Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough

Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough 15.02.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 5342 komentarzy

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego zapowiadało się na trudną przeprawę dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Mówimy w końcu o zespole, który jest niepokonany od października, dzielnie dąży po awans do Premier League, a w poprzedniej rundzie Pucharu Anglii wyeliminował Manchester City na Etihad Stadium. Middlesbrough to nie jest rywal przypadkowy i Kanonierzy zareagowali tak, jak powinni zareagować. Podeszli do rywala z respektem, nie zlekceważyli go i pokazali mu, jak wygląda futbol na najwyższym poziomie. Wynik 2-0 to najniższy wymiar kary, bo gdyby nie dobra postawa Mejiasa, mogłoby być o wiele gorzej.

Co najważniejsze, defensywa Arsenalu rozegrała bardzo dobre zawody i nie miała wiele do roboty, dzięki czemu zachowała czyste konto, które na pewno będzie miało dobry wpływ na pozytywne morale. Kanonierzy zdominowali drugoligowca z Middlesbrough i po świetnym meczu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Już jutro dowiemy się, kto będzie kolejnym przeciwnikiem londyńskiej ekipy.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Flamini - Alexis (71. Rosicky), Cazorla, Özil, Welbeck (71. Walcott) - Giroud (83. Akpom)

Middlesbrough: Mejias - Fredericks, Omeruo, Gibson, Friend - Leadbitter, Clayton - Adomah, Tomlin (53. Vossen), Bamford (53. Reach) - Kike

Pierwszą okazję do strzelenia gola Kanonierzy mieli w czwartej minucie, kiedy to z rzutu wolnego z dogodnej pozycji uderzał Santiago Cazorla. Strzał Hiszpana zmierzał w światło bramki, ale bardzo dobrze spisał się jego rodak Mejias, który sparował piłkę na rzut rożny.

Londyńczycy byli stroną dominującą w tym meczu i bardzo zależało im, by jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Tak bardzo, że w akcje zaczepne zaczęli angażować się nawet boczni obrońcy. Jedno prostopadłe podanie Cazorli trafiło pod nogi wybiegającego na wolne pole Gibbsa, ale Anglik przegrał pojedynek z Mejiasem.

W 14. minucie podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie kolejną okazję do strzelenia bramki. Mocny strzał Girouda sprawił sporo problemów Mejiasowi, który wybił piłkę pod nogi Sancheza, ale Chilijczyk miał za ostry kąt i za mało miejsca, by pokonać bramkarza Middlesbrough. Wciąż bezbramkowy remis.

Sygnał do ataku w 23. minucie dał także Olivier Giroud, który popisał się swoim pierwszym strzałem na bramkę. Francuz uderzał jednak ze znacznej odległości i w sam środek bramki. Bez problemów interweniował Mejias.

Cztery minuty później Francuz dopiął już swego. Santi Cazorla fenomenalnym podaniem obsłużył Kierana Gibbsa, a ten wyłożył Giroudowi piłkę jak na tacy. Napastnikowi pozostało jedynie dostawić nogę i śmiercionośnym uderzeniem pokonać Mejiasa. 1-0 dla Arsenalu!

Stracona bramka podziałała pobudzająco na nieco zaspaną drużynę gości, ale kolejny raz nawet nie potrafili zmusić Szczęsnego do wysiłku.

Drugą bramkę dołożył za to w 29. minucie Olivier Giroud! Alexis Sanchez dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Francuz kapitalnym wykończeniem pokonał Mejiasa. 2-0!

Pięć minut później londyńczycy mogli jeszcze bardziej podwyższyć prowadzenie. Özil dobrym podaniem obsłużył Sancheza, który minął bezradnego Mejiasa, ale przegrał pojedynek z defensorem, który wybił futbolówkę sprzed pustej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie prowadzi 2-0 z Middlesbrough i jest zespołem zdecydowanie lepszym. Goście nie istnieją na murawie.

Obrońcy Middlesbrough tak bardzo zachęcali Kanonierów do oddawania strzałów, że z zaproszenia skorzystał nawet... Mathieu Flamini. Co oczywiste - nie trafił w bramkę.

Dwie minuty później Alexis Sanchez błyskotliwym podaniem uruchomił Mesuta Özila, który natychmiast znalazł się w sytuacji sam na sam z Mejiasem. Tym razem hiszpański golkiper zdołał skutecznie interweniować, ale pewnie tylko dlatego, że piłka leciała prosto w niego.

Aitor Karanka natychmiast zareagował na sytuację na boisku i już w 53. minucie przeprowadził dwie zmiany. Vossen i Reach zastąpili Tomlina i Bamforda.

55 minut - tyle czasu zajęło Gabrielowi Paulistcie, żeby otrzymać pierwszą żółtą kartkę w barwach Arsenalu.

Kolejny raz londyńczycy ożywili się dopiero, gdy minęła godzina gry. Bramkę Mejiasa nękali Kieran Gibbs i Alexis Sanchez, jednak bramkarz drugoligowca dwukrotnie pewnie interweniował. Zwłaszcza popisał się, gdy w świetnym stylu zatrzymał uderzenie głową Chilijczyka po dośrodkowaniu Cazorli z rzutu wolnego.

W 71. minucie na murawie zameldowali się Rosicky i Walcott, którzy zmienili Welbecka i Sancheza.

Już cztery minuty po swoim wejściu na boisko, z dobrej strony popisał się czeski weteran, który obsłużył Cazorlę dobrym podaniem. Hiszpan huknął na bramkę, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

W 82. minucie ostatnia zmiana w Arsenalu. Młodziutki Chuba Akpom zastąpił Oliviera Girouda. Francuz wciąż bez hat-tricka w barwach londyńczyków.

Bardzo interesująca końcówka w wykonaniu Arsenalu. Najpierw Mejias dobrze interweniował przy strzale Özila, a następnie jeszcze lepiej zachował się, kiedy po podaniu Rosicky'ego zatrzymał wybiegającego w sytuacji sam na sam Walcotta.

Drużyna gości zerwała się do ataku dopiero w okolicy 90. minuty, a potrafiła odpowiedzieć jedynie potężnym, acz nieskutecznym strzałem z dystansu Adomaha. Przed końcem spotkania strzałem głową próbował zaskoczyć jeszcze Szczęsnego Kike, ale na jego przeszkodzie stanął słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal pewnie pokonał Middlesbrough i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii.

FA CupMiddlesbroughRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 21:30

ostatnie 15 kolejek to United najwięcej uciułało :)

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 21:30

master10
mignolet od stycznia został uznany 2 najlepszym bramkarzem PL za courtis i ostatnio jest bardzo dobry na bramce..

assaidi poszedł za wiecej niż przyszedł..
aspas i alberto na wypozyczeniu są.. w alberto ja wierze ze bedzie z niego grajek
ilori tez na wypozyczeniu
allen odejdzie za sume podobnado tej za którą przyszedł więc nie widze problemu..

XandeR komentarzy: 965320.02.2015, 21:30

kuba ma swoj swiat, gdzie Brendan na trening popi****la na rozowym jednorozcu adidasa.
Tez bym kurcze tak chcial.

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 21:29

Simao
Na pewno młodszy od Nachosa ;p

karmel567 komentarzy: 346620.02.2015, 21:29

gosku

Gibbs ma już 25 lat, najwyższy czas przestać nazywać go "młodym rozwijającym się piłkarzem". Kieran czas największego rozwoju ma już za sobą, teraz wchodzi w wiek piłkarza dojrzałego.
Wielu kibiców wciąż daje Gibbsowi taryfę ulgową, ale latka lecą...

Simao12 komentarzy: 775220.02.2015, 21:27

Gibbs już nie jest taki młody

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 21:26

lays
od stycznia lfc najwiecej pkt ukitrało w lidze
drugi arsenal tak sie złożyło zabawnie ;p

piszesz o zwyciestwie 2 0 z nami ale nie wspomniałes juz o 5 1 .. tam was zdominowaliśmy w każdym względzie..
wiec nie ma sensu gadać o tamtym sezonie..

w tym sezoonie bylo po 2 2 i mysle ze doskonale widziales ze zasluzylismy na zwyciestwo mimo ze nie bylismy jeszcze w cudownej formie..

każdy mecz to zupełnie co innego...
wy macie boskiego sancheza my skład który naprawde zaczyna się rozumieć..

przypominając wczorajszy mecz myśle ze mecz był po prostu nasz wbrew temu co mowili komentatorzy.. 1 akcja demby ba z kontry i to bylo tyle co sobie besiktas wypracowal.. w defensywnie ustawiali sie bardzo dobrze.. zresztą wy tez z nimi bardzo sie meczyliście nie bez powodów..

mozemy gadać o za i przeciw ale wszystko zweryfikuje boisko , forma obu drużyn, dzień, zmęczenie itd..

np z lester wy tez slabo zagraliscie i was zdominowali a jednak wygraliście.. piłka nożna to też kwestia farta :P

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 21:25

Po co nam Shaw jak mamy młodego rozwijającego się Gibbsa!?

karmel567 komentarzy: 346620.02.2015, 21:24

Master10

Tak, zgadzam się, Monreal teraz gra dużo lepiej niż Shaw. Jednak Anglik ma dopiero 19 lat, a Hiszpan 28. Jeśli dobrze zaaklimatyzuje się w United, to mają ubezpieczoną lewą obronę na dobre 10 lat.
Shaw w Sonton pokazał, że ma niesamowity talent, w wieku 18 lat został wybrany do jedenastki roku Premier League. Jeśli ominą go kontuzje i będzie grał regularnie to może wyrosnąć na ostoje MU i reprezentacji Anglii, na razie to jednak tylko gdybanie, zobaczymy jak Luke się będzie rozwijał.

Paniu76
bramkarza mamy dobrego ale po to on jest zeby bramek nie wpuszczać :)

Simao12 komentarzy: 775220.02.2015, 21:20

Taką taktyką to powinniście być pierwsi a nie 3

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 21:19

sorki za double.

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 21:18

bo gracie na farcie, i macie dobrego bramkarza.
Prawda jest taka, że kaleczycie w obronie, jak mało kto.

lovren to fakt narazie nie wypał
coutinho jest kozak nie wiem jak jego można sie uczepić zresztą jest wart 3 razy tyle za ile go kupiliśmy

karmel567 komentarzy: 346620.02.2015, 21:16

Jedynym obrońcą United, którego widziałbym w Arsenalu jest Luke Shaw. Gość ma trudny początek, ale talent to ma ogromny, zobaczymy czy van Gaal go nie zmarnuje.

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 21:15

Boisko wszystko zweryfikuje.

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 21:15

Jeśli Rojo to wasz najlepszy obrońca, to macie niesamowicie mocną defensywę.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020420.02.2015, 21:15

MU cieniuje i jedzie na fuksie ale i to już się nie długo skończy.

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 21:14

United powalczy o top2

śmiechłem.

XandeR komentarzy: 965320.02.2015, 21:14

lays

Po prostu sporo osob tutaj pisze, ze gramy teraz co 3 dni, a jak odkrylem nagle prawde w lazience, to az nie moglem sie z rozpaczy wyproznic, dlatego chce zeby wszystko bylo jasne i nie bylo wiecej ofiar ;P

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 21:14

MrChill

No własnie, to zle świadczy o waszej obronie

kuba

Mam do Ciebie szacunek i do Twojego klubu, ale nie potrafię znalezc wytłumaczenia, na postawioną przez Ciebie TEZĘ, a właściwie HIPOTEZĘ.

Myślę, że wygramy 2-1. Trzeba zdominować środek pola. Gracie podobny futbol do nas.

--------------------------------------------------

1. Rok temu pokonaliśmy na ES wasz najlepszy skład 2-0 i zdominowalismy was bardzo.

2. Środek pola AFC > LFC.

3. Na własnym stadionie uratowaliscie remis w 98 minucie, a jesteś pewny, że pokonacie Arsenal na ES, który przegrał tylko 2 spotkania od początku tamtego sezonu... Z AV 3-1 i z United 2-1 po zdecydowanie lepszej grze.

4. Podobnej piłki do nas nie gracie. GRamy aktualnie zdecydowanie lepiej, po meczu z Soton złapaliśmy wiatr w żagle. Porażka z KFC, słaba obrona.

Aktualnie jesteśmy w znakomitej formie i mamy zdecydowanie więcej wariantó niż wy... wczorajszy mecz tez 1-0 po karnym w samej koncowce Ballo.

Nie chce wyjsc na hipokryte i jakiegoś ważniaka, czy po prostu kibica AFC - nieobiektywnego, ale piszę jak jest.

Uważam, że jeśli chodzi o punktowanie w BPL to Arsenal i Liverpool to zdecydowanie najlepsze zespoł na ten moment, najwięcej punktów zdobył od grudnia?

AaronJamesRamsey komentarzy: 457320.02.2015, 21:13

MrChill
Jeśli taka miernota jest najlepszy obrońcą u was to kiepsko z obroną. Współczuję.

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 21:13

united jest bardzo słąbe w tym sezonie nawet gorsze niż za moyesa.. rojo może sie kiedyś tam ogarnie a moze nie nikt tego nie wie...
jak dla mnie z aktualnego top7 to najszybciej MU poleci w dół.. i nie nie jestem wrogo do MU nastawiony..

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 120.02.2015, 21:13

United powalczy o top2? Huheuheue, to już szybciej słowo 'piętko' zostanie uznane za poprawnie napisane.

A fakt, że Rojo jest waszym najlepszym obrońcą niezbyt dobrze świadczy o defensywie.

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 21:12

AJR
Easy, no to nieźle się kamuflowałeś, jak nikt się nie skapnął, no widzisz nic nie może wiecznie trwać ;p

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020420.02.2015, 21:12

Borussia chyba w końcu odpaliła, Juve bój się.

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 21:10

Lays Rojo to jest nasz najlepszy obrońca :)

AaronJamesRamsey komentarzy: 457320.02.2015, 21:10

gosku
Kurde, przyłapałeś mnie. W głębi duszy jestem kibicem Obywateli, ale bałem się tutaj ujawnić :P

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11720.02.2015, 21:10

kuba---> Ja nikogo nie muszę słuchać, ja to widzę. Jak można Suareza zastąpić Balotellim, Lambertem i Borinim. Dostał tyle kasy za niego i kupił tak szrot. On myśłi w ogóle? Lovren kolejny genialny transfer. Coutinho niby coś tam gra, ale nic wielkiego. Markovic też przepłacony. Ty chyba nie wiesz, co to jest mit.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 21:10

mrchill - nie wiem czy zauwazyles, ale nikt tu nie zaczal dyskusji o rojo i nie pytal sie ciebie o zdanie na temat zawodnikow united :D

nie wiem po co ciagle chcesz, abysmy z toba pisali kogo lubisz, skoro masz kilka stron poswieconych united

Dowód mam tutaj!

"Ja chciałbym żeby City wygrało lige. Mam nadzieję, że chłopaki dadzą rade. Trzeba liczyć na wpadke Czelskich"
I co teraz?

MrChill

Bez spiny, ale czepiałeś się mnie kiedyś, że jestem nieobiektywny, ale patrze na twoje posty i się łapie za głowę.

United gra bardzo słabo, a ty piszesz, że i tak powalczycei o Top 2.

Rojo gra słabo, a ty piszesz, że w ciągu 2 lat będzie mega kozakiem.

Takie coś może pisać raczej każdy kibic.

Kibice LFC zaczną pisać, że Lovren odpali, Sturr wróci do formy, a Ballo zacznie regularnie strzelac... do tego Markovic w koncusplaci te 25 mln funtow i bd kozakami.

Arsenal zacznie grac regularnie caly rok, albo 3/4 roku i cisnac top. Welbeck zostanie nowym Ałrim.

Everton zacznie grac jak w 1 sezonie Martineza, a Lukaku się odbuduje.

City zacznie znowu grac piekny i skuteczny futbol.

I tak dalej

XandeR komentarzy: 965320.02.2015, 21:09

lays

TO mecz z Monaco jest we wtorek?

Qarol komentarzy: 1450220.02.2015, 21:09

@Simao12

Może przed grą musisz wysłać im skan dowodu do weryfikacji?

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 21:08

lays myśle że jednak z wami wygramy 2 1 ale cięzko to ocenić bo mimo że nie chce to pewnie jestem subiektywny..gracie podobny futbol do naszego .. kto przejmie środek pola ten wygra

tak 9 minut ale ciągle ktoś leżał.. zresztą myśle ze tam zasłużyliśmy na wysokie zwycięstwo ale tak sie nie stało..

XandeR komentarzy: 965320.02.2015, 21:08