutaj wszyscy za Arsenalem, taktyki na mecz, składy... fajne rozmowy, a teraz większość to kibice LFC,MU i CFC :D i dochodzi do spin i tak dalej... próba udowodnienia kto jest lepszy i kto ma lepszy skład oraz możliwości.

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 20:55

Mr

ja? nie.

No jedynie Feluś im się dobrze spłaca.

Kredens komentarzy: 369320.02.2015, 20:54

kościelny ne gra bo ma polskie korzenie ;)

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 20:54

xander nic o swoim klubie nie pisałem .. czytaj komentarze meżczyzn dalej to może nie wyrośniesz na homoseksualiste pozdrawiam ;p

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 20:54

kuba

Myślę, że teraz przeinaczasz. To, że jest dobry to raczej nikt nie zaprzecza.

Bo po słowie dobry jest jeszcze, bardzo dobry i znakomity.

Ja uważam, że jest dorby, ale ty nazwałeś go właściwie najlepszym ŚO BPL.

Jest tutaj wielu obrońców zdecydowanie lepszych niż on.

Kosa, Terry, Cahill, Kompany, są również ze slabszych klubów, ale nie będę ich wymieniał bo poleci na mnie za pewne hejt...

XandeR komentarzy: 965320.02.2015, 20:54

gosku

Ej, ej, ja placze bo kuba mi kazal... ;P

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 20:53

dla mnie sakho to taka lekka tykajaca bomba porusza sie troche nieporadnie czasami ;p

TakKrzysiu komentarzy: 893620.02.2015, 20:53

Co tu sie właściwie ostatnio dzieje? Ci którzy narzekali pół roku temu siedzą pewnie teraz u psychologa. Zaczyna sie tu robić swego rodzaju dominacja a rozbisurmanieni userzy z innych stron mogą więcej niż dawniej tubylcy. Dobrze jest pogadać z kimś z zewnątrz, ale pewne granice zaczynają być tu przekraczane.

Kredens komentarzy: 369320.02.2015, 20:53

@ arsenallord

a no sorry, już zczaiłem...chodziło ci , że niedoceniany gracz arsenalu ;)

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 20:53

kubaburza
Tutaj nikt nie płaczę ;p

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 20:52

Szczerze mówiąc to mnie Van Gaal nie przekonuje. Nie cierpie MU, ale potarfię doceniać rywali. Nie cierpię Mou i uważam, że to burak, ale zjada Wengera jeśli chodzi o trenerkę.

Szczerze powiedziawszy to uważam, że MU za Mojsa z tamtego sezonu byłoby w tym sezonie aktualnie w Top 4.

Nie wiem ile United mialo punktow rok temu, ale przypuszczam, ze prawie tyle samo, a nawet wiecej?

Dla mnie United nie ma żadnego stylu... żadnego. Ich gra jest chaotyczna i to strasznie.

Zrobili tyle transferów, a są to niewypały.

Di Maria - najdroższy piłkarz w historii BPL, gra jeszcze gorzej niż Ozil.

Pierwsze 4 mecze świetne, a pozniej? Rzuty rożne wszystkie na 1 obronce rywali i strzaly w kosmos...

Herrera ma niby kontuzje, niby gra, a poszło za niego 30 mln euro czy nawet wiecej.

Dla mnie najlepszym zawodnikiem z tych co doszli w ciagu 2 lat jest FELLAINI. Nie jest on żadnym technikiem, ale potrafi wykorzystać swoje walory.

Strzelił 3/4 bramki wchodząc z ławki rezerwowych i gra dobrze.

Runej nie miał do meczu z Burnley żadnego CELONEGO strzału na bramkę w 2015 roku, to są jaja. Nie wiem czy z Burnley trafił?

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 20:52

tak tak płaczcie bo napisałem że varane jest dobry :p fakt moze przesadziłem że najlepszy ale skoro we francji nie gra koscielny to lepszy od niego..
to że wy jako kibice piszecie subiektywnie bo lubicie koscielnego nic nie zmienia.. nie da się porownywać 2 zawodników zwłaszcza gdy ktos jest subiektywny
wiem ze wiele zawdzieczacie koscielnemu bo mertesacker jest waszym najslabszym zawodnikiem ale to nie znaczy ze jest najlepszy.. to tak jak granie bez obrony lub z nią.. to jasne ze z obroną stracicie mniej goli.. po to jest obrona

Kredens komentarzy: 369320.02.2015, 20:51