Arsenal w końcówce pokonuje Malezję 2-1

Arsenal w końcówce pokonuje Malezję 2-1 24.07.2012, 17:09, Marcin Stefaniak 596 komentarzy

Dzisiaj Kanonierzy oficjalnie rozpoczęli azjatyckie tournee i na dobre weszli w przygotowania do nadchodzącego sezonu. Na Dalekim Wschodzie pierwszym przeciwnikiem Arsenalu była drużyna Malezji.

Wyjściowe jedenastki:

Arsenal: Mannone, Santos, Vermaelen, Djourou, Gibbs, Jenkinson, Arteta, Coquelin, Diaby, Chamakh, Gervinho

Malezja XI: Marlias, Umar, Muslim, Subramaniam, Radzak, Rahim, Shaari, Kunanlan, Talaha, Akil, Sali

Wenger nie postawił od pierwszych minut na najsilniejszą możliwą jedenastkę i posadził na ławce rezerwowych takich zawodników jak Alex Song czy Theo Walcott.

Od początku spotkania widać było wielka determinację zawodników Malezji, która przekładała się na dosyć nerwową grę. Piłka przez pierwsze kilka minut była rozgrywana w środkowej części boiska i żadna z drużyn nie decydowała się na ofensywę.

Pierwszą dogodną sytuację do strzelenia bramki mieli Kanonierzy. W 9. minucie spod opieki obrońcy uciekł Marouane Chamakh, jednak jego strzał z pół woleja został sparowany na rzut rożny.

Malezyjczycy z czasem weszli w mecz i nie czuli już tak wielkiej presji. Pomogło im to szczególnie w defensywie, gdzie bez problemu zatrzymywali nacierających graczy Arsenalu. Podopieczni Wengera nie mieli pomysłu na grę przez co większość ataków była zatrzymywana na 20 metrze, a wejścia w pole karne były rzadkością.

Świetną szansę na strzelenie bramki miał 31. minucie Andre Santos. Brazylijczyk rozpoczął akcję na 16. metrze, rozegrał piłkę z Marouanem Chamakhiem i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał ostatecznie minął lewy słupek bramki Malezji.

Brazylijczyk po raz kolejny mógł zdobyć bramkę 8 minut później, kiedy to wykorzystał błąd obrońcy, wpadł w pole karne, ale po raz kolejny nie był w stanie pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam. Malezyjczycy od razu ruszyli z kontrą, ale Vito Mannone również poradził sobie ze strzałem Saliego.

Kiedy już wszyscy byli gotowi do zejścia do szatni, świetną akcję popisał się Azmi Muslim, który otrzymał piłkę w środku pola, powędrował z nią kilka dobrych metrów i popisał się fenomenalnym strzałem z 25. metra. Dużą rolę przy bramce odegrał Francis Coquelin, który dał przeciwnikowi wiele czasu na oddanie strzału.

W połowie Arsene Wenger zdecydował się na zmianę wszystkich zawodników z pola, na placu gry pozostał tylko Vito Mannone. Na boisku pojawili się Alex Song, Theo Walcott, Alex Oxlade-Chamberlain, Ignasi Miquel, Chuks Aneke, Benik Afobe, Ryo Miyaichi, Nico Yennaris, Craig Eastmond i Kyle Bartley.

Od samego początku drugiej części spotkania można było zauważyć, ze Malezyjczycy nie będą już z tak wielkim zapałem zapędzać się pod bramkę Kanonierów i oddadzą im inicjatywę.

Z początku sytuacja na boisku przypominała tę z pierwszej połowy. Podopieczni Wengera co prawda próbowali i starali się zaatakować, ale niewiele z tego wynikało, bowiem nie byli w stanie przebić się przez dobrze usposobioną obronę przeciwnika.

Malezyjczycy decydowali się tylko na kontry i jedna z nich mogła poskutkować golem. W 59. minucie świetnym rajdem popisał się Sali, który znalazł się w polu karnym, zwiódł obrońcę, jednak nie był w stanie pokonać Mannone strzałem po ziemi.

W 67. minucie chyba najlepszą okazję do wyrównania miał Benik Afobe, który po fenomenalnym prostopadłym podaniu znalazł się sam na sam z bramkarzem. Młody Kanonier miał mnóstwo czasu i mógł zrobić co chciał, jednak skończyło się fatalnym strzałem prosto w Marliasa.

Kilka minut później kolejną dogodną sytuację stworzył sobie Afobe, który zgrał piłkę klatką piersiową, ale jego strzał pozostawił wiele do życzenia.

Czas upływał, a Kanonierzy byli coraz bliżsi porażki. W 85. minucie bliski szczęścia była Alex Oxlade-Chamberlain, który popędził sam na 6 Malezyjczyków, dostał się w pole karne, ale był zbyt blisko linii końcowej, by zaskoczyć Marliasa.

Dopiero w 87. minucie podopieczni Wengera zdołali doprowadzić do remisu. Świetnym podaniem ze środka pola popisał się Alex Song. Na prawej stronie z obrońcą poradził sobie Nico Yennaris, dograł do Thomasa Eisfelda, a ten bezproblemowo pokonał bezradnie interweniującego bramkarza Malezji.

Nie minęły 3 minuty, a Arsenal już był na prowadzeniu. Na odważny rajd do przodu zdecydował się Ignasi Miquel. Hiszpan rozegrał dobrą akcję z Chuksem Aneke, ten oddał strzał, który po rykoszecie przelobował Marliasa.

Sędzia doliczył jeszcze 3 minuty do regulaminowego czasu gry, ale Malezyjczycy nie byli już w stanie skonstruować dobrego ataku i po dobrym meczu polegli 1-2.

Asia Tour 2012Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Pinguite komentarzy: 1502024.07.2012, 23:01

Nie wiem jak wy, ale ja mam czerwoną krew.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 23:01

Pingu - i po co kłamiesz :/

Pamiętam jak mnie Olek od najmłodszych lat angielskiego uczył. Zaprocentowało :)

Ice > Co sądzisz o tym?

youtube.com/watch?v=MMEpaVL_WsU&feature=player_embedded#!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.07.2012, 22:57

Nie macie co robić, że przekopujecie swoje stare komentarze w poszukiwaniu kwiatków? LOLO!

DryneK komentarzy: 226924.07.2012, 22:56

@Ice
no to mnie teraz zabiłeś :D

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35524.07.2012, 22:54

@stefcio- spoko:) sprawdzam czy jesteście czujni xD

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 22:53

Olek - świetnie rozszyfrowałeś ten skrót. Gratulację! Teraz masz lekturę na całą noc, do jutra pewnie będziesz czytał moje komentarze ^^

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 22:52

Koxiarz - gdzieś czytałem o tym na twitterze. Nie stawiaj kropek w tytułach newsów ^^

RvPersie komentarzy: 1145824.07.2012, 22:52

CUDI@
CZEKAŁEM NA CIEBIE!

youtube.com/watch?v=oks5eHa-0bk

Wiem że Violence And Drugs Only ale to jest niesamowite i coś ze starej szkoły już od mojego guru rapu ; ]

gossip.ladyarse.com/2012/07/henry-to-meet-with-wenger-over-return/

No to Thierry prędzej czy później znowu wróci do Arsenalu ;)

Cześć Patryk.

Demostenes komentarzy: 233924.07.2012, 22:50

telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/9424855/Arsenal-favourite-Thierry-Henry-poised-for-talks-with-manager-Arsene-Wenger-about-making-return-to-Emirates.html

Na "The Independent" piszą:

"Arsenal now head to Beijing, where they will play Manchester City in the Bird's Nest Stadium on Friday, with the Barclays Premier League champions said to be ready to meet Van Persie's £190,000-a-week wages if not Arsenal's £30million valuation."

No ciekawe, aczkolwiek wątpię.

Choina komentarzy: 211224.07.2012, 22:48

@koxarz14
hehe, u mnie kombajnik tatuś zakupił teraz więc tniemy kiedy chcemy, tylko żeby pogoda była :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 22:47

Olek - nie masz litości. Nie wiem czym sobie na to zasłużyłem :/

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 22:45

Olek - the fuck is this? Stłamsiłeś mnie totalnie :(

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 22:44

Olek - myślisz? Może nie kojarzę, ale nie wydaje mi się.

Tak fajnie jest przeczytać te Twoje komentarze z 2009 roku. Szacunek do Adebayora, dużo o Cescu, Diaby świetnie zapowiadającym się piłkarzem, Wenger w Arsenalu jeszcze przez 5-10 lat i przede wszystkim typowana przed meczem "11"

Skład:
-------------------------Almunia-------------------
Sagna----------------Toure-Gallas----------Clichy
Eboue-------------Denilson-Fabregas-----Walcott
--------------------Adebayor-Arszawin-----------

Jak to wszystko się ekspresowo zmienia w tym północnym Londynie ;)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 22:42

pronik - na BBC też o tym pisali.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35524.07.2012, 22:41

@choina- u mnie żniwa dopiero jutro:D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 22:41

Olek - nie wiem jak to się stało, że całe życie byłem czysty, ale przyznam, że nie pamiętam tych czasów, w których tak poważnie rzucałem mięsem, masz mnie :D

pronik komentarzy: 517924.07.2012, 22:40

Ponoc Wenger po spotkaniu w Malezji na pytanie dziennikarza o Cazorle powiedzial:

Komentowany temat: Chiellini na Emirates? 17.05.2009; 18:04

stefcio15-->Wiem, że to jest nierealne, ale pomażyć zawsze można;) Poza tym nie wierzę, żeby nikt nie odszedł z Arsenalu tego lata.

"pomażyć" he he he :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.07.2012, 22:38

Podobno po meczu Wenger powiedział na temat Cazorli:

"We are not close to signing Cazorla. We are still working that out".

Olek - lol, przecież tamto to był MÓJ post, nie TWÓJ ^^

Choina - Ryo był chyba jednym z lepszych Kanonierów na boisku. Eisfeld grał 10 minut, więc nie mógł za wiele zrobić. I tak zaprezentował się całkiem przyzwoicie i strzelił bramkę :)

Choina komentarzy: 211224.07.2012, 22:27