Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough

Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough 15.02.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 5342 komentarzy

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego zapowiadało się na trudną przeprawę dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Mówimy w końcu o zespole, który jest niepokonany od października, dzielnie dąży po awans do Premier League, a w poprzedniej rundzie Pucharu Anglii wyeliminował Manchester City na Etihad Stadium. Middlesbrough to nie jest rywal przypadkowy i Kanonierzy zareagowali tak, jak powinni zareagować. Podeszli do rywala z respektem, nie zlekceważyli go i pokazali mu, jak wygląda futbol na najwyższym poziomie. Wynik 2-0 to najniższy wymiar kary, bo gdyby nie dobra postawa Mejiasa, mogłoby być o wiele gorzej.

Co najważniejsze, defensywa Arsenalu rozegrała bardzo dobre zawody i nie miała wiele do roboty, dzięki czemu zachowała czyste konto, które na pewno będzie miało dobry wpływ na pozytywne morale. Kanonierzy zdominowali drugoligowca z Middlesbrough i po świetnym meczu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Już jutro dowiemy się, kto będzie kolejnym przeciwnikiem londyńskiej ekipy.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Flamini - Alexis (71. Rosicky), Cazorla, Özil, Welbeck (71. Walcott) - Giroud (83. Akpom)

Middlesbrough: Mejias - Fredericks, Omeruo, Gibson, Friend - Leadbitter, Clayton - Adomah, Tomlin (53. Vossen), Bamford (53. Reach) - Kike

Pierwszą okazję do strzelenia gola Kanonierzy mieli w czwartej minucie, kiedy to z rzutu wolnego z dogodnej pozycji uderzał Santiago Cazorla. Strzał Hiszpana zmierzał w światło bramki, ale bardzo dobrze spisał się jego rodak Mejias, który sparował piłkę na rzut rożny.

Londyńczycy byli stroną dominującą w tym meczu i bardzo zależało im, by jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Tak bardzo, że w akcje zaczepne zaczęli angażować się nawet boczni obrońcy. Jedno prostopadłe podanie Cazorli trafiło pod nogi wybiegającego na wolne pole Gibbsa, ale Anglik przegrał pojedynek z Mejiasem.

W 14. minucie podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie kolejną okazję do strzelenia bramki. Mocny strzał Girouda sprawił sporo problemów Mejiasowi, który wybił piłkę pod nogi Sancheza, ale Chilijczyk miał za ostry kąt i za mało miejsca, by pokonać bramkarza Middlesbrough. Wciąż bezbramkowy remis.

Sygnał do ataku w 23. minucie dał także Olivier Giroud, który popisał się swoim pierwszym strzałem na bramkę. Francuz uderzał jednak ze znacznej odległości i w sam środek bramki. Bez problemów interweniował Mejias.

Cztery minuty później Francuz dopiął już swego. Santi Cazorla fenomenalnym podaniem obsłużył Kierana Gibbsa, a ten wyłożył Giroudowi piłkę jak na tacy. Napastnikowi pozostało jedynie dostawić nogę i śmiercionośnym uderzeniem pokonać Mejiasa. 1-0 dla Arsenalu!

Stracona bramka podziałała pobudzająco na nieco zaspaną drużynę gości, ale kolejny raz nawet nie potrafili zmusić Szczęsnego do wysiłku.

Drugą bramkę dołożył za to w 29. minucie Olivier Giroud! Alexis Sanchez dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Francuz kapitalnym wykończeniem pokonał Mejiasa. 2-0!

Pięć minut później londyńczycy mogli jeszcze bardziej podwyższyć prowadzenie. Özil dobrym podaniem obsłużył Sancheza, który minął bezradnego Mejiasa, ale przegrał pojedynek z defensorem, który wybił futbolówkę sprzed pustej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie prowadzi 2-0 z Middlesbrough i jest zespołem zdecydowanie lepszym. Goście nie istnieją na murawie.

Obrońcy Middlesbrough tak bardzo zachęcali Kanonierów do oddawania strzałów, że z zaproszenia skorzystał nawet... Mathieu Flamini. Co oczywiste - nie trafił w bramkę.

Dwie minuty później Alexis Sanchez błyskotliwym podaniem uruchomił Mesuta Özila, który natychmiast znalazł się w sytuacji sam na sam z Mejiasem. Tym razem hiszpański golkiper zdołał skutecznie interweniować, ale pewnie tylko dlatego, że piłka leciała prosto w niego.

Aitor Karanka natychmiast zareagował na sytuację na boisku i już w 53. minucie przeprowadził dwie zmiany. Vossen i Reach zastąpili Tomlina i Bamforda.

55 minut - tyle czasu zajęło Gabrielowi Paulistcie, żeby otrzymać pierwszą żółtą kartkę w barwach Arsenalu.

Kolejny raz londyńczycy ożywili się dopiero, gdy minęła godzina gry. Bramkę Mejiasa nękali Kieran Gibbs i Alexis Sanchez, jednak bramkarz drugoligowca dwukrotnie pewnie interweniował. Zwłaszcza popisał się, gdy w świetnym stylu zatrzymał uderzenie głową Chilijczyka po dośrodkowaniu Cazorli z rzutu wolnego.

W 71. minucie na murawie zameldowali się Rosicky i Walcott, którzy zmienili Welbecka i Sancheza.

Już cztery minuty po swoim wejściu na boisko, z dobrej strony popisał się czeski weteran, który obsłużył Cazorlę dobrym podaniem. Hiszpan huknął na bramkę, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

W 82. minucie ostatnia zmiana w Arsenalu. Młodziutki Chuba Akpom zastąpił Oliviera Girouda. Francuz wciąż bez hat-tricka w barwach londyńczyków.

Bardzo interesująca końcówka w wykonaniu Arsenalu. Najpierw Mejias dobrze interweniował przy strzale Özila, a następnie jeszcze lepiej zachował się, kiedy po podaniu Rosicky'ego zatrzymał wybiegającego w sytuacji sam na sam Walcotta.

Drużyna gości zerwała się do ataku dopiero w okolicy 90. minuty, a potrafiła odpowiedzieć jedynie potężnym, acz nieskutecznym strzałem z dystansu Adomaha. Przed końcem spotkania strzałem głową próbował zaskoczyć jeszcze Szczęsnego Kike, ale na jego przeszkodzie stanął słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal pewnie pokonał Middlesbrough i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii.

FA CupMiddlesbroughRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
lays komentarzy: 3987120.02.2015, 20:26

MrChill

Najlepsze = Najszersze = Wielu graczy o bardzo wysokim poziomie na wielu pozycjach.

Dla mnie szersza kadre ma City.

W wiekszosci pozycji oba te zespoly maja po 2 zawodnikow, ale na N City ma juz 4 klasowych, a Chelsea ma 1.

gayle mial 3 setki, nie wykorzystal zadnej, wczorajszego meczu nie widzialem

Odejscie Wengi jest nieuniknione, ale trudno powiedziec, zeby koles slabo planowal i byl malo inteligentny :)

Wenga kocha Arsenal, to jest oczywiste i wg mnie jego nastepca bedzie znany juz wczesniej, podobnie jak w Bayernie

I to jest raczej bez wzgledu na bycie w top 4 lub nie. Tak samo Klopp mimo fatalnych wynikow jest ciagle trenerem BVB. W takich klubach jest pelne zaufanie

Wenga sprowadza graczy mlodych lub rozwijajacych sie, robi fajne podwaliny nowemu trenerowi, splacil prawie stadion i przekaze nastepcy klub w swietnej sytuacji finansowej bez dlugu

Nikt tego nie wie jak poradzi sobie nowy treneiro, ale start bedzie mial lepszy niz Moyes ( stary sklad + brak kasy na transfery na kluczowych pozycjach )

LFC akurat sporo kasy wydawalo w ostatnich 5-6 latach, ale robili to bardzo nieudolnie

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 20:26

Lays serio united wyzej niz lfc??
Szrotu moze mają wiecej xd liverpool z szkólki lepszych graczy wyciąga niż u nich w pierwszym skladzie grają nieraz ;p
to że oni są nad nami i nad wami to czysty fart.. te ich gole padają w żałosny sposób na który nie da sie patrzeć

AaronJamesRamsey komentarzy: 457320.02.2015, 20:26

Dokładnie. Ławka barcy i Realu to są po prostu znani zawodnicy, a ich poziom nie odbiega od poziomu zawodników Arsenalu.

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 20:24

Traitor

W takim razie dla Ciebie topowymi zawodnikami są Pedro, Varane, Jese, Hernandez, Xavi dziadziuś, czy inni?

Dla mnie biorąc pod uwagę ławkę Barcy i Realu to zdecydowanie wyróżnia się ISCO, który jest bardzo dobrym zawodnikiem, chciałbym go u nas, a reszta?

Qarol komentarzy: 1450220.02.2015, 20:23

Jak tam widzicie szanse Kamila jutro? Ja pełen obaw, póki co nie zachwyca na tej skoczni. W czterech próbach nie oddał skoku nawet na 90 m, to nie napawa optymizmem.

Wiadomo, że to tylko treningi, ale jednak coś tam mówią o dyspozycji naszego mistrza.

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 20:23

chelsea ma mocniejsza kadre niz city

Traitor komentarzy: 10293 newsów: 2420.02.2015, 20:23

Nawet bez kontuzji inne kluby maja lepsze lawki, chyba ze dla Cb topowymi zawodnikami są monreal/bellerin/flamini/arteta itd

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 20:22

AJR

Wstawiając to zdjęcie nie miałem na myśli żadnych porównań, lecz spojrzenia na to jaki mamy duet :)

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11720.02.2015, 20:21

Master---> Falcao, serio? Przecież z najlepszego napastnika na świecie stał się fatalny.

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 20:21

Dziś toczyła się jakaś dyskusja o najlepsze kadry BPL chyba...

6. KFC

Arsenal ma zdecydowanie największą kadrę w BPL i moim zdaniem jedną z najwiekszych na swiecie. Mamy lepszą ławkę niż wieksozsc zespolow z absolutnego topu jak m.in BARCA. Natomiast wiemy jak wygląda to u nas z kontuzjami.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457320.02.2015, 20:20

lays
No i co? Widać różnicę w ilości rozegranych minut, co już jest podstawą samą w sobie żeby nie wywyższać żadnego z piłkarzy.

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 20:20

Ja się właśnie dlatego boje odejścia Wengera, no ale nic nie może wiecznie trwać ;/

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 20:19

Xander

Nie no ja nie ogarniam o co wgl tu chodzi.

Każdy ma swoje zdanie. Jak Ozil zagra super mecz z topem to przecież ja będę z niego abrdzo zadowolony i nie bede ukrywał nagle, że mnie irytował czy coś.

Jesteśmy wszyscy kibicami Arsenalu i tyle.

Lubię Ozila, ale narazie to niech on bierze przykład z Cazorli.

Cazorla nauczył się grać w defie, dopasował się do gry w BPL, a ma jeszcze gorsze warunki jak Ozil, dużo biega... a i tak zostanie zawsze w cieniu Ozila bo jakiś dziennikarz nagle powie, że kibice czekają na magiczne dotknięcie Mesuta Ezila.

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 20:19

Master10
nie dziwie ci sie wlebck tyle faili wali a ta asysta do oxa w 1 meczu z kogutami podsumowuje go :D

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 20:17

fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/11018975_1056075951083486_5305338152284471472_n.jpg?oh=9436e9a42293a350accf5e54345e3075&oe=559317E3&__gda__=1430883763_d21d2b2a9f9c525e1efdd3d98393ce20

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 20:17

mrchill - wole falcao, chyba ze chcesz wybrac za mnie, to mozesz wziac kogo chcesz

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 20:16

master 10.. ja w żadnym razie nie chce wam tutaj mówić że jesteście słabi ale gdybyście wypadli z top4 w tym sezonie a wenger wyleciał by z klubu to stało by się z wami to samo (chyba że wenger zostanie)..
poszukiwanie właściwego trenera to najgorszy czas dla klubu.. lfc coś o tym wie bo odkąd benitez odszedł liverpool o czasów rodgersa nie gra w CL.. teraz wreszcie gramy , natomiast myśle że odejście fergusona zrobiło z MU to samo co nam odejście beniteza, po odejściu każdego z nowych trenerów okazywało sie ze w klubie są zawodnicy którzy nie powinni byli si tam znaleźć.. myśle że MU odczuje to tak jak my i troche kibiców im odpadnie o ile już nie poszli.. W top4 dla mu ja po prostu nie wierze..
wenger nie jest już młodzieniaszkiem a pewnie i tak niedługo postanowi odejść i wy też to przeżyjecie chyba że trafi wam się od razu trener ala mourinho który robi coś z niczego..

Suarez był dobry ale bardziej istotny był jego element medialny . Media kreowały go na gwiazdę która "ciągnie " liverpool" piłkare w to uwierzyli i zapomnieli jak się kopie w piłke.. nareszcie z powrotem sobie przypominają..

Może ja jestem dziwny ale myśle ze graliśmy wczoraj bdb poza jedną sytuacją demby ba.. Besiktas był doskonale zorganizowany w defensywie i cięzko było ich rozbić.. na szczescie 2 obroncow nie zagra nastepnym razem i mysle ze bedzie latwiej ich atakować ;p

AaronJamesRamsey komentarzy: 457320.02.2015, 20:16

MrChill
Milik albo Lewy.

qwertyu123 komentarzy: 77520.02.2015, 20:16

według onetu PSG jest zainteresowane Lewym. rodzi sie tylko jedno pytanie, po co on im tam?

XandeR komentarzy: 965320.02.2015, 20:16

lays

Ciii, nie wolno nam sie teraz ujawniac, za takie "herezje" na K.com ganiaja z widlami i groza spaleniem na stosie.
Takze ten... Odwolaj to niewierny glupcze! To uspiony magik, a Ty nie wiesz nic, na stos! Na stos! ;P

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 20:16

*25

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11720.02.2015, 20:16

Jeżeli chodzi o mojego ulubionego piłkarza wszech czasów to tylko i wyłącznie Dennis Bergkamp.

master
nie chcecie vpersiego za 35 baniek z powrotem?

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1420.02.2015, 20:14

Wszech czasów? To Walcott, Rosicky i Henry, po którego odejściu płakałem jak dziecko. :D

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 20:14

xander
ma ponoc siostre ;p

migus11 komentarzy: 131420.02.2015, 20:13

Dybala + Schneiderlein :D

belaSS komentarzy: 11720.02.2015, 20:13

Jak teraz sobie pomyślę o kapitanach Interu i Liverpoolu (chodzi mi o Hendersona) to mnie aż ciarki przechodzą...

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 20:13

mrchill - falcao

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11720.02.2015, 20:13

MrChill---> Simaone za Wengera. A jeżeli chodzi o piłkarza to Reus.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 20:12

tylko mi Paulista kojarzy sie z zombie z resident evil?

XandeR komentarzy: 965320.02.2015, 20:12

Mr

Nie wiem czy Mesut ma rodzenstwo, ale jezeli ma, to juz wiesz kogo bym chcial.

Master

Jak zagra dobrze z Manure, to sam mu sweter Evertonu wydziergam na przeprosiny ;P

lays komentarzy: 3987120.02.2015, 20:10

Przecież asysty i bramki w przypadku Ozila inaczej nalezy oceniac.

Xander pisal, że Ozil jest bezłpciowy i sięz nim zgadzam. Bramki i asysty ze średniakami, a pozniej słabe mecze z topem i na tyle. Trzeba czekac, az zagra w koncu bardzo dobry mecz z topem.

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 20:09

macie do wyboru jednego zawodnika ktorego wenger miałby sciagnac w lato kogo byscie chcieli?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 20:08

dokladnie xander

wszystkie twoje teorie Ozil ostatnia obala ;]

musisz ciagle czekac, kiedy zawali w koncu nam jakis mecz i nie zgarnie asysty/bramki :D

ciezki zywot :P

migus11 komentarzy: 131420.02.2015, 20:08

No dobra coś tam jest ale to wypowiedź Wengera. Chodziło mi o takiego newsa informacyjnego w stylu Henry został trenerem u-16 czy coś takiego, będzie trenował przez ... okres itd. Zresztą trenuje już od 2 dni, a info dopiero dzisiaj.

XandeR komentarzy: 965320.02.2015, 20:07

Ja mam tylko jednego ulubienca i wiekszosc wie o kogo chodzi.

Uspiony magik, jego ekscelencja- Mesut Ozil!

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 20:06

czy o psychike?

suarez mentalnie dawal liverpoolowi tyle co ferguson united

obaj odeszli i raptem cala reszta zapomniala jak sie gra ;]

w kazdym razie brendao nie daje takiej wiary lfc, co dawal suarez

a teraz jak odejdzie gerrard, to nie wiem, kto tam bedzie rzadzil szatnia, ale jak pomysle sobie, ze mlody gniewny henderson, to sie tylko usmiecham :)

u nas tez mikel choc pewnie dba o wszystkich jako kapitan, to watpie, aby mogl wskrzesac jakies dodatkowe sily u innych, podczas spotkania, gdy nie idzie

gothegunners1886 komentarzy: 309820.02.2015, 20:06

arsenallord

U mnie mecze Skoki i KSW to szit :)

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 20:06

miałem na myśli piłkarzy wszech czasów a nie z teraz tylko.. no chyba że sezon kibicujecie tylko ;p

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1420.02.2015, 20:04

Ja bardzo lubię Rosicky'ego, Ramseya, Cazorle, Ozila, Koscielnego ale najbardziej Walcotta, co chyba mozna wyczuć po moich komentarzach.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11720.02.2015, 20:03

Ale się dzień na jutro szykuje. Mecze, Skoki Narciarskie no i przede wszystkim KSW :D Piękne.

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 20:03

A Przepraszam i jeszcze Ospine lubię, sam jestem bramkarzem i staram się brać z niego przykład, tylko chyba wyższy od niego jestem o parę cm ;p

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 20:02

migus :D

czytanie ze zrozumieniem

kanonierzy.com/shownews_id-37065_Wenger--To-dobrze-dla-mlodych--ze-trenuja-z-Henrym.shtml

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33920.02.2015, 20:02

henryego nigdy nie lubiłem z arsenalu.. za to pires był kozak ;p

2005 rok.. do teraz jak sobie przypomne ten finał to ciary mam ;p xabi alonso gerrard smicer i dudek ;p
gerrard mnie od liverpoolu przyciagnął ale nigdy nie był to mój ulubiony piłkarz lfc..

musimy wrócić na szczyt wreszcie .. swoją drogą nie myślałem ze odejscie suareza tak nas osłabi.. jak dla mnie to chodzi wyłącznie o psychike.. gdy suareza nie było bo pogryzł ivanovica łoiliśmy też po kolei rywali a odszedł i nagle coś sie podziało..

migus11 komentarzy: 131420.02.2015, 20:00

Czemu oficjalna strona Arsenalu i kanonierzy.com milczą na temat powrotu Thierriego do klubu w roli trenera U-16?