Arsenal w końcówce pokonuje Malezję 2-1

Arsenal w końcówce pokonuje Malezję 2-1 24.07.2012, 17:09, Marcin Stefaniak 596 komentarzy

Dzisiaj Kanonierzy oficjalnie rozpoczęli azjatyckie tournee i na dobre weszli w przygotowania do nadchodzącego sezonu. Na Dalekim Wschodzie pierwszym przeciwnikiem Arsenalu była drużyna Malezji.

Wyjściowe jedenastki:

Arsenal: Mannone, Santos, Vermaelen, Djourou, Gibbs, Jenkinson, Arteta, Coquelin, Diaby, Chamakh, Gervinho

Malezja XI: Marlias, Umar, Muslim, Subramaniam, Radzak, Rahim, Shaari, Kunanlan, Talaha, Akil, Sali

Wenger nie postawił od pierwszych minut na najsilniejszą możliwą jedenastkę i posadził na ławce rezerwowych takich zawodników jak Alex Song czy Theo Walcott.

Od początku spotkania widać było wielka determinację zawodników Malezji, która przekładała się na dosyć nerwową grę. Piłka przez pierwsze kilka minut była rozgrywana w środkowej części boiska i żadna z drużyn nie decydowała się na ofensywę.

Pierwszą dogodną sytuację do strzelenia bramki mieli Kanonierzy. W 9. minucie spod opieki obrońcy uciekł Marouane Chamakh, jednak jego strzał z pół woleja został sparowany na rzut rożny.

Malezyjczycy z czasem weszli w mecz i nie czuli już tak wielkiej presji. Pomogło im to szczególnie w defensywie, gdzie bez problemu zatrzymywali nacierających graczy Arsenalu. Podopieczni Wengera nie mieli pomysłu na grę przez co większość ataków była zatrzymywana na 20 metrze, a wejścia w pole karne były rzadkością.

Świetną szansę na strzelenie bramki miał 31. minucie Andre Santos. Brazylijczyk rozpoczął akcję na 16. metrze, rozegrał piłkę z Marouanem Chamakhiem i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał ostatecznie minął lewy słupek bramki Malezji.

Brazylijczyk po raz kolejny mógł zdobyć bramkę 8 minut później, kiedy to wykorzystał błąd obrońcy, wpadł w pole karne, ale po raz kolejny nie był w stanie pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam. Malezyjczycy od razu ruszyli z kontrą, ale Vito Mannone również poradził sobie ze strzałem Saliego.

Kiedy już wszyscy byli gotowi do zejścia do szatni, świetną akcję popisał się Azmi Muslim, który otrzymał piłkę w środku pola, powędrował z nią kilka dobrych metrów i popisał się fenomenalnym strzałem z 25. metra. Dużą rolę przy bramce odegrał Francis Coquelin, który dał przeciwnikowi wiele czasu na oddanie strzału.

W połowie Arsene Wenger zdecydował się na zmianę wszystkich zawodników z pola, na placu gry pozostał tylko Vito Mannone. Na boisku pojawili się Alex Song, Theo Walcott, Alex Oxlade-Chamberlain, Ignasi Miquel, Chuks Aneke, Benik Afobe, Ryo Miyaichi, Nico Yennaris, Craig Eastmond i Kyle Bartley.

Od samego początku drugiej części spotkania można było zauważyć, ze Malezyjczycy nie będą już z tak wielkim zapałem zapędzać się pod bramkę Kanonierów i oddadzą im inicjatywę.

Z początku sytuacja na boisku przypominała tę z pierwszej połowy. Podopieczni Wengera co prawda próbowali i starali się zaatakować, ale niewiele z tego wynikało, bowiem nie byli w stanie przebić się przez dobrze usposobioną obronę przeciwnika.

Malezyjczycy decydowali się tylko na kontry i jedna z nich mogła poskutkować golem. W 59. minucie świetnym rajdem popisał się Sali, który znalazł się w polu karnym, zwiódł obrońcę, jednak nie był w stanie pokonać Mannone strzałem po ziemi.

W 67. minucie chyba najlepszą okazję do wyrównania miał Benik Afobe, który po fenomenalnym prostopadłym podaniu znalazł się sam na sam z bramkarzem. Młody Kanonier miał mnóstwo czasu i mógł zrobić co chciał, jednak skończyło się fatalnym strzałem prosto w Marliasa.

Kilka minut później kolejną dogodną sytuację stworzył sobie Afobe, który zgrał piłkę klatką piersiową, ale jego strzał pozostawił wiele do życzenia.

Czas upływał, a Kanonierzy byli coraz bliżsi porażki. W 85. minucie bliski szczęścia była Alex Oxlade-Chamberlain, który popędził sam na 6 Malezyjczyków, dostał się w pole karne, ale był zbyt blisko linii końcowej, by zaskoczyć Marliasa.

Dopiero w 87. minucie podopieczni Wengera zdołali doprowadzić do remisu. Świetnym podaniem ze środka pola popisał się Alex Song. Na prawej stronie z obrońcą poradził sobie Nico Yennaris, dograł do Thomasa Eisfelda, a ten bezproblemowo pokonał bezradnie interweniującego bramkarza Malezji.

Nie minęły 3 minuty, a Arsenal już był na prowadzeniu. Na odważny rajd do przodu zdecydował się Ignasi Miquel. Hiszpan rozegrał dobrą akcję z Chuksem Aneke, ten oddał strzał, który po rykoszecie przelobował Marliasa.

Sędzia doliczył jeszcze 3 minuty do regulaminowego czasu gry, ale Malezyjczycy nie byli już w stanie skonstruować dobrego ataku i po dobrym meczu polegli 1-2.

Asia Tour 2012Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.07.2012, 15:16

Nie zwracam uwagi na wyniki takich meczy :).

scKanonier94sc komentarzy: 318925.07.2012, 15:52

Stan murawy byl tragiczny, niezbyt fajnie sie ogladalo ten mecz...

Kredens komentarzy: 369825.07.2012, 12:05

A jak ktoś kogoś bardzo chciał kupić i mu zależało, to zapłacił ile trzeba było i po problemie

Kredens komentarzy: 369825.07.2012, 12:04

Mi się zdaje, ze z transferami w lipcu, to zawsze ciężko.

Kluby chcą jeszcze dużo zarobić na piłkarzach i się upierają, że za mniej niż
X nie sprzedadzą. Zainteresowany chce kupić za Y (Y

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997325.07.2012, 11:00

btw cos b. ciezko ida te transfery wszystkim w PL w lipcu...np sytuacja Hulka juz byl w CFC i nagle CFC probuje kupic innych napastnikow...ciekawe

vinio komentarzy: 254725.07.2012, 10:31

maciekbe

no jak Wenger pozwolił Songowi na takie wypady to się nie ma co dziwić, że potem nie daje rady wrócić, ale myślę, że to spowodowane jest brakiem takiego Jacka bo Ramsey to nie ma pojęcia o graniu. Song stanie na DM a wtedy Jack przed nim i nie będzie miał już tylko okazji do rozgrywania jak to będzie robił Wilshere

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997325.07.2012, 10:28

younggunsblog.co.uk/2012/07/arsenal-ask-francis-coquelin-to-end-their-midfield-hunt/#.UA-tvZIp-4A

tu macie zdanie Sandersona odnosnie Kokle, Songa oraz potencjalnie nowego DM...i trudno sie z tym nie zgodzic

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 125.07.2012, 10:27

kwiatinho, Racja, i jak tu pogodzić rozwój młodzieży z pucharami ;p

vinio komentarzy: 254725.07.2012, 10:27

A typowi DM Coquelin Frimpong może w tym sezonie zaczną odgywać ważna role, ale jak by grali to ja nie wdzię pucharów, w pierwszym ich sezonie takie rzeczy są nie możliwe. Właściwie to z takim Ramseyem też się nic nie ugra

maciekbe komentarzy: 1245825.07.2012, 10:25

@vinio Wilshere też się nie nadaje, poza tym szkoda marnować jego potencjał stawiając go na DM. Kwiatinio ma trochę rację. Song był nie do przejścia ale 2, 3 sezony temu, w każdym meczu wymiatał na DMie. A Frimpong ma IMO za małe umiejętności na grę w Arsenalu, a samym charakterem i miłością do klubu tych braków niestety nie nadrobi.

maciekbe komentarzy: 1245825.07.2012, 10:20

@Fabs zgadzam się, chłopak przypominał mi wczoraj trochę taką mieszankę Jacka z Samirem, mocno mobilny, zawsze pod grą. No i Diaby, kurde musi być ten chłop zdrowy, uwielbiam go

kwiatinho komentarzy: 1312825.07.2012, 10:20

A wy cały czas o tym że Song to DM... Od 2 sezonów nie mamy prawdziwego DMa w drużynie. Frimpong będzie takim ale jeszcze nie teraz. Alex gra za wysoko i zapędza się pod bramke przeciwników i nie nadąża z asekuracją przy kontrach... Ile jeszcze musimy stracić goli żebyście przejżeli na oczy???
Diaby DM?! To jest już jakaś masakra prawie taki sam absurd jak Arteta na tej pozycji

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 125.07.2012, 10:20

Domagamy się transferów zapominając, że my mamy przecież sporo młodzieży która może wystrzelić ;p

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 125.07.2012, 10:18

Gofer999, mocne słowa ;p Ja bym go chciał jeszcze w kilku meczach zobaczyć, mam nadzieję że będzie mu Wenger dawał więcej szans na pokazanie się bo na nie zasługuje :-)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17225.07.2012, 10:18

Eisfeld ma to coś, widać było podczas takiego krótkiego epizodu i nie chodzi mi tylko o bramkę.

Gofer999 komentarzy: 1468625.07.2012, 10:14

@Marzag No Eisfeld może być naszym nowym Fabsem. :)

vinio komentarzy: 254725.07.2012, 10:13

ja tam nie widzę M'vili tym bardziej jak wróci Jack no i jest Diaby ktory jak wróci do formy to i w reprezentacji będzie grał w 1 11

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 125.07.2012, 10:13

FabsAFC, no grał, ale jego nominalna pozycja to nie skrzydłowy i nie wiadomo czy Wenger będzie próbował z niego takowego zrobić ;p

Gofer999 komentarzy: 1468625.07.2012, 10:11

@wronka23 Bullshit. ;)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17225.07.2012, 10:09

Ale Santos grał na skrzydle, na boisku przebywał przecież także Gibbs, który ustawiony był bardziej z tyłu.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.07.2012, 09:52

HellSpawn@
impactmontreal.com/en/players/andrew-wenger

Masz tutaj profil "naszego" Wengera w Kanadzie.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.07.2012, 09:51

Witam wszystkich ^^

wronka23 komentarzy: 408925.07.2012, 09:40

HellSpawn - haha :) to moze w Arsenalu bedzie grajacym trenerem :)

szymonst komentarzy: 158925.07.2012, 09:38

@Marzag - brazylijscy boczni obrońcy świetnie grają z przodu bo w Brazylii jeszcze do niedawna królował system 3-5-2 gdzie ci piłkarze grali dużo wyżej. Tam jak boczny obrońca nie potrafił atakować to miał bardzo małą szansę zaistnienia. Jak ktoś chce mieć dobrze usposobionego ofensywnie LO albo PO to najlepiej szukać wśród Canarinhos.

kanonier91 komentarzy: 457025.07.2012, 09:36

madderns29

Mógłby wrócić :D te chwile w których strzelał dla nas bramki po powrocie bezcenne :)

wronka23 komentarzy: 408925.07.2012, 09:34

Arsenal have agreed a fee with Malaga & personal terms with Cazorla, but deal can only be completed by July 30.

Reamoner komentarzy: 467425.07.2012, 09:33

Dlaczego Bale nie jedzie na igrzyska??

HellSpawn komentarzy: 618525.07.2012, 09:32

Wenger dorabia na boku !!!

livescore.com/default.dll/game?comp=friendly&game=652121

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 125.07.2012, 09:32

Swoją drogą podobało mi się to w jaki sposób Santos się włączał do ataku, byłby świetnym skrzydłowym :-)

wronka23 komentarzy: 408925.07.2012, 09:25

Coquelin to mi bardziej pasuje na prawa obrone. Taki przebojowy obronaca napewno lepiej sie spisuje na tej pozycji od Carla

Madderns29
prawda prawda. wiec nasi znowu wyjada...

wronka23 komentarzy: 408925.07.2012, 09:09

_Dennis_Bergkamp_ - ale przy naszym szczesciu do kontuzji to lepiej miec M'vile w skladzie

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 225.07.2012, 09:09

Kiedyś obiła mi się coś o uszy, że PNA ma być też w 2013 roku, bo coś tam chcą, żeby teraz było w nieparzystym roku. Prawda to??

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1425.07.2012, 09:07

Właśnie DM nie jest taki potrzebny. Coquelin na pewno rozwinie się. Bardzo mi się on podoba. :) Bardziej nam trzeba ofensywnego pomocnika (np. Ganso).

kanonier91 komentarzy: 457025.07.2012, 09:06

M'Vila jest świetnym grajkiem ale kompletnie nie potrzebnym nam chyba ze Song planuje odejsc. Pozycje mamy obsadzona bo zawsze może tam zagrać Diaby (o ile bedzie w stanie) i Coquelin ktory ma predyspozycje żeby grac w pierwszej jedenastce za kilka lat. Transfer francuza zablokowałby jego dalszy rozwój.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997325.07.2012, 08:59

jezeli M'Vila mialby byc tylko na PNA to sorry. ale wydanie kilkudziesieciu milionow funtow na 6 - 8 tygodni...tego to nawet nie ma w City

ten nowy DM to ciezki temat, bo bardzo bym chcial M'Vila w AFC ale jednoczesnie chcialbym widziec rozwoj Kokle...

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997325.07.2012, 08:47

telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/9424855/Arsenal-favourite-Thierry-Henry-poised-for-talks-with-manager-Arsene-Wenger-about-making-return-to-Emirates.html

no z tego to ja prosze news zrobic, Henryk pragnie wrocic na ES jako manager!!!

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 125.07.2012, 08:35

Eisfeld jest bardzo perspektywicznym graczem, nie tracił wczoraj głupio piłki jak reszta, zawsze coś z nią ciekawego robił, no i umie dostawić nogę. Myślę, że szybko będzie mógł być wprowadzony do pierwszej drużyny, z kolei Afobe poraz kolejny marnuje stuprocentowe sytuacje, w meczach rezerw wcale nie gra lepiej niż zagrał wczoraj więc dla mnie coś nie tak z tym chłopakiem, być może nie ma talentu do bycia napastnikiem.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997325.07.2012, 08:34