Arsenal w końcówce pokonuje Malezję 2-1

Arsenal w końcówce pokonuje Malezję 2-1 24.07.2012, 17:09, Marcin Stefaniak 596 komentarzy

Dzisiaj Kanonierzy oficjalnie rozpoczęli azjatyckie tournee i na dobre weszli w przygotowania do nadchodzącego sezonu. Na Dalekim Wschodzie pierwszym przeciwnikiem Arsenalu była drużyna Malezji.

Wyjściowe jedenastki:

Arsenal: Mannone, Santos, Vermaelen, Djourou, Gibbs, Jenkinson, Arteta, Coquelin, Diaby, Chamakh, Gervinho

Malezja XI: Marlias, Umar, Muslim, Subramaniam, Radzak, Rahim, Shaari, Kunanlan, Talaha, Akil, Sali

Wenger nie postawił od pierwszych minut na najsilniejszą możliwą jedenastkę i posadził na ławce rezerwowych takich zawodników jak Alex Song czy Theo Walcott.

Od początku spotkania widać było wielka determinację zawodników Malezji, która przekładała się na dosyć nerwową grę. Piłka przez pierwsze kilka minut była rozgrywana w środkowej części boiska i żadna z drużyn nie decydowała się na ofensywę.

Pierwszą dogodną sytuację do strzelenia bramki mieli Kanonierzy. W 9. minucie spod opieki obrońcy uciekł Marouane Chamakh, jednak jego strzał z pół woleja został sparowany na rzut rożny.

Malezyjczycy z czasem weszli w mecz i nie czuli już tak wielkiej presji. Pomogło im to szczególnie w defensywie, gdzie bez problemu zatrzymywali nacierających graczy Arsenalu. Podopieczni Wengera nie mieli pomysłu na grę przez co większość ataków była zatrzymywana na 20 metrze, a wejścia w pole karne były rzadkością.

Świetną szansę na strzelenie bramki miał 31. minucie Andre Santos. Brazylijczyk rozpoczął akcję na 16. metrze, rozegrał piłkę z Marouanem Chamakhiem i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał ostatecznie minął lewy słupek bramki Malezji.

Brazylijczyk po raz kolejny mógł zdobyć bramkę 8 minut później, kiedy to wykorzystał błąd obrońcy, wpadł w pole karne, ale po raz kolejny nie był w stanie pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam. Malezyjczycy od razu ruszyli z kontrą, ale Vito Mannone również poradził sobie ze strzałem Saliego.

Kiedy już wszyscy byli gotowi do zejścia do szatni, świetną akcję popisał się Azmi Muslim, który otrzymał piłkę w środku pola, powędrował z nią kilka dobrych metrów i popisał się fenomenalnym strzałem z 25. metra. Dużą rolę przy bramce odegrał Francis Coquelin, który dał przeciwnikowi wiele czasu na oddanie strzału.

W połowie Arsene Wenger zdecydował się na zmianę wszystkich zawodników z pola, na placu gry pozostał tylko Vito Mannone. Na boisku pojawili się Alex Song, Theo Walcott, Alex Oxlade-Chamberlain, Ignasi Miquel, Chuks Aneke, Benik Afobe, Ryo Miyaichi, Nico Yennaris, Craig Eastmond i Kyle Bartley.

Od samego początku drugiej części spotkania można było zauważyć, ze Malezyjczycy nie będą już z tak wielkim zapałem zapędzać się pod bramkę Kanonierów i oddadzą im inicjatywę.

Z początku sytuacja na boisku przypominała tę z pierwszej połowy. Podopieczni Wengera co prawda próbowali i starali się zaatakować, ale niewiele z tego wynikało, bowiem nie byli w stanie przebić się przez dobrze usposobioną obronę przeciwnika.

Malezyjczycy decydowali się tylko na kontry i jedna z nich mogła poskutkować golem. W 59. minucie świetnym rajdem popisał się Sali, który znalazł się w polu karnym, zwiódł obrońcę, jednak nie był w stanie pokonać Mannone strzałem po ziemi.

W 67. minucie chyba najlepszą okazję do wyrównania miał Benik Afobe, który po fenomenalnym prostopadłym podaniu znalazł się sam na sam z bramkarzem. Młody Kanonier miał mnóstwo czasu i mógł zrobić co chciał, jednak skończyło się fatalnym strzałem prosto w Marliasa.

Kilka minut później kolejną dogodną sytuację stworzył sobie Afobe, który zgrał piłkę klatką piersiową, ale jego strzał pozostawił wiele do życzenia.

Czas upływał, a Kanonierzy byli coraz bliżsi porażki. W 85. minucie bliski szczęścia była Alex Oxlade-Chamberlain, który popędził sam na 6 Malezyjczyków, dostał się w pole karne, ale był zbyt blisko linii końcowej, by zaskoczyć Marliasa.

Dopiero w 87. minucie podopieczni Wengera zdołali doprowadzić do remisu. Świetnym podaniem ze środka pola popisał się Alex Song. Na prawej stronie z obrońcą poradził sobie Nico Yennaris, dograł do Thomasa Eisfelda, a ten bezproblemowo pokonał bezradnie interweniującego bramkarza Malezji.

Nie minęły 3 minuty, a Arsenal już był na prowadzeniu. Na odważny rajd do przodu zdecydował się Ignasi Miquel. Hiszpan rozegrał dobrą akcję z Chuksem Aneke, ten oddał strzał, który po rykoszecie przelobował Marliasa.

Sędzia doliczył jeszcze 3 minuty do regulaminowego czasu gry, ale Malezyjczycy nie byli już w stanie skonstruować dobrego ataku i po dobrym meczu polegli 1-2.

Asia Tour 2012Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
malyglod komentarzy: 649125.07.2012, 08:06

O ile możemy wyciągać jakiekolwiek wnioski z tego sparingu, po kilku dniach treningów...

Dla mnie w I połowie słabo funkcjonowała gra obronna linii pomocy. Tej gry praktycznie nie było. Zero odbiorów, przerywania akcji ( już nie tyle pressingiem co indywidualnie ), pozwalania na szereg prostopadłych podań. Do tego byliśmy o przynajmniej jedno tempo za wolni.
Ale jak piszę, to jest początek treningów.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997325.07.2012, 08:01

a we wczorajszym meczu calkowicie beznadzejna byla postawa obrony w pierwszej polowie i jako formacji i jako poszczegolnych zawodnikow i wcale DJ oraz Jenkinson nie byli najslabsi...no i trzeba miec nadzieje, ze sie Gerwazy ogarnie, bo wczoraj na jego tle Chamakh wygladal jak master

malyglod komentarzy: 649125.07.2012, 07:58

A ja tam nie sądzę, żeby zakup nowego DM spowolnił rozwój Kokli.
Będziemy mieć w kadrze 3 DM. Frimponga nie liczę. To chyba nie tak wiele na 50 meczy w sezonie, do tego jeszcze dochodzi PNA.
Zakup DM daje tylko dodatkowy atut w postaci rotowania składem i jego różnych modyfikacji taktycznych. Pozwala choćby przesunąć Songa nieco wyżej w niektórych spotkaniach.

MoHras komentarzy: 23725.07.2012, 07:56

pauleta19, ciekawe te statystyki Song'a? Zdradzisz skąd są?

Kredens komentarzy: 370625.07.2012, 07:55

Tak będzie łatwiej ;D

FT Montreal Impact [1 - 1] Lyon
28' [0 - 1] J. Pied
39' [1 - 1] A. Wenger
Copyright © 1998-2012 LiveScore Ltd

Kredens komentarzy: 370625.07.2012, 07:54

No jeśli Wenger wie, że Song zostanie, to pewnie ni e kupi Yanna.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997325.07.2012, 07:51

co do DM to zakup M'Vila to zabojstwo sportowe Kokle, czyli z jednej strony mozna sie cieszyc a z drugiej...no chyba, ze AW wie ze nie obroni w przyszle lato Songa...

gunnervision.com/1/post/2012/07/is-coquelin-the-answer.html

Kredens komentarzy: 370625.07.2012, 07:50

Wejdźcie sobie na livescore.com i obczajcie strzelca gola dla Montrealu w meczu:

Montreal Impact 1 - 1 Lyon

btw. co to dzisiaj za leniuchowanie? wstawać się nikomu nie chce?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.07.2012, 03:26

Legend13, to nie ta noc kolego, jutro dopiero.

imprecis, Jedynym zawodnikiem, który rozgrywał świetne zawody był Alex Song. Diaby? Ot ci niezły występ.

Chciałbym, żeby Francuz poradził sobie z kontuzjami, bo co roku mamy za krótką ławkę, a Diaby mógłby być dobrym zawodnikiem szerokiego składu.

Po raz kolejny Song mnie przekonuje, że powinien grać przynajmniej trochę wyżej, czyli na CMFie. Alex chciałby się rozdwoić i posyłać te magiczne piłki jednocześnie harować w defensywie. Jednak tak się nie da, statystyki to dobitnie pokazują (sezon, asysty, minuty na stworzoną okazję, kluczowe podania na mecz, dokładne przerzuty na mecz, minuty na wygrany pojedynek główkowy 50-50, ataki na mecz, przechwyty na mecz):

2011/12 7 67 1.3 0.7 95.67 2.8 2.1
2010/11 2 81 1 0.2 31.63 3.3 2.6
2009/10 1 97 0.9 0.4 30.26 3.3 3.1

Gołym okiem widać zwyżkę formy w ofensywie, ale zniżkę w grze obronnej. Jako, że nikt nie chce rezygnować z stylu Songinho potrzebny nowy defensywny pomocnik.

Legend13 komentarzy: 6725.07.2012, 02:25

ma ktoś może linka do chelsea?? :)

JP3 komentarzy: 175525.07.2012, 01:30

teraz serio dobranoc

hanzo88h komentarzy: 165925.07.2012, 01:26

i naprawdę przydałby się jakiś crazy madafaka na dmf bo songa widzę na cmf z tymi podaniami a i odebrać potrafi;)

hanzo88h komentarzy: 165925.07.2012, 01:22

o thomasie to nawet wcześniej nie słyszałem grał krótko ale też zrobił na mnie pozytywne wrażenie

KondzioElite komentarzy: 618725.07.2012, 01:19

See u!

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.07.2012, 01:18

Gentlemen - it is time for me to go. Bye.

mskafc komentarzy: 579625.07.2012, 01:17

JP3

Przypadek, przypadkiem ale w którymś meczu Chelsea, co prawda ustrzeliiło bodaj 4 bramki ( 2 Lukaku, po jednej Hazard i Marin ) i wszystkie były dziełem przypadku, po rykoszecie. Ja wolalbym wygrywać brzydko w towarzystie szczęscia, niż grając zjawiskowo i dostawać po dupie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.07.2012, 01:16

maciekbe

Również zaobserwowałem problem z numerkami - choć większą uwagę zwróciłem na nazwiska. Uważam, że jest to kwestia dwóch rzeczy: czcionki i koloru - gdyby były białe, uważam, że nikt nie miałby problemu z odczytem.

JP3 komentarzy: 175525.07.2012, 01:14

Ryo się dzisiaj ładnie pokazał. Yannaris też fajna asysta do Eisfielda. Gol Anke to bardziej przypadek

maciekbe komentarzy: 1245825.07.2012, 01:10

@mid cziluj Maryla :P
2 przemyślenia po dzisiejszym meczu
Dawno nie widziałem tak fatalnej murawy, Gibbo raz łokciem przy wslizgu zaorał tak, że można by tam spokojnie buraki posadzić. Ciekawe, jak City tam sobie poradzą.
Zwróciliście uwagę, jak beznadziejnie wielkie numerki mają nasze wyjazdówki ? wyglądają jak te z NBA. Wielkie a kompletnie nieczytelne, porażka

KondzioElite komentarzy: 618725.07.2012, 01:08

...A rozkołysze, rozbawi!

hanzo88h komentarzy: 165925.07.2012, 01:04

oglądając powtórkę i znając wcześniej wynik nerwy miałem jak podczas niejednego meczu na żywo gdzie tez goniliśmy wynik, niestety mamy sporo kiepskich graczy którzy nie powinni grac w takim klubie jak Arsenal, chociaż takich zawodników jak coq, ryo, niko, aneke,benik widziałbym w szerokim składzie na następny sezon;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.07.2012, 01:01

Aaa... Zawaliliście. Bo wcześniej powinno być: "przeminie jak wiatr, uśmiechów twych czar, kolory marzeniom odbierze" :D

mid
odejdą z ołowiu żołnierze... ups może lepiej już nie śpiewajmy...

vinio komentarzy: 254725.07.2012, 00:45

oo Wenger powiedział, że nie ma zamiaru sprowadzać M vili bo czeka na Jacka i Diabeygo właściwie jak by zaczeli grać to nie wiem czy mvila miał by miejsce w 1 11

Żebyście mieli do czego fapować:

Most respected journo in Spain says #Cazorla will happen as does an agent with 2 players at #Arsenal - fair to say #AFC will get their man

#AFC ready to announce Cazorla soon. I'm told #Malaga asked for small delay.

Dobre przebranie ;d

vinio komentarzy: 254725.07.2012, 00:38

ta tu już nie ma co się kogo spodziewac. Jak w tym sezonie Arsenal nic nie osiągnie to Wenger jest na wylocie. Do póki ten pajac ze stanow bedzie mial z AFC duza kase bedzie tu siedział.

mskafc komentarzy: 579625.07.2012, 00:37

popkens

wybacz, jestem na fali nietrzezwosci! to nie mialo byc zlosliwe.. moze troszeczke. :D no hard feelings!

vinio komentarzy: 254725.07.2012, 00:28

widze na transfermarkt % z M Vila spadają pewnie nikogo już Wenger nie ściągnie a o Ganso to można zapomnieć pewnie z cazorla tez nic nie wyjdzie

Arsenal_1886

Arsenal nie tyle zgodził się na zapłatę 16 melonów, co Malaga zgodziła się je przyjąć. Ale spoko - to tylko "Daily Mail".

popekns komentarzy: 742025.07.2012, 00:26

Cesc ---> nie. Z powodu Igrzysk ;)

mskafc ----> cholera! Zadałeś tyle pytań, że nie wiem za co mam się zabrać, hejterze ^^ Jak mi się podoba, jak napiszesz w formie żartu do kogoś, a osoba trzecia wtrąca się i napina najbardziej.

Konrad ----> miło mi :D

RvPersie komentarzy: 1145825.07.2012, 00:24

Dla fanów Westa nowy track z 2 Chainzem.

soundcloud.com/defjam/2-chainz-feat-kanye-west-birthday-song-clean

Cesc_AFC komentarzy: 99 newsów: 125.07.2012, 00:23

Czy w tym roku również odbędzie się EMIRATES CUP ?

mskafc komentarzy: 579625.07.2012, 00:22

popkens

Czego sie czepiasz? Zapytałem o godzinę w którym Chelsea rozgrywa swój mecz. Co chciałbyś, żeby było odpowiednią odpowiedzią? Strefa czasowa, miejsce rozgrywanego spotkania, numer pesel i ubezpieczenia każdego zawodnika?

KondzioElite komentarzy: 618725.07.2012, 00:20